Novinky

Veľká noc v kultúre. Podujatia, ktoré vás na sviatky naladia

Veľká noc v kultúre. Podujatia a výstavy, ktoré vás na sviatky naladia

Sviatky jari alebo Veľká noc klope na dvere. Naladiť sa na hĺbku veľkonočných sviatkov môžete už tento týždeň. A to nielen v koncertných sieňach či chrámoch, ale aj v rôznych múzeách a galéria po celom Slovensku. Pozrite sa s nami na veľký prehľad TIPOV podujatí nielen na Veľkú noc 2024.

Blíži sa Veľká noc a s týmito jarnými sviatkami aj štyri dni voľna. U mnohých ľudí sa veľkonočné sviatky spájajú nielen s ľudovými tradíciami, šibačkou a oblievačkou.  Mnohí z nás si voľné dni určite spestria aj návštevou múzea či galérie. Ak medzi nich patríte aj vy, práve vám prinášame niekoľko zaujímavých tipov. Kým v prvej časti sme si čo-to povedali o hudobných podujatiach, ktorých dramaturgiu v značnej miere zadefinovali práve blížiace sa sviatky, Druhú časť venujeme podujatiam v múzeách a galériách, ktoré sa oplatí navštíviť. Vypravíme sa na výstavy o symboloch jari a Veľkej noci a navštívime aj niekoľko expozícií a výstav, ktorým dominuje prevažne sakrálne umenia. Predstavíme si tiež zaujímavé podujatia na slovenských hradoch, ktoré spríjemnia návštevníkom veľkonočné prázdniny. Pozrite sa s nami čo všetko Veľká noc tohto roku prinesie a nechajte sa nami inšpirovať aj teraz.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Veľká noc 2024 v kultúre. Nalaďme sa na sviatky aj na koncertoch / veľkonočné koncerty / kam za kultúrou
Veľká noc 2024 v kultúre. Nalaďme sa na sviatky aj na koncertoch

Veľká noc prichádza aj tento rok do slovenských múzeí. Spoločne sa pozrieme na tradičné veľkonočné výstavy a podujatia spojené so sviatkami jari, kresťanskou Veľkou nocou i remeselnou prácou. Tradície a zvyky našich predkov, ktoré sprevádzali veľkonočné obdobie, môžete zažiť na viacerých z nich. Rezonujú na nich vo veľkej miere práve kraslice – ako symbol veľkonočných sviatkov. Sú jedným z najvýznamnejších dokladov tradičného ľudového umenia. Okrem krásy vzoru mali a majú kraslice aj ďalšiu funkciu. Je ňou vyjadrenie lásky a úcty medzi darcom a obdarovaným. Kraslice sú dodnes darom z lásky nielen deťom či medzi dospievajúcou mládežou. 

Jar i Veľká noc rezonujú na viacerých výstavách i podujatiach. Štartujú už na Kvetnú nedeľu.

Jedným z našich tipov je aj sviatočná ponuka podujatia z dielne SNM v Martine. Zažiť ich môžete už v nedeľu 24. marca 2024 od 10.00 do 16.00 hod. v Múzeu slovenskej dediny na podujatí Veľká noc na dedine.

DFS Malý Lysec z Belej-Dulíc predvedie detské jarné hry. Neopomenie tradičné predveľkonočné a veľkonočné zvyky – napríklad vynášanie Moreny, prinášanie letečka či tradičnú veľkonočnú šibačku a oblievačku – predstaví FS Lysec z Belej-Dulíc. Neodmysliteľným symbolom sviatkov Veľkej noci sú zdobené vajíčka. S najčastejšími technikami, ktorými sa zdobili kraslice, sa návštevníci a návštevníčky múzea budú môcť zoznámiť počas programovej nedele a priamo od výrobcov a výrobkýň si ich aj kúpiť. Okrem kraslíc sú pripravené aj ukážky pletenia korbáčov a predaj i výroba ľudovoumeleckých a remeselníckych výrobkov. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Chronológia / Veľká noc
Veľká noc. Ako sa kedysi vypočítaval jej termín?

Prebúdzajúca sa príroda ťahá von aj záhradkárov. Preto podujatie prináša i praktickú ukážku predjarného a výchovného rezu stromov. Ďalší program sa týka gastronómie, pretože počas predveľkonočného pôstu sa pri varení nesmeli používať živočíšne tuky. Gazdinky tak boli odkázané na rastlinné oleje. Ako sa v minulosti získaval lisovaním, Vám ukážu v oravskej olejárni. Pre malých, ale aj veľkých návštevníkov sú prichystané aj tvorivé dielne, v ktorých si budú môcť vyskúšať svoju šikovnosť pri zdobení kraslíc. Do tvorivej dielne si treba doniesť vlastné vyfúknuté alebo natvrdo uvarené vajíčka. O veľkonočné špeciality bude obohatená aj ponuka krčmy z Oravskej Polhory.

Sviatky jari všetkými zmyslami aj na Kysuciach

Ďalším tipom je veľkonočná ponuka Kysuckého múzea – Múzea Čadca. V termíne do 7. apríla 2024 tu môžete navštíviť tradičnú sviatočnú výstavu, ktorá v sebe spája sviatky a remeselnú prácu.

Veľká noc / Kysucké múzeum

Veľkonočná výstava pod názvom Veľká noc príde návštevníkov prevedie zvykmi a tradíciami veľkonočného obdobia. Reč bude aj o slávení veľkonočných sviatkov u našich predkov i o symbolike jednotlivých sviatočných dní patriacich k Veľkej noci. Atmosféru prebúdzania jari dopĺňa výzdoba v sviežich jarných farbách.

Veľkonočné ozdoby budú aj na predaj

Keďže veľkonočné sviatky sa spájajú s tradíciami, tvorivosťou a šikovnosťou ľudských rúk, táto výstava prináša najmä príležitosť vidieť výtvory remeselníkov, ktoré sa tradične spájajú s veľkonočným obdobím. Výstava prezentuje rôzne druhy veľkonočných ozdôb, od šitých zajačikov, kuriatok, cez háčkované dekorácie, aranžmány, jarné vence, až po stovky nádherných kraslíc. Kreatívni tvorcovia z Kysúc a okolia sa venujú zdobeniu slepačích, husacích, ale i pštrosích vajíčok rôznymi technikami. Nájdete tu kraslice maľované, voskované, drôtované, ale aj zdobené slamou či servítkovou technikou. Výstava je spojená aj s predajom výrobkov.

Kvetná nedeľa na Kysuciach vo folklórnom duchu

Návštevníci Múzea kysuckej dediny sa môžu na Kvetnú nedeľu tešiť na ukážky jarného zvykoslovia. Počas dňa sa budú z vŕbového prútia pliesť veľkonočné korbáče, ktoré si budú môcť aj zakúpiť. Návštevníkom ponúkneme ukážky rôznych techník zdobenia veľkonočných vajíčok. Deti si budú môcť vyskúšať svoju zručnosť a vytvoriť tak vlastné originálne kraslice. Členovia FS Kýčera z Ochodnice pripomenú aj starý zvyk, ktorý sa robieval na Kvetnú nedeľu, kedy dievčatá rozdávali po dedine bahniatka. Gazdiné im za to dávali rôzne koláče, vajíčka alebo peniaze. Dievčence sa potom spolu u niektorej doma stretli, pohostili a maľovali vajíčka pre šibačov. Bodkou za folklórnym vystúpením bude ukážka tradičnej šibačky na Kysuciach.

Veľká noc ide

V Kysuckom múzeu nezabudli ani na milovníkov Historickej lesnej úvraťovej železnice, pretože počas podujatia bude zo Stanice Skanzen do časti prvej úvrate a späť premávať vláčik s výletným vozňom.

Aký bude veľkonočný program Kysuckého múzea? Vieme aj to

V termíne od 30. marca do 1. apríla 2024 ponúkne Múzeum kysuckej dediny nielen tematickú výstavu „Veľká noc ide…“. Návštevníka symbolicky prevedie od Smrtnej nedele až po Veľkonočný pondelok. Pre rodiny s deťmi okrem vyhliadkových jázd vláčikom do programu zaradili tvorivé dielne, kde si budú môcť vytvoriť  kuriatka, kohútikov či sliepočky. V ponuke nebude chýbať ani  výstava Ornament, ktorá prezentuje pestrosť ornamentálnej výzdoby na Kysuciach s využitím zbierkového a dokumentačného fondu Kysuckého múzea. Výstavu dopĺňajú informačné banery so sprievodným textom a fotografiami. Pre detského návštevníka pripravili aj interaktívne tabule, na ktorých si budú môcť nakresliť alebo vytvoriť z magnetov ľubovoľný ornament. Inšpiráciou im môžu byť aj kraslice, ktoré sú súčasťou výstavy.

výstava Ornament / výstavy / Kam za kultúrou
Výstava Ornament. Zdroj: Kysucké múzeum

Okrem tvorivých aktivít Kysucké múzeum pripravilo aj hru Veľkonočná pátračka, ktorá preverí pozornosť detí. Hra sa bude odohrávať v areáli skanzenu, pretože práve tam sa nám rozkotúľalo 5 farebných veľkonočných kraslíc. Všetci úspešní detektívi, ktorí ich pomôžu nájsť budú v pokladni odmenení malou sladkou odmenou.

Kraslice nájdete aj na ďalších výstavách

SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku tiež prináša výstavu venovanú symbolu nadchádzajúcich sviatkov. Výstava Kraslice 2024 symbolicky píše už svoju 23. kapitolu. Podobne ako po minulé roky na návštevníkov čakajú atraktívne ukážky zdobenia kraslíc v podaní skúsených krasličiarok a sprievodný hudobný program. V tomto ročníku svoju účasť potvrdili nielen miestni nositelia tradícií, ale aj zahraniční hostia z Ukrajiny.

Veľká noc

Tradičná prezentácia veľkonočných kraslíc vo svidníckom múzeu je nielen pastvou pre oči, predveľkonočnou inšpiráciou, ale aj dokladom uchovávania dedičstva našich predkov, ktoré nestráca na svojej intenzite ani v súčasnosti, o to viac, že práve v tomto roku si múzeum pripomína 60 rokov svojej existencie vo Svidníku.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou? Týždeň s trochu veľkonočnou náladou (12/2024) / Veľká noc
Kam za kultúrou? Týždeň s trochu veľkonočnou náladou (12/2024)

No máme tu i tip na veľkonočnú výstavu, ktorý si môžete pozrieť v Tribečskom múzeu v Topoľčanoch. Výstava Krehká krása približuje nielen tradičné techniky zdobenia kraslíc v kontraste s modernými trendmi. Výrobky súvisiace s veľkonočnou a jarnou tematikou či prezentácia ľudového odevu z regiónu dotvárajú celkovú atmosféru blížiacich sa sviatkov Veľkej noci. Zároveň však až do 26. marca 2024 organizuje pre skupiny tematické podujatie Od Fašiangov po Veľkú noc. Výtvarné podujatie približuje ľudové tradície Fašiangov a Veľkej noci. Svoju fantáziu a kreativitu využijete pri výrobe fašiangových masiek a pred Veľkou nocou sa zabavíte zhotovovaním dekorácií z rôznych materiálov.

Krehká krása / Veľká noc
Pohľad na výstavu Krehká krása. Zdroj: Tríbečské múzeum

Neopomenieme ani ďalšiu tradičnú veľkonočnú výstavu To vajíčko maľovanô, ktorú nájdete v Thurzovom dome. Veľkonočné výstavy Stredoslovenského múzea „To vajíčko maľovanô“ majú už v stredoslovenskom regióne dlhoročnú tradíciu. Ak vás zaujíma  majstrovstvo zdobenia kraslíc, táto výstava je ako šitá. Dozviete sa i to, aké vajíčka sa na kraslice v minulosti používali. Ozaj, a vedeli ste, že vajíčka museli byť uvarené, lebo mládenci by sa veľmi urazili, ak by im dievčence darovali len prázdne škrupiny. Čarovné veľkonočné vajíčka môžete v tomto roku obdivovať v Thurzovom dome až do 7. apríla 2024. Výstavu s témou veľkonočných kraslíc ako symbolu života prináša aj Krajské múzeum v Prešove – Tripolitana. Nájdete ju v kaštieli Stropkovdo 26.4.2024.

Veľká noc na slovenských hradoch

Jedinečné zážitky pre návštevníkov všetkých generácií prinášajú v čase veľkonočných prázdnin aj mnohé slovenské hrady. Na ich ponuku sa pozrieme spoločne. Slovenské národné múzeum na Bratislavskom hrade ponúkne od piatka 29. 3. do pondelka 1. 4. 2024 vždy od 10:00 do 18:00 Stredoveké remeselné trhy. Svoje remeselné umenie a lokálne výrobky vám predstavia brašnár, hrnčiar, tokár, minciar, pisár, vinár, včelár a ďalší. Zážitok dotvorí aj stredoveká kuchyňa, kde budete môcť ochutnať historické pokrmy našich predkov a tí najmenší sa môžu tešiť aj na jazdu dreveným kolotočom. Dobové kostýmy, výrobky s tematikou Veľkej noci a nadšených remeselníkov a remeselníčky – toto a omnoho viac nájdete priamo na nádvorí hradu. Vstup na podujatie je voľný.

Stredoveké trhy Bratislavský hrad / Veľká noc
Stredoveké remeslné trhy spestria veľkonočné prázdniny v Bratislave. Zdroj: SNM

Divadelné zážitky ponúka cez veľkonočné prázdniny aj hrad Červený Kameň. SNM-Múzeum Červený Kameň uvedie počas veľkonočných sviatkov od 29. marca do 1. apríla 2024 divadelnú adaptáciu rozprávky od Hansa Christiana Andersena – Cisárove nové šaty.  

Nechýba charitatívny rozmer

Veľká noc na hrade Beckov ponúka zaujímavé zážitky. Patrí k nim pátranie po vajíčkach, remeselné workshopy, tvorivé dielne a rôznorodé hry, ktoré potešia najmä deti. Ale aj dospelí návštevníci si prídu na svoje. V termíne od 29.3. do 1.4. si môžete pozrieť  výstavu drotárskeho remesla a sami sa mu dokonca aj priučiť. Sprístupnia tiež stálu expozíciu v západnom paláci. Dokonca, v sobotu a nedeľu sa v spolupráci s o.z. NO LIMITS FOR NATY uskutoční benefičný predaj korbáčov. Výťažok z predaja veľkonočných korbáčov bude použitý na účel pomoci pre Lea Paceka z Beckova, ktorý trpí akútnou lymfoblastovou leukémiou.

Beckov
Pohľad na Beckov (máj 2022). Foto: Silvia Mária Petrovits

Na veľkonočnú nedeľu (31. marca) v čase od 10.00 do 16.00 hod. zamierte na Trenčiansky hrad. V atmosfére vítania jari sa ponesie podujatie „Poď na hrad v kroji!“, ktoré bude navyše aj v duchu veľkonočných tradícií a slovenského folklóru. O dobrú náladu sa postará Folklórny súbor Bosoráci z Bolešova so svojou gajdošskou hudbou, spevom a tiež ukážkou tradičných hudobných nástrojov. A deti? Na tie čaká vajíčková pátračka spojená s hľadaním stratených vajíčok s indíciami. Nebudú chýbať ani tvorivé dielničky s jarnou tematikou.

Veľká noc na slovenských hradoch
Príjemné veľkonočné zážitky prinesie aj Trenčiansky hrad. Zdroj: Trenčianske múzeum

Každý návštevník, ktorý príde počas sviatkov na Trenčiansky hrad v ľudovom kroji, bude mať vstup zdarma. A v budove kasárne na prízemí čaká na návštevníkov výstava krojovaných bábik doplnená ukážkou ľudových krojov zo zbierok Trenčianskeho múzea.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Korunovačné vajíčko /Fabergé / Veľká noc
Veľkonočný darček pre náročných v znamení luxusu s Fabergé

SNM – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň prináša podujatie „Veľká noc na hrade Modrý Kameň“. Počas veľkonočných sviatkov ho môžete navštíviť od piatka 29. marca do pondelka 1. apríla 2024 v čase od 9:00 do 17:00 hod. Naučia vás nielen upliesť si korbáč ale aj vyzdobiť kraslicu. Stačí prísť a mať chuť tvoriť. Prúty aj vajíčka na vymaľovanie vás budú čakať. Obľúbené podujatie spestrí remeselný jarmok na nádvorí kaštieľa a príde aj ľudová hudba Hruška z Hrušova.

Nadchádzajúcim sviatkom lichotí aj sakrálne umenie

Sviatky Veľkej noci sú najvýznamnejším sviatkom kresťanov, ktorými si pripomínajú obetu a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista. Táto téma rezonuje aj v sakrálnom umení, ktorého prezentácia tvorí stabilnú súčasť ponúk expozícií a výstav slovenských múzeí a galérií. V Slovenskej národnej galérií – vo Zvolene nájdete zaujímavú expozíciu Gotické umenie na Zvolenskom zámku. Návštevníkom predstavuje kolekciu stredovekého sochárstva a maliarstva. Počtom viac než 80 sôch a obrazov, ako aj koncentráciou na obdobie 14. – 16. storočia je jedinečná na Slovensku.

SNG - Gotika
Zdroj: SNG

Sakrálne umenie prezentuje aj bratislavská pobočka Slovenskej národnej galérie. Expozíciou vás prevedie niekoľko tém a aspektov, ktoré sa spájajú s náboženským umením, ako Pašie, Svätá rodina, Ľudová zbožnosť či Originál & kópia, a zastavíte sa aj pri skupine najstarších drevených skulptúr na Slovensku. Celú kolekciu uvádzajú dve monumentálne oltárne plátna Antona Schmidta z Kremnice. Sú príkladom toho, v akom kontexte sa najčastejšie využíval obraz v kresťanskej liturgii – ako súčasť oltárnych celkov. Záver expozície patrí súsošiu súčasného sochára Jána Zelinku, ktoré približuje ďalšie dve významné témy kresťanského umenia – pietu a obrazoborectvo.

Núdza o sakrálne umenie nie je ani v ponuke Slovenského národného múzea. V tomto čase odporúčame aj návštevu Bratislavského hradu. Nájdete na ňom nami už viac ráz avizovanú výstavu Na slávu a chválu. Jej hlavnou témou sú kresťanské motívy. Sochy, maľby, ikony a olejomaľby od 14. storočia po 20. storočie vám priblížia nielen mnohé biblické príbehy Starého a Nového zákona. Predstavia tiež rozmanitosť ikonografického stvárnenia Panny Márie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Vianočný tip: navštívte betlehemy v bratislavských katolíckych chrámoch
Vianočný tip: navštívte betlehemy v bratislavských katolíckych chrámoch

A keď tam už budete, za pozretie stojí aj hradná kaplnka Sedembolestnej Panny Márie. Hoci už v 9. storočí kaplnka na hrade bola, tá terajšia sa datuje od ranobarokovej prestavby (1630 – 1649) Pavlom Pálffym. Dominantou kaplnky je monumentálny barokový obraz Nanebovzatie Panny Márie od Antona Schmidta (1706-1773). V minulosti sa v nike so štukovou drapériou nachádzal baldachýnový oltár s výjavom Ukrižovania a pri stene bočný oltár Klanania Troch Kráľov. V súčasnosti je tento priestor bývalej Hudobnej siene výtvarne dotvorený stropnou maľbou  Ester Šimerovej-Martinčekovej, nazvanou Symfónia (1968).

Galéria mesta Bratislavy s jedinečnou zbierkou

Úctyhodnú zbierku sakrálneho umenia má aj Galéria mesta Bratislavy. Komorná expozícia Gotickej tabuľovej maľby a plastiky predstavuje stredoveké sakrálne umenie v strednej Európe. Maľby a plastiky, ktoré pochádzajú z obdobia od konca 13. až po prvú tretinu 16. storočia, zároveň reprezentujú najstaršie umelecké artefakty v správe Galérie mesta Bratislavy. Uvidíte celkom šestnásť najzaujímavejších gotických prác zo zbierky Galérie mesta Bratislavy. Výnimkou nie je ani úplne najstarší zbierkový predmet Galérie mesta Bratislavy, Vajnorská madona z prelomu 13. a 14. storočia. 

V Krajskej galérii v Prešove je stála expozícia s názvom Sakrálne umenie 15. – 19.storocia. Prezentuje drevorezby 15.-19. storočia, ako aj ikony zo 16. – 18. storočia, ktoré zoskupili do štvorice samostatných orkuhov: „Izba Majstra Pavla“, „Svätci, anjeli a proroci“, „Mária, Matka Božia“ a „Kristus Spasiteľ“. Uvidíte aj najvýznamnejšie exponáty a to tri diela od Majstra Pavla z Levoče, ktoré vytvoril priamo pre Prešov. Obdivovať môžete zbierkové predmety nadobudnuté postupnou akvizičnou činnosťou galérie. Určite k nim patrí aj úchvatná  ikona sv. Michala archanjela zo 16. storočia, rovnako renesančná Panna Mária zo skupiny Navštívenia, alebo rokokový obraz Alegória Starého a Nového zákona.

Veľká noc bude o niečo krajšia aj vďaka expozíciám Východoslovenského múzea

Východoslovenské múzeum vo svojich výstavných priestoroch ponúka aj v marci 2024 rad atraktívnych a podnetných expozícií a výstav. Na svoje si prídu milovníci dejín umenia – zvlášť sakrálneho umenia i sakrálnej architektúry, a z kategórii expozícii tu nájdete dva unikáty – zážitkové cesty do gotiky aj baroka. Expozície pozostávajú výlučne z vlastných zbierok múzea. Jedným z najzaujímavejších exponátov  expozície Zaži barok je zreštaurovaný oltár Proroka Daniela z už neexistujúceho kostola v Dúbrave, alebo súsošie Sv. Martina a žobráka zo Spišskej kapituly.

Medzi najstaršie exponáty, ktoré v rámci inštalácie predstavujeme, patrí Oltár sv. Kozmu a sv. Damiána zo Šiby a Procesiový kríž s Ukrižovaným, ktorý múzeum získalo z pozostalosti po Imrichovi Henszlmannovi v roku 1888. Zaujímavou zbierkou je i datovaný a signovaný dvojručný meč od Majstra Nikodéma z Nancy z roku 1334, či predmety z archeologických vykopávok v meste. Každý návštevník si však rozhodne nájde v expozícii ten svoj skvost, no verím že si odtiaľ odnesie aj zážitok z emócie, ktorú expozícia vyžaruje,“ hovorí Ivan Havlice, hlavný kurátor expozície Zaži Gotiku.

Ostatne, obidve expozície sú už stálice našej rubriky Kam za kultúrou, a tak sme o nich už viac ráz informovali.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Marec 2024 núka zaujímavé podujatia i výstavy. TOTO sú TOP! (3/2024) / kam za kultúrou
Marec 2024 ponúka zaujímavé podujatia i výstavy. TOTO sú TOP! (3/2024)

Ďakujeme za vašu priazeň a veríme, že sme vás výberom zaujímavých sviatočných podujatí a výstav inšpirovali aj tentoraz. Zaujímajú vás ďalšie zaujímavé podujatia, ktoré prinesie Veľká noc 2024? Sledujte nás, nový diel pravidelnej redakčnej výberovky Kam za kultúrou s čerstvými tipmi. Želáme príjemné chvíle nadchádzajúcich sviatkov nielen so slovenskou kultúrou.

— 

Foto: archív múzeí a galérií

Koláž: Silvia Mária Petrovits

Zdroj: Galéria mesta Bratislavy, Krajská galéria v Prešove, Krajské múzeum, Kysucké múzeum, Slovenská národná galéria, Slovenské národné múzeum, Stredoslovenské múzeum, Trenčianske múzeum, Tríbečské múzeum, Východoslovenské múzeum

*** Posledná aktualizácia: 2024-03-23 (mklein) *** 

DJP Trnava / Divadlo Jána Palárika
Culture Divadlo News PR

Divadlo Jána Palárika otvára svoje brány. Chystá Deň otvorených dverí

Divadlo Jána Palárika otvára v sobotu 14. septembra 2024 svoje brány divákom v novej sezóne. Na úvod chystá Deň otvorených dverí…

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Community Culture Eventy Hudba News PR

Slovenská filharmónia oddnes ožíva 11. ročníkom Medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna Nepomuka Hummela

Slovenská filharmónia oddnes po celý týždeň ožíva 11. ročníkom Medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna Nepomuka Hummela…

Read More
Kam za kultúrou od 9. septembra 2024? TOTO odporúčame
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od 9. septembra 2024? TOTO odporúčame

Kam za kultúrou od pondelka 9. septembra 2024? Prinášame výber tých najzaujímavejších divadelných a koncertných zážitkov. TOTO odporúčame!

Read More
Translate »