Novinky

Bojnický zámok bude opäť hororový. Strašidlá privítajú návštevníkov

Bojnický zámok bude opäť hororový. Strašidlá privítajú návštevníkov

Láska, zrada, šialenstvo, smrť a skaza… Neutíchajúca túžba po moci a uznaní núti krutého panovníka k zúfalým činom. Zachráni ho láska, alebo sa stane jeho prekliatím? Prezradí vám to hororový príbeh o milostnom trojuholníku, ktorý prinesie skazu šľachtickému rodu, ktorý privíta v historických kulisách Bojnický zámok.

Bojnický zámok býva nielen rozprávkový, ale aj hororový. Strašidlá privítajú návštevníkov a ponúknu zaujímavé zážitky. Príďte sa (ne)báť! Hororový príbeh o milostnom trojuholníku s názvom Spiritus Mortis prichádza na Bojnický zámok už koncom apríla a opätovne v máji. SNM-Múzeum Bojnice ho prináša v rámci podujatia Strašidelný zámok. Audiovizuálna hororovo-romantická show je zakomponovaná do prehliadky zámku. Prehliadky sa budú konať od 25. apríla do 28. apríla a následne od 4. mája do 8. mája 2024

Pod taktovkou medzinárodne úspešného režiséra

Režírovať ho do Bojníc prišiel úspešný režisér a producent Peter Serge Butko, pôsobiaci aj na medzinárodnej scéne. Pochádza z Prievidze a do regiónu sa v kreatívnom projekte vracia po 30 rokoch. Spolupracoval s množstvom významných osobností českej i slovenskej kultúrnej scény v oblasti divadla, hudby, televízie i filmu. Jeho posledným počinom na slovenskej scéne bol celovečerný hraný film Vitaj doma, brate! „Sústredíme sa na emócie, atmosféru, prežitok a fantáziu,“ hovorí o pripravovanom projekte režisér Peter Serge Butko a dodáva: „Využívame prvky gotického romantizmu, ktorý ponúka skvelú možnosť prerozprávať jednoduchý, ale mystikou a tragédiou naplnený dej. A k tomu nám skvelo poslúžia priestory hradu a nádvorí.“

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou? Slovensko festivalov (17/2024) / Allegretto Žilina
Kam za kultúrou? Slovensko plné festivalov, koncertov i podujatí (17/2024)

Bojnický zámok patrí aj legendám

Autori využívajú motívy z lokálnych legiend a vďaka ich nápadnej podobnosti s poviedkami Edgara Allana Poea sa rozhodli tieto svety prepájať. Vzniká tak dielo s unikátnou estetikou a so silným, emóciami nabitým príbehom.  Na hradných nádvoriach, v komnatách, hrobke či zámockom parku sa odohrá desivý príbeh o láske a zrade, vernosti a krutosti, moci a jej strate. 

Bojnický zámok / Spiritus Mortis

Vstupenky odporúčame zakúpiť si v predpredaji – kliknutím na tento odkaz. Podujatie je vhodné pre návštevníkov od 12 rokov.

TS, Slovenské národné múzeum, Múzeum Bojnice, www.snm.sk, www.bojnicecastle.sk

Zdroj: Slovenské národné múzeum, Múzeum Bojnice

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »