Novinky

Reduta plná detí, v Koncertnej sieni pokračuje tento týždeň Hudobná akadémia Slovenskej filharmónie a Rodinný koncert

Príbeh hudby Slovenskej filharmónie navštívilo v Koncertnej sieni aj online v Bratislave aj Piešťanoch 27 400 návštevníkov

Slovenská filharmónia počas jubilejnej sezóny myslí aj na detské a juniorské publikum. S pokračovaním Hudobnej akadémie pokračuje aj v apríli. Reduta privíta detí už v piatok 12. a v sobotu 13. apríla 2024, ktoré tentoraz nepôjdu spoznávať vážnu hudbu, ale vydajú sa po stopách jazzu.

V Koncertnej sieni pokračuje tento týždeň Hudobná akadémia Slovenskej filharmónie a Rodinný koncert. Bratislavská Reduta privíta detské publikum, ktoré populárny moderátor Martin Vanek pozve ochutnať jazz.

Martin Vanek / rodinné koncerty / Reduta / Slovenská filharmónia
Martin Vanek, popularizátor klasickej hudby pre deti a mládež.

V piatok 12. apríla 2024 sa v Slovenskej filharmónii uskutoční tretia Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v 75. koncertnej sezóne prihlásili na organizovaný cyklus doobedňajších koncertov. “Bratislavskú Redutu navštívi 1400 žiakov v dvoch frekvenciách – o 9.30 a 11.30. Program piatkových koncertov pre mladých zopakujeme aj v sobotu 13. apríla 2024 o 16.00 na treťom Rodinnom koncerte s názvom Potulky jazzom so skvelým orchestrom Fats Jazz Band pod vedením Ladislava Fančoviča, prezradila nám Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF.

Fats Jazz Band
Fats Jazz Band. Foto: Linda Kisková Bohušová

Svetom hudby bude mladých návštevníkov sprevádzať moderátor Martin Vanek. Už názov koncertu Potulky jazzom  prezrádza, čo bude témou aprílového koncertov pre mladých návštevníkov v bratislavskej Redute. V piatok 12. a v sobotu 13. apríla si Martin Vanek so žiakmi a deťmi pocestujú  spoločne v čase. Ocitnú sa na malú chvíľu v rokoch 1920 až 1950, keď bol jazz tanečnou hudbou, na ktorú sa zabával celý svet. Ako jazz vznikal, ako znel, na akých nástrojoch  sa hral, čo je jeho srdcom a dušou? To všetko sa deti  dozvedia v Koncertnej sieni SF so skvelým orchestrom Fats Jazz Band pod vedením Ladislava Fančoviča. Akademici môžu na koncertoch získať knižky. Sobotný Rodinný koncert, ktorý bude tiež hostiť bratislavská Reduta, vyvrcholí ako vždy tombolou s peknými cenami.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Slovenská filharmónia / Reduta pozýva do Reduty aj v apríli. Chystá opäť atraktívny program / Tomáš Šelc
Slovenská filharmónia pozýva do Reduty aj v apríli. Chystá opäť atraktívny program

TS, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Foto: archív SF, Linda Kisková Bohušová / archív Fats Jazz Band

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

Le nuove musiche
Hudba PR

Le nuove musiche opäť koncertovalo. S klenotmi z depotov sa predstavili v Nemecku

Súbor Le nuove musiche pravidelne pôsobí s úspechom aj za hranicami Slovenska. Pozrite si čo prinieslo jeho ostatné vystúpenie v Nemecku…

Read More
Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Translate »