Ceny SOZA sú odovzdané

Ceny SOZA 2021

Slovenský ochranný zväz autorský tradične udeľuje slovenským autorom dva druhy cien. Pandémia si však vyžiadala prestávku. Slávnostné odovzdanie Cien SOZA sa konalo 28. septembra 2021 v bratislavskom Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava a odvysielali ho aj na obrazovkách RTVS.

Bronzové plastiky s názvom Eurydika od sochárky Jany Brisudovej sú už v rukách ocenených. O laureátoch honorárnych cien za roky 2019 a 2020 sme informovali TU.

Slovenská hudba s prívlastkom „NAJ“

Mená ocenených štatistickými cenami za „NAJ“ v slovenskej hudobnej tvorbe za minulý rok sme sa dozvedeli až počas slávnostného galavečera. Tie vychádzajú zo štatistík hlásení používateľov hudobných diel. Tradične sa rozdávajú v šiestich kategóriách.

  1. Najúspešnejším skladateľom sa stal už deviaty raz po sebe Ivan Tásler.
  2. Cenu „naj” textára dostal po tretí raz za sebou Vlado Krausz.
  3. Najúspešnejším mladým autorom do 25 rokov sa už  po štvrtý raz za sebou stala Celeste Buckingham.
  4. Titul najhranejšej skladby roka 2020 získala pesnička Stoj skupiny Peter Bič Project. Jej autormi sú Peter Bič, Viktória Vargová a textár Vlado Krausz.
  5. Cenu pre najúspešnejší audionosič získal album Miro Jaroš – Vaše najobľúbenejšie, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Galgan Music.  
  6. Rádio Lumen získalo Cenu pre rozhlasovú stanicu s najvyšším podielom domácej hudobnej tvorby.

One thought on “Ceny SOZA sú odovzdané”

Comments are closed.

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
The Ladies Ensemble & Peter Adamov
Hudba Koncerty PR

The Ladies Ensemble & Peter Adamov: Vianočný koncert s romantickou atmosférou

K predvianočnému obdobiu hudba naozaj patrí. Ponuka adventných i vianočných koncertov je – našťastie, po dvoch pandemických rokoch, bohatá a dostupná úplne pre každého. Jedným z koncertov ktorý vás naladí na sviatočnú atmosféru, je vianočný koncert v podaní zoskupenia The Ladies Ensemble a Petra Adamova. Ak máte radi romantickú atmosféru, tak je tento koncert v […]

Read More
Translate »