Ceny SOZA sú odovzdané

Ceny SOZA 2021

Slovenský ochranný zväz autorský tradične udeľuje slovenským autorom dva druhy cien. Pandémia si však vyžiadala prestávku. Slávnostné odovzdanie Cien SOZA sa konalo 28. septembra 2021 v bratislavskom Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava a odvysielali ho aj na obrazovkách RTVS.

Bronzové plastiky s názvom Eurydika od sochárky Jany Brisudovej sú už v rukách ocenených. O laureátoch honorárnych cien za roky 2019 a 2020 sme informovali TU.

Slovenská hudba s prívlastkom „NAJ“

Mená ocenených štatistickými cenami za „NAJ“ v slovenskej hudobnej tvorbe za minulý rok sme sa dozvedeli až počas slávnostného galavečera. Tie vychádzajú zo štatistík hlásení používateľov hudobných diel. Tradične sa rozdávajú v šiestich kategóriách.

  1. Najúspešnejším skladateľom sa stal už deviaty raz po sebe Ivan Tásler.
  2. Cenu „naj” textára dostal po tretí raz za sebou Vlado Krausz.
  3. Najúspešnejším mladým autorom do 25 rokov sa už  po štvrtý raz za sebou stala Celeste Buckingham.
  4. Titul najhranejšej skladby roka 2020 získala pesnička Stoj skupiny Peter Bič Project. Jej autormi sú Peter Bič, Viktória Vargová a textár Vlado Krausz.
  5. Cenu pre najúspešnejší audionosič získal album Miro Jaroš – Vaše najobľúbenejšie, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Galgan Music.  
  6. Rádio Lumen získalo Cenu pre rozhlasovú stanicu s najvyšším podielom domácej hudobnej tvorby.

One thought on “Ceny SOZA sú odovzdané”

Comments are closed.

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »