Novinky

Febiofest v Prahe končí, ide do regiónov

Febiofest

Českú republiku ovládol Febiofest. V druhej polovici septembra a začiatkom októbra žijú naši západní susedia známym medzinárodným filmovým festivalom Febiofest. Tento rok už po 28-krát. Hlavné mesto Prahu ovláda v dňoch 17. až 24. septembra 2021 a do regiónov sa dostáva v období 20. septembra až 9. októbra 2021.

28. MFF Praha – Febiofest 2021 si pre návštevníkov pripravil bohatý hlavný program. Otváracím filmom bola najnovšia snímka Woodyho Allena Festival pána Rifkina.

Festival hostil na svojej pôde výrazné osobnosti súčasnej kinematografie. Cenu Kristián tento rok získal herec Jiří Lábus, herečka Božidara Turzonovová a producent Mike Downey.

Febiofest - Božidara Turzonovová
Počas slávnostného zahájenia MFF Febiofest si ocenenie prevzala aj slovenská herecká legenda, Božidara Turzonovová. © Febiofest

Festival uvedie cez 100 filmov z celého sveta v štyroch súťažných sekciách: hlavná kategória, komédie, filmy s ľudsko-právnou tematikou či amatérske filmy. Ďalšie filmy sú v početných nesúťažných sekciách.

Doteraz predstavil úspešné filmy zo Sundance, Benátok, Berlinale a Cannes. Uviedol tiež nové filmy českej produkcie a koprodukcie. Na jeho pôde sa odohrala svetová predpremiéra českého filmu Kryštof. Vidieť sme už mohli českú premiéru drámy  Minuta věčnosti s Jiřím Langmajerem v hlavnej úlohe.

Pražskú časť festivalu zakončí Oscarmi ovenčený film Otec v hlavnej úlohe s Anthonym Hopkinsom.

HostCreators - Webhosting, Hosting, Registrácia domén

Pestré sú aj sprievodné aktivity. Workshopy so zaujímavými hosťami ako napr. producent Mike Downey alebo iránska režisérka Mahnaz Mohammadi Amnesty International Febiofest Award 2020 ocenenej snímky Syn-Matka.  Bohatá je aj ponuka letného kina či zaujímavá výstava Amnesty International usporiadaná k 60. výročiu jej založenia.

Program druhej, regionálnej časti 28. ročníka MMF Febiofest si môžete pozrieť na stránkach Festivalu.

ŠFK / Košickí filharmonici / Rastislav Štúr
Culture Film Hudba Koncerty News PR

Košickí filharmonici zahrajú hudbu z inej galaxie

Štátna filharmónia Košice skloňuje tento týždeň tituly ako Vesmírna odysea, Supermanči Star Wars. Návštevníkov volá s hudbou do inej galaxie.

Read More
Rok po požiari v digitalizačnom pracovisku Slovenského filmového ústavu (SFÚ) vstupuje Kino Lumière do finálnej fázy rekonštrukcie...
Culture Festivaly Film PR

Už dnes začína 31. MFF Febiofest Bratislava

Začína sa Medzinárodný filmový festival FEBIOFEST Bratislava. Slávnostne ho otvorí čerstvá držiteľka Českého leva Simona Peková. Divákov čaká vyše 70 snímok i bohatý sprievodný program.

Read More
Už o pár hodín štartuje 31. MFF FEBIOFEST Bratislava
Culture Festivaly Film News PR

Už o pár hodín štartuje 31. MFF Febiofest Bratislava

Už o pár hodín štartuje 31. MFF Febiofest Bratislava. Pozrite sa, čo návštevníkom zrekonštruovaného bratislavského Kina Lumière ponúkne v termíne od 13. do 19. marca 2024.

Read More
Translate »