Febiofest v Prahe končí, ide do regiónov

Febiofest

Českú republiku ovládol Febiofest. V druhej polovici septembra a začiatkom októbra žijú naši západní susedia známym medzinárodným filmovým festivalom Febiofest. Tento rok už po 28-krát. Hlavné mesto Prahu ovláda v dňoch 17. až 24. septembra 2021 a do regiónov sa dostáva v období 20. septembra až 9. októbra 2021.

28. MFF Praha – Febiofest 2021 si pre návštevníkov pripravil bohatý hlavný program. Otváracím filmom bola najnovšia snímka Woodyho Allena Festival pána Rifkina.

Festival hostil na svojej pôde výrazné osobnosti súčasnej kinematografie. Cenu Kristián tento rok získal herec Jiří Lábus, herečka Božidara Turzonovová a producent Mike Downey.

Febiofest - Božidara Turzonovová
Počas slávnostného zahájenia MFF Febiofest si ocenenie prevzala aj slovenská herecká legenda, Božidara Turzonovová. © Febiofest

Festival uvedie cez 100 filmov z celého sveta v štyroch súťažných sekciách: hlavná kategória, komédie, filmy s ľudsko-právnou tematikou či amatérske filmy. Ďalšie filmy sú v početných nesúťažných sekciách.

Doteraz predstavil úspešné filmy zo Sundance, Benátok, Berlinale a Cannes. Uviedol tiež nové filmy českej produkcie a koprodukcie. Na jeho pôde sa odohrala svetová predpremiéra českého filmu Kryštof. Vidieť sme už mohli českú premiéru drámy  Minuta věčnosti s Jiřím Langmajerem v hlavnej úlohe.

Pražskú časť festivalu zakončí Oscarmi ovenčený film Otec v hlavnej úlohe s Anthonym Hopkinsom.

HostCreators - Webhosting, Hosting, Registrácia domén

Pestré sú aj sprievodné aktivity. Workshopy so zaujímavými hosťami ako napr. producent Mike Downey alebo iránska režisérka Mahnaz Mohammadi Amnesty International Febiofest Award 2020 ocenenej snímky Syn-Matka.  Bohatá je aj ponuka letného kina či zaujímavá výstava Amnesty International usporiadaná k 60. výročiu jej založenia.

Program druhej, regionálnej časti 28. ročníka MMF Febiofest si môžete pozrieť na stránkach Festivalu.

CINEMAX
Culture Divadlo Film News Odporúčame PR

Opera i balet do kín CINEMAXu prídu aj túto sezónu

Sekcia ARTMAX ponúka divákom kultúrny zážitok z divadiel a koncertných pódií z celého sveta už niekoľko sezón. Aj v túto sezónu 2022/2023 pozýva divákov CINEMAX slovami: „Príďte si vychutnať to najlepšie, čo svetová umelecká scéna ponúka. Čaká na Vás prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk, skvelý obraz a MAXIMÁLNY KULTÚRNY ZÁŽITOK!“ Prvým predstavením oslávila aj Svetový […]

Read More
Zabíjanie draka title
Divadlo Film

Už dnes predpremiéra dokumentu o pražskom Divadle MA „Zabíjanie draka“

„Zabíjanie draka“ – tento príznačný názov si pre svoj čerstvý dokumentárny film zvolil režisér a rozhlasový redaktor Václav Müller. Snímka s podtitulom „Prvých 100 dní ruskej agresie na Ukrajine pohľadom unikátnej malej scény v Prahe“ reflektuje nielen súčasné politické udalosti, ale je zároveň sondou do činnosti pražského Divadla MA. Hlavná dejová línia filmu Zabíjanie draka […]

Read More
Festival BAB 2022
Film Výtvarné umenie

Rozdali ocenenia Festivalu BAB

16. ročník Bienále animácie Bratislava (BAB) má svojich víťazov. Tento najstarší festival svojho druhu na Slovensku otvára svoje brány už viac ako 30 rokov a pravidelne prináša kvalitnú animovanú tvorbu z celého sveta. Medzinárodná porota, výkonný výbor festivalu, Literárny fond, detská porota, 365.bank a platforma DAFilms udelili ceny najlepším animovaným filmom, tvorcom či osobnostiam. Tohtoročný […]

Read More
Translate »