Novinky

Vianočná atmosféra s Divadlom Nová scéna

Vianočná atmosféra s Novou scénou

Vianoce sa blížia a v Divadle Nová scéna nemôže chýbať tradičný vianočný koncert, plný krásnej hudby, vtipných momentov a vianočnej atmosféry. Pre epidemické opatrenia bude online.

Pripravujú ho pre Vás moderátori Patrik Vyskočil a Dávid Hartl, sólisti, tanečný súbor aj 6-členná kapela Divadla Nová scéna pod vedením Ľubomíra Dolného. Môžete ho sledovať na www.novascena.sk.

Uskutoční sa 18. decembra 202117.00 hod. Vstup je ZADARMO, stačí sa zaregistrovať.

Dávid Hartl, herec Divadla Nová scéna: Verím, že divákov vtiahneme priamo do atmosféry koncertu

David Hartl; Divadlo Nová scéna
Herec a dramaturg koncertu, David Hartl Zdroj: Divadlo Nová scéna

Herec Dávid Hartl stojí pri tomto projekte od jeho zrodu ako dramaturg a moderátor:

„Je skvelé, že sme vytvorili tradíciu, na ktorú sa naši priaznivci tešia každý rok. Viem to presne, lebo hneď v úvode koncertu začíname malou anketou, z ktorej je jasné, že máme veľký počet fanúšikov, ktorí si nenechali ujsť ani jeden z doterajších šiestich ročníkov. A aj keď budeme tento rok koncert streamovať, verím, že divákov vtiahneme priamo do atmosféry koncertu nielen hudbou, ale aj interaktívnymi výzvami, niekedy až nespútanou zábavou a súťažami.

Veľká vianočná hudba nahradí Malú nočnú hudbu

A na čo všetko sa môžete tešiť tento rok? Režisér a moderátor koncertu Patrik Vyskočil:

„Počas série deviatich komorných koncertov s názvom Malá nočná hudba sme v našom divadle minulú sezónu online aj naživo vtipným a neformálnym spôsobom priblížili umelecký aj osobný život sólistov Divadla Nová scéna i nášho tanečného súboru. Po vrelých a veľmi pozitívnych diváckych reakciách na tieto profilové koncerty sme si pre divákov Veľkej vianočnej hudby pripravili to najlepšie – „creme de la creme“ z každej epizódy. A neformálnym spôsobom budeme po sebe pomyselne hádzať snehové gule rôznych výziev a rozhovorov vo vianočnom duchu.“

Patrik Vyskočil, Divadlo Nová scéna
Veľká vianočná hudba, Divadlo Nová scéna

Malo sa oslavovať dva dni, no pandémia to zmenila

Na koncerte Veľká vianočná hudba vystúpia sólisti Mirka Gális Partlová, Dárius Koči, Lukáš Pišta, Lenka Machciníková, Monika Drgáňová, Vladislav Plevčík, Michal Candrák, Patrik Vyskočil, ktorí zaspievajú skladby z muzikálov The Greatest Showman, Bedári ale aj skladby od The Beatles, Eltona Johna, Tiny Turner, Michaela Jacksona, Mira Žbirku či skupiny Elán. A samozrejme, chýbať nebude záverečný vianočný song.

Nalaďte sa vianočne s Divadlom Nová scéna! Určite to bude veľmi zaujímavé, keďže Divadlo v novembri tohto roka oslávilo veľké jubileum.

Zdroj: Tlačová informácia Divadla Nová scéna

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Sv. Barbora
Community Culture Folklór História Lifestyle News

Adventný čas: aj svätá Barbora fandí zvykom a tradíciám

K adventu patria aj rituály. Pozrite sa s nami, čo všetko naši predkovia robievali počas stridžích dní. K ním patril aj deň sv. Barbory. Praje tiež zvykom ochrannej i ľúbostnej mágie či vešteniu.

Read More
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Community Culture Folklór News

Advent – viac než len čas predvianočných príprav

Už v nedeľu 3. decembra 2023 začína adventný čas. Advent – to nie sú len štyri obyčajné decembrové týždne. Pozrite si s nami na jeho symboly.

Read More
Translate »