Novinky

Kam za kultúrou? Pozrite si výber TOP divadelných tipov (22/2024)

Kam za kultúrou / divadelné tipy / divadlo

Pravidelná rubrika TOP redakčných tipov Kam za kultúrou pokračuje. Aj tentoraz vám v nej prinášame výberový prehľad toho najatraktívnejšieho z programu kultúrnych inštitúcií. Náš čerstvý výber tipov pre týždeň od 27. mája 2024 dýcha bohatou ponukou zážitkov. Neváhajte a pozrite si výber toho najzaujímavejšieho, čím žijú slovenské divadlá.

Výberovku TOP tipov na najatraktívnejšie kultúrne podujatia, ktoré so sebou prináša prelom mája a júna, charakterizujú nielen stálice našej rubriky, ale aj unikátne festivalové zážitky. V najnovšom vydaní seriálu Kam za kultúrou svoj priestor dostanú naše stálice. Z divadelného sveta to budú viaceré slovenské divadelné scény. Navštívime Slovenské národné divadlo, Divadlo Novú scénu, trnavské Divadlo Jána Palárika, nitrianske Divadlo Andreja Bagara. Nevynecháme ani Štátnu operu, Spišské divadlo či Národné divadlo Košice, ale aj Divadlo Jonáša Záborského v Prešove. Ich programy sľubujú tradične bohatý výber, inšpiratívny program a atraktívne zážitky. Prinesú ich nielen premiéry či derniéra. Na svoje si ale prídu tiež milovníci drámy, muzikálu i netradičného spojenia baletu s módou. Navyše, vzhľadom na blížiaci sa Medzinárodný deň detí neopomenieme ani cool zážitky pre rodiny s deťmi. Tak a ste pripravení objavovať? Nechajte sa nami inšpirovať i teraz! Začíname!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou? Výber TOP tipov na 22. týždeň roka je tu!
Kam za kultúrou? Výber TOP tipov na 22. týždeň roka je tu!

Kam za kultúrou? Divadelné TOP tipy pre týždeň na prelome mája a júna

V poradí 22. tohtoročný diel rubriky Kam za kultúrou štartujeme tipmi na zaujímavé divadelné predstavenia. „Zalistovali“ sme si v programoch slovenských divadelných scén a vybrali sme z bohatej ponuky niekoľko chuťoviek. Tešiť sa môžeme na celkom tri premiéry. Premiérovú novinku vám ponúknu v Činohre Slovenského národného divadla i na doskách martinského divadla. Ostatnou premiérou aktuálnej sezóny trojlístok uzatvára aj Spišské divadlo. K top ponuke patrí aj unikátne spojenia baletného umenia a módneho dizajnu korunovaného jedinečnými choreografiami a autorskou hudbou v Balete SND. Do divadla sa pozrieme aj na štvoricu premiér a jednu derniéru. A mimochodom, navštíviť by ste ho mali aj s vašimi ratolesťami, ktorých sviatku sa svojim programom prispôsobili mnohé slovenské divadlá.

Máme zaostrené na premiéry

Ako prvé sa v špeciálnom vydaní divadelných tipov Kam za kultúrou pre 22. týždeň roka 2024 pozrieme na divadelné premiéry. Tú prvú v poradí už v posledný májový deň ponúka Slovenské komorné divadlo v Martine. Pod režisérskou taktovkou Jozefa Vlka uvedie novú hru Petra Lomnického Kolesá/The Wheels. Nová slovenská vtipná a krehká dráma napísaná na objednávku SKD sa odohráva v jednom nemenovanom stredoeurópskom meste. Opäť si v nej potvrdíme staré známe, že so súčasnosťou nikdy nie sme spokojní. Prečo? Lebo vždy od nej niečo chceme. Taký je princíp života. Ale prečo sme takí závislí od minulosti a prečo sme takí sentimentálni? Pretože minulosť sa už stala a nemusíme sa jej báť? Budúcnosť však očakávame so strachom. A s nostalgiou pri tom myslíme na to, čo bolo. Opäť sa raz potvrdí, že nevyriešené veci z minulosti nás však napokon aj tak vždy dobehnú…

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Nová dráma / New drama 2024 / moderátori galavečera, 20. ročník
Nová dráma/New Drama 2024: Poznáme víťazné inscenácie jubilejného 20. ročníka festivalu

Druhou premiérou 22. kalendárneho týždňa roka 2024 je hra Vassa, ktorú v prvý júnový víkend (1. a 2. júna) v premiérach uvádza Činohra SND. Je hrou o bohatstve, ktoré sa stáva osudným. O živote, ktorý chceme chrániť a zachrániť. Ale za akú cenu? Koľko stojí úspešný chod rodinnej firmy? Koľko sa platí za udržanie rodinných tajomstiev? A keď už nestačia peniaze, je možné použiť extrémne prostriedky? Existujú hranice? A čo zákon? Môžeme zobrať zákon v mene dobra do vlastných rúk? Ak áno, je to ospravedlniteľné? A stojí to za to? Hra o bohatstve, ktoré sa stáva osudným. O živote, ktorý chceme chrániť a zachrániť. Ale za akú cenu?  Aj odpoveď na tieto otázku ponúkne premiérovo uvádzaná novinka činoherného súboru SND v réžii Ingrid Timkovej v Štúdiu Činohry SND.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
SND pozýva do divadla jednorodičov / Kam za kultúrou
SND pozýva do divadla jednorodičov

Spišské divadlo s komédiou s mierne pikantným názvom

Trojicu premiér uzatvára Spišské divadlo ostatnou novinkou aktuálnej sezóny. Už posledný májový deň patrí premiére poetickej komédie z pera súčasného kanadského autora Oliviera Sylvestrea o všetkých podobách  a polohách lásky nielen pre tínedžerov s mierne pikantným názvom Sprievodca sexuálnou výchovou pre nové tisícročie. Autor v nej mimoriadne citlivo a zároveň s láskavým humorom zachytáva príbeh troch tínedžerov, Bena, Olivera a Sophie. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Šeptuchy / Spišské divadlo / Kam za kultúrou / Nová dráma / Dotyky a spojenia
Spišské divadlo s cenou na festivale Nová dráma / New Drama

Blíži sa rok 2000 a Oliver si, podobne ako vtedy mnohí ľudia, myslí, že s príchodom nového milénia nastane koniec sveta. A práve preto chce ešte predtým zažiť prvý sex s priateľkou. Bude to splnený romantický sen alebo kolosálny trapas? Naplní očakávania alebo zlyhá? Srdečná komédia ukazuje pubertu ako čarovné obdobie prvých lások, krehkých vzťahov, prvých sexuálnych skúseností, experimentovania, hľadania samého seba, hlbokých aj povrchných priateľstiev a nezabudnuteľných zážitkov. Tínedžeri sa v nej nájdu a staršie generácie si pri nej nostalgicky aj šibalsky zaspomínajú. 

Trnavská rozlúčka dopĺňa divadelné tipy Kam za kultúrou

TOP divadelné tipy tohto vydania Kam za kultúrou doplňme tiež jednou derniérou. V poslednú májovú stredu sa s divákmi lúči groteskná tragikomédia Williama Shakespeara o banalite lásky, pýchy a vojny – Troilos a Kressida v podaní trnavských divadelníkov z Divadla Jána Palárika.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Šeptuchy / Spišské divadlo / Kam za kultúrou
Spišské divadlo ukončí aktuálnu sezónu na prestížnych festivaloch

Divadelné tipy pre náročného diváka

Po divadelných premiérach najbližších dní sa presuňme k repertoárovým ponukám. Aj z nich sme povyberali niekoľko titulov, ktoré potešia náročného diváka. Toto vydanie Kam za kultúrou začne svoju púť tipmi z ponuky bratislavských divadiel. Slovenské národné divadlo ponúkne počas najbližších dní – v stredu a vo štvrtok len dve reprízy celkom novej. V poradí tretia edícia úspešného projektu Fashion Ballet snúbi choreografické majstrovstvo so špičkovou módou. 

Fashion Ballet ´24 dýcha ladnosťou, sviežosťou i krásou štvorice autorských miniatúr,  v ktorých sa predstavia v tandemoch choreografi a módni dizajnéri. Nenechajte si ujsť jedinečnú a neopakovateľnú príležitosť a potešte svoje oči i dušu elegantnou krásou! Učiniť tak môžete v stredu a vo štvrtok (29. a 30. mája 2024) v Sále opery a baletu SND. Viac informácií nájdete v článku Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky.

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

Divadlo Nová scéna nasadilo na posledný májový utorok a stredu (28. a 29. mája) jeden z najslávnejších svetových muzikálov všetkých čias – Bedári. Muzikál inšpirovaný rovnomenným príbehom z pera Victora Huga si s textom francúzskeho libretistu Alaina Boublila na hudbu Claudea-Michela Schőnberga vychutnáte v prebásnení Jána Štrassera. Bedárov v réžii a hudobnej supervízii Marie Zamora sa v našej výberovke TOP tipov Kam za kultúrou objavuje naozaj často, a celkom zaslúžene. V hlavnej postave Jeana Valjeana sa predstaví Titusz Tóbisz.

Veľkolepá scénická freska, v ktorej sa striedajú davové scény s obrazmi intímnymi, láska s nenávisťou a boj s nádejou v lepší svet. Titul Bedári je náročný aj z pohľadu scénografie (výtvarník scény Petr Hloušek), množstva rekvizít a vyše dvoch stoviek kostýmov, ktoré navrhla kostýmová výtvarníčka Ľudmila Várossová. 35 účinkujúcich sprevádza 25-členný Symfonický orchester Slovenského rozhlasu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Psychologická charakteristika postáv z románov Victora Huga
Psychologická charakteristika postáv z románov Victora Huga

Prevažne ženské publikum poteší Divadlo Nová scéna komédiou o nečakanom priateľstve, vnútornej slobode a novej nádeji. Hrejivé predstavenie Škrupinka si môžete pozrieť v Štúdiu Olympia už v 32. repríze vo štvrtok 30. mája 2024. Jej recenziu s názvom Škrupinka: svieži oddych s pridanou hodnotou z pera redaktorky Silvie Márie Petrovits si môžete prečítať na našom portáli.

Škrupinka / DNS / Kam za kultúrou
Škrupinka: svieži oddych s pridanou hodnotou

Trnava aj Nitra s chuťovkami

Trnavské Divadlo Jána Palárika okrem chystanej derniéry uvedie už v utorok 28. mája v repríze majstrovskú renesančnú veselohru Carla Goldoniho o prefíkanom sluhovi Truffaldinovi – Sluha dvoch pánov. V prvú júnovú sobotu sa v Trnave môžete tešiť na nezabudnuteľný večer s hudbou Jara Filipa a humorom Lasicu a Satinského. Inscenácia Filip je plná hudby, vtipu a variácií na situácie zo života umelca. Podobne ako Trnava, aj prešovské Divadlo Jonáša Záborského poteší v posledné pracovné dni 22. kalendárneho týždňa (vo štvrtok a v piatok) dospelé publikum tiež Goldoniho Sluhom dvoch pánov.

Banská Bystrica ponúkne Annu Kareninu a Košice pozvú na Amadea i Nabucca

Náročnejších priaznivcov baletného umenia poteší tento týždeň aj Štátna opera, ktorá je jednou zo stálic divadelných tipov rubriky Kam za kultúrou. V poslednú májovú stredu a štvrtok nasadzuje baletné 2-dejstvové spracovanie legendárneho a svetoznámeho románu Leva Nikolajeva Tolstého Anna Karenina. Anna Karenina je príbehom o veľkej láske i o osude, ktorému nemožno uniknúť. Javiskovú podobu tomuto dielu v Štátnej opere dal choreograf a režisér Peter Dedinský. Inscenácia je prvým samostatným titulom baletného súboru po jeho zmene na samostatné umelecké teleso, ako sme vás o tom v čase jej premiéry aj informovali.

Anna Karenina / Štátna opera BB / Kam do divadla / Kam za kultúrou
Novinka Štátnej opery - baletná adaptácie diela Anna Karenina. Foto: Juraj Žilinčár

Svoje miesto v Kam za kultúrou si udržiava aj Národné divadlo Košice, ktoré tiež sľubuje zaujímavý program. Na svoje si prídu nielen deti, ale aj náročnejšie publikum. Tentoraz najmä dospelým divákom chystá operno-činoherné zážitky. V stredu 29. mája ponúkne operným priaznivcom legendárne a mimoriadne úspešné dielo Giuseppe Verdiho – Nabucco.

NDKE / Nabucco / Kam za kultúrou

Čaká vás majestátna atmosféra, nezabudnuteľné melódie a strhujúci príbeh o starovekom vládcovi Nabuchodonozorovi II., o strete náboženských kultúr, o nekonečnom smäde ovládať svet okolo seba a o večnej ľudskej túžbe podobať sa Bohu. Titulnú postavu Nabucca stvárni Marek Gurbaľ. Pod taktovkou dirigenta Igora Dohoviča budú ďalej účinkovať Jaroslav Dvorský, Michal Onufer, Tatiana Paľovčíková-Paládiová, Viera Kállayová, Janette Zsigová, Martin KovácsAnton Baculík.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Amadeus / Národné divadlo Košice / Kam za kultúrou
Shafferov Amadeus premiéruje Národné divadlo Košice už túto sobotu

Pre náročného diváka pripravuje Činohra NDKE chuťovku vo štvrtok 30. mája. Uvedie v ďalšej z repríz stálicu našich tipov Kam za kultúrou, a to ohromujúcu divadelnú hru Amadeus od anglického dramatika a scenáristu Petra Shaffera.

V tejto výnimočnej inscenácii sa ponoríte do 18. storočia, kedy politické machinácie a rivalita sprevádzali génia hudby Wolfganga Amadea Mozarta a jeho rivala, skladateľa Antonia Salieriho. Podobne ako v majstrovskom filme Miloša Formana, aj v divadle odhalíte temné stránky slávy a vášne, zvukovo a vizuálne prevedené do vynikajúcej podoby. Ponúka nezabudnuteľný hudobno-emocionálny zážitok so skvelými predstaviteľmi Ivanom Krúpom v úlohe Salieriho a Tomášom Dirom v úlohe Amadea!

Do divadla s deťmi k MDD

Bohatý je aj program pre detského diváka či rodiny s deťmi, a to nielen v divadlách, veď už 1. júna je tu ďalší Medzinárodný deň detí! Výberovku tipov na atraktívne podujatia pre rodiny s deťmi pri príležitosti blížiaceho sa sviatku Dňa detí podrobnejšie rozoberáme v samostatnom článku Kam s deťmi na MDD? Za kultúrou aj na zaujímavé podujatia. Hoci sa pohľadu na zaujímavé aktivity ku Dňu detí budeme pozerať aj v osobitom článku, nevynecháme ani niekoľko tipov na rodinné predstavenia v slovenských divadlách. Kým divadelné tipy pre dospelé publikum sme začali v Bratislave, po stopách rodinných titulov sa vydáme v opačnom smere. S divadelnými tipmi kam za kultúrou pre rodiny s deťmi začneme v Košiciach.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam s deťmi k MDD? Za kultúrou i na zaujímavé podujatia / Deň detí / výstavy
Kam s deťmi k MDD? Za kultúrou i na zaujímavé podujatia

Národné divadlo Košice premiéruje Malého princa

Národné divadlo Košice totižto presne na Deň detí, t.j. v sobotu 1. júna 2024 prichádza do Historickej budovy NDKE s premiérou detského titulu. Tým je obnovená premiéra baletnej rozprávky na motívy Exupéryho Malého princa s hudbou Michala Pavlíčka, v réžii a choreografii Ondreja Šotha. Malý princ ešte i dnes prekvapuje svojou čistotou a láskavým pochopením sveta, v ktorom žijeme. Je akousi súčasnou bibliou, ktorá pohľadom detských oči nachádza naše chyby a zároveň ponuka riešenie, ako sa s nimi vyrovnať. Na povrchný svet, plný nekultúrnosti, ničenia tradícii a nezmyselných vojen, sa dôkaze dívať s láskou, pochopením a nádejou.

MP / DNS
Malého princa tentoraz v opernom šate ponúka Štátna opera v Banskej Bystrici. Foto: Zdenko Hanout

Na detského diváka pamätá aj Divadlo Jonáša Záborského v Prešove. Aj keď nie na MDD, ale o deň neskôr, predsa len nezabúda. V nedeľu 2. júna 2024 uvedie po 17:00 hod. pre všetky deťúrence rozprávkový príbeh Ako šlo vajce na vandrovku. Príbeh na motívy Márie Rázusovej – Martákovej napísal Michal Náhlík. Vypravíte sa za Hugom, ktorý je chalan ako každý iný. Len nevie povedať “r” a je “tlošku cholý”. Nudu však nepozná – lebo je mega a kúl! A tak sa ako vajce vyberie na vandrovku. Pod morskú hladinu. Viac vám však neprezradíme, dozviete sa totiž všetko na predstavení.

Rozprávkové bude nielen Spišské divadlo, ale aj trnavské

Kam za kultúrou s deťmi pokračuje aj v Spišskom divadle, ktoré je povestné pravidelnou ponukou rodinných predstavení. V nedeľu 2. júna o 16:00 hod. siahne na rozprávkový príbeh o Perníkovej chalúpke. Deti si v nej poradia nielen so zlou čarodejnicou. Spolu s nezbednou Včielkou Kájou sa naučia nielen to, ako treba ochraňovať našu Zem pred Smrťobyľom, ale i pravdu odvekú. A síce, to že zlo plodí len ďalšie zlo a že v jednote je sila. Nuž a k tomu si navyše aj parádne zaspievate!

Perníková chalupka / Spišské divadlo / Kam za kultúrou
Perníková chalúpka. Zdroj: Spišské divadlo

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí potešia našich drobcov tiež  divadelníci z Divadla Jána Palárika. Deťúrence čaká v piatok v dvoch termínoch a v nedeľu popoludní o 15:00 hod. Princ Bajaja. Klasický rozprávkový príbeh v novom spracovaní Lucie Mihálovej prekypuje hravými veršami a piesňami. Vypovedajú o podstate lásky a šťastia: srdce milovanej nezískame peknými slovami, ale činmi a statočnosťou. Princ Bajaja hrdinsky bojuje so zlom, musí poraziť až troch drakov a zvládnuť neľahké úlohy, aby získal ruku princeznej.

Bajaja / Kam za kultúrou
Bajaja teší deti v Trnave. Zdroj: DJP

Kam za kultúrou? Do divadla aj na muzikálové rodinné hity

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa v Nitre i v Bratislave môžete tešiť na rodinné muzikály. Divadlo Andreja Bagara v Nitre uvedie v sobotu 1.6. po 17:00 hod. kultový maďarský rozprávkový muzikál. Povala prináša vtipný príbeh o jednom vlámaní, o dvoch zaľúbencoch a štyroch duchoch hľadajúcich lepší svet, ktorý si obľúbili generácie divákov po celej Európe. Nadčasový príbeh so skvelou hudbou Gábora Pressera pozve zažiť dobrodružstvo a zabaví malých aj veľkých divákov.

Povala / DAB / Kam za kultúrou

Ďalšie muzikálové zážitky pre malých aj veľkých sľubuje Divadlo Nová scéna. Každý deň od piatka do nedele, a v sobotu dokonca dva razy – doobeda a večer ponúkne rodinný muzikál Oliver! na motívy slávneho románu Ch. Dickensa Oliver Twist. Silný príbeh detí i dospelých, ktorým nebolo dopriate narodiť sa do šťastných a hostinných podmienok, v sebe nesie mnoho dojemného, humorného, ale i drsného. Príbeh, ktorý poznáme už zo školských čias, na v divadelnej podobe hýri bohatým spevavým melódiám a geniálne vykresleným charakterom londýnskeho podsvetia a iste nielen vďaka tomu sa dodnes teší veľkej diváckej obľube.  

Divadelnú prehľadovku pre rodiny s deťmi zakončíme v Slovenskom národnom divadle, ktoré v týždni na prelome mája a júna uvedie dva tituly vhodné pre detského diváka. Tipom číslo jeden je pôvodná baletná rozprávka Narodil sa chrobáčik. Najmenším divákom predstavuje svet roztancovaných chrobáčikov. Tajomným svetom, v ktorom chrobáčikovia žijú, prevedie deti ochranca lesa Pepe. Ten im predstaví dobrodružstvá nezbedného mušiaka Svätojanka. Príbeh hlavného hrdinu sa odohráva počas jedného roka, striedajúce ročné obdobia sú hlavným výtvarným motívom jednotlivých obrazov, kolobeh prírody je inšpirujúcou kulisou tajného života svätojánskych mušiek.

Narodil sa chrobáčik / SND / MDD / Kam za kultúrou
Narodil sa chrobáčik. Obraz 1. dejstva. Foto: Juraj Žilinčár / SND

Toto predstavenie SND uvedie v aktuálnej sezóne ostatný raz. Stane sa tomu tak v utorok 28. mája v dvoch termínoch – o 11:00 a od 17:00 hod., pričom dopoludňajšie predstavenie je už vypredané.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Aida / Štátna opera Banská Bystrica / Kam za kultúrou
Opera Aida prichádza na dosky banskobystrickej opery prvýkrát. Foto: Zdenko Hanout

Druhým tipom je brilantne roztancovaná operná rozprávka Antonína Dvořáka Čert a Káča. Námet tejto rozkošnej opery vychádza z rozprávky Boženy Němcovej. So svojráznou a trochu drzou Káčou na zábave nikto nechce tancovať. Nahnevaná preto vyhlási, že by si zatancovala aj s čertom. A presne ten aj skutočne príde, ale v podobe šviháka Marbuela, ktorý ju vezme do pekla. Bystrému Ovčákovi Jirkovi sa podarí dostať Káču späť na zem. Tým aj zároveň zachráni polepšenú Kňažnú pred peklom.

Veselý príbeh jednej z najlepších Dvořákových opier je v inscenácii bratislavskej Opery plný pohybu i humoru a nádherne sa v ňom prelína tradičný rozprávkový svet so súčasnosťou. Je atraktívnym rodinným operným titulom plným dynamiky a pohybu vďaka tanečníkom, akrobatom a parkúristom. A to všetko korunuje parádne obsadenie!

Viac tipov kam za kultúrou?

Ďakujeme za vašu priazeň. Veríme, že sme vás naším divadelným výberom zhrnutým v tomto vydaní Kam za kultúrou opäť inšpirovali a vybrali ste si svojho favorita. Tipy na atraktívne výstavy a podujatia počas mesiaca mája nájdete v špeciálnom vydaní tipov Kam na výstavy. Nevynechajte ani aktuálne vydanie Kam za kultúrou a inšpirovať sa kam za hudobnými zážitkami môžete v  samostatnom článkuŽeláme príjemné dni a budeme radi, ak nám zachováte svoju priazeň a necháte sa nami inšpirovať aj na budúce. Nezabudnite si prečítať ani ďalšie zaujímavé články portálu Art & History Magazine a sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach.

Foto/Zdroj: Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Divadlo Jána Palárika v Trnave, Divadlo Jonáša Záborského, Divadlo Nová scéna, Národné divadlo Košice Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Slovenské národné múzeum, Spišské divadlo

Koláž: Mária Kleinová (z foto: Bara Podola, Marek Olbrzymek, Juraj Žilinčár, archív NDKE, Spišského divadla)

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »