Novinky

Kam za kultúrou? TOTO sú naše TIPY (5/2024)!

Kam za kultúrou? TOTO sú naše TIPY (5/2024)!

Piaty diel našej týždennej rubriky Kam za kultúrou sa hlási o slovo. Ponúkne koncerty starej hudby aj niekoľko ďalších atraktívnych koncertných vystúpení. Núdza nebude ani o zaujímavé divadelné predstavenia. Pozrieme sa aj na výstavy, ktoré už pomaly ale iste končia.

Nový týždeň prináša čerstvé tipy na celkom nové i jedinečné kultúrne zážitky. Slovenské kultúrne ustanovizne myslia na svojich návštevníkov na prelome januára a februára s bohatým programom a zaujímavými hosťami. Kam za kultúrou? Výber toho najlepšieho tu pre vás máme aj teraz. Vitajte pri piatom tohtoročnom pokračovaní, v ktorom sa spolu pozrieme na to, čo sa oplatí navštíviť a vidieť na vlastné oči. Navštívime  pomaly končiace výstavy, zamierime na jedinečné koncerty so zaujímavým programom a inšpiratívnymi hosťami. Nevynecháme ani divadlo, ktoré sľubuje pastvu pre oči detí a dospelých. A samozrejme, núdza nebude ani o premiéru či operetnú derniéru. Nechajte sa inšpirovať tipmi, ktoré pre vás pripravil tradičný tandem prehľadovej výberovky Mária Kleinová a Silvia Mária Petrovits.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Juraj Růžička
Juraj Růžička predstavuje svoj nový magický album „AURORA“

Kam za kultúrou? Na koncerty v znamení výročí

Prelom januára a februára si pripravil zaujímavú ponuku koncertných stretnutí. Na svoje si prídu milovníci komornej hudby, veľkých symfonických koncertov, operných zborov, ale aj zvuku klavíra či starej hudby. Jedinečné zážitky sľubuje aj galakoncert k sedemdesiatke prestížneho umeleckého súboru Lúčnica.

K pocte profesorovi Warchalovi

Koncertné tipy najbližších dní sa nesú v znamení osláv i pocty. Už v pondelok (28.1.) večer vás v Dome umenia Piešťany čaká koncert pocty zakladateľovi Slovenského komorného orchestra, prof. Bohdanovi Warchalovi. Po Bratislave prichádza toto komorné teleso s programom z diel Mozarta – Boccheriniho i Janáčka aj do Piešťan. I tu sa v Boccheriniho slávnom Deviatom koncerte predstaví vzácny hosť – slovenský violončelista žijúci v krajine vychádzajúceho Slnka – Ľudovít Kanta

Slovenský komorný orchester
Slovenský komorný orchester. Foto: P. Brenkus

Klavírny recitál v meste pod Urpínom i v Bratislave

Milovníci klavírnej tvorby si na svoje prídu počas tohto týždňa v Banskej Bystrici, aj v Bratislave. V stredu (30.1.) o 18:00 hod. v Showroome My Piano na Nám. SNP (Beniczkého pasáž) v Banskej Bystrici odohrá úspešná a talentovaná klaviristka Kristína Smetanová, ktorá je mimoriadnym zjavom súčasnej generácie mladých slovenských klaviristiek. V jej podaní sa môžete tešiť na diela G. Tailleferrea, F. Poulenca, L. Dureya i E. Suchoňa. Na druhý deň podvečer (31.1. od 17:00 hod.) odohrá ďalší recitál v Bratislave, kde vystúpi na pôde Základnej umeleckej školy na Hálkovej.

Kristína Smetanová / Kriss Krimm
Kristína Smetanová alias Kriss Krimm. Foto: Matúš Barta

Symfonická nádielka v Bratislave i v Košiciach

Pozornosť priaznivcov symfonických koncertov upriamime na Košice, Žilinu aj Bratislavu. Vo štvrtok 1. februára 2024 privíta košický Dom umenia návštevníkov hudobného stretnutia, ktorého témou budú Majstri klasicizmu. Pod vedením dirigenta Jiřího Habarta uvedie Orchester ŠFK predohru k tragédii Egmont od Ludwiga van Beethovena a Mozartovu Symfónia D dur. V Koncerte pre trúbku a orchester Es dur od prešporského rodáka Johanna Nepomuka Hummela sa predstaví sólista Jiří Houdek. Podujatiu bude predchádzať verejná generálka o 10:00 a o 18:00 hod. na návštevníkov čaká populárne predkoncertné stretnutie.

Slávne operné zbory v Žiline

Za operou nemusíme ísť vždy do divadla. Program pozostávajúci z tých najkrajších operných zborov sľubuje v prvý februárový štvrtok a piatok koncert Štátneho komorného orchestra v Žiline.  Táto koncertná dvojica je vítanou dramaturgickou novinkou žilinského Domu umenia Fatra. Pod taktovkou špičkového slovenského operného, symfonického a filmového dirigenta Rastislava Štúra zaznie operná zborová prehliadka v interpretácií mezzosopranistky Michaely Šebestovej a Miešaného zboru Štátnej opery Banská Bystrica pod vedením zbormajstra Daniela Simanda v sprievode ŠKO Žilina.

Štátny komorný orchester Žilina / ŠKO Žilina / Kam za kultúrou
Štátny komorný orchester Žilina. Foto: Roderik Kučavík

Tešiť sa môžete na najkrajšie zbory opier Giuseppe Verdiho, Pietra Mascagniho, Georgesa Bizeta, Bedřicha Smetanu a Antonína Dvořáka. Nebude samozrejme chýbať ani slávny Zbor Židov či z Lohengrinu Svadobný pochod.

Veľkolepý štart februárových koncertov v bratislavskej Redute

Veľkolepý program ponúkne vo štvrtok a piatok  1. a 2. februára 2024 aj Slovenská filharmónie. V Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie zaznejú pod taktovkou českého dirigenta Jaroslava Kyzlinka diela dvoch skladateľov –  Arama Chačaturiana a Leoša Janáčka. Z diela Arama Chačaturiana zaznie na úvod oboch večerov Koncert pre husle a orchester d mol Arama Chačaturiana, ktorý vznikol a ktorý aj odpremierovali v roku 1940. V Slovenskej filharmónii sa sólového partu spájajúceho virtuóznu náročnosť s melodickou lyrikou ujme výnimočná grécko-poľská huslistka Irmina Trynkos. BBC Music Magazine ju označil ako „výraznú a charizmatickú novú hviezdu“ s „fenomenálnym talentom“.

SF Slovenská filharmónia / Kam za kultúrou
Slovenská filharmónia. Foto: Peter Brenkus

Druhá časť programu symfonickej dvojice v bratislavskej Redute bude patriť Leošovi Janáčkovi a jeho Glagolskej omši, ktorá je svojím námetom ojedinelou kompozíciou autora. Použitý starosloviensky text sa skoro zhoduje s omšovým latinským textom, napriek tomu dielo nie je dielom liturgickým. Omša sa skladá z troch inštrumentálnych a piatich vokálno-inštrumentálnych častí. Začína sa i končí slávnostnými fanfárami za sprievodu tympanov, pričom pred záverečnou Intradou zaznie samostatné organové Postlúdium v interpretácii slovenského organistu Marka Štrbáka. Na pódiu sa po boku orchestra Slovenská filharmónia a Slovenského filharmonického zboru predstavia tiež štyria vokálni sólisti – Linda Ballová, Jarmila Vantuchová, Tomáš Juhás a Peter Mikuláš.

Týždeň so starou hudbou

V piatom vydaní Kam za kultúrou tu máme dvojicu zaujímavých koncertných stretnutí starej hudby. Komorný cyklus Stará hudba v jubilejnej 75. koncertnej sezóne Slovenskej filharmónie otvára už v utorok večer slovenské komorné zoskupenie Il cuore barocco.

Il Cuore Barocco / Kam za kultúrou
Il Cuore Barocco. Foto: Marcel Plavec

Pod vedením umeleckého vedúceho Petra Zelenku a sopranistky Michaely Kuštekovej odohrá v Malej sále SF koncert z diel dvoch barokových majstrov G. P. Telemanna a G. F. Händela. Medzi oboma skladateľmi bolo pevné priateľské puto, čo dokazuje ich vzájomná korešpondencia. Na úvod zaznie Ouvertúra TWV55:e10 Georga Philippa Telemanna. Z Händlovej tvorby súbor predstaví kantátu Agrippina condotta a morire, HWV 110, ktorá je hudobným zobrazením príbehu matky rímskeho cisára Nerona, ktorú na smrť odsúdi vlastný syn. Hudba zachytáva Agrippininu cestu na popravisko. Skladateľ ju skomponoval v rokoch 1707 – 1708 a prvýkrát zaznela v paláci kardinála Ruspoliho v Ríme. Vystrieda ju skladateľove Concerto č. 3 G dur HWV 314, plné virtuóznych pasáží pre flautu a husle.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Slovenská filharmónai pozýva do Reduty aj v januári 2024. Aký program prinesie?

V prvú februárovú sobotu o 18:00 hod. na vás v žilinskej Novej synagóge čaká druhý koncert starej hudby na prelome januára a februára. Svoj koncert v rámci festivalovej iniciatívy pre skorú hudbu Florilegium Musicum Žilina odohrá ďalší slovenský ansámbel. Ensemble Thesaurus Musicum sa špecializuje na starú (stredovekú, renesančnú až barokovú) hudbu a historicky poučenú interpretáciu. Jeho program je akýmsi hudobným príbehom o láske (medzi Herkulom a Nymfou) – o žiarlivosti, vášňach, smrti, návrate… Svoje miesto si v ňom našla vokálna aj inštrumentálna tvorba talianskych ranobarokových skladateľov a dramaturgicky ho zostavil umelecký vedúci ansámblu Michal Hottmar.

Ensemble Thesaurus Musicum
Ensemble Thesaurus Musicum. Zdroj: HC

Jazzové stretnutie s hudbou

V prehľadovej výberovke toho najzaujímavejšieho v kultúrnom kalendári zo sveta hudby tu máme aj jeden tip pre milovníkov jazzu. Streda (31.1.2024) večer o 18:00 hod. v Rakúskom kultúrnom fóre praje trom originálnym hudobným hlasom trojice jazzových hudobníkov a priateľov – Trio Flagar/Herbert/Dés. Rôzne náhody viedli k stretnutiu troch hudobníkov, ktorí z iniciatívy Štěpána Flagara začali spoločne tvoriť hudbu a hneď od prvého tónu to bolo magické. Český saxofonista Štěpán Flagar sa s Petrom Herbertom, jedným z najvýznamnejších rakúskych kontrabasistov, zoznámil ešte ako študent. Stali sa z nich dlhoroční priatelia a tento projekt je naplnením ich spoločného sna. Neskôr sa k nim pridal výnimočný maďarský perkusionista András Dés, ktorého paleta zvukových možností, hudobná flexibilita a citlivosť dodávajú skladbám Štěpána Flagara nezameniteľný, priezračne čistý zvuk. Traja virtuózni hudobníci hrajú s nasadením, drajvom a pôvabom, takže sa je na čo tešiť.

Galavečere v Prešove

V utorok 30. januára uplynie rovných 80 rokov od prvej premiéry Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Pri tejto príležitosti sa v utorok (30.1.) a v piatok (2.2.) o 18:30 na divadelnej Veľkej scéne uskutoční dvojica slávnostných galavečerov, na ktorom zaznejú najslávnejšie piesne z muzikálov a inscenácií uvádzaných v DJZ. Od Františka z Assisi až po Chicago. A to všetko za sprievodu Orchestra Júliusa Selčana.  

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Marija Jurić Zagorka
Marija Jurić Zagorka - kráľovná historických románov

V nedeľu 4. februára od 16:00 hod. hodine patrí pódium Veľkej scény Divadla Jonáša Záborského v Prešove výročný program Poddukelského umeleckého ľudového súboru, ktorý je v nostalgii dávno prežitej aj stratenej minulosti venovaný tým a plný spomienok na všetkých tých, ktorí sa výraznou mierou zaslúžili o vznik, existenciu a rozvoj tohto jedinečného profesionálneho umeleckého telesa. Prežite večer plný radosti, pozitívnej energie a úžasného umenia s výbornými hudobnými aranžmánmi pod dirigentskou taktovkou Júliusa Selčana. Strhnú vás dynamické choreografie režiséra programu Jaroslava Moravčíka v umelecky precítenom prevedení všetkých profesionálnych interpretov PUĽS-u.

K oslave Lúčnice

V znamení oslavy sa ponesie aj podujatie Počuť vôňu živého venované 75. jubileu umeleckého súboru Lúčnica, ktoré sa v Dome umenia Piešťany uskutoční v sobotu 3. februára 2024 večer. Viac ako 100 účinkujúcich umelcov prináša v programe ikonické tance, veľké zborové scény aj známe filmové hudobné kompozície pri príležitosti 75. výročia Lúčnice.

Umelecký súbor Lúčnica

Skladateľ, ktorého hudobné kompozície nadchýnajú aj tých, ktorí sa tradíciám skôr vyhýbajú. Celovečerný program Lúčnice venujú tvorcovia dielu jednej z jej ústredných tvorivých osobností, hudobnému skladateľovi Svetozárovi Stračinovi. Pre Lúčnicu skomponoval množstvo skladieb a scénických programov. Jeho prvé stretnutia s Lúčnicou a profesorom Štefanom Nosáľom boli pre jeho tvorbu zlomové a určujúce. V podaní viac ako 100 účinkujúcich umelcov prinášame v programe ikonické tance, veľké zborové scény aj známe filmové hudobné kompozície. Svetozár Stračina ostáva rébusom, ktorého hľadanie pokračuje aj v tomto celovečernom programe.

Hudobno-rozprávkový tip pre deti v Žiline

Máme tu aj jeden tip pre rodiny s deťmi na nedeľné popoludnie.Dome umenia treba zamieriť na hudobné matiné, ktorého náplňou bude tentoraz známa „oskarová“ filmová rozprávka o snehuliakovi a jeho ceste okolo sveta z pera Howarda Blakea. Vydáte sa po stopách slávneho Snehuliaka v sprievode Štátneho komorného orchestra Žilina, speváčky Márie Sariny Chmúrovej, moderátora Martina Vanek a dirigenta Adama Sedlického.

Martin Vanek / rodinné koncerty / Reduta / Slovenská filharmónia
Martin Vanek, popularizátor klasickej hudby pre deti a mládež.

Kam za kultúrou? Do divadla na premiéru i derniéru

Divadelnú výberovku začneme s  derniérou v Opere Slovenského národného divadla. S divákmi i repertoárom sa po 13 rokoch v utorok dopoludnia (30.1.2024) lúči obľúbený silvestrovský titul. Veselý príbeh plný nečakaných zápletiek, humoru a najmä iskrivej hudby Johanna Straussa ml. v rytme valčíkov a čardášov, ktorá perlí ako šampanské, uvádzame v obľúbenej inscenácii režiséra Miroslava Grisu. Tým je vtipná a živá Straussova opereta Netopier. Tešiť sa môžete na účinkujúcich ako Ondrej Šaling, Helena Becse-Szabó, Róbert Remeselník, Andrea Vizvári, Filip Tůma, Monika Fabianová, Martin Gyimesi, František Ďuriač, Miriam Maťašová, Peter Marcin, Jiří Zouhar v sprievode zboru a orchestra Opery SND.

Netopier / Kam za kultúrou
Netopier v SND. Foto: Jozef Barinka, archív SND

V SND ešte zostaneme. V prvý februárový víkend (3. a 4. 2.) totiž Činohra SND uvádza v premiére novinku – Ježiš z Motrealu. Pri katedrále nad Montrealom sa každoročne hrajú veľkonočné pašie o smrti Ježiša Krista. Inscenáciu už treba trochu osviežiť – rokmi sa herectvo hlavných predstaviteľov stalo patetickým a neuveriteľným. Kňaz na túto úlohu osloví mladého nekonvenčného divadelníka Daniela, ktorý napíše nový scenár a zostaví hereckú skupinu – Martina, ktorého herecká kariéra sa zúžila na dabovanie pornofilmov, Mireille, ktorú šoubiznis zredukoval len na jej telo, životom ubitú Constance a Reného, ktorý celý život márne sníva o postave Hamleta. Nová inscenácia sa síce nestretne u cirkevných predstaviteľov práve s nadšením, no pašiový príbeh prerastá z inscenácie do života a na divákov i samotných hercov má mimoriadny vplyv.

Arcandov príbeh je pátraním po zmysle a mieste duchovnosti v modernom, urbanizovanom, vedeckom svete, no i satirickým pohľadom na svet umenia, a divadla zvlášť. V inscenácii režiséra Jána Luterána sa predstavia Martin Šalacha, Anežka Petrová, Zuzana Porubjaková, Jana Oľhová, Alexander Bárta, Richard Stanke, Gregor Hološka, Jakub Rybárik a ďalší.

Spišské divadlo praje veľkým aj malým

Ak milujete oddych v divadle, príjemnými tipmi sú komédie a rozprávky. Tie najlepšie má Spišské divadlo. Ako tradične, aj teraz myslí na dospelých divákov i rodiny s deťmi. V pondelok večer sa zabavíte na komédii Mira Gavrana, Všetko o ženách. Ak máte čas zájsť do divadla v utorok dopoludnia, zamierte na Klub hypochondrov.

Klub hypochondrov / Spišské divadlo / Kam za kultúrou / Kam do divadla
Ústredná trojica hypochondrických priateľov – (zľava) Mikuláš Macala ako Ken, Pavol Gmuca ako Leo a Filip Štrba ako Tom v novinke Spišského divadla Klub hypochondrov. Foto: Vlastimil Slávik/Spišské divadlo

Rodinám s deťmi prinášajú divadelníci v Spišskom divadle tiež zaujímavé tituly. Prvým rozprávkovým titulom na prelome januára a februára je Perníková chalúpka. Je plná medovníkov, pesničiek, magických postáv a krásneho posolstva, ktoré za srdce chytí malých aj veľkých. Do jej príbehu sa vydajú vaše ratolesti v stredu dopoludnia. Príbeh malého Janka Hráška ožije v dopoludňajšom predstavení vo štvrtok. Rozprávkové andersenovské medley s názvom Rozprávky z krivého zrkadla prinesie zase piatok dopoludnia. Nedeľný podvečer o 16:00 hod. sľubuje magický svet dobra i zla, nesmrteľných hrdinov i lásky v rozprávke Perinbaba.

Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

Obdobie fašiangov už tradične so sebou prináša množstvo nádherných aktivít prameniacich z našich dávnych kultúrnych prameňov. Aj Národné divadlo Košice sa rozhodlo spolu so svojimi najmenšími divákmi osláviť prichádzajúce obdobie jari! Talianska tradícia nosenia masiek siaha až do benátskeho karnevalu v 15. storočí a po stáročia bola inšpirovaná gréckym divadlom a Commediou dell’arte. Karneval vždy v sebe niesol podstatu divadelného umenia a preto sme sa rozhodli aj naše divadlo otvoriť veľkolepej zábave plnej nádherných kostýmov, farieb a prehliadky umenia.

karneval / kam za kultúrou

Deťúrence sa môžu 3. februára 2024 tešiť na množstvo zábavy v priestoroch malej scény NDKE. Nebudú chýbať tvorivé dielne, maľovanie na tvár, výstava kostýmov, súťažné aktivity, interaktívne hry s hercami košického Národného divadla, tanečná zábava pod vedením sólistov baletu či skvelý hudobný program, o ktorý sa postará súbor opery.

Na výstavu v znamení posledných šancí

V tomto prehľade Kam za kultúrou máme pre vás aj zopár výstavných tipov z kategórii posledných šancí. Začneme ich v múzeách patriacich pod Slovenské národné múzeum. Do konca januára si nezabudnite pozrieť v SNM – Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku končiacu výstavu Tíšiny. Prezentuje fotografické eseje rodinnej, portrétnej a dokumentárnej fotografky Marty Földešovej v podobe čierno-bielych fotografií. Dokumentujú subjektívny pohľad autorky Marty Földešovej na lokalitu Devínskeho jazera a jeho priľahlých častí, ktorá je súčasťou mestskej časti Bratislavy – Devínskej Novej Vsi.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kollárova Slávy dcéra má 200 rokov
Kollárova Slávy dcéra má 200 rokov

Ďalšiu končiacu výstavu nájdete aj v Sídelnej budove SNM. Výstava Insight predstavuje Slovenské národné múzeum výber z aktuálnej tvorby multimediálneho vizuálneho umelca Ašota Haasa, inšpirovanej minuloročnou rezidenciou v Slovenskom inštitúte v Jeruzaleme. Ovplyvnený bohatstvom, spiritualitou a kombináciou rozličných vierovyznaní ľudí svätého mesta, Haas prináša imaginatívne diela nadväzujúce na stále sa rozvíjajúci autorský program. Nenútenou obrazotvornosťou podnecuje osobné prežívanie a kreovanie vlastných naratívov.

Dozvuky vianočnej tematiky

Téma Vianoc a jeho symbolu – betlehemov už 5. februára 2024 doznie na Bratislavskom hrade: Pokoj ľuďom dobrej vôle. Využite poslednú šancu pozrieť si zbierku viac ako 60 celkov historických a ľudových betlehemov  z územia celého Slovenska  i niektorých susedných európskych krajín (Česko, Rakúsko), ktoré pochádzajú z obdobia od 18. až po koniec 20. storočia. Dopĺňajú ich maľby na skle, papieri a plátne s adventnou a vianočnou tematikou. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Vianočný tip: navštívte betlehemy v bratislavských katolíckych chrámoch
Vianočný tip: navštívte betlehemy v bratislavských katolíckych chrámoch

Navštívime aj Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktoré pripravilo v priestoroch Florinovho domu v Dolnom Kubíne tematickú výstavu s názvom „Od Kataríny do Hromníc“. Zachytáva tradičné podoby predvianočného a vianočného obdobia. Prezentuje pestrosť ľudových obyčajou, tradícií i liturgických zaujímavostí. Návštevníci sa tak do 11. februára 2024 prostredníctvom zbierkových predmetov, textových banerov a dobových fotografií symbolicky prenesú do čarovného obdobia od Kataríny do Hromníc.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka v plnom prúde. Na prihlásenie zostáva pár dní
17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka v plnom prúde. Na prihlásenie zostáva pár dní

Ďakujeme za vašu priazeň a veríme, že sme vás inšpirovali našimi tipmi aj tentoraz. Želáme príjemné chvíle nielen so slovenskou kultúrou či s našimi archívnymi či novými článkami, ktoré pre vás pripravujeme.

— 

Foto: Jozef Barinka, Matúš Barta, Peter Brenkus,  Roderik Kučavík, Marcel Plavec, Vlastimil Slávik, Robert Tappert

Zdroj: Divadlo Jonáša Záborského, Dom umenia SF Piešťany, Hudobné centrum, Národné divadlo Košice, Oravské múzeum, Slovenská filharmónia, Slovenské národné divadlo, Slovenské národné múzeum, Spišské divadlo, Štátna filharmónia Košice, Štátny komorný orchester Žilina

Kam za kultúrou pripravili: Mária Kleinová (podujatia, divadlo, výstavy), Silvia Mária Petrovits (koncerty, koláž)

Kam na výstavy
Architektúra Culture Eventy Kam za kultúrou Výtvarné umenie

Múzeá a galérie volajú. Októbrové tipy na výstavy sú už tu

Múzeá a galérie volajú. Októbrový špeciál rubriky Kam za kultúrou so zaujímavými tipmi na atraktívne výstavy je už tu…

Read More
Dom umenia Fatra
Culture Hudba Koncerty News

ŠKO Žilina počas októbra 2024 v znamení zážitkov i debutu

ŠKO Žilina pozýva v októbri 2024 publikum na atraktívne koncerty. Pozýva na klavírny koncert, detskú operu, Vivaldiho aj európsku hudbu v znamení debutantov v Žiline.

Read More
Dom umenia SF Piešťany
Culture Divadlo Eventy Hudba News PR

Dom umenia SF v Piešťanoch sprostredkuje jedinečné zážitky s newyorskou Met

Dom umenia SF v Piešťanoch pozýva aj v novej sezóne na jedinečné operné zážitky s newyorskou MET. Vychutnajte si živé prenosy s TOP castom!

Read More
Translate »