Novinky

Veľký divadelný karneval pre deti v Národnom divadle Košice už túto sobotu

Národné divadlo Košice

Obdobie fašiangov už tradične so sebou prináša množstvo nádherných aktivít prameniacich z našich dávnych kultúrnych prameňov. Aj Národné divadlo Košice sa rozhodlo spolu so svojimi najmenšími divákmi osláviť prichádzajúce obdobie jari! Pripravuje Veľký divadelný karneval pre deti. Všetky zložky divadla, kostýmy, farby, úsmevy a zábava - to všetko nás čaká v sobotu 3. februára od 15:00 hod. na Malej scéne NDKE.

Talianska tradícia nosenia masiek siaha až do benátskeho karnevalu v 15. storočí a po stáročia bola inšpirovaná gréckym divadlom a Commediou dell’arte. Karneval vždy v sebe niesol podstatu divadelného umenia, a preto sa aj Národné divadlo Košice otvorí veľkolepej zábave plnej nádherných kostýmov, farieb a prehliadky umenia. Veľký divadelný karneval sľubuje deťom fantastickú zábavu a mimoriadne zážitky. To všetko zažijú v prvú februárovú sobotu.

Veľký divadelný karneval venuje Národné divadlo najmenším. Tešiť sa môžu na množstvo zábavy v priestoroch Malej scény NDKE. Nebudú chýbať tvorivé dielne, maľovanie na tvár, výstava kostýmov, súťažné aktivity, interaktívne hry s hercami činohry, tanečná zábava pod vedením sólistov baletu či skvelý hudobný program, o ktorý sa postará súbor opery. Tak čo, máte už pripravený kostým? V Národnom divadle Košice sa tešia na všetky rozprávkové, magické a čarovné bytosti. Vstupenky zakúpite TU.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou? TOTO sú naše TIPY (5/2024)!
Kam za kultúrou? TOTO sú naše TIPY (5/2024)!

TS, Národné divadlo Košice, www.ndke.sk

Titulka – foto: S. M. Petrovits

Zdroj: Národné divadlo Košice

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »