Novinky

Kam za kultúrou? TOP tipy v posledný júnový týždeň (26/2023)

Kam za kultúrou

Nový týždeň je už tu a s ním prichádzajú aj nové tipy kam za kultúrou. Hoci sa už prázdniny blížia, ani posledný júnový týždeň na atraktívne kultúrne podujatia na núdzu netrpí. Hudobné letá i festivaly, zaujímavé výstavy či divadelné predstavenia – aj to na vás tento týždeň čaká. Bude to rozlúčka so sezónou ako sa patrí!

Posledné, pred prázdninové číslo Kam za kultúrou je tu! Opäť sme sa pozreli do programu divadiel, festivalov či koncertných sál. Tie už síce čoraz väčšmi zívajú prázdnotou, no i napriek tomu pár inšpiratívnych tipov na divákov si slovenské divadlá i koncertné domy nachystali. Nechýba to najlepšie z tejto sezóny a tešiť sa môžeme taktiež na predzvesť tej budúcej. Na svoje si prídu milovníci činohry, muzikálov, mladých talentov, ale aj vážnej hudby. Pozreli sme sa aj do sveta kina v rámci piešťanského festivalu či do kina za Kráľovským baletom. 

Kam za kultúrou? Divadelné tipy na koniec sezóny

Divadelná sezóna končí a pomaly ju nahradia divadelné prázdniny. Než sa tak stane, prinášame prehľad divadelných tipov Kam za kultúrou. Slovenské národné divadlo sa tento týždeň nesie v znamení činoherných predstavení, dvoch koncertov i tanečného vystúpenia mladých tanečníkov.

SND / Slovenské národné divadlo

V pondelok  26.6. večer sa pred Novou budovou SND predstaví projekt SLOVAK BRASS BAND, ktorý si za krátky čas si získal obľubu u bratislavského publika. Táto myšlienka sa zrodila z ambícií hudobníkov – hráčov na plechové dychové nástroje – a z ich túžby experimentovať a hľadať nové možnosti interpretácie. V jeho radoch sú zastúpení hráči z Orchestra Opery SND, Slovenskej filharmónie, Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu, Hudby Ministerstva vnútra SR i Štátneho komorného orchestra Žilina. SLOVAK BRASS BAND diriguje Nicola Fattori, 2. hornista ŠKO Žilina.

Pocta Eve Kristínovej

Seniorov – pamätníkov poteší SND v utorok 27.6. pokračovaním projektu pôct osobnostiam slovenského činoherného divadla. Tentoraz v Modrom salóne vzdajú poctu Eve Kristínovej.

Činohra v znamení noviniek i úspešných titulov

V utorok sa môžete tešiť aj na úspešný titul Apartmán v hoteli Bristol. Na programe Činohry SND v stredu záverečného týždňa 103. divadelnej sezóny SND sú novinky sezóny DetiMalé ženy.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Malé ženy / SND / Kam za kultúrou / do divadla
Činohra SND: Malé ženy po prvý raz na doskách SND

Balet SND praje v poslednú júnovú stredu mladým talentom. V Sále opery a baletu SND sa uskutoční Záverečné predstavenie Tanečného konzervatória Evy JaczovejŠtvrtok prinesie do Sály činohry SND Salemské bosorky a do Štúdia vynikajúcu hru Je úžasná! s pravdivým príbehom Florence Fosterovej Jenkinsovej, najhoršej speváčky na svete vo vynikajúcom stvárnení Kamily Magálovej.

Tradičné Letné Gala chýbať nebude

Rozlúčke so 103. sezónou a podmanivému predstaveniu nasledujúcej sezóny venuje naša prvá scéna piatok. Na tradičnom mieste pred budovou SND a Euroveou sa uskutoční Letné Gala, tradičný open-air galakoncert všetkých troch súborov: opery, baletu a činohry. Jeho réžie sa ujala Zuzana Fischer. Činohra sa predstaví s úryvkom z novinky 103. sezóny – Trinásta hodina z hry Kocúrkovo. Účinkovať v nej budú Gregor Hološka, Ondrej Kovaľ, Michal Noga, Roman Poláčik, Robert Roth a Martin Šalacha.

Balet SND aj s hudbou Princea či Georgea Michaela

Sólisti a zbor Baletu SND vystúpia v programe EXTRAVAGANZA s choreografiou Romana Novitzkého na hudbu New Dorp New York (SBTRKT), Satisfied od Princea a Too Funky Georgea Michaela.

Opera predstaví novinky sezóny

Gro programu venujú predstaveniu sólistického ansámblu a zboru Opery SND. Orchester Opery SND sa predstaví pod taktovkou šéfa Opery SND Martina Leginusa v sprievode Zboru Opery SND, ktorý pripravila zbormajsterka Zuzana Kadlčíková. V ich programe sú novinky 104. divadelnej sezóny.

K oslave Bedřicha Smetanu

Opernú časť otvorí Smetanova Hubička, ktorá je pre opernú scénu SND výnimočným titulom. Práve s ním štartovala pred 103 rokmi svoju existenciu. V nasledujúcej (104. sezóne) však bude príspevkom k oslave Roku českej hudby pri príležitosti 200. výročia Bedřicha Smetanu. Z tejto opery zaznejú dva kúsky. Bude to predohra a tiež ária Barče z 2. dejstva Hlásej, ptáčku, hlásej v podaní Mariany Sajko.

Letné Gala SND / Mariana Sajko
Mariana Sajko. Zdroj: SND

Druhou novinkou budúcej sezóny bude Pucciniho opera Madame Butterfly. Z nej na Letnom Gala zaznie slávna ária Cio-Cio-San z 2. dejstva Un bel di vedremo v podaní Evy Hornyákovej či úvod 3. dejstva. Publikum čaká aj dvojspev Cio-Cio-San a Pinkertona z 1. dejstva Vogliatemi bene, v ktorom sa k Eve Hornyákovej pripojí tenorista Tomáš Juhás.

Letné Gala SND / Tomáš Juhás
Tomáš Juhás. Zdroj: SND
Chýbať nebude ani slávny zbor Židov

Operný program zavŕši Verdiho Nabucco, ktoré je (ako sme informovali – pozn. red.) prvou novinkou budúcej sezóny s termínom premiéry v septembri. V rámci Letného gala hrajú v tejto časti programu prím orchester a zbor Opery SND. Poslucháči si totiž vypočujú zbor z 1. dejstva Gli arredi festivi  a slávny Zbor Židov z 3. dejstva Va, pensiero, sull’ali dorate. Program z Nabucca doplní aj dvojspev Nabucca a Abigail z 3. dejstva Oh, di qual’onta aggravasi v podaní Daniela Čapkoviča a Jolany Fogašovej.

Sopranistka Jolana Fogašová
Sopranistka Jolana Fogašová. Foto: Navstevnik.sk - SND/Printscreen

Nová scéna v znamení komédií

Posledný týždeň aktuálnej sezóny sa na Novej scéne nesie v znamení komediálnych titulov. Chlapská komédia nielen o ženách Výstup prichádza už v utorok 27.6.2023. Sezónu zavŕši v stredu a vo štvrtok komorná manželská komédia o nemanželských túžbach v inscenácii Sex pre pokročilých.

Nitrianske divadlo aj so Zlatou lýrou

Divadlo Andreja Bagara v Nitre sa s aktuálnou sezónou lúči novinkami tejto sezóny. Prvou z nich je v pondelok a v utorok (26. a 27.6.2023) autorská hra Nevesta alebo Zdá sa mi, že hrmí na motívy poviedky Ladislava Grosmana Nevesta. Autori ju obohatili o dokumentárny materiál, autentické príbehy a svedectvo o osudoch Židov v období Slovenského štátu.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre / Nevesta alebo Zdá sa mi, že hrmí / Kam za kultúrou / Divadelné tipy
Záber z hry na motívy poviedky Ladislava Grosmana: Nevesta alebo Zdá sa, že hrmí z inscenácie Divadla Andreja Bagara v Nitre. Foto: Ctibor Bachratý

Utorok, streda a štvrtok patria v Nitre hudobnej inscenácii Zlatá lýra. Predstavenie poodhalí zákulisie a predstaví festival Bratislavská lýra ako fenomén doby, bez nostalgie, bez idealizácie, ale s nadhľadom, humorom a s pomenovaním defektov bývalého režimu.

Štátna opera pred letom s Turandot i s Hello, Dolly!

Posledný predprázdninový týždeň prinesie do Štátnej opery dva tituly. V utorok 27.6. to bude Pucciniho výlet za romantickým príbehom do ďalekej Číny v opere Turandot. Štvrtok patrí jednému z najpopulárnejších broadwayských muzikálov sveta Hello, Dolly!, ktorý preslávila ho však najmä jeho filmová verzia s nezabudnuteľnou Barbrou Streisand v hlavnej úlohe, ako i rovnomenná ústredná pieseň v podaní Louisa Armstronga. V Banskej Bystrici sa v hlavných úlohách ako Dolly predstaví Oľga Hromadová a ako Horác Vandergelder Šimon Svitok.

Kam za kultúrou na východnom Slovensku?

Po západnom a strednom Slovensku nasledujú tipy pre východné Slovensko. Kam za kultúrou na východnom Slovensku? Určite si to namierte do divadiel. Ako sme avizovali, Spišské divadlo sa s aktuálnou sezónou lúči v pondelok 26.6.2023 práve s najčerstvejšou novinkou tejto sezóny komédiou Meno. A to dokonca v dvoch termínoch: o 11:00 a večer v tradičnom čase.

Meno / Spišské divadlo / Kam za kultúrou / Noc divadiel
Komédiu Meno prišiel do Spišského divadla z Košíc režírovať Anton Korenči. Monochromatická scéna a kostýmy poukazujú na dnešný pohľad na svet, ktorý je často plochý a čiernobiely.

Divadlo Jonáša Záborského v Prešove privíta počas posledného júnového týždňa hostí. V utorok 27. 06. 2023 prichádza na jeho dosky jeden z prvých a vôbec najznámejších českých filmových muzikálov Starci na chmeli podľa námetu a scenára Vratislava Blažka. Ikonický príbeh o mladíckom rebelstve a prvej láske na chmeľovej brigáde uvidíte v podaní študentov Súkromného konzervatória Prešov. Divákom sa v réžii Michala Novodomského a Samuela Gáfrika predstavia študenti a pedagógovia Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša Prešov z odboru hudba, spev, tanec a herectvo.

Prešov aj v znamení legendárneho zbojníka

Piatok v Prešove patrí legendárnej paródie na zbojnícke legendy Pacho – Zbojník z Hybe v novom muzikálovom spracovaní. Na jednej strane lyrická poézia, na druhej tancujúci, padajúci a lietajúci groteskne karnevalový svet v novátorskom spracovaní nového cirkusu. Tešiť sa môžete na mimoriadne emotívne a metaforicky bohaté autorské libreto Jakuba Nvotu a autorskú hudobnú tvorbu Martina Geišberga sprevádzanú jedinečnou poetikou. Súčasťou sú strhujúce artisticko-cikrusové a bojové choreografie Helenky Škovierovej a majstra bojového umenia Petra Nuseka. To všetko sprevádza  veľkolepá a originálna scénická výprava Pavla Andraška a kostýmy Veroniky Vartíkovej.

Divadelné tipy tohto týždňovej výberovky Kam za kultúrou zavŕšia Košice. Národné divadlo Košice sa s úspešnou sezónou lúči v utorok 27.6.2023 unikátnym multižánrovým divadlom. Tým je titul Ondreja Šotha a Michaela Kocába Milada Horáková. Hovorí o nespravodlivo odsúdenej a popravenej Milade Horákovej v najväčšom z monsterprocesov, ku ktorým dochádzalo v 50. rokoch 20. storočia v komunistickom Československu. Horáková sa vďaka svojej nezlomnosti a odvahe stala symbolom odporu voči totalitnej moci.

Kam za kultúrou? Na koncerty

Po divadelných tipoch nevynecháme ani tipy koncertné. Oslávte s deťmi záver školského roka v Štátnej filharmónii Košice, kde pre rodiny s deťmi pripravujú koncert s názvom KARNEVAL ZVIERAT. O jedinečný zážitok sa, ako sme informovali, postará komorný súbor Quasars Ensemble a zorientovať sa v hudbe pomôže sprievodné slovo Martina Vaneka. Započúvajte sa do hudobnej ríše zvierat a nechajte sa unášať nádhernými tónmi francúzskeho skladateľa Camille Saint-Saënsa. Koncert pre rodiny sa uskutoční 28. 06. o 18:00 v Dome umenia.

Martin Vanek / rodinné koncerty / Reduta / Slovenská filharmónia
Martin Vanek, popularizátor klasickej hudby pre deti a mládež.

Festival duchovnej hudby vrcholí

V aktuálnom vydaní Kam za kultúrou sa pozrieme aj na festivaly. V Nitre vrcholí vo štvrtok 29. júna 2023 v poradí 32. ročník medzinárodného festivalu sakrálnej hudby Musica Sacra. Ten sa koná od 11. do 29. júna v Piaristickom kostole sv. Ladislava v Nitre pod záštitou nitrianskeho biskupa J. E. Mons. Viliama Judáka a primátora mesta Nitry Mareka Hattasa. Tohto roku sa na ňom predstavili súbory Le nuove musiche s medzinárodnými hosťami inštrumentalistov i vokálnych interpretov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Le nuove musiche, Luebeck 2023
Súbor Le nuove musiche s inšpiratívnym programom úspešne vystúpil v Lübecku

Svoje vystúpenie tu mali aj vokálne interpretky Klaudia a Marta Dertenerové za sprievodu trúbkara Andreja Sontága a klaviristu Petra Pažického. Súčasťou tohtoročného festivalového programu bolo aj sláčikové kvarteto Rosé Quartett či Spevácky zbor Nitra v klavírnom sprievode Lucie Vaňkovej. Okrem súboru špecializujúceho sa na ranobarokovú hudbu Le nuove musiche sa v znamení starej hudby festival niesol aj na koncerte zoskupenia Ensemble Thesaurus Musicum. V rovnakom duchu to bude aj na záverečnom festivalovom koncerte. Posledný júnový štvrtok (29.6.) večer prinesie do kostola piaristov vystúpenie najstaršieho slovenského súboru špecializujúceho sa na starú hudbu, súboru Musica aeterna.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Musica Aeterna / Peter Zajíček / Kam za kultúrou
Musica aeterna jubiluje: o minulosti a plánoch s Petrom Zajíčkom (rozhovor)

Jubilujúci súbor Musica aeterna sa predstaví pod vedením svojho umeleckého vedúceho, huslistu Petra Zajíčka. Večer bude sprevádzať trojicu sólistov: huslistku Vladimíru Grénerovú, violistu Jána Grénera a Jána Prievozníka s violone. Poslucháči koncertu sa môžu tešiť na program s dielami G. J. Wernera, J. Haydna, A. Zimmermann, W. A. Mozarta či J. S. Bacha.

V Bratislave vo veľkolepom štýle štartuje Viva Musica!

Kým v Nitre jeden festival končí, ďalší začína v hlavnom meste. Je ním, ako sme už avizovali, festival Viva Musica!, ktorý tento rok píše svoj 19. ročník. Tešiť sa môžete na novinky, slávne mená, nečakané spolupráce, excelentnú virtuozitu či umeleckú bezhraničnosť. Festival sa začína už tento týždeň vo štvrtok 29.6.2023. Tohtoročný otvárací koncert festivalu Viva Musica! bude mať výnimočný charakter. Bude tomu tak i pre oslavu 30. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky, ktorá vznikla  rozdelením federatívneho Česko-Slovenska. Festival si to pripomenie nielen prostredníctvom hudby slovenských a českých autorov, ale aj v podaní renomovaných slovenských a českých umelcov.

Ich medzinárodná kariéra tento moment viac či menej presahuje, no bude sa však reflektovať vzájomná kultúrna a umelecká prepojenosť našich dvoch krajín. Na koncerte, ktorý sa uskutoční už vo štvrtok 29. júna 2023 o 20:00 vo Veľkom evanjelickom kostole, sa z českej umeleckej scény predstavia vynikajúci český violončelista Jiří Bárta a husľový virtuóz Pavel Šporcl. Slovenských umelcov bude zastupovať výnimočná mezzosopranistka Jana Kurucová, sólistka Staatsoper v Hamburgu a v súčasnosti jedna z najobsadzovanejších slovenských operných speváčok na európskych pódiách, a klavirista Marian Lapšanský, ktorý už celé desaťročia reprezentuje to najlepšie zo slovenského klavírneho umenia.

Kompletný program otváracieho koncertu nájdete na stránke festivalu a vstupenky na jednotlivé festivalové koncerty zakúpite v sieti Ticketportal.

Viva Musica! pozýva aj do bratislavských záhrad

Ponuku tipov Kam za kultúrou rozširuje aj vítaná novinka 19. ročníka festivalu. Tou sú open-air koncerty s podtitulom Hudobné záhrady odkazujúce na úplne prvý ročník festivalu. Koncerty na netradičných miestach so špeciálnou dramaturgiou boli od založenia festivalu Viva Musica! v roku 2005 vždy jeho silnou doménou. Open-air koncerty v bratislavských mestských záhradách a parkoch predstavia návštevníkom nielen známych umelcov, ale aj mladé talenty. Prvý z nich si vypočujete už v sobotu 1. júla v nádherných priestoroch Lisztovej záhrady. O17:00 hod. sa  tam predstaví komorný orchester Sinfonietta Bratislava pod vedením huslistu Pavla Bogacza ml. s tromi výnimočnými mladými sólistami. Ako prvú z nich spomeňme poľsko-slovenskú huslistku Miriam Minková. Mladá študentka Pražského konzervatória má i napriek veľmi mladému veku na svojom konte niekoľko medzinárodných úspechov. Ostatne, môžete si ju pamätať ako finalistku minuloročného vydania medzinárodnej súťaže Virtuózi V4+.

Druhým sólistom bude huslista Ferdinand Slezák, ktorý študuje na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni a je držiteľom ocenení z viacerých súťaží. Do tretice sa predstaví violončelista Juraj Škoda – študent Akadémie múzických umení v Prahe a zároveň člen Orchestrálnej akadémie Českej filharmónie. Posledný menovaný spolupracuje s významnými svetovými dirigentmi a sólistami. S komorným orchestrom Sinfonietta Bratislava uvedú program zložený z diel Antonia Vivaldiho, Josepha Haydna či Piotra Iľjiča Čajkovského.

V Záhrade Domu Albrechtovcov štartuje Hortus Artis

Už v prvú júlovú nedeľu začne v Bratislave letný open air koncertný cyklus komornej hudby HORTUS ARTIS 2023. Jeho dejiskom bude Záhrada Domu Albrechtovcov na Kapitulskej 1 v Bratislave. Prináša žánrovo i poetikou rozdielne programy, zahŕňajúce diela od neskorej renesančnej a ranobarokovej monódie až po diela súčasných skladateľov. Na návštevníkov čaká aj pestré obsadenie, jedinečný genius loci a výnimočná atmosféra. Program ponúkne cez 50 skladieb, niektoré v miestnych či novodobých premiérach. V programe nechýba ani dielo bratislavského rodáka, či skladateľov spojených s Bratislavou.

Cyklus hudby HORTUS ARTIS 2023 otvorí v nedeľu 2. júla o 18:00 hod. koncert s názvom V CUDZINE. Po prvý raz na tomto festivale sa po boku renomovaného súboru Mucha Quartet predstaví slovenská flautistka žijúca vo Viedni Veronika Vitázková. Sprevádzať ju budú členovia súboru Mucha Quartet, ktorý vystúpi v zložení Juraj Tomka (1. husle), Jozef Ostrolucký (2. husle), Veronika Kubešová (viola) a Pavol Mucha (violončelo).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Hortus Artis 2023
Leto v znamení open air Hortus Artis 2023

Kam za kultúrou v Piešťanoch? Posledný júnový týždeň s music festival Piešťany v znamení baletu i kina

pondelok 26.6. večer od 19:00 hod. sa vo veľkej sále Domu umenia SF Piešťany festivalovému publiku predstavia mladí tanečníci Junior Balet Brno z junior company Baletu Národného divadla Brno. Ide o historicky prvý program juniorského súboru balet NdB 2, ako jedinečného projektu, ktorý vznikol na pôde baletu Národního divadla Brno začiatkom sezóny 2022/2023. Pod vedením baletnej majsterky Markéty Pimek Hrabalovej a bývalého sólistu Uladzimíra Ivanoua, sa tento mladý súbor po prvýkrát predstaví v troch unikátnych choreografiách.

Dom umenia SF Piešťany
Dom umenia SF Piešťany

V úvodnej časti Uroboros, čo je názov starodávneho symbolu, predstavujúceho cyklickú podstatu veci, času a nekonečne plynúceho kolobehu života, sa zobrazí večný súboj dobra so zlom. Dynamické tanečné prevedenie bude sprevádzať nevšedná fúzia elektronickej hudby a tradičnej hudby ďalekého Východu od interpretov ChoronomadMurcoff. Baletná majsterka Markéta Pimek Hrabalová sa v choreografii Vodník inšpirovala tragickým príbehom rovnomennej balady z básnickej zbierky spisovateľa Karla Jaromíra Erbena – Kytice, ktorú zhudobnil najhranejší český skladateľ Antonín Dvořák.

K príležitosti vzniku baletu NdB 2 doplnil dvojicu choreografii aj umelecký šéf Mário Radačovský. V jeho diele Na krásnom modrom…, v sprievode hudby Johanna Straussa mladšieho, predstaví kvality tohto nádejného mladého súboru, v ktorom sú pohyb a rýchlosť hlavnými atribútmi prejavu.

Streda s filmom Ennio

Posledná júnová streda (28.6.) patrí od 19:30 vo veľkej sále piešťanského Domu umenia ďalšiemu kino zážitku. Bude sa vysielať taliansky životopisný hudobný dokument film Ennio (2022) s českými titulkami. Oscarový režisér Giuseppe Tornatore (Bio Raj, Najvyššia ponuka) prináša filmovú poctu svojmu priateľovi a legendárnemu skladateľovi filmovej hudby Enniovi Morriconemu. Celovečerný dokument obsahuje rozhovory so slávnymi režisérmi a hudobníkmi, s ktorými Morricone spolupracoval a ktorých svojou tvorbou ovplyvnil (Quentin Tarantino, Hans Zimmer, John Williams, Clint Eastwood, Oliver Stone a ďalší). Filmová snímka prináša taktiež unikátny pohľad na jeho život cez doteraz nezverejnené archívne zábery a nechýbajú ani ukážky zo slávnych koncertov a filmov, ktoré Ennia Morriconeho navždy zapísali výrazným písmom do histórie kinematografie.

Na balet do kina

Sekcia Artmax prináša tento týždeň v sobotu (1.7.) do vybraných kín siete CINEMAX ďalší z divadelných klenotov. Tentoraz je ním balet Šípková Ruženka.  Šípková Ruženka má v srdci a histórii Kráľovského baletu špeciálne miesto. Išlo o prvé predstavenie, ktoré sa v Royal Opera House uskutočnilo po jeho znovuotvorení po 2. svetovej vojne v roku 1946. V roku 2006 bola táto pôvodná inscenácia obnovená a znovu teší svojich divákov. Nechajte sa uniesť úchvatnou Čajkovského hudbou a prepychovou rozprávkovou scénou Olivera Messela s týmto skutočným klenotom baletného repertoáru.

Ako ste si všimli, tak povediac prázdninová nálada v koncertných i divadelných sálach sa odzrkadľuje už aj v našej pravidelnej rubrike Kam za kultúrou. No i tak veríme, že sme vás inšpirovali aj tentoraz. Počas letných prázdnin sa aktualizované týždenné tipy kam za kultúrou z našich stránok úplne nevytratia. Budeme ich pre vás pripravovať v pozmenenom formáte a v prázdninovom móde. Prehľad inšpiratívnych tipov z kultúry z času na čas doplnia zážitky nielen zo sveta umenia. V tradičnej podobe sme tu opäť v posledný augustový týždeň. Prežite inšpiratívny týždeň nielen so slovenskou kultúrou! Nielen deťom a študentom praje celá redakcia Art & History Magazine čarokrásne letné prázdniny plné oddychu a zábavy, vody a slnka i mnoho krásnych zážitkov!

Zdroj: ALBRECHT FORUM, o.z., Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Divadlo Nová scéna, Divadlo Jonáša Záborského, Mesto Nitra, Národné divadlo, Dom umenia SF Piešťany, Slovenské národné divadlo, Spišské divadlo, Štátna opera, Štátna filharmónia Košice, Viva Musica!

*** Posledná aktualizácia: 2023-06-30 (smp) ***

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »