Novinky

Kam za kultúrou? Divadelné TOP tipy pre 24. týždeň roka 2024

Kam za kultúrou? Divadelné TOP tipy pre 24. týždeň roka 2024

Nový týždeň, nové tipy. V poradí 24. vydanie rubriky tipov Kam za kultúrou nás pozýva do sveta divadla. Vládne mu premiéra, niekoľko derniér, jedinečné zážitky s operou v kine. Bohatá festivalová nádielka i repertoárové klenoty. Skrátka, bude to pestré a pevne veríme, že si tu každý niečo pre seba nájde.

Víkend je v plnom prúde, čo signalizuje, že to je ten správny čas na ďalší diel redakčnej výberovky tipov Kam za kultúrou. V tejto časti sa pozrieme do sveta divadla. Tipom pre milovníkov divadla dominujú početné derniéry a o nevšedné zážitky s divadlom na striebornom plátne sa opäť postarajú v kinách CINEMAXu. Bohatá je aj ponuka, s ktorou prichádzajú tiež divadelné festivaly ako Medzinárodný letný festival Zámocké hry zvolenské či Divadelná Nitra. Spoločne nazrieme do bohatej ponuky slovenských divadiel.  Sme radi, že ste si nás opäť zvolili za svojho sprievodcu na ceste kultúrou a veríme, že sa nami opäť necháte inšpirovať. A mimochodom, ďalšie tipy na najzaujímavejšie podujatia, koncerty a výstavy nájdete v hlavnom článku Kam za kultúrou? TOTO sú TOP podujatia týždňa (24/2024).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou? TOTO sú TOP podujatia týždňa! (24/2024)
Kam za kultúrou? TOTO sú TOP podujatia týždňa! (24/2024)

Svet divadla v znamení TOP zážitkov. Za operou opäť do kina

Túto časť zameranú výslovne na divadelný svet začneme začíname tipom, ktorí poteší milovníkov opery a baletu na striebornom plátne. V rámci aktuálnej sezóny prináša sekcia Artmax do kinosiete Cinemax ďalšie divadelné predstavenie z produkcie Kráľovskej opery v Londýne, ktoré pravidelne zahŕňame do redakčnej výberovky TOP tipov Kam za kultúrou. Tentoraz to bude predstavenie slávnej Bizetovej opery Carmen.

Kiná CINEMAXu uvedú túto novinku v stredu 12. júna 2024 o 18:30  v slovenskej premiére. Úplne nová, oslnivá inscenácia Damiena Michieletta evokuje všetku vášeň Bizetovej klasiky o zvodnej dievčine a stretu dvoch odlišných životov. Notoricky známe árie ako „Habanera“ alebo „Toreadorova pieseň“ vás prenesú do horúceho Španielska plného vášne a lásky. V titulnej úlohe zažiari mladá talentovaná mezzosopranistka Aigul Akhmetshina.

Baletný skvost na Novej scéne

K výnimočným zážitkom prispeje napríklad v Bratislave maďarský hosť, ktorého uvíta Divadlo Nová scénav pondelok 10. júna. Na doskách veľkej sály Divadla Nová scéna vás čaká baletná inscenácia ANNA KARENINA, s ktorou do Bratislavy prichádza v rámci Týždňa maďarskej kultúry v Bratislave hosťovať slávny Győrsky balet. Viac o podujatí sa dozviete v samostatnom článku.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Anna Karenina / Kam za kultúrou
Do Divadla Nová scéna prichádza Anna Karenina v podaní výnimočného Győrskeho baletu

Unikátne zážitky plné exkluzivity zažije v sobotu 15. júna aj mesto pod Zoborom. A to dokonca dvoch časoch vás na pôde Divadla Andreja Bagara v Nitre čaká po prvý raz na Slovensku legendárny muzikálový fenomén so slávnymi pesničkami Bee Gees, Horúčka sobotňajšej noci. Aj divadelná adaptácia rozpráva príbeh so silným sociálnym podtextom, opretým o slávnu filmovú verziu s legendárnym Johnom Travoltom, ktorú iste nemusíme nikomu predstavovať.

Kam za kultúrou? Festivalová nádielka je TOP

Veľkú časť divadelných tipov 24. vydania Kam za kultúrou tvoria divadelné festivaly – Zámocké hry zvolenské a Divadelná Nitra. Vystúpia nielen slovenské súbory, ale aj zahraniční hostia. Pozrite si spolu s nami, čo počas najbližších dní na jednom i druhom festivale uvidíte!

Článok pokračuje pod reklamou

Jubilejné Zámocké hry zvolenské pokračujú

Aktuálny, v poradí 50. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské pokračuje aj v 24. kalendárnom týždni. Ich ponuka je skutočnou lahôdkou najbližších dní. Z programovej nádielky si vyberú všetky generácie. V pondelok dopoludnia odštartuje ďalší festivalový týždeň veselou hrou Kamil z dielne Bábkového divadla na Rázcestí. Témou predstavenia je spolužitie ľudí a psíka, ktorého nájdeme takmer každej domácnosti. Ako také spolužitie človeka a psa vyzerá, nám z pohľadu štvornohého miláčika vyrozpráva pes Kamil.

Radošinci nechýbajú

Skôr pre dospelého diváka je večerný program o 20:00 hod. v Sále Divadle Jozefa Gregora Tajovského, s ktorým prichádza Radošinské naivné divadlo. Na festival prichádza s komédiou v muzikálovom šate z pera legendárneho Stanislava Štepku – Ako som vstúpil do seba. Je to vtipné hľadanie a nachádzanie seba samého a zároveň veľká výprava do sveta fantázie a spomienok a skúmania toho, čo nás všetkých spája.

Ako som vstúpil do seba / RND / Kam za kultúrou / ZHZ
Ako som vstúpil do seba. Zdroj: Radošinské naivné divadlo

Český hosť Spielraum Kollektiv prináša dokumentárnu hru o pamäti, odlišnosti a ľudskej sile i slabosti s názvom Odkaz.  Dokumentárny divadelný projekt sa venuje tomu, aký odkaz zanechávame budúcim generáciám. Nosnou inšpiráciou je 92-ročná babička Lindy Straub, jej názory a spomienky. Žena v domácnosti, dcéra komunistu, susedka Karla Gotta, šéfka, vojnová pamätníčka, prisťahovalkyňa, alebo srdce rodiny? Čo si zapamätať?

Od Shakespeara k Astorke

Utorok dopoludnia prinesie do Zvolenskej knižnice rozprávanie o Williamovi Shakespearovi a jeho Hamletovi. Programovú štafetu o 16:30 hod. preberie bratislavské Divadlo Astorka Korzo 90. Na festival prináša herecký koncert výrazných osobností slovenského divadla, Vlada Černého a Milana Kňažka. Tak diváčky ako aj divákov ZHZ prinúti premýšľať, ako vidíme svojich partnerov a ako nás vidia naši blízki.

Po 20:00 hod. uvedie bratislavský hosť aj ocenenú inscenáciu Nevesta, ktorá je dramatizáciou Grossmanovej rovnomennej prózy prekypujúcej pútavým dejom i špecifickým myslením. Inscenácia získala hlavnú cenu Festivalu Nová dráma 2023 – Cenu GRAND PRIX, zároveň získala aj Cenu bratislavského diváka.

Od rozprávky k identite

Festivalová streda odštartuje predpoludňajších hodinách rozprávkou pre najmladších divákov – Koza odratá a jež. Program o 17:00 hod. pokračuje vystúpením hosťa z Vojvodiny. Ten v hre Kebab prináša nekompromisný náhľad na európskú identitu.

Kebab / ZHZ / Kam za kultúrou
Kebab v podaní Slovenského vojvodinského divadla

Divadelná hra etablovanej rumunskej dramatičky prináša na ZHZ aktuálne myšlienky týkajúce sa identity, prevažne mladých ľudí, v postkomunistických krajinách. Bezvýchodisková situácia donúti mladú trojicu, aby opustili rodné Rumunsko a odišli na Západ, za lepším životom. Paralelu podobných pocitov prežívajú aj Slováci v Srbsku, kde tiež výrazne rezonuje problém národnej identity. Inscenácia ponúka nekompromisný pohľad na európsky sen a nastoľuje otázky o ilúzii dobrovoľnej migrácie.

Jaro Filip vo Zvolene

Program v stredu zakončia Trnavčania. Nezabudnuteľná hudba Jara Filipa a nesmrteľný humor Lasicu a Satinského do Zvolena prináša Divadlo Jána Palárika. Na festival Zámocké hry zvolenské ho uvedie so začiatkom od 20:00 v Sále DJGT.

Filip
Pocta Jarovi Filipovi z dielne Trnavčanov. Zdroj: DJP

Z bohatej festivalovej ponuky hlavného sprievodného v programu zámockých hier zvolenských vyberáme aj štvrtkové podujatia. O 10:00 hod. vás pobavia vtipné príbehy a zážitky zo spolunažívania s prírodou. Láskavá „eko“ inscenácia O rastlinách, zvieratách a ľudoch poteší a rovnako i povzbudí k zamysleniu. Ponúka poznanie, že zvieratá, rastliny i ryby myslia, cítia bolesť, radosť i smútok. Že dokážu komunikovať nielen v rámci jedného druhu, ale i medzidruhovo. Pomáha nám uvedomiť si, že my ľudia sme iba čiastočkou v dokonalom prírodnom systéme, bez ktorého by sme neboli a neprežili. 

Zvolen privíta aj izraelskú performerku

K zaujímavým festivalovým performanciám patrí aj tá v podaní izraelskej herečky Hadar Galron. Dojímavá polo-autobiografická monodráma citlivým spôsobom zachytáva neľahký život detí generácie holokaustu, ktoré sú nútené vyrovnať sa so smútkom, traumou a neláskou, hľadajúc túžbu po šťastí.

Práve vo štvrtok sa Divadlo Jozefa Gregora Tajovského rozlúči pulzujúcou a živou inscenáciou Čepiec, ale o tom ešte bude reč. Piatok večer prinesie komédiu z dielne Slovenského národného divadla, Sme v pohode.

Sobotná festivalová bodka

Zaujímavý bude aj sobotný program. Dopoludnie sa ponesie v znamení spoznávania šesť storočí dlhej histórie Zvolenského zámku, ktorá je spojená s osobou Žigmunda Luxemburského a jeho manželkou Barborou Celjskou. Je pripomienkou 600-ročnej donácie tohto majetku kráľovnej. Návštevníci si budú môcť vyskúšať napríklad dobové tance.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské má 50 rokov. Začína sa už tento týždeň
Medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské má 50 rokov. Začína sa už tento týždeň

Sobotný večer o 20:00 hodine patrí slávnostnému galavečeru, ktorý poznačí nie len dobrá zábava, ale aj spomienky na uplynulé polstoročie festivalu Zámocké hry zvolenské. Súčasťou programu bude tiež krst knihy, ktorá mapuje 75. výročie Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene a súčasne 50. výročie festivalu Zámocké hry zvolenské. Pri návšteve festivalu si nezabudnite v Stĺpovej sieni SNG – Zvolenský zámok pozrieť tiež výstavu z dielne Divadelného ústavu a DJGT. Práve na nej spoznáte významné historické miľníky Zámockých hier zvolenských.

Zámocké hry zvolenské / 2019
Zámocké hry zvolenské 2019, Oživené múry. Foto: Peter Zbončák, zdroj DJGT

Divadelná Nitra s hosťami aj domácimi od Bratislavy cez Nitru až po Košice

Medzinárodný festival Divadelná Nitra píše v dňoch 7. až 12. júna 2024 svoj 33. ročník. S podtitulom Nový pohľad prináša šesť inscenácií v hlavnom programe a vyše 30 podujatí v programe sprievodnom. Druhú polovicu festivalového programu odštartuje v pondelok 10. júna prezentácia spolupráce režisérov Šimona Spišáka a Jakuba Vašíčka. Títo spolupracovali na koprodukčnej inscenácii Bratislavského bábkového divadla a Divadla Drak z Hradca Králové s názvom Zapísaný spolok slovenských a českých bábkarov uvádza: Zbojník a Gašparko.

Poľskí hostia v Bratislave, maďarskí v Košiciach

V utorok 11. júna sa na javisku Činohry Slovenského národného divadla predstaví poľský hosť – varšavský Nowy Teatr s inscenáciou Fóbia.  Maďarsko reprezentuje na festivale produkcia Domu pre súčasné umenie Trafó z Budapešti, ktorý na festival prinesú inscenáciu Spievajúca mládež. Vlani ju predstavili na prestížnom festivale Wiener Festwochen a v utorok 11. júna ju bude hostiť kultúrne centrum a otvorená zóna pre umenie, kreativitu a spoluprácu Tabačka Kulturfabrik v Košiciach.

Záverečným predstavením festivalu bude účinkovanie Slovenského národného divadla so slovenským debutom českej režisérky Daniely Špinar. Sme v pohode od amerického dramatika a komika Paula Rudnicka si na scéne Starého divadla Karola Spišáka v Nitre pozriete v stredu 12. júna.

Bohatý sprievodný program majú aj v Nitre

Staré divadlo Karola Spišáka ako jeden z hlavných spoluorganizátorov festivalu nielenže poskytuje scénu na uvedenie festivalových predstavení súborov hosťujúcich v hlavnom programe (Divadlo Na zábradlí z Prahy, Divadlo Ludus, Bratislavské bábkové divadlo, Divadlo Drak Hradec Králové a Činohra SND). Už v utorok 11. júna dopoludnia prispeje do programu vlastnou inscenáciou pre deti Hlava v hlave.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
TT / Pro musica nostra / Kam za kultúrou
Pro musica nostra mieri aj do Trnavského kraja. Tretí ročník s bohatým programom už od nedele

Program festivalu doplnia kvízy, besedy a divadelné predstavenia pre deti. Priebežne počas festivalu možno navštíviť aj výstavy v Starom divadle a v Nitrianskej galérii. Úplnou bodkou za festivalovým programom bude koncert sláčikového Spectrum Quartett v stredu 12. júna v noci v Synagóge.

Premiéra v bratislavskom OC Prior

Kam za kultúrou tradične avizuje premiéry a derniéry. Ani o ne nebude v 24. kalendárnom týždni roka 2024 núdza. Divadlo Petra Mankoveckého pripravuje v utorok 11. 6. 2024 o 20:30 v Bohéma Bare na Kamennom námestí v bratislavskom Obchodnom dome Prior poslednú premiéru divadelnej sezóny. Je ňou hra Eden. Útek z raja v réžii Alžbety Vrzguly, ktorá pozýva do sveta žien. Zachytáva skúsenosť žien v špecifickom životnom období, ktoré je bohaté na osobné aj spoločenské turbulencie. Tento „divadelný výskum“ je sprevádzaný leitmotívom osobnej odvahy a prepája mladé ženy obdobia normalizácie 70. rokov s dnešnými tridsiatničkami. Kolobeh dejín a istú cyklickosť kopíruje aj inscenačná forma diela. Diváci a diváčky putujú po priestore a po jednotlivých príbehoch, pričom ich zážitky sú vzhľadom na rôzne herecké interpretácie vždy iné a jedinečné.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Poklady Slovenska
Poklady Slovenska: Je známych deväť pamiatok roka 2024, za obnovu ktorých môžete hlasovať

Týždeň v znamení derniér

V poradí 24. tohtoročnom vydaní Kam za kultúrou neopomenieme ani derniéry. Počas najbližších dní sa s dvojicou svojich repertoárových predstavení rozlúči Slovenské komorné divadlo v Martine. Vo štvrtok 13. júna to bude rozlúčka s predstavením Iokasté a deň na to zaznie Requiem martinskému Spaľovačovi mŕtvol. Vo štvrtok sa v rámci festivalového programu Zámockých hry zvolenských hostiteľské Divadlo Jozefa Gregora Tajovského rozlúči s pulzujúcou a živou inscenáciou Čepiec, ktorú inšpirovala kniha o autentickom hľadaní svojich koreňov. Dýcha netradičnou kombináciou činoherného divadla s výrazovým pohybom, choreografiou, reprodukovanou aj živou hudbou, spevom a atmosférickými projekciami. 

Režisér a dramatizátor Peter Palik vytiahol z knihy Čepiec tie najinšpiratívnejšie motívy – viaceré z nich sa týkajú regiónu, v ktorom DJGT pôsobí, keďže dej sa odohráva v obci Šumiac pod Kráľovou hoľou a autorkine spomienky sa dotýkajú detstva v Banskej Bystrici. Témy rezonujúce v regionálnom i celospoločenskom meradle sú zobrazené reportážnym neposudzujúcim pohľadom. 

Derniérovo na Spiši aj v Prešove

Našou tradičnou destináciou je Spišské divadlo v Spišskej Novej Vsi. Aj na jeho doskách sa v ďalší júnový týždeň rozlúčia s jedným z repertoárových titulov. Už v pondelok 10. júna sa rozlúči s úspešnou komédiou chorvátskeho autora Mira Garvana, Muž moje ženy. Návštevníkov komorná komédia pozve zažiť osudy východniara Žiga, ktorý navštívi Petržalčana Krištofa a oznámi mu, že majú rovnakú ženu. Po Krištofovom prvotnom šoku si začnú lámať hlavu, ako sa podelia. Kto si nechá Drahušku? Ako sa mohlo stať, že si vzala oboch? Ako fungujú jednotlivé manželstvá? To dvaja podvedení muži prezradia v humorných dialógoch v petržalskom a spišskom nárečí.

Muž mojej ženy / Spišské divadlo / Divadelné tipy
Muž mojej ženy. Zdroj: Spišské divadlo

Derniérovú výberovku uzatvára v tomto vydaní Kam za kultúrou prešovské Divadlo Jonáša Záborského. Na stredu 12. júna ohlásilo derniéru slávnej Goldoniho komédie Sluha dvoch pánov.

Kam za kultúrou? Divadelné tipy pre všetkých

V Kam za kultúrou ani teraz nemôžeme vynechať bežné repertoárové predstavenia. Našu cestu začneme v Slovenskom národnom divadle, z programu ktorého odporúčame vidieť tri tituly. Vyberali sme tak, aby si na to „svoje“ prišli priaznivci baletného umenia, ale aj opery či činohry. Tipom číslo jeden je rodinné predstavenie opery Antonína Dvořáka Čert a Káča, ktorú v bratislavskej Opere uvedú už v utorok a v stredu dopoludňajšom čase so začiatkom od 11:00 hodiny či v stredu vo večernom termíne o 18:00 hodine.

Milovníkov klasického baletu poteší Balet Slovenského národného divadla trojitou nádielkou predstavení klasického romantického baletu Giselle. Uvedie ju vo štvrtok večer a opäť v sobotu dopoludnia a opäť aj v sobotný večer.

Tretím tipom, ale teraz činoherným, sú Malé ženy. V adaptácii slávneho rovnomenného románu americkej spisovateľky Louisy May Alcottovej. Malé ženy v dramatizácii a réžii Mariána Amslera spoja na doskách znamenajúcich svet osobnosti hereckého umenia i mladé nádeje. Nechýbajú ani herecké divy ako Božiadara Turzonovová, Zuzana Kocúriková, Jana Oľhovú či osobnosti ako Martin Huba, Ján Gallovič či mimoriadne populárny herec z mladšej generácie Richard Autner.

Divadlo Nová scéna poeticky, veselo i komorne

V Bratislave zostávame a zamierime do Divadla Nová scéna. To počas najbližšieho týždňa sľubuje naozaj bohatý program. Ten v pondelok odštartuje baletné predstavenia Anna Karenina v podaní slávneho Győrskeho baletu v rámci Týždňa maďarskej kultúry v Bratislave. Utorok bude patriť skvelej komédií Dáš to!, ktorá vás spozná do detských liet, tínedžerského veku ale aj do dospelosti. Na svoje si však prídu aj milovníci muzikálov. Na Novej scéne už vo štvrtok uvedú pôvodný slovenský muzikál s hitmi skupiny Elán – Voda (a krv) nad vodou.

Pútavý je aj komorný program najbližšieho týždňa. To v Štúdiu Olympia predstavuje obľúbené literárno-hudobné podujatie Nepovinne po víne či komédie Sex pre pokročilých a Škrupinka, ktoré divákom sľubujú to správnu zábavu. Nedeľa na Novej scéne bude patriť rodinám. Rodiny s deťmi poteší muzikál svetovej kvality a mená Oliver! na motívy slávnej predlohy Charlesa Dikensa, Oliver Twist.

Od Filipa k Jozefovi

Nemenej zaujímavou je ponuka Trnavčanom v Divadle Jána Palárika. Ak milujete detektívky brilantnej Agathy Christie, už piatok večer vás trnavskí divadelníci potešia detektívnou komédiou Pavučina. Témou sobotnejšieho večerného predstavenia bude nezabudnuteľná legenda Jaro Filip. Aj na domácej pôde zažijete večer s nezabudnuteľnou hudbou Jara Filipa a humorom nesmrteľnej dvojice Lasicu a Satinského.

Filip / DJP / Kam za kultúrou
Pocta Jarovi Filipovi. Zdroj: DJP

Sobota 15. júna bude v nitrianskom Divadle Andreja Bagara patriť deťom. Tešiť sa môžu na jeden z najslávnejších muzikálov – Jozef a jeho zázračný plášť. Je veľkým scénickým posolstvom pre všetky generácie o tom, že len tie sny, ktoré máme odvahu snívať, sa raz aj naplnia! Vizuálne pútavou a vtipnou formou rozpráva známy starozákonný príbeh o Jozefovi a jeho bratoch, ktorý je metaforou o láske aj nenávisti, o zrade aj odpustení a najmä o odhodlaní žiť svoj sen napriek všetkým prekážkam. Tento svetoznámy muzikál v hudobnom naštudovaní Júliusa Selčana a v réžii Petra Oravca sľubuje nielen skvelé herecké a spevácke výkony, veľký hudobný zážitok v podaní živého orchestra, strhujúce choreografie, ale aj vizuálne efekty a projekcie s využitím najnovších technológií.

Jozef / DAB/ Kam za kultúrou
S muzikálu Jozef a jeho zázračný plášť. Foto: Ctibor Bachratý, archív DAB

Štátna opera nielen s Aidou

Divadelné tipy 24. vydania Kam za kultúrou pokračujeme s ponukou Štátnej opery v Banskej Bystrici. Tá počas najbližšieho týždňa ponúkne okrem operných predstavení dvojitú dávku koncertov. V pondelok večer zaznie komorný koncert sólistov Štátnej opery a v utorok ho vystrieda hudobno-dramaticko-tanečná pocta Édith Piaf z dielne tandemu tvorcov Dana Dinková a Braňo Kostka. Skutočne operná bude v Banskej Bystrici až streda. Štátna opera uvedie nedávno premiérovanú operu Aida, ktorá pozve do Egypta a poteší oči aj uši návštevníka.

Aida / Štátna opera Banská Bystrica / Kam za kultúrou
Opera Aida prichádza na dosky banskobystrickej opery prvýkrát. Foto: Zdenko Hanout

Presuňme sa na východné Slovensko, kde našou tradičnou zástavkou Spišské divadlo. Spišskú Novú Ves nevynecháme ani tentoraz. Že je tu týždeň po 10. júni v znamení derniéry, už vieme. Ale to nie je všetko. Spišské divadlo prináša v utorok dopoludňajšie predstavenie v znamení slovenskou klasikou inšpirovanej komédii Rysavá jalovica a streda bude patriť v tejto sezóne premiérovanej komédii Okuliare Eltona Johna.

Okuliare Eltona Johna / Kam za kultúrou
Okuliare Eltona Johna. Foto: R. Tappert, archív Spišského divadla

Pohľad do divadelných tipov 24. časti Kam za kultúrou zakončíme v Národnom divadle Košice. Jedna zo stálic našej rubriky začne pestrý týždeň už v pondelok Kálmánovou operetou Vojvodkyňa z Chicaga.

Utorok prinesie jednu z najslávnejších a najhranejších komédií na svete, klasika, ktorá nestarne, brilantná, drzá, ľahkonohá, francúzska. Situačný tresk, ktorý privodí nevinný nápad zistiť, ako je to s vernosťou manželského partnera. A už je príslovečný chrobák v príslovečnej hlave. Guľový blesk humoru a vtipu nezadržateľne letí javiskom. Brilantnú komédiu, kde centrálnou zápletkou je nevera verných, Chrobák v hlave  uvedú v Historickej budove NDKE.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Šariš ožije hudbou. Pro musica nostra sa začína aj v Prešovskom kraji / Kam za kultúrou
Šariš ožije hudbou. Pro musica nostra sa začína aj v Prešovskom kraji

V stredu 12. júna sa môžeme tešiť na Školu žien z pera slávneho Moliéra a štvrtok 13. júna ju v programe Činohry NDKE vystrieda pôvodná predloha slávneho muzikálu My Fair Lady, Pygmalion. Na svoje si opäť v piatok a v sobotu prídu aj milovníci baletu či opery. Piatok bude patriť romantickému baletu Giselle.v sobotu 15. júna súbor košickej Opery uvedie nádhernú inscenáciu Pucciniho opery ToscaNedeľa bude patriť aj deťom. O 16:00 hodine to bude najnovšia rozprávka z pera Petra Cibuľu s názvom O Paľovi, čo sa ani čerta nebál.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou? TOP koncertné zážitky 24. týždňa
Kam za kultúrou? TOP koncertné zážitky 24. týždňa

Ďakujeme za vašu priazeň. Veríme, že sme vás naším výberom zhrnutým v tomto vydaní Kam za kultúrou, v úvodnom a jeho jednotlivých častiach – koncertných, divadelných či výstavných opäť inšpirovali a vybrali ste si svojho favorita. Želáme príjemné dni a budeme radi, ak nám zachováte svoju priazeň a necháte sa nami inšpirovať aj na budúce. Nezabudnite si prečítať ani ďalšie zaujímavé články portálu Art & History Magazine a sledujte nás pre ďalšie aktuálne informácie aj na našich sociálnych sieťach.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam na výstavy? TOTO sú TOP tipy na zaujímavé výstavné a iné podujatia v júni 2024
Kam na výstavy? TOTO sú TOP tipy na zaujímavé výstavné a iné podujatia v júni 2024

Foto: Ctibor Bachratý, Peter Brenkus, Zdenko Hanout. Ľuboš Kotlár, Robert Tappert, archívy divadiel

Zdroj: CINEMAX, Divadelná Nitra, Divadlo Andreja Bagara, Divadlo Jána Palárika, Divadlo Jonáša Záborského, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, Divadlo Nová scéna, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Spišské divadlo, Štátna opera,  Zámocké hry zvolenské

Koláž: Mária Kleinová

*** Posledná aktualizácia: 2024-06-10 (mklein) ***

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »