Novinky

Kam za kultúrou (29/2023)?

Kam za kultúrou

Nastal čas na ďalšie vydanie výberovky Kam za kultúrou. Týždeň od pondelka 17.7.2023 sľubuje bohaté festivalové zážitky, program mestských kultúrnych liet i slávností. I keď slovenské samosprávy bojujú s financiami, na svojich obyvateľov a návštevníkov nezabúdajú. Tešiť sa vďaka tomu môžeme na atraktívne divadelné zážitky, krásne koncerty i zaujímavé výstavy. A nielen to. Nevynecháme ani Český Krumlov či Ctěnický festival v Prahe. Kam za kultúrou tento týždeň? Máme zaujímavé odpovede, nechajte sa nami inšpirovať aj tentoraz!

V zažitej tradícii pokračuje aj najnovší diel prehľadu tipov Kam za kultúrou. Aj tentoraz sa pozrieme na atraktívne kultúrne podujatia, ktoré svojím programom, spojeniami či interpretmi sľubujú zážitky pre malých i veľkých. Okrem programov kultúrnych liet sme si zalistovali vo festivalových programoch na Slovensku i v zahraničí. Spomeňme z nich Festival Krumlov, One Day Jazz Festival, Viva Musica!, Hortus Artis, Slovenské historické organy alebo Kremnický hradný organ, SunDance či Rock pod Kameňom. Každý z nich prináša koncertné zážitky, netradičné spojenia, tradičné i unikátne miesta či zaujímavých interpretov. A samozrejmosťou budú aj svieže koncerty mimo festivalov či tipy na atraktívne výstavy. Nevynecháme ale ani príťažlivý program Beckovských slávností, kde nebudú chýbať rytieri, kaukliari a hudobníci naprieč žánrami. Ste pripravení na bohatú dávku skvelej zábavy a zážitkov?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Třeboňská nocturna
Třeboňská nocturna oslavujú 20 rokov. O minulosti i plánoch s riaditeľkou festivalu Irmou Mrázkovou

Kam za kultúrou v Bratislave?

Prehľad Kam za kultúrou začneme tentoraz v Bratislave, ale trochu netradične – tipmi na zaujímavé výstavy. Galérie a múzeá v hlavnom meste pamätajú na svojich návštevníkov hodnotnými výstavami, ktoré by si zaslúžili spomenúť asi všetky. Z nich si teraz vyberme niekoľko. V Pistoriho paláci sa choďte pozrieť na výstavu mapujúcu príbeh rodiny Trizuljakovcov, no čas máte iba do 24. júla. Galéria Zichy na Ventúrskej ulici ponúka výstavu malieb a inštalácií Jany Bednárovej – Osobný Biotip. Túto výstavu môžete navštíviť až do 30.7.2023. Slovenské národné múzeum – Prírodovedné múzeum ponúka tiež zaujímavú výstavu, ktorou sú prekrásne návrhy talianskeho módneho návrhára Roberta Capucciho. Otvorili ju ako súčasť tohtoročného vydania festivalu Dolce vitaj, ako sme o tom informovali.

Mimmo Rotella,
Mimmo Rotella strháva v rímskych uliciach plagáty. Zdroj: IIC Bratislava

V rámci 16. ročníka festivalu Dolce Vitaj! sprístupnili tentoraz na Bratislavskom hrade výstavu venovanú talianskemu maestrovi Mimmo Rotellovi. Mimmo Rotella patril medzi najvýznamnejších talianskych umelcov 20. storočia. Preslávil sa najmä svojimi dekolážami, ktorými ako prvý tvorca tejto umeleckej techniky reagoval na rastúci blahobyt, konzum a vplyv médií v povojnovom období. Vo svojej tvorbe sa hlásil k umeleckým hnutiam nový realizmus i pop art.

Za divadlom na Bratislavský hrad

Na Bratislavský hrad zamierte aj za divadlom, a to v rámci tradičných Letných shakespearovských slávností. Tie pokračujú aj počas najbližších dní. Po slávnych dielach Romea a Júlie či Hamletovi sa bude v tomto týždni rozohrávať Shakespearova komédia Bouře v inscenačnom stvárnení tandemu SKUTR – Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka. V hre o strastiach i trápeniach, zázrakoch a nových začiatkov na neznámom ostrove po stroskotaní lode nechýba veľká láska, intrigy, pomsta, odpustenie či ilúzie. Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

Kam za kultúrou? Na festivalové koncerty aj do bratislavských záhrad

V rámci prehľadu top tipov Kam za kultúrou nesmú chýbať ani koncerty. Na tie sa hneď aj spoločne pozrieme teraz. Festivaly pokračujú naprieč Slovenskom aj tento týždeň. Nie inak je tomu aj v Bratislave, kde hudba so špičkovými umelcami a nadupanými dramaturgiami jednotlivých koncertov tentoraz ovládne  bratislavské verejné priestranstvá. Istotne k tomu prispel aj program kultúrneho leta v našom hlavnom meste.

Netradičné spojenie prinesie Viva Musica!

Pohľad na festivalový program začnime s renomovaným festivalom Viva Musica!, ktorý tento týždeň prináša ďalšiu dvojicu koncertov. Vo štvrtok 20.7. večer sa na Námestí pred Euroveou môžete tešiť na spoločný projekt sláčikového kvarteta Spectrum Quartett pod vedením huslistu Jána Kružliaka ml., ľudovej kapely Nogaband primáša Michala Nogu a vokálnej skupiny Ženy z Muzičky so špeciálnym hosťovaním speváčky Simony Hulejovej. Prinesie nevšedné spojenie klasickej a ľudovej hudby.  Stojí na hľadaní vzájomných inšpirácií a prepojení medzi týmito dvomi zdanlivo nesúvisiacimi hudobnými svetmi. Vstup na koncerte je voľný.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Viva Musica! - záhrady 2023
Viva Musica! prináša hudbu aj do bratislavských záhrad

Poslucháčsky atraktívne bude aj ďalšie koncertné stretnutie z festivalovej ponuky Hudobných záhrad. Štvrtý koncert obnovenej tradícii festivalu Viva Musica! prinesie do Průger-Wallnerovej záhrady v nedeľu o 17:00 hod. koncert S.V.A. Trio. Ide o zvukovo netradičné a na českej a slovenskej hudobnej scéne ojedinelé zoskupenie, ktorého tvorba sa dá zaradiť do žánru jazz fusion. Trio pôsobí v zložení Alexey Aslamas (husle), Vladan Malinjak (viola) a Šimon Marek (violončelo). Členovia súboru sa zameriavajú na autorskú tvorbu, ktorú sami popisujú ako urban fusion. Reflektujú v nej nielen spoločné hudobné vplyvy a prejavy, ale aj špecifikum života vo vnútri veľkomesta, fúziu všetkého, čo môže človek v meste počuť alebo akúsi fúziu čohokoľvek s čímkoľvek. Na Viva Musica! festivale S.V.A. Trio predstaví hudbu zo svojho rovnomenného debutového albumu Urban Fusions z roku 2021.

Spievajúce srdce už túto nedeľu

Festivalovú náladu prinesie aj open air cyklus koncertov Hortus Artis do Záhrady Domu Albrechtovcov na Kapitulskej ulici. Podvečer predposlednej júlovej nedele (23.7.) od 18:00 hod. bude patriť na festivale Hortus Artis 2023 programu s názvom SPIEVAJÚCE SRDCE. Názov koncertu prepožičalo Spievajúce srdce Ladislava Burlasa, ktoré zaznie aj počas večera. Večer otvorí Sláčikové sexteto f mol Hansa Koesslera a nebude chýbať ani Sláčikové sexteto H 224 Bohuslava Martinů. Program si publikum vypočuje v podaní sexteta, ktoré vedie dirigent a huslista Maroš Potokár. Po jeho boku účinkujú Juraj Tomka, Veronika Kubešová, Martin Ruman, Pavol Mucha a Kristína Chalmovská.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Hortus Artis 2023
Leto v znamení open air Hortus Artis 2023

Nechýba promenádny koncert

nedeľu 23.7.2023 o 18:00 hod. sa publiku na Hviezdoslavovom námestí v rámci cyklu Promenádnych koncertov predstaví staromestský ženský spevácky zbor Les Sirènes pod vedením dirigenta Lukáša Kunsta.

Les Sirenes (Sirény) / Kam na koncert / Kam za kultúrou
Les Sirènes

Kam za kultúrou? Slovensko v znamení organových festivalov

Ak milujete éterický zvuk majestátneho nástroja, ktorým organ nepochybne je, máme pre vás tipy na dvojicu organových festivalov. Tým prvým je Kremnický hradný organ, ktorý patrí k centrom organového umenia na Slovensku. Rok čo rok rozozvučí pod prstami domácich a zahraničných organistov koncertný organ v Chráme sv. Kataríny na kremnickom Mestskom hrade. Po dvoch koncertoch s premiérovým programom organistu a skladateľa Istvána Nagya, najbližšie zaznie recitál maďarského organistu Ádama Tabajdiho. V sobotu 22. júla 2023 si festivalové publikum vypočuje okrem iných aj dve ťažiskové diela, poslucháčsky známe a obľúbené Bachove Concerto a mol a Lisztovo B-A-C-H.

Trojica koncertov unikátneho festivalu

Ďalším festivalom, ktorého unikátnosť spočíva v prezentácií historických organov, je festival Slovenské historické organy. Svojím programom pokračuje aj počas tohto týždňa, kedy odohrá tri koncerty. Zavíta aj do okresov Kežmarok či Topoľčany, aby jeho tohtoročné dianie vyvrcholilo v Bratislave. V Evanjelickom kostole v Huncovciach slávi festival aj svoju premiéru na koncerte v piatok 21.7.2023. Tu sa nachádza historický organ z roku 1852 od levočského organára Andreasa Zimmera, ktorý rozozvučí slovenská organistka Iveta Zaťková.

Festivalový program pokračuje v sobotu 22. júla 2023. Práve na tomto koncerte sa rozozvučí aj jeden z najstaršie zachovaných nástrojov z dielne Pažických z Rajca, ktorý nájdete v Rímskokatolíckom farskom kostole sv. Mikuláša, biskupa v Kovarciach (okr. Topoľčany). Predstaví sa na ňom slovenský interpret – organista a cirkevný hudobník Martin Gál.  

Festival rozozvučí organ v Čunove i tohto roku

Záverečný koncert festivalu sa bude, už tradične, konať v Rímskokatolíckom kostole sv. Michala Archanjela v bratislavskom Čunove. Stane sa tak v nedeľu 23.7.2023. Podobne ako otvárací koncert je i ten záverečný súčasťou edície Slovak historic organs in Pressburg.  Historický, jednomanuálový organ, rozozvučí na tomto festivale debutujúca mladá multiinštrumentalistka a víťazka mnohých medzinárodných súťaží, Tatiana Pernetová. Na koncerte odprezentuje svoj talent nielen prostredníctvom organových diel, ale aj ako flautistka v komornej spolupráci s manželom Danielom Pernetom.  

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Slovenské historické organy prinesú 5 koncertov a renomovaných interpretov
Slovenské historické organy prinesú 5 koncertov a renomovaných interpretov

Kam za kultúrou prináša aj tipy pre priaznivcov iných žánrov

V prehľade Kam za kultúrou nechýbajú ani tipy pre priaznivcov iných žánrov. Pezinský zámok privíta v utorok 18.7.2023 legendárneho slovenského skladateľa, gitaristu a speváka Petra Nagya. Vstupenky na tento koncert nájdete v sieti Ticketportal.

Máme tip aj pre priaznivcov jazzu v podobe ďalšieho koncertu v rámci festivalu One Day Jazz. Uskutoční sa v nedeľu 23. júla na Nádvorí Starej radnice v Bratislave. Tešiť sa môžete na výnimočné spojenie aboridžínskeho speváka Granta Ngulmiya Nundhirribaly so synom, za sprievodu piana a sláčikového kvarteta. Tak omamne povznášajúca a tak desivo krásna hudba, že sa k vám ako bumerang bude vracať ešte veľmi dlho. Budete s ňou vstávať i zaspávať. Nezabudnite, že vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

Spojenie pop opery a jazzu

Jedným z tohto týždňových TOP koncertov je aj koncert Dolce Vita : Gioia & Vanessa Šarközi. Uskutoční sa v Kursalone v rámci 77. ročníka Hudobného leta v Trenčianskych Tepliciachvo štvrtok 20.7.2023. Nenechajte si ujsť obľúbené pop operné trio Gioia, ktoré po dvoch rokoch pôsobenia s novým kolegom, mladým talentovaným spevákom Martinom Vetrákom, prinieslo nové CD „Dolce Vita“. To v preklade znamená Sladký život a už ako názov napovedá, so zmenami prišli aj nové, lepšie časy. Aktuálna tvorba umelcov a ich repertoár je výrazne omladený, oživený a častejšie v ňom počuť slovenčinu.

Ako hosť večera vystúpi Vanessa Šarközi, jazzová hudobníčka, dcéra slávnych rodičov zo zoskupenia Cigánski diabli, po ktorých jednoznačne zdedila hudobný talent. Svojou charizmou, temperamentom a energiou prispeje k neopakovateľnému umeleckému zážitku. Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

Festivalová nálada ovládne tento týždeň Sninu i Zemplínsku Šíravu

O skvelú hudbu, zábavu a nezabudnuteľné letné zážitky nebude núdza ani v Snine. V termíne od 20. do 22. júla 2023 vás v nádhernom prostredí Sninských rybníkov čaká najnovšie vydanie festivalu Rock pod Kameňom. Ponúkne trojdňový mix skvelej hudby a energie od klasického rocku po metalové hity, od domácich hviezd až po svetoznáme kapely. ROCK POD KAMEŇOM vám prináša žánrovú pestrosť, ktorú si zamilujú všetci fanúšikovia skvelej hudby. Tak neváhajte a pridajte sa k nám na nezabudnuteľné trojdňové dobrodružstvo. Viac o ňom sa dočítate v článku Po roku je tu Rock pod Kameňom opäť.

Stredisko Lúč na Zemplínskej Šírave bude v dňoch 21. – 23. júla 2023 patriť najväčšiemu tanečnému festivalu na Slovensku, festivalu SunDance. Čaká Vás overený festivalový areál, 3x stage, zahraniční headlineri, top SK-CZ DJs, dychberúca fire/fxs show, tematická audiovizuálna show, štýlová VIP terasa i chill zóna. Nebudú chýbať 2 dni tanečnej hudby spojené s rekreáciou pri vode na pláži a tradičná SunDance atmosféra. Tešiť sa môžete aj na PartyBoat, ktoré prinesú party plavby loďou okolo Šíravy s obľúbenými DJs.  Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal. Priamo na festival nájdete lístky TU a na PartyBoat TU.

TOP tip Kam za kultúrou: Umením i históriou ožije Beckov

Cez predposledný júlový piatko-víkend 21. – 23. júla 2023 ožije malebná obec Beckov podujatím Beckovských slávností. Pod majestátnym hradom v príjemnej malebnej obci Beckov prebiehajú počas 3 dní historicko-kultúrne podujatia. Skvelá hudba, predstavenia rytierov, detské workshopy, remeselný jarmok, detské nafukovacie kráľovstvo, diskusie a ďalšie zaujímavosti. Program začína už v piatok večernou oldies party s hudbou rokov 1960 až 2000. Obidva víkendové dni prinesú skvelý program. Na svoje si prídu milovníci hudby, malí i veľkí. Priestor dostanú ale aj rytieri.

Beckov
Pohľad na Beckov (máj 2022). Foto: Silvia Mária Petrovits

Bohatý koncertný stage aj s legendami

Súčasťou hudobného programu na hlavnom pódiu budú známe i menej známe mená. V sobotu to budú umelci a zoskupenia ako legendárny Peter Lipa, Gladiator, Ine Kafe, Tu-Har-Gash, Jozefove kone, Janais či Beckovské Xichty.  Nedeľa prinesie vystúpenia DFS Čakanky, PACIPAC či Kollárovcov.

Súčasťou programu bude aj bohatý sprievodný program. V rámci neho to budú aj prehliadky františkánskeho kostola v Beckova a jeho organu z roku 1780. Sobota prinesie štyri vstupy s krátkymi organovými koncertmi o 11:30, 13:30, 15:30 a o 18:00 hod. a nedeľné sv. omše s následným krátkym vystúpením o 8:00 a 10:00. Po obidva dni historický jednomanuálový organ rozozvučí uznávaný organista a skladateľ István Nagy.

Beckov ovládnu aj rytieri. Tešiť sa môžete na skrížené meče i úsmevy čarovné. Prinesú ich kaukliari a šermiari

Čo by to bolo za slávnosti v takej históriou dýchajúcej lokalite, akou Beckov je, bez rytierov? Nebojte sa, nechýbajú ani tí. Malým i veľkým sa Rytieri Hector predstavia v príbehoch Povesti o šašovi Beckovi spojenom s loveckým turnajom či v Povesti o tvrdom pánovi Stiborovi, ktorú bude nasledovať rytiersky turnaj na koňoch. Na čo sa pozerať sa budete mať aj vo vystúpeniach ako Kaukliari idú s ohňovo tanečnou show či Landsknechti jeho veličenstva.

Samozrejmosťou budú ale aj workshopy, kaukliarska a šermiarska show, remeselný jarmok ľudovej tvorby, veľký interaktívny stredoveký tábor, detské atrakcie. Navštívite Mučiareň kata Hanuš Rázela, trhovisko a kuchyňu, dobový tábor, dobová strelnicu. Medzi atrakcie bude patriť aj kolotoč i nafukovacie a iné atrakcie pre deti a dospelých od výmyslu sveta. Vstupenky zakúpite na mieste, ale aj v predpredaji v sieti Ticketportal.

Pár tipov z kultúrnych liet

Na východnom Slovensku nás zaujalo Leto v košickom Kulturparku, ktoré prinesie  v týždni od pondelka 17. júla 2023 dve detské predstavenia. V utorok to bude Haliganda a v sobotu predstavenie Klaun hudobníkom. Dospelákov tam poteší v piatok 21. júla od 19:00 hod. koncertom Puding pani Elvisovej & The Curly Simon.

V utorok 18. júla o 19:00 hod. ožije Hlavná ulica v Prešove koncertom slovenskej speváčky, skladateľky a tanečníčky Liny Mayer. Zavítajme aj do Michaloviec. Zemplínske múzeum v Michalovciach na nedeľu 23. júla 2023 o 19:00 hod. pripravuje v Zimnej záhrade ZM koncert venovaný Straussovcom. Na koncerte Straussovci – známi, neznámi sa predstavia huslista Miroslav Starjak a klavirista Branko Ladič.

Tip na výstavu? V Kam za kultúrou nechýbajú ani tie

S deťmi sa nezabudnite vydať do bratislavského Medzinárodného domu umenia pre deti – BIBIANA na atraktívnu výstavu Lovci pokladov. Vydajte sa s nimi po stopách tajov písma i symbolov! Galéria mesta Bratislave láka na starobylé zobrazenia starého Prešporka, ktoré prináša na výstave Pozri, Prešporok! Na Bratislavskom hrade nezabudnite navštíviť výstavu venovanú Mekymu Žbirkovi, Keltom či sakrálnym dielam zo zbierok Slovenského národného múzea alebo výstavu holíčskej fajansy, ktorej vznik sa spája s tereziánskym obdobím. Ostatne, práve vtedy zažíval aj Bratislavský hrad obdobie svojej najväčšej slávy.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Martin Krajčo / Hortus Artis / Kam za kultúrou
Martin Krajčo: K tvorbe Hummela mám veľmi pozitívny vzťah

Venované osobnostiam

Ak milujete maďarskú literatúru, potom si nesmiete nenechať ujsť v SNM – Prírodovednom múzeu pomaly končiacu sa výstavu venovanú Imremu Madáchovi. Osobnosť slávneho maďarského palatína Júliusa Andrássyho, ktorého blízkosť s cisárovnou Alžbetou vzbudzovala klebety, mapujú pri príležitosti jeho 200. výročia narodenia dve výstavy. Jednu z nich nájdete v Kaštieli Andrássyovcov v Trebišove a druhú v Kaštieli Betliar.

Kaštieľ Betliar
Kaštieľ Betliar. Foto: Silvia Mária Petrovits

Svetová výstava v Piešťanoch

Napoleonské kúpele na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch prinášajú v novovytvorenej výstavnej sieni  až do konca októbra tohto roku Svetovú výstavu diel Alfonsa Muchu. Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

Pár tipov Kam za kultúrou u západných susedov

Ani v tomto prehľade Kam za kultúrou nevynecháme Českú republiku. Najprv zamierime do Prahy na Ctěnický hudobný festival, ktorý sa uskutoční v dňoch 18. – 20. júla 2023 v Zámeckom areáli Ctěnice. V utorok večer o 19:00 hod. zaznie koncertný program venovaný Mozartovi. Noc s Mozartom prinesie známe árie zo slávnych Mozartových opier ako Figarova svadba, Cosí fan tutte, Čarovná flauta či Don Giovanni. V programe sa v klavírnom sprievode Ladislavy Kaspříkovej a Miroslava Sekeru predstavia mladí českí a slovenskí umelci. Tešiť sa môžete na sopranistku Tatianu Hajzušovú, mezzosopranistky Jarmilu Vantuchovú a Katarínu Porubanovú, tenoristu Daniela Matouška či barytonistu Jiřího Rajniša. Noci operety zasvätili organizátori festivalu stredu a swingu štvrtok 20. júla 2023.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Rita Kindlerová
Rita Kindlerová nielen o preklade knihy Stopy na cestě

Kam za kultúrou v južných Čechách? Zájdite do Krumlova

V prehľade kultúrnych tipov nesmie chýbať Festival Český Krumlov. Ten počas tohto týždňa prináša v hlavnom programe dvojicu atraktívnych koncertných podujatí. Už v piatok 21. júla sa môžu návštevníci tešiť na inšpiratívne spojenie operného a baletného diela zabudnutých českých majstrov hudby 18. storočia J. Myslivečka a P. Vranického. Program výnimočného koncertu s názvom Il Boemo & Wranitzky zaznie v Zámockej jazdiarni v interpretácii fenomenálne sopranistky Simony Šaturovej, unikátneho komorného orchestra Wranitzky Kapelle pod taktovkou dirigenta Mareka Štilca a v sprievode tanečného súboru pod vedením Andrey Miltnerovej. 

Druhým koncertným tipom bude večer s názvom ¡Viva España!, ako sme pred časom avizovali. Temperamentná španielska hudba v sebe snúbi folklórne bohatstvo kultúr Pyrenejského polostrova. Autentickou atmosféru ohnivého juhu sa bude Český Krumlov niesť v sobotu 22. júla 2023 v Pivovarskej záhrade. Sprostredkujú ju španielski sólisti: gitarista Rafael Aguirre so slavným koncertom Concierto de Aranjuez, sopranistka Beatriz Díaz a tenorista Pablo García-López. V sprievode orchestra PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Manuela Hernándeze-Silvy zaznejú romantické i temperamentné zarzuely, tradičné melódie zo španielskych ľudových spevohier. Skladba Movimiento sinfónico „Musas y resuello“, ktorú napísal slavný trumpetista Pacho Flores, bude mať svoju českú premiéru.

Bohatý je ale aj sprievodný program od piatka do nedele. Nebudú chýbať besedy s účinkujúcimi, workshopy kreatívnych dielní a tanca, tradičný Krumlovský Montmartre či možnosť spraviť niečo pre svoje zdravie. Nedeľné dopoludnie prinesie tradičný hudobný piknik s Budvicense, priestor pre mladých umelcov či večerné letné kino, ktoré uvedie film Elvis. 

Veríme, že sme vás inšpirovali aj tentokrát. Prajeme príjemný týždeň nielen so slovenskou či svetovou kultúrou!

Foto: Silvia Mária Petrovits, archív Les Sirénes, Slovenské historické organy, Viva Musica!, IIC Bratislava

Zdroj:  BIBIANA, Dolce Vitaj / IIC Bratislava, Galéria mesta Bratislavy, Festival Krumlov, Festival Rock pod Kameňom, Ctěcnický hudební festival, Kaštieľ Andrássyovcov v Trebišove, Kremnický hradný organ, Les Sirénes, One Day Jazz,  Slovenské historické organy, Slovenské národné múzeum, SunDance festival, BKIS, Mesto Prešov, Kulturpark Košice, Beckov, Viva Musica!, Ticketportal

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »