Novinky

Poznáme nominácie RHA_ 2021

RHA_ 2021 / nominácie

Vo vysielaní Rádia_ FM sme sa v pondelok 7.2.2022 dozvedeli, kto získal nominácie v jednotlivých kategóriách hudobných cien Radiohláv. O niektorých môžeme rozhodnúť aj my, o zvyšných iba odborná porota. Nebudeme napínať, tú sú tohtoročné nominácie RHA_ 2021.

Doposiaľ sme poznali širšie nominácie RHA_ 2021 v kategóriách Album, Skladba, Debut a Objav roka. O tom, kto získa postup do ďalšieho kola, rozhodovala do 5. februára v hlasovaní široká verejnosť.  Mená postúpivších do ďalšieho kola 14. ročníka Rádiohláv sme spoznali vo vysielaní Rádia_ FM už včera. Viete, že o niektorých môžete hlasovať v druhom kole aj vy?

RHA_ 2021: postúpili Katarzia, FVLCRVM, Richard Autner i Quatro Emocione

Ktoré albumy patria do pätice zápasiacej o titul Album roka? Sú to tieto: Venované pamiatke budúcich zosnulých (od Chiki liki tu-a), Katarzia s albumom n5, album Blossoms of Your World (od Lash & Grey) či Saténové ruky s albumom LOM. Päticu uzatvára album Hudba k láske (Vec & Švidraň), ktorý má svoju nomináciu aj v kategórii Debut roka 2021.

Nominácie RHA_ 2021: toto je 5 najlepších skladieb uplynulého roka!

Kapela Chiki liki tu-a získala v tejto kategórie dokonca dve nominácie. O víťazstvo zabojujú jej skladby O.T.P. a Srdce z kamene. Dve nominácie má aj FVLCRVM,  objav roka 2014 a nositeľ minuloročnej ceny Nahrávka roka v žánrovej kategórii Elektronická hudba. Sú to skladby FVLCRVM & KeKe & Ivan Dorn – Come Get Some a FVLCRVM x Annet X – Do it all again. Päticu uzatvára skladba After War  dvojice Lash & Grey.

Kto si zaslúži vyhrať v kategóriách Debut a Objav roka 2021?

Výber užšej nominácie je pestrý a zaujímavý. Posúďte sami. O titul zabojuje  Isama Zing (s albumom Blurry AF), LUVVER (s It Is VVhat It Is) či rapper Marko Damian (s albumom Blažená Nevedomosť). V pätici bojuje aj  herec a po novom spevák Richard Autner so svojou novinkou Odpovede či Vec & Švidraň s albumom Hudba k láske.  

Hlasujte v druhom kole RHA_ 2021

Hlasovanie v druhom kole Radio_Head Awards 2021 už začalo. Rozhodnutie máte vo svojich rukách aj vy. Široká verejnosť rozhoduje o víťazovi v kategóriách Album, Skladba, Debut a Objav roka aj v druhom kole. Opäť tak môžete učiniť do 6. marca 2022.

Poznáme už aj nominácie RHA_ 2021 v porotcovských kategóriách

Vydávaniu albumov naprieč domácimi i zahraničnými vydavateľstvami opäť pandémia kládla prekážky. Odborné poroty vybrali naprieč hudobnými žánrami z pestrej palety minuloročných nahrávok finálové pätice toho najlepšieho a najnovšieho.

Kto získa Cenu novinárov?

Ani tento rok nechýba kategória Album roka / Cena novinárov 2021. V nej získali nominácie albumy Venované pamiatke budúcich zosnulých (od Chiki liki tu-a), debuťák  Blurry AF od Isama Zing,  album Blossoms of Your World (od Lash & Grey) či Saténové ruky s albumom LOM. Tieto majú svoje nominácie aj v ďalších kategóriách, o ktorých môžete rozhodnúť aj vy. Päticu v tejto kategórii uzatvára Uniqat s albumom Silence. V hre je aj ocenenie za prínos do hudby, no tohtoročného laureáta spoznáme až neskôr.

Elektronická hudba: toto sú nominácie RHA_2021

To naj v kategórii Elektronická hudba 2021 predstavujú podľa výberu odbornej poroty tieto nahrávky: Friends EP (od Blame Your Genes), Stranger (od Subtension), Felohs od Michala Skácela a Isobutane s nahrávkou Mementos. S ďalšou nomináciou na tohtoročných RHA_ 2021 je tu aj Isama Zing s albumom Blurry AF.

Toto sú nominovaní v žánrových kategóriách Hip-hop / Rap / R'n'B a Hard & Heavy 2021

O cenu v žánrovej kategórii Hip-hop / Rap / R’n’B 2021 zabojujú Kontrafakt s albumom KF ako Rolls, debutant roka Marko Damian s nahrávkou Blažená nevedomosť, Odsúdení na úspech (Pil C),  Anarchia (od Samey) či Shimmi s albumom Kiddo.

Nominácie RHA_ 2021 v kategórii Hard & Heavy 2021 ovládli známe mená

Nahrávkou roka v kategórii Hard & Heavy 2021 sa môže stať jedna z týchto nominovaných. Nájdeme medzi nimi mená, ktorých už RHA počas minulých rokov ocenili. Sú to napríklad minuloročný víťaz Autumn Nostalgie s albumom  Ataraxia. Tiež Čad získal v tejto žánrovej kategórii už tri ocenenia. Odnesie si aj tento raz s nahrávkou Medvede? Laureát kategórie z roku 2018 Catastrofy teraz zabojuje s nahrávkou  Taký je život. Päticu uzatvárajú nahrávky Celestial (z dielne Cranial Void) a Small Town Life s albumom Common Grey.

Známe mená prináša aj kategória World Music / Folk 2021

Kto preberie žezlo po minuloročnej víťaznej nahrávke Michala Nogu Band – Stopy? Bude to Angrusori s nahrávkou Live at Tou, svojrázna Ildikó Kali s albumom Zlatá panna či skladateľka a speváčka Ivana Mer s Earth. Alebo to bude Sisa Michalidesová a jej Commedia? Adeptom na cenu je nahrávka Bolo mi, bolo mi z dielne Speváckeho kolektívu Lucie TuriničovejĽudového orchestra Štefana Molotu.

Nominácia RHA_2021 v kategórii Jazzová hudba pod palcom Rádia Devín

Podobne ako po minulé roky obhospodaruje trojicu žánrových kategórii Rádio Devín. Tou prvou je jazzová hudba. Minulý rok v tejto kategórii valcovala nahrávka Lukáš Oravec Orchestra – Light of Blue.  Lukáš Oravec má svoju nomináciu aj tento rok s Movin’ Spirit. Šance majú tiež nahrávky  November od AltarQuartets či album Sisy Feher KHI. Svoju nomináciu na tohtoročných Rádiohlavách získal úspešnej skladateľke a speváčke Sise Michalidesovej aj jej ďalší album Majster a Margaréta. Oslávi rok Pavla Országha Hviezdoslava korunou víťazstva na RHA_ 2021 František Báleš Ansámbel s albumom Hviezdoslav SONETY? Krvavé sonety Pavla Országha Hviezdoslava dostali jazzové šaty. František Báleš Ansámbel ich naživo uviedol 8.11.2021 na festivale Hommage à Hvie100slav (ako sme písali TU).

Klasická hudba na RHA_ 2021 s nahrávkami našich najväčších orchestrov

Ďalšou z trojice kategórií Radio_Head Awards 2021 je aj v tomto roku žánrová kategória Klasická hudba. Nominácie získali nahrávky výnimočných diel. Ktoré sú to?  Tým prvým je album Štefan Németh-Šamorínsky v podaní orchestra Slovenskej filharmónie pod taktovkou Rastislava Štúra, Slovenského filharmonického zboru a sólistov. Ďalším nominantom je album Ján Cikker – O živote z dielne Štátnej filharmónie Košice pod taktovkou Zbyňka Müllera. Výnimočnou nahrávkou je aj ďalší nominovaný titul  Musica Hradekiensis. Prináša hudbu z archívu v Liptovskom Hrádku v podaní Solamente naturali. Svoju nomináciu má aj nahrávka komorného súboru pre súčasnú hudbu, EnsembleSpectrum, New Dawn Vol. 2 – La femme armée. Päticu nominácií v klasickej hudbe uzatvára nahrávka klarinetistu Martina Adámeka Unity. Mimochodom, tohtoročné nominácie RHA_2021 v žánrovej kategórii Klasická hudba si bližšie predstavíme už v piatok!

Čo prináša kategória Experimentálna hudba 2021?

Poslednú žánrovú kategóriu „v správe“ Rádia Devín predstavuje Experimentálna hudba 2021. Tento raz získali nominácie nahrávky Every Love Is an Exercise in Depersonalisation on a Body Without Organs Yet to Be Formed z dielne Dominika Suchého, SILO (Kolektív Ruiny), album DILO (od Lucie Nimcovej & Sholto Dobie), Black Angels Songs (Miroslav Tóth & Dystopic Requiem Quartet) a Tomáš Prištiak s albumom dog-rose. Mimochodom, dvojica nahrávok Miroslava Tótha si už z Rádiohláv v rokoch 2017 a 2019 odniesla ceny.

Nominácie RHA_ 2021 už poznáme, laureátov až v marci

Svojho favorita si nájde každý fanúšik. O víťazoch v niekoľkých kategóriách rozhoduje svojím hlasom aj verejnosť. V tých ďalších odborné poroty. Laureátov tohtoročných hudobných cien Rádiohlavy 2021 spoznáme 25. – 26. marca 2022 na vlnách Rádia_ FM.

Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Translate »