Slovenské národné divadlo spustilo predaj vstupeniek cez nový ticketing

SND

Slovenské národné divadlo spustilo nový elektronický predajný systém vstupeniek, takzvaný ticketing. Po rokoch tak odišlo zo štátneho systému navstevnik.sk. Nákup vstupeniek online cez nový ticketing prinesie návštevníkom viac výhod. V predaji je už aj nová divadelná sezóna. Po pandemickej prestávke sa SND vracia aj k predaju abonentiek.

Slovenské národné divadlo má po rokoch fungovania cez štátny elektronický predajný systém vstupeniek navstevnik.sk nový ticketing (ako sme už avizovali – pozn. red.). Pre SND ho zabezpečuje česká spoločnosť Perfect System, ktorá vzišla z transparentnej verejnej súťaže. Perfect System je jedným z najpoprednejších poskytovateľov IT riešení na predaj vstupeniek v Českej republike. Zaisťuje vývoj, dodávku a podporu vstupenkového systému Colosseum, cez ktorý predávajú vstupenky viaceré české divadla vrátane Národných divadiel v Prahe a v Brne.

Cez návštevník.sk si vstupenky do SND už nekúpite. Nový ticketing ponúka aj viacero výhod.

Vstupenky do SND sa po novom dajú online kúpiť už iba priamo cez web Slovenského národného divadla. Cez portál navstevnik.sk si diváci vstupenky do SND už nezakúpia. „Posilnenie online predaja bol pre SND nevyhnutný krok. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo spustiť nový ticketing ešte pred začiatkom 103. divadelnej sezóny. Vzhľadom na rozsah a náročnosť zmien preto prosíme našich divákov aj o trpezlivosť, ak by sa zo začiatku vyskytli nejaké problémy. Budeme sa snažiť čo najskôr vychytať všetky prípadné nedostatky,“ hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

SND
Nová budova SND. Foto: SND

Oproti starému ticketingu nový systém ponúka viacero výhod. Jednou z nich je užívateľská prívetivosť či možnosť uplatniť si zľavu aj online. To sa týka študentských, učiteľských a seniorských zliav vo vybraných kategóriách, ako aj zliav pre osoby ZŤP. Rovnako pribudne možnosť využitia unikátnych zľavových kódov. Doteraz bolo možné zľavy využívať iba pri nákupe vstupeniek v pokladnici.

Nový ticketing umožní uplatniť si darčekové poukážky online

Ďalšou výhodou bude možnosť nákupu aj využitia darčekovej poukážky online. Doteraz sa totiž dali darčekové poukážky za vstupenky vymeniť iba v pokladnici SND. Nový ticketing už umožňuje výmenu aj online. Platí to však iba pri darčekových poukážkach zakúpených v novom systéme. Všetky darčekové poukážky zakúpené pred 1. 8. 2022 je nutné vymeniť za vstupenky v pokladnici SND do 31. decembra 2022. Navyše si návštevníci od novej sezóny nebudú musieť online zakúpené vstupenky vytlačiť. Pri vstupe do sály im postačí QR kód v telefóne. 

Návrat abonentiek

Po pandemickej prestávke sa Slovenské národné divadlo vracia aj k predaju abonentiek. Abonentka je predplatená vstupenka na sériu vybraných divadelných predstavení. Obsahuje vstupenky na konkrétne sedadlo a konkrétne divadelné predstavenia, ktoré sa konajú na pevne stanovenom mieste a termíne v rámci sezóny 2022/2023. Záujemcovia si môžu vybrať z dvoch abonentných balíkov – novinky v Činohre SND a premiéry v Opere a Balete SND. Abonentky na nasledujúcu sezónu budú v predaji od 8. augusta do 15. septembra. Zakúpiť sa dajú iba v pokladnici SND. Pokladnica SND je počas divadelných prázdnin (do 31. augusta) otvorená takto:

  • PO – UT: 12.00 – 18.00 hod.
  • ST – PI: 8.00 – 14.00 hod.
  • SO – NE: ZATVORENÉ

Počas štátnych sviatkov je pokladnica SND zatvorená.

103. sezóna je už v predaji

103. divadelná sezóna SND je už v predaji. Čo prinesie, sa dočítate TU. Samozrejmosťou budú aj zaujímavé aktivity pre deti, mládež i seniorov, o ktorých sa dozviete TU. Zaujíma vás, čo v 103. sezóne pripravuje Balet, Činohra či Opera. Prvými predstaveniami v sezóne budú činoherné inscenácie Špina a obľúbená komédia Celé zle.

Opera ponúkne ako prvé dvojicu slávnostných predstavení Pucciniho Turandot pri príležitostí nedožitých 75. narodenín režiséra Jozefa Bednárika. Sezónu slávnostne otvorí gala spomienkový koncertom Edita Gruberova Tribute. Balet svoju 103. sezónu začne romantickým baletom Giselle, ktorý je klenotom svetovej baletnej literatúry. 

Celé zle / SND
Roman Poláčik ako Jonatan, Martin Šalacha ako Denis, Diana Mórová ako Sandra a Tomáš Maštalír ako Róbert v inscenácii Celé zle. Foto: Collavino

Zdroj foto: Collavino, Robert Tappert, SND

Zdroj: TS SND

Redakciu informovala Mgr. Jana Alexová, PR manažérka

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »