Slovenské národné divadlo spustilo predaj vstupeniek cez nový ticketing

SND

Slovenské národné divadlo spustilo nový elektronický predajný systém vstupeniek, takzvaný ticketing. Po rokoch tak odišlo zo štátneho systému navstevnik.sk. Nákup vstupeniek online cez nový ticketing prinesie návštevníkom viac výhod. V predaji je už aj nová divadelná sezóna. Po pandemickej prestávke sa SND vracia aj k predaju abonentiek.

Slovenské národné divadlo má po rokoch fungovania cez štátny elektronický predajný systém vstupeniek navstevnik.sk nový ticketing (ako sme už avizovali – pozn. red.). Pre SND ho zabezpečuje česká spoločnosť Perfect System, ktorá vzišla z transparentnej verejnej súťaže. Perfect System je jedným z najpoprednejších poskytovateľov IT riešení na predaj vstupeniek v Českej republike. Zaisťuje vývoj, dodávku a podporu vstupenkového systému Colosseum, cez ktorý predávajú vstupenky viaceré české divadla vrátane Národných divadiel v Prahe a v Brne.

Cez návštevník.sk si vstupenky do SND už nekúpite. Nový ticketing ponúka aj viacero výhod.

Vstupenky do SND sa po novom dajú online kúpiť už iba priamo cez web Slovenského národného divadla. Cez portál navstevnik.sk si diváci vstupenky do SND už nezakúpia. „Posilnenie online predaja bol pre SND nevyhnutný krok. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo spustiť nový ticketing ešte pred začiatkom 103. divadelnej sezóny. Vzhľadom na rozsah a náročnosť zmien preto prosíme našich divákov aj o trpezlivosť, ak by sa zo začiatku vyskytli nejaké problémy. Budeme sa snažiť čo najskôr vychytať všetky prípadné nedostatky,“ hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

SND
Nová budova SND. Foto: SND

Oproti starému ticketingu nový systém ponúka viacero výhod. Jednou z nich je užívateľská prívetivosť či možnosť uplatniť si zľavu aj online. To sa týka študentských, učiteľských a seniorských zliav vo vybraných kategóriách, ako aj zliav pre osoby ZŤP. Rovnako pribudne možnosť využitia unikátnych zľavových kódov. Doteraz bolo možné zľavy využívať iba pri nákupe vstupeniek v pokladnici.

Nový ticketing umožní uplatniť si darčekové poukážky online

Ďalšou výhodou bude možnosť nákupu aj využitia darčekovej poukážky online. Doteraz sa totiž dali darčekové poukážky za vstupenky vymeniť iba v pokladnici SND. Nový ticketing už umožňuje výmenu aj online. Platí to však iba pri darčekových poukážkach zakúpených v novom systéme. Všetky darčekové poukážky zakúpené pred 1. 8. 2022 je nutné vymeniť za vstupenky v pokladnici SND do 31. decembra 2022. Navyše si návštevníci od novej sezóny nebudú musieť online zakúpené vstupenky vytlačiť. Pri vstupe do sály im postačí QR kód v telefóne. 

Návrat abonentiek

Po pandemickej prestávke sa Slovenské národné divadlo vracia aj k predaju abonentiek. Abonentka je predplatená vstupenka na sériu vybraných divadelných predstavení. Obsahuje vstupenky na konkrétne sedadlo a konkrétne divadelné predstavenia, ktoré sa konajú na pevne stanovenom mieste a termíne v rámci sezóny 2022/2023. Záujemcovia si môžu vybrať z dvoch abonentných balíkov – novinky v Činohre SND a premiéry v Opere a Balete SND. Abonentky na nasledujúcu sezónu budú v predaji od 8. augusta do 15. septembra. Zakúpiť sa dajú iba v pokladnici SND. Pokladnica SND je počas divadelných prázdnin (do 31. augusta) otvorená takto:

  • PO – UT: 12.00 – 18.00 hod.
  • ST – PI: 8.00 – 14.00 hod.
  • SO – NE: ZATVORENÉ

Počas štátnych sviatkov je pokladnica SND zatvorená.

103. sezóna je už v predaji

103. divadelná sezóna SND je už v predaji. Čo prinesie, sa dočítate TU. Samozrejmosťou budú aj zaujímavé aktivity pre deti, mládež i seniorov, o ktorých sa dozviete TU. Zaujíma vás, čo v 103. sezóne pripravuje Balet, Činohra či Opera. Prvými predstaveniami v sezóne budú činoherné inscenácie Špina a obľúbená komédia Celé zle.

Opera ponúkne ako prvé dvojicu slávnostných predstavení Pucciniho Turandot pri príležitostí nedožitých 75. narodenín režiséra Jozefa Bednárika. Sezónu slávnostne otvorí gala spomienkový koncertom Edita Gruberova Tribute. Balet svoju 103. sezónu začne romantickým baletom Giselle, ktorý je klenotom svetovej baletnej literatúry. 

Celé zle / SND
Roman Poláčik ako Jonatan, Martin Šalacha ako Denis, Diana Mórová ako Sandra a Tomáš Maštalír ako Róbert v inscenácii Celé zle. Foto: Collavino

Zdroj foto: Collavino, Robert Tappert, SND

Zdroj: TS SND

Redakciu informovala Mgr. Jana Alexová, PR manažérka

Slovenský komorný orchester
Hudba News Odporúčame PR

Nedeľné popoludnie v Slovenskej filharmónii, Hommage à Bohdan Warchal

Členovia Slovenského komorného orchestra s um. vedúcim Ewaldom Danelom každoročne venujú jeden z januárových koncertov spomienke na zakladateľa Slovenského komorného orchestra, legendárneho Bohdana Warchala. Koncert Hommage à Bohdan Warchal sa uskutoční v nedeľu 26. januára 2023 v Koncertnej sieni SF o 16.00. Hosťom nedeľného popoludnia bude svetovo uznávaný husľový virtuóz a dirigent Shlomo Mintz. Na nedeľnom […]

Read More
Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna
Hudba News PR

Třeboňská nocturna pozývajú dnes na Trio Euterpé

Séria Abonentných koncertov Třeboňských nocturien pozýva na progresívne Trio Euterpé už vo štvrtok 26. januára do Divadla J. K. Tyla v Třeboni. Festival taktiež spúšťa predpredaj na letný festival, ktorý prebehne v dňoch 11. – 15. júla 2023 na rôznych miestach Třebone. Na letnom festivale Třeboňska nocturna v júli 2023 vystúpi Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový […]

Read More
Tip na výstavu: Zvečnení do vosku – (Takmer) všetci svätí v pečatiach / Pečate v Univerzitnej knižnici /
História News Odporúčame

Tip na výstavu: Pečate v Univerzitnej knižnici

Máme pre vás jeden tip na zaujímavú výstavu, ktorá určite poteší nejedného priaznivca histórie, heraldiky či sfragistiky. Je ňou výstava Zvečnení do vosku – (Takmer) všetci svätí v pečatiach. Nájdete ju v priestoroch Univerzitnej knižnice v Bratislave. Na ceste spoznávania vás prostredníctvom pečatí vo svojich fondov prevedie Štátny archív v Bratislave. My sme si boli […]

Read More
Translate »