Novinky

Kam za kultúrou v týždni od pondelka 23.10.2023?

Kam za kultúrou v týždni od pondelka 23.10.2023?

Štartuje nový kalendárny týždeň, a to je ten správny čas pripomenúť si zaujímavé kultúrne podujatia nadchádzajúcich dní. Pozrieme sa na Bratislava Mozart festival, do Slovenskej filharmónie i Štátnej filharmónie Košice. Zavítame aj na opernú novinku pre deti do SND, ktorú inšpirovala populárna knižka o dobromyseľnom muflónovi. Do našich tipov sa dostali aj ďalšie podujatia. Ktoré a čo všetko prináša 43. kalendárny týždeň roka? TOTO sú naše TOP tipy kam za kultúrou!

Vitajte pri ďalšom pokračovaní rubriky Kam za kultúrou! Týždeň čo týždeň pre vás naša redakcia vyberá z ponúk kinotipov, koncertných i divadelných stretnutí a výstav to najatraktívnejšie. Inak tomu nebude ani tentoraz. Čo sme pre vás vybrali pre tento týždeň? Nebudeme vás napínať a želáme inšpiratívne čítanie!

Opera i balet v kine pokračujú

Novú operno-baletnú sezónu v kinách siete CINEMAX otvorí v stredu 25.10.2023 prvé predstavenie z produkcie Kráľovskej opery. Ním je nová originálna inscenácia prvého kúsku Wagnerovho slávneho štvordielneho opusu Prsteň NibelungovZlato Rýna hovorí o tom,  že keď z rieky Rýn ukradnú zlatý poklad, spustí sa séria ničivých udalostí, ktoré proti sebe stavajú bohov a smrteľníkov po celé generácie. Jeden z najvyhľadávanejších súčasných tvorcov režisér Barrie Kosky spojil svoje sily s dirigentom svetového mena Antoniom Pappanom, aby pre divákov pripravili úchvatný divadelný zážitok. Ten umocní hviezdne wagnerovské obsadenia (Christopher Maltman, Christopher Purves, Marina Prudenskaya) si s českými titulkami na veľkom plátne rozhodne nenechajte ujsť!

Kam za kultúrou? Do sveta vážnej hudby

Výberovka Kam za kultúrou tradične prináša bohatú ponuku hudobných podujatí, ktoré rozhodne stoja za to. Naše putovanie za hudobnými zážitkami do sveta vážnej hudby začneme vo festivalovej atmosfére v oslavnom duchu. Redakčným TOP tipom je program jubilejného 10. ročníka festivalu Bratislava Mozart Festival. Každoročne prináša atraktívne dramaturgie, vynikajúcich umelcov a Mozarta i jeho súčasníkov v tej najatraktívnejšej podobe. A tak tomu bude aj v jeho aktuálnej edícii. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Bratislava Mozart Festival oslavuje jubileum!
Bratislava Mozart Festival oslavuje jubileum!

Rozhodne si nesmiete nechať ujsť už otvárací koncert jubilejného ročníka. Uskutoční v piatok 27. októbra od 19:00 hod. v Katedrále sv. Martina. Aj teraz mu podľa zvyku kraľuje majstrovské Mozartovo Requiem. Zaznie pod taktovkou popredného slovenského dirigenta Mariana Lejavu v podaní Orchestra 1756, zboru Cantus XVII a sólistov Salzburskej koncertnej spoločnosti (Katrin Targo – soprán, Elsa Giannoulidou – alt, Matúš Šimko – tenor a Gebhard Heegmann – bas). Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

Medzi meditáciami a organovými improvizáciami

Festivalovú náladu zažijú aj priaznivci organovej hudby. V sobotu 28. októbra o 18:00 hod. sa v Evanjelickom kostole na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici uskutoční ďalšie koncertné stretnutie festivalu Vivat vox organi. Zvuk organa i hlboké myšlienky prinesie program Údolie suchých kostí, v ktorom sa slovom predstaví Daniel Pastirčák a na organe František Beer. Slovenský básnik, prozaik, esejista, výtvarník a kazateľ Cirkvi bratskej prednesie meditácie reflektujúce súčasné spoločenské dianie s organovými improvizáciami na protestantské chorály. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Festivalovú štvoricu tipov uzavrie záverečný koncert 4. ročníka Festivalu duchovnej hudby v Senci. Uskutoční sa taktiež v sobotu 28. októbra o 18:00 hod. a jeho dejiskom budú priestory Labyrintu na 2. poschodí v Mestskom stredisku kultúry Senec. Organizátori program venovali večeru klavírnych improvizácií, ktoré zaznejú v podaní českého klaviristu Jiřího Pazoura.   

Kam za kultúrou? Na koncerty do filharmónií, ale aj inam

Po festivalových tipoch sa vyberieme v našej výberovke aj po koncertoch vážnej hudby mimo festivalov. Tie začneme rovnako, v Bratislave. Zamierime do Slovenskej filharmónie, kde si pre abonentov i návštevníkov pripravili dvojicu zaujímavých koncertných stretnutí. Prvé bude komorné a druhé v znamení oslavy.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Slovenská filharmónia
Slovenská filharmónia pozýva i v októbri naladiť sa na živú hudbu v bratislavskej Redute

Schumann s Evou Virsik

V utorok (24.10.2023) sa od 19:00 hod. v Malej sále SF predstaví bratislavská rodáčka Eva Virsik, ktorá – ako sme avizovali, Schumannovským programom odštartuje obľúbený cyklus Klavír a klaviristi v 75. koncertnej sezóne. Publiku prinesie menej hrávanú tvorbu Roberta Schumanna. Hudobný portrét nemeckého skladateľa budú reprezentovať štyri diela z jeho početnej klavírnej tvorby, ktorá prekypuje skrytými významami či kryptogramami. Za skladbou Papillons by sme márne hľadali odkaz na poletujúce motýle.

Eva Virsik
Eva Virsik

Symbolicky nadväzuje na pánske motýliky a príbeh dvoch chlapcov, ktorí sa na plese usilujú o ruku tej istej dievčiny. Na tanečnú zábavu odkazuje trojdobý rytmus. Osemčasťová Kreisleriana sa už podľa názvu spája s novelami o kapelmajstrovi Johannovi Kreislerovi nemeckého literáta i hudobníka E. T. A. Hoffmanna. Mnohí kritici radia fantáziu k vrcholným opusom Schumannovej tvorby. Vstupenky zakúpite online alebo v Pokladnici SF.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Slovenská filharmónia jubiluje. Prinášame veľký prehľad toho, čo prinesie 75. koncertná sezóna SF.
Slovenská filharmónia jubiluje. Prinášame veľký prehľad toho, čo prinesie 75. koncertná sezóna SF.

K oslave 30 rokov samostatnosti Českej a Slovenskej republiky

Slovenská filharmónia sa svojím programom pripojí aj k oslave 30. výročia vzniku samostatnej Českej a Slovenskej republiky. Tento svoj koncert venuje výnimočnému dirigentovi a pedagógovi Zdeňkovi Bílkovi, ktorý by 26. októbra oslávil 100. narodeniny. Vlastnému koncertu vo štvrtok 26. októbra 2023 bude od 18.15 populárne stretnutie so šéfdirigentom vo foyeri SF. Následne sa koncert uskutoční v Koncertnej sieni SF so štandardným začiatkom od 19:00 hod. Po boku Slovenských filharmonikov sa pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina predstaví dvojica sólistov – sopranistka Simona Houda Šaturová a violončelista Jiří Bárta. Na programe sú diela velikánov hudby.

SF Slovenská filharmónia / Kam za kultúrou
Slovenská filharmónia. Foto: Peter Brenkus

Kultúrne dianie v Česku a na Slovensku bolo veľmi úzko späté najmä na začiatku 20. storočia. Mnoho našich skladateľov študovalo v Prahe v triede vášnivého turistu a milovníka Tatier Vítězslava Nováka. Vyškolení sa vracali na Slovensko vytvárať nové školy s cieľom postupne sa priblížiť bratom Čechom. Rozdelenie Československa si na koncerte pripomenieme dielami skladateľov, ktorých životné osudy sú s oboma krajinami úzko prepojené. Bratislavský rodák Johann Nepomuk Hummel ohuroval svojou virtuóznou hrou Viedenčanov. Jeho talent si cenil aj Wolfgang Amadeus Mozart, ktorého pobyty v Prahe vždy rozvírili miestny život a práve tu bola premiérovaná opera Don Giovanni.

Daniel Raiskin / Slovenská filharmónia
Šéfdirigent Slovenskej filharmónie Daniel Raiskin. Foto: Peter Brenkus

Etablovaný český violončelista Jiří Bárta, ktorý bol dlhé roky kurátorom festivalu Dvořákova Praha, predvedie svoje majstrovstvo v dielach Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka. Slovenská sopranistka Simona Houda Šaturová sa predstaví v repertoári, ktorý je jej srdcu blízky. „Mozart je mojou prvou voľbou a hudobnou životnou láskou…“ Vstupenky zakúpite online alebo v Pokladnici SF. Mimochodom, koncert s totožným programom a sólistami zaznie aj  v piatok 27. októbra aj v Prahe.

Hudba v Pezinku pokračuje

Ďalším tipom zo súdku redakčne výberovky TOP koncertných zážitkov prináša 8. ročník cyklu koncertov Hudba v Pezinku, ktorý pokračuje aj počas októbra. Druhý koncert odohrajú v sobotu  v sobotu 28. októbra 2023 o 18.00 hod. v Dolnom kostole v Pezinku dvaja špičkoví umelci – violončelista  Jozef Lupták a klavirista Ivan Šiller. Na programe je Suita pre sólové violončelo J. S. Bacha, Sonáta “Arpeggione” pre violončelo a klavír F. Schuberta a Album pre deti B. Bartóka v úprave pre violončelo a klavír. Vstupné je dobrovoľné.

ODPORÚČAME / ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Koncertná bodka za obnovou Domu umenia Fatra

Pokračujeme do Žiliny, kde tento týždeň prinášajú záverečný koncert projektuPrelaďme na novú vlnu – Obnova Domu umenia Fatra“. Na záverečnom koncerte projektu, ktorý podporili z Grantov EHP, Nórska a Švajčiarskeho príspevku zaznejú diela najvýznamnejších nórskych autorov. Okrem romantického sláčikového kvarteta Edvarda Griega odznie omša Olu Gjeila – jedného z najhrávanejších zborových autorov na svete, pôsobiaceho v New Yorku. Dielo odznie prvýkrát aj s projekciou vytvorenou nórskymi umelcami v rámci spomínaného grantového projektu. Vo štvrtok 26.10.2023 sa pod taktovkou Leoša Svárovského predstavia nórske sláčikové kvarteto Opus13 Quartet, Žilinský miešaný zbor a Cantica Collegium Musicum Martin.

Leoš Svárovský / SFK
Dirigent Leoš Svárovský. Zdroj: Štátna filharmónia Košice

Pod taktovkou dirigentky

Po dlhšom čase sa pred orchester Štátnej filharmónie Košice postaví dirigentka. Túto príjemnú zmenu zastane debutantka Pražskej jari Alena Hron na treťom abonentom koncerte cyklu B, ktorý sa uskutoční v štandardnom štvrtkovom termíne v Dome umenia v Košiciach. Košickí filharmonici pod taktovkou Aleny Hron uvedú Beethovenov Koncert pre klavír a orchester č. 3 c mol, ktorého sólový klavírny part zaznie v podaní klaviristu Ivana Klánského Symfóniu D dur od Luigiho Cherubiniho. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Lucia Potokárová / ŠFK / Štátna filharmónia Košice
Lucia Potokárová približuje 55. sezónu ŠFK: „Je to sezóna plná skvelej hudby a privítame mnoho excelentných umelcov“

Majstrovské kurzy i koncert s majstrom

Koncertné tipy ukončíme v Bratislave, kam prichádza Augustin Hadelich. Je jedným z najslávnejších a najžiadanejších svetových husľových virtuózov. Svet dobyl svojou fenomenálnou technikou, jedinečnou interpretáciou a tiež tónom, ktorý hudobní kritici hodnotia ako úchvatný. Počas svojej kariéry vystúpil s takmer všetkými významnými svetovými orchestrami. Za svoje nahrávky bol viackrát nominovaný a stal sa víťazom ceny Grammy.

Augustin Hadelich pricestuje na Slovensko po prvýkrát. V rámci projektu Majstrovské kurzy svetových husľových virtuózov v Bratislave povedie majstrovské kurzy určené mladým huslistom. Zároveň 26. októbra 2023 vo Veľkom evanjelickom kostole v Bratislave odohrá sólový recitál, ktorý bude nepochybne mimoriadnou hudobnou lahôdkou. Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

Kam za kultúrou? Divadelné tipy neopomenieme ani tentoraz

V prehľadovke TOP tipov Kam za kultúrou majú štandardne svoje miesto aj divadelné tipy. Aktuálny týždeň praje premiére a ďalším výnimočným zážitkom, takže sa poďte pozrieť, ktoré sú to!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Robert Jindra / Štátna filharmónia Košice
Robert Jindra: Mojím cieľom je prispieť k hudobnej edukácii

Na slovenské turné sa počas tohto týždňa vydáva Slovenské divadlo tanca s úspešným a dych berúcim tanečným predstavením Carmen v réžii a choreografii fenomenálneho Jána Ďurovčíka v podaní tanečníkov SDT. Príbeh Carmen je opäť spracovaný formou totálneho divadla, kde emóciu sprostredkúva jednota hudobného, tanečného a činoherného prejavu. Autor si ctí pôvodné libreto, vychádza zo Ščedrina a Bizeta. Zachováva základnú dejovú líniu, konanie postáv, ako ho poznáme, ale zároveň bohato parafrázuje.  Predstavenie pohostí v stredu Žilina a vo štvrtok poteší Bojnice. Piatok ho privíta Stará Ľubovňa a v sobotu aj Poprad. Nedeľným predstavením v Nových Zámkoch uzavrie tohto týždňové turné. Vstupenky zakúpite v sieti  Ticketportal.

Hudobno-tanečná show venovaná legendárnemu spevákovi Freddiemu Mercurymu a skupine Queen s názvom QUEEN SHOW – pocta legende je ďalším redakčným TOP tipom. Osemnásť najznámejších hitov tejto slávnej britskej skupiny budú spolu na javisku interpretovať špičky slovenskej muzikálovej scény, ktorým budú sekundovať profesionálni tanečníci pôsobiaci u nás aj v zahraničí. Výnimočné predstavenie si užijú Bratislavčania v nedeľu 29. októbra 2023 v STARS auditoriu. Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

Queen show / Kam do divadla / Kam za kultúrou
Foto: Zdenko Hanout

Muzikálovo to bude od piatku do nedele aj v Divadle Nová scéna v Bratislave, kde publikum prinášajú obľúbený a svetoznámy muzikál The Bodyguard s hitmi nezabudnuteľnej Whitney Houston. Je divadelnou adaptáciou strhujúceho filmového hitu Osobný strážca o speváčke Rachel Marronovej, ktorú zastrašuje tajomný fanúšik. Jej manažér zverí riešenie tohto problému Frankovi Farmerovi, charizmatickému profesionálnemu bodyguardovi…

Týždeň s premiérou: SND uvedie novinku pre deti

Pre rodiny s deťmi máme tiež jeden skvelý TIP. V premiére sa v nedeľu 29. októbra 2023 o 17.00 hod. v Sále opery a baletu SND predstaví dobrosrdečný Muflón Ancijáš. Do nového operného šatu obliekol hrdinov obľúbenej knižky autor a zároveň libretista Branislav Jobus, ktorý sám bude súčasťou predstavenia ako rozprávač. So skladateľom, dirigentom zodpovedným aj za hudobné naštudovanie Slavom Solovicom pripravili novú detskú operu Muflón Ancijáš v réžii Michala Spišáka. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Jesenný cyklus koncertov / Kam za kultúrou
Jesenný cyklus koncertov v Cíferi píše 25. ročník. Začína už túto nedeľu

Muflón kamionista nadovšetko miluje svoje tepláky a rád robí druhým radosť. Zachráni Dážďovku Milicu a začnú spolu cestovať. Po boji s Medveďom síce skončí v nemocnici, no pocit, že pomohol druhým, ho vylieči. Pri rozvoze balíkov zasa vytiahne z vody zakuklenú Húseničku a pani Pumpárke zachráni kávovar pred Netopiermi. Sám sa napokon nedopatrením ocitne vo vesmíre. Lásky hlas ho však vráti na Zem –  priamo do Opery SND, kde spolu so šarmantnou muflónicou a učiteľkou hudby Lenkou zachránia predstavenie.

Banskobystrická Štátna opera pre milovníkov opery

Ak patríte k priaznivcom opery, zavítajte tento týždeň do Banskej Bystrici. Štátna opera uvedie v utorok slávny Verdiho evergreen a repertoárovú stálicu La Traviatu. Trojlístok hlavných hrdinov stvárnia Mariana Sajko, Dušan ŠimoZoltán Vongrey.

K populárnym titulom patrí aj veristický dvojtitul Sedliacka česť (1890) Pietra Mascagniho a Komedianti (1892) Ruggera Leoncavalla, ktorý radíme k zlatému fondu svetovej opery. Obe diela sú reprezentantmi operného prúdu, ktorý na konci 19. storočia zachvátil svet aj vďaka vernému zobrazovaniu ľudských emócií, vášní, pudov, žiarlivosti či strachu. Mimoriadny hudobný a filozofický obsah týchto diel stále oslovuje publikum svojou vitalitou, tematickou aktuálnosťou a strhujúcou hudbou. A iste tak učiní aj v meste pod Urpínom vo štvrtok 26. októbra 2023 v podaní domácich umelcov Michaely Šebestovej, Vitalija Kovaľčuka, Zoltána Vongreya, Carmen Štroffek Ferenceiovej, Patrície Malovec, Šimona Svitoka, Martina PopovičaPetra Račka. 

Spišské divadlo poteší malých i veľkých

Zamierme teraz na Spiš. Spišské divadlov utorok dopoludnia poteší deti predstavením rozprávkového medley Rozprávky z krivého zrkadla na motívy slávnych rozprávok H. Ch. Andersena  s veselými pesničkami.

Rozprávky z krivého zrkadla / Spišské divadlo / Kam za kultúrou
Rozprávky z krivého zrkadla prinášajú tri príbehy Hansa Christiana Andersena - Cisárove nové šaty, Škaredé káčatko a Kresadlo.

Dospelých zabaví v stredu dopoludňajšie predstavenie brilantnej komédie Lá-á-á-ska o láske, ktorá občas zamáva každým, s Marekom Majeským v hlavnej úlohe. Štvrtkový večer patrí Guľovému blesku, ktoré je garanciou skvelej zábavy a v piatok sa dozviete ale že všetko, Všetko o ženách.

Všetko o ženách / Spišské divadlo / Kam za kultúrou
Všetko o ženách

Národné divadlo Košice prichádza s ponukou v operetnom šate a vzkriesi večnú tému Mozartovej smrti

Priaznivcov operetného repertoáru tento týždeň poteší Národné divadlo Košice. Z programu sme vybrali štvoricu titulov. Polovica je operetná. Prvým je opereta Vojvodkyňa z Chicaga, ktorej dvojicou predstavení v utorok a v stredu oslávi košická opera Kálmánovo výročie narodenín. Tešiť sa môžete na atraktívne obsadenie. Predstavia sa Karol Csino, Eva Katráková-Bodorová, Tatiana Hajzušová, Martin Stolár, Jaroslav Dvorský, Marek Gurbaľ a mnohí ďalší.

Sobotu venovali slávnej operete kráľa viedenských valčíkov, ktorá sa “prebojovala” do typicky silvestrovskej repertoárovej ponuky. V košickom Netopierovi sa publiku predstavia Zsolt Vadász, Tatiana Paľovčíková Paládiová, Marek Gurbaľ, Viera Kállayová, Maksym Kutsenko a mnohí ďalší.

Košice už v piatok s inscenáciou Amadeus opäť raz “oprášia” tajomnom a legendami opradenú otázku, či sa pričinil o Mozartovu smrť jeho protivník Salieri. Ponuku divadelných TIPOV v Košiciach uzavrie nedeľné predstavenie slávneho romantického baletu P. I. Čajkovského Labutie jazero s krásnou Odette (Shoko Yamada), princom (Martin Bányai) a kráľovnou (Beáta Gogová).

Kam za kultúrou? Do sveta ilustrácii a trochu šteklivo v Ponitrianskom múzeu

Naša redakcia neopomenie ani pár tipov na výstavu. Už len pár dní (do 25.10.2023) ostáva v Ponitrianskom múzeu mierne šteklivá výstava Čo sa skrýva pod šatami. Z histórie spodnej bielizne prezentuje dejiny spodnej bielizne od bedrových rúšok až po negližé. V minulosti mal spodný odev predovšetkým praktickú funkciu chrániť telo pred vonkajšími vplyvmi prostredia. Postupom času sa začala formovať i jeho estetická funkcia a snažil sa napomáhať dosiahnuť dobový ideál krásy, ako napríklad štíhly osí pás, požadovanú veľkosť poprsia, alebo šírku bokov. Výstava umožní návštevníkom nahliadnuť pod šaty z obdobia od polovice 19. storočia až do polovice 20. storočia. Nezabúda sa ani na pánov. Na výstave návštevník uvidí originály, ale aj repliky odevov, ktoré nosili muži. Súčasťou výstavy sú zbierkové predmety Ponitrianskeho múzea v Nitre a predmety zo súkromnej zbierky Patrície Žáčikovej.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Pomlčka / DAB
Pomlčka ponúkne česko-slovenský príbeh o rozdelení aj o nezmyselnosti hraníc

Mesiac október v dvojročných intervaloch patrí v Bratislave podujatiu Bienále ilustrácií Bratislava. Okrem súťažnej výstavy v BIBIANE, neváhajte a navštívite ďalšie výstavy po bratislavských múzeách. V Univerzitnej knižnici v Bratislave nájdete výstavu venovanú slávnemu ilustrátorovi detských knižiek Miroslavovi Cipárovi. 

Pohľad na súťažnú výstavu BIB 2023. / Bienále ilustrácií Bratislava / Kam za kultúrou
Pohľad na súťažnú výstavu BIB 2023.

Západná terasa Bratislavského hradu prezentuje na výstave TRI ilustrácie držiteliek troch neštatutárnych cien BIB 2021. Jana Kiselová-Siteková držiteľka Ceny Poštovej banky BIB 2021, Zuzana Bočkayová-Bruncková držiteľka Ceny primátora hlavného mesta Bratislavy BIB 2021 a Fabienne Delacroix držiteľka Ceny detskej poroty BIB 2021.

BIB aj v Galérii Zichy / Bienále ilustrácií Bratislava
Súčasťou festivalu je aj Výstava 3+ galerie: Zbierka ilustrácií pre deti. Predstavuje stovku originálov od šestnástich európskych ilustrátorov, ktoré venovali svoje umenie práve deťom. Pozrieť si ju môžete od 3. októbra v Zichyho paláci.

A to nie je všetko! Ďalšie výstavy nájdete v SNM -Múzeu židovskej kultúry, v Dvorane MK SR, Galérii mesta Bratislavy a v Zichyho paláci. K podujatiu prispeli výstavou aj v Bulharskom kultúrnom inštitúte, v Poľskom inštitúte a exteriérovú výstavu nájdete aj na Hviezdoslavovom námestí. Všetky informácie o programe nájdete TU.

BIB Čo nás spája
Súčasťou BIB 2023 je i exteriérová výstava Čo nás spája.

Ďakujeme za vašu priazeň a veríme, že sme vás inšpirovali aj tentokrát.

Zdroj: BIBIANA, Bratislava Mozart Festival, Divadlo Nová scéna, Festival duchovnej hudby v Senci, Národné divadlo Košice, Ponitrianske múzeum, Slovenská filharmónia, Slovenské národné divadlo, Spišské divadlo, Štátna opera, Štátny komorný orchester Žilina, Vivat vox organi, Ticketportal

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »