Novinky

Zoya Gallery od štvrtka s novinkou Tiene a farby

Augustínovci - Tiene a farby

Do Zoya Gallery v Bratislave prichádza nová výstava. Pod názvom Tiene a farby prezentuje zaujímavú tvorbu Augustínovcov. Je vášnivá, snivá, divoká i tajomná...

V nádherných priestoroch bratislavskej Zoya Gallery na Ventúrskej ulici 1 sprístupňujú už vo štvrtok 7. apríla 2022 novú výstavu. Informovali sme vás o nej v aktuálnom týždennom prehľade Kam za kultúrou. Predstavia na nej výtvarnú tvorbu Boženy, Andreja a Martina Augustínovcov. Tiene a farby si môžete prísť pozrieť každý deň okrem pondelka, a to do 26. júna 2022.

Tiene a farby predstavia olejomaľby Augustínovcov

Výnimočnosť expozície s názvom Tiene a farby spočíva v tom, že premiérovo sa všetci autori predstavujú takmer výlučne svojimi olejomaľbami. Božena Augustínová (1939 – 2005) má na výstave kolekciu desiatich obrazov. Nechýbajú pritom ani také ako Sólo pre Chantall, Ruža pre Chantall, Keď kvitnú sny, rudé ruže, Spomienka, Madona zagorská – lono hojnosti. Andrej Augustín (*1964) pripojil ku svojej kolekcii približne 30 obrazov aj diela z porcelánu a keramiky. Objavujú sa na nej jeho typické farebné výtvarné motívy. Martin Augustín (*1968) zase povedľa svojich trinástich malieb prezentuje aj maľovaný drevený oltár s názvom Nečakaj ma na kolenách ako pripomienku väčšieho cyklu diel s touto tematikou.

Augustinovci-pozvanka

Dýcha energiou a vyvolá emócie

Výstava je svedkom príjemných stretnutí. Má ostré tiene a tajomné farby. Má energiu, ktorá vzniká vždy pri týchto spoločných rodinných výtvarných prezentáciách. Tá súčasná v Zoya Gallery je v poradí už štrnásta. Svoje pokračovanie bude mať v Oravskej galérii v Dolnom Kubíne. Mimochodom, tam všetci traja spoločne vystavovali už v roku 2010. Ich umenie má mnoho farieb a vášní. Je provokujúce, ale aj meditatívne. Divoké, aj snivé. Dokáže znepokojiť i pohladiť. Aj o týchto emóciách sú obrazy všetkých troch autorov. „Dobrý obraz je taký, ktorý vo mne vyvoláva emóciu,“ hovorí Andrej Augustín. Vyslovil pritom želanie, aby čo najviac obrazov zostalo vo vedomí návštevníkov čo najdlhšie.

Redakciu informovala Mgr. Iveta Ledecká, riaditeľka ZOYA Museum

3 thoughts on “Zoya Gallery od štvrtka s novinkou Tiene a farby

Comments are closed.

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »