Novinky

Zoya Gallery od štvrtka s novinkou Tiene a farby

Augustínovci - Tiene a farby

Do Zoya Gallery v Bratislave prichádza nová výstava. Pod názvom Tiene a farby prezentuje zaujímavú tvorbu Augustínovcov. Je vášnivá, snivá, divoká i tajomná...

V nádherných priestoroch bratislavskej Zoya Gallery na Ventúrskej ulici 1 sprístupňujú už vo štvrtok 7. apríla 2022 novú výstavu. Informovali sme vás o nej v aktuálnom týždennom prehľade Kam za kultúrou. Predstavia na nej výtvarnú tvorbu Boženy, Andreja a Martina Augustínovcov. Tiene a farby si môžete prísť pozrieť každý deň okrem pondelka, a to do 26. júna 2022.

Tiene a farby predstavia olejomaľby Augustínovcov

Výnimočnosť expozície s názvom Tiene a farby spočíva v tom, že premiérovo sa všetci autori predstavujú takmer výlučne svojimi olejomaľbami. Božena Augustínová (1939 – 2005) má na výstave kolekciu desiatich obrazov. Nechýbajú pritom ani také ako Sólo pre Chantall, Ruža pre Chantall, Keď kvitnú sny, rudé ruže, Spomienka, Madona zagorská – lono hojnosti. Andrej Augustín (*1964) pripojil ku svojej kolekcii približne 30 obrazov aj diela z porcelánu a keramiky. Objavujú sa na nej jeho typické farebné výtvarné motívy. Martin Augustín (*1968) zase povedľa svojich trinástich malieb prezentuje aj maľovaný drevený oltár s názvom Nečakaj ma na kolenách ako pripomienku väčšieho cyklu diel s touto tematikou.

Augustinovci-pozvanka

Dýcha energiou a vyvolá emócie

Výstava je svedkom príjemných stretnutí. Má ostré tiene a tajomné farby. Má energiu, ktorá vzniká vždy pri týchto spoločných rodinných výtvarných prezentáciách. Tá súčasná v Zoya Gallery je v poradí už štrnásta. Svoje pokračovanie bude mať v Oravskej galérii v Dolnom Kubíne. Mimochodom, tam všetci traja spoločne vystavovali už v roku 2010. Ich umenie má mnoho farieb a vášní. Je provokujúce, ale aj meditatívne. Divoké, aj snivé. Dokáže znepokojiť i pohladiť. Aj o týchto emóciách sú obrazy všetkých troch autorov. „Dobrý obraz je taký, ktorý vo mne vyvoláva emóciu,“ hovorí Andrej Augustín. Vyslovil pritom želanie, aby čo najviac obrazov zostalo vo vedomí návštevníkov čo najdlhšie.

Redakciu informovala Mgr. Iveta Ledecká, riaditeľka ZOYA Museum

3 thoughts on “Zoya Gallery od štvrtka s novinkou Tiene a farby

Comments are closed.

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »