Novinky

Oplatí sa vidieť Riaditeľky zemegule v GUnaGU

Riaditeľky zemegule v GUnaGU / Kam za kultúrou

Ak hľadáte zaujímavý tip na predstavenie, odporúčame úspešnú komédiu RIADITEĽKY ZEMEGULE. Vo svojom repertoári ju má bratislavské divadlo GUnaGU.

Komédia je o normálnych ľuďoch, ktorí sa snažia vyznať v chaose súčasnosti a pritom sa nezblázniť. Na mieru pre vynikajúcu slovenskú herečku Božidaru Turzonovovú ju „ušil“ umelecký šéf divadla GUnaGU, dramatik, spisovateľ a režisér Viliam Klimáček.

„Svet by bol o čosi lepší, keby mal krásne upratané ministerstvá.“

Divákov pozýva stráviť noc na ministerstve zahraničných vecí. Vypočuje si rozhovor troch upratovačiek z rôznych vekových generácií a prostredia. Nesie sa o ich životoch, milencoch a rozchodoch. Majú aj zaručený recept, ako upratať dnešný rozhádzaný svet.  

Trojica skvelých slovenských herečiek (Božidara Turzonovová, Darina Abrahámová a Monika Horváthová) sa do úloh ministerských upratovačiek vžíva v skutku bravúrne. Brilantná komédia o intímnom aj verejnom svete okolo nás dokazuje, aký by mohol byť svet, keby bolo (nielen) na ministerstvách upratané.

GUnaGU - Riaditeľky zemegule
Hlavné hrdinky komédie Riaditeľky zemegule. Zdroj: Divadlo GUnaGU

Divadlo GUnaGU s touto inscenáciou sa predstavilo na premiére 24. septembra 2021. Zaznamenala výborný divácky ohlas. Je sa na čo tešiť a oplatí sa ju vidieť!  Kedy najbližšie tri upratovačky ovládnu divadelné dosky sa dozviete TU!

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Kam za kultúrou
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR Výtvarné umenie

Hľadáte tipy kam za kultúrou? TOP výber je tu (16/2024)

Hľadáte tipy kam za kultúrou v týždni od 15. apríla 2024? Redakčný výber vám s tým opäť pomôže. Prinášame vám čerstvé tipy na zaujímavé kultúrne podujatia, ktoré prináša 16. týždeň roka 2024.

Read More
Translate »