Oplatí sa vidieť Riaditeľky zemegule v GUnaGU

Riaditeľky zemegule v GUnaGU

Ak hľadáte zaujímavý tip na predstavenie, odporúčame úspešnú komédiu RIADITEĽKY ZEMEGULE. Vo svojom repertoári ju má bratislavské divadlo GUnaGU.

Komédia je o normálnych ľuďoch, ktorí sa snažia vyznať v chaose súčasnosti a pritom sa nezblázniť. Na mieru pre vynikajúcu slovenskú herečku Božidaru Turzonovovú ju „ušil“ umelecký šéf divadla GUnaGU, dramatik, spisovateľ a režisér Viliam Klimáček.

„Svet by bol o čosi lepší, keby mal krásne upratané ministerstvá.“

Divákov pozýva stráviť noc na ministerstve zahraničných vecí. Vypočuje si rozhovor troch upratovačiek z rôznych vekových generácií a prostredia. Nesie sa o ich životoch, milencoch a rozchodoch. Majú aj zaručený recept, ako upratať dnešný rozhádzaný svet.  

Trojica skvelých slovenských herečiek (Božidara Turzonovová, Darina Abrahámová a Monika Horváthová) sa do úloh ministerských upratovačiek vžíva v skutku bravúrne. Brilantná komédia o intímnom aj verejnom svete okolo nás dokazuje, aký by mohol byť svet, keby bolo (nielen) na ministerstvách upratané.

GUnaGU - Riaditeľky zemegule
Hlavné hrdinky komédie Riaditeľky zemegule. Zdroj: Divadlo GUnaGU

Divadlo GUnaGU s touto inscenáciou sa predstavilo na premiére 24. septembra 2021. Zaznamenala výborný divácky ohlas. Je sa na čo tešiť a oplatí sa ju vidieť!  Kedy najbližšie tri upratovačky ovládnu divadelné dosky sa dozviete TU!

2 thoughts on “Oplatí sa vidieť Riaditeľky zemegule v GUnaGU

Comments are closed.

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
SND
Culture Divadlo News

Odborníci upozorňujú na riziká električky pred SND

Už nielen Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, občianski aktivisti, architekti a urbanisti, ale aj odborníci na akustiku a vibrácie upozorňujú na vážne problémy, ktoré by prinieslo vybudovanie električkovej trate pred novou budovou Slovenského národného divadla tak, ako to plánuje developer s podporou Magistrátu hlavného mesta Bratislava. Budú električky pred SND na Pribinovej ulici? Výsledky meraní autorov […]

Read More
Translate »