Oplatí sa vidieť Riaditeľky zemegule v GUnaGU

Riaditeľky zemegule v GUnaGU

Ak hľadáte zaujímavý tip na predstavenie, odporúčame úspešnú komédiu RIADITEĽKY ZEMEGULE. Vo svojom repertoári ju má bratislavské divadlo GUnaGU.

Komédia je o normálnych ľuďoch, ktorí sa snažia vyznať v chaose súčasnosti a pritom sa nezblázniť. Na mieru pre vynikajúcu slovenskú herečku Božidaru Turzonovovú ju „ušil“ umelecký šéf divadla GUnaGU, dramatik, spisovateľ a režisér Viliam Klimáček.

„Svet by bol o čosi lepší, keby mal krásne upratané ministerstvá.“

Divákov pozýva stráviť noc na ministerstve zahraničných vecí. Vypočuje si rozhovor troch upratovačiek z rôznych vekových generácií a prostredia. Nesie sa o ich životoch, milencoch a rozchodoch. Majú aj zaručený recept, ako upratať dnešný rozhádzaný svet.  

Trojica skvelých slovenských herečiek (Božidara Turzonovová, Darina Abrahámová a Monika Horváthová) sa do úloh ministerských upratovačiek vžíva v skutku bravúrne. Brilantná komédia o intímnom aj verejnom svete okolo nás dokazuje, aký by mohol byť svet, keby bolo (nielen) na ministerstvách upratané.

GUnaGU - Riaditeľky zemegule
Hlavné hrdinky komédie Riaditeľky zemegule. Zdroj: Divadlo GUnaGU

Divadlo GUnaGU s touto inscenáciou sa predstavilo na premiére 24. septembra 2021. Zaznamenala výborný divácky ohlas. Je sa na čo tešiť a oplatí sa ju vidieť!  Kedy najbližšie tri upratovačky ovládnu divadelné dosky sa dozviete TU!

Ensemble Ricercata s premiérami
Aktuálne/Novinky Odporúčame

Ensemble Ricercata s premiérami bude online

Slovenská republika sa ocitla v lockdowne. Časť podujatí sa zrušila, kým iné sa presunuli na nový termín. Mnohé podujatia sa uskutočnia v pôvodnom termíne, ale v online forme. Jedným z nich je aj záverečný koncert ôsmeho ročníka projektu Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase. O koncert Ensemble Ricercata so svetovými premiérami pod bratislavskou rozhlasovou Pyramídou, napriek lockdownu […]

Read More
Aktuálne/Novinky Hudba Odporúčame

Ensemble Ricercata pod Pyramídou s premiérami

Cyklus koncertov Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase píše svoj ôsmy ročník. Najbližšie nás už 27. novembra 2021 čaká koncert so zaujímavým programom a dvojicou svetových premiér! Ensemble Ricercata mala podľa pôvodných plánov odohrať pod rozhlasovou Pyramídou celkom tri koncerty. Otvárací sa uskutočnil 16. októbra 2021 a stál za to! Pripomenúť si ho môžete v našom článku či […]

Read More
ŠfK
Aktuálne/Novinky Hudba Odporúčame

ŠfK netradične: Tri symfonické premiéry v bazéne

Nová hudba na netradičnom mieste doplnená umeleckou projekciou. Štátna filharmónia Košice pripravila podujatie, ktoré spája rôzne druhy umenia, odpremiéruje tri hudobné diela a rozozvučí bývalú plaváreň. Koncert s názvom FILHARMÓNIA x ART & TECH DAYS sa uskutoční v stredu 24. novembra o 19:00 v košickej Kunsthalle. Projekt je súčasťou festivalu súčasného umenia ARS NOVA a […]

Read More
Translate »