Oplatí sa vidieť Riaditeľky zemegule v GUnaGU

Riaditeľky zemegule v GUnaGU

Ak hľadáte zaujímavý tip na predstavenie, odporúčame úspešnú komédiu RIADITEĽKY ZEMEGULE. Vo svojom repertoári ju má bratislavské divadlo GUnaGU.

Komédia je o normálnych ľuďoch, ktorí sa snažia vyznať v chaose súčasnosti a pritom sa nezblázniť. Na mieru pre vynikajúcu slovenskú herečku Božidaru Turzonovovú ju „ušil“ umelecký šéf divadla GUnaGU, dramatik, spisovateľ a režisér Viliam Klimáček.

„Svet by bol o čosi lepší, keby mal krásne upratané ministerstvá.“

Divákov pozýva stráviť noc na ministerstve zahraničných vecí. Vypočuje si rozhovor troch upratovačiek z rôznych vekových generácií a prostredia. Nesie sa o ich životoch, milencoch a rozchodoch. Majú aj zaručený recept, ako upratať dnešný rozhádzaný svet.  

Trojica skvelých slovenských herečiek (Božidara Turzonovová, Darina Abrahámová a Monika Horváthová) sa do úloh ministerských upratovačiek vžíva v skutku bravúrne. Brilantná komédia o intímnom aj verejnom svete okolo nás dokazuje, aký by mohol byť svet, keby bolo (nielen) na ministerstvách upratané.

GUnaGU - Riaditeľky zemegule
Hlavné hrdinky komédie Riaditeľky zemegule. Zdroj: Divadlo GUnaGU

Divadlo GUnaGU s touto inscenáciou sa predstavilo na premiére 24. septembra 2021. Zaznamenala výborný divácky ohlas. Je sa na čo tešiť a oplatí sa ju vidieť!  Kedy najbližšie tri upratovačky ovládnu divadelné dosky sa dozviete TU!

3 thoughts on “Oplatí sa vidieť Riaditeľky zemegule v GUnaGU

Comments are closed.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »