Novinky

Oplatí sa vidieť Riaditeľky zemegule v GUnaGU

Riaditeľky zemegule v GUnaGU / Kam za kultúrou

Ak hľadáte zaujímavý tip na predstavenie, odporúčame úspešnú komédiu RIADITEĽKY ZEMEGULE. Vo svojom repertoári ju má bratislavské divadlo GUnaGU.

Komédia je o normálnych ľuďoch, ktorí sa snažia vyznať v chaose súčasnosti a pritom sa nezblázniť. Na mieru pre vynikajúcu slovenskú herečku Božidaru Turzonovovú ju „ušil“ umelecký šéf divadla GUnaGU, dramatik, spisovateľ a režisér Viliam Klimáček.

„Svet by bol o čosi lepší, keby mal krásne upratané ministerstvá.“

Divákov pozýva stráviť noc na ministerstve zahraničných vecí. Vypočuje si rozhovor troch upratovačiek z rôznych vekových generácií a prostredia. Nesie sa o ich životoch, milencoch a rozchodoch. Majú aj zaručený recept, ako upratať dnešný rozhádzaný svet.  

Trojica skvelých slovenských herečiek (Božidara Turzonovová, Darina Abrahámová a Monika Horváthová) sa do úloh ministerských upratovačiek vžíva v skutku bravúrne. Brilantná komédia o intímnom aj verejnom svete okolo nás dokazuje, aký by mohol byť svet, keby bolo (nielen) na ministerstvách upratané.

GUnaGU - Riaditeľky zemegule
Hlavné hrdinky komédie Riaditeľky zemegule. Zdroj: Divadlo GUnaGU

Divadlo GUnaGU s touto inscenáciou sa predstavilo na premiére 24. septembra 2021. Zaznamenala výborný divácky ohlas. Je sa na čo tešiť a oplatí sa ju vidieť!  Kedy najbližšie tri upratovačky ovládnu divadelné dosky sa dozviete TU!

Divadlo z Ivano-Frankivska príde do Košíc s legendárnou inscenáciou Sladká Darusia
Culture Divadlo

Divadlo z Ivano-Frankivska príde už 28.9.2023 do Košíc s legendárnou inscenáciou Sladká Darusia

Divadlo z Ivano-Frankivska príde do Národného divadla Košice s legendárnou inscenáciou Sladká Darusia už v posledný septembrový štvrtok.

Read More
Divadelný Spiš
Culture Divadlo Festivaly News Odporúčame PR

Divadelný Spiš s atraktívnymi novinkami štartuje 28. septembra 2023

Vo štvrtok 28. septembra sa začína najväčší medzinárodný divadelný festival na východe Slovenska Divadelný Spiš aj s atraktívnymi novinkami

Read More
Dominika Kováčiková / 1. miesto / Maľba 2023
Culture News Odporúčame Podujatia PR Výtvarné umenie

Najlepší mladí maliari tohto roka sú známi. Odborná porota vybrala víťazky súťaže Maľba 2023

Najlepší mladí maliari tohto roka sú známi. Odborná porota vybrala víťazky súťaže Maľba 2023.

Read More
Translate »