Novinky

Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024

Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024

Nový týždeň, nové tipy. Prinášame výberový prehľad najzaujímavejších kultúrnych podujatí najbližších dní. Kam za kultúrou v týždni od pondelka 17. júna 2024? Slovensko je festivalové, patrí exkluzívnym podujatiam aj jedinečným spojeniam. Sľubuje rozlúčky so sezónou, premiéry aj derniéry. Atraktívne sú tiež repertoárové tituly, z ktorých si vyberie každý. Pozrite, ktoré sú tie TOP zo sveta divadla!

Nezadržateľne sa blíži nový týždeň, a to je ten správny čas na ďalšie pokračovanie redakčnej výberovky tipov kam za kultúrou. Pozrite sa vedno s nami na výber toho najzaujímavejšieho, čo si týždeň od pondelka 17. júna 2024 v slovenskej kultúre pripravil. Vzhľadom na tú masu kvalitných zážitkov, sme rozdelili divadelné a koncertné tipy do dvoch samostatných častí, kde sa im venujeme podrobnejšie. V tejto časti sa pozrieme do sveta divadla. Vydáme sa do viacerých slovenských divadiel. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni
Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni (25/2024)

Čím žijú slovenské divadlá krátko predtým než sa divadelná sezóna uzavrie? Aj na sklonku sezóny niektoré divadlá uvedú premiérové tituly. Zároveň sa však aj s ďalšími z repertoárových titulov rozlúčia. Navštívime nielen premiéry či derniéry, ale aj repertoárové predstavenia. Nevynecháme ani exkluzívne kultúrne zážitky na netradičných miestach.

Kam za kultúrou? Operné zážitky pod hviezdami

Redakčnú výberovku kam za kultúrou zo sveta divadla odštartujeme netradične operou, ktorá zaznie pod nebeskou klenbou. Do Bratislavy, na Západnú terasu Bratislavského hradu, sa práve v najbližšie dni, a to už po štvrtý raz, vráti jedinečný Opera Fest na Hrade. Aj tentoraz ponúkne tri dni výnimočných zážitkov, exkluzívnych hostí a inšpiratívny výber excelentného programu. Jedinečný projekt odštartuje v piatok 21. júna o 20:00 hod. otváracím predstavením opery Umberta Giordana Andrea Chénier.

Úspešná produkcia banskobystrickej Štátnej opery je pastvou pre uši a lahôdkou pre oči diváka. Festivalovému publiku ponúknu v jedinečnom obsadení operný skvost v réžii Andrey Hlinkovej, ktorý získal nomináciu na prestížne ceny DOSKY. Veľkolepé zážitky umocnia nielen ľahko zapamätateľné melódie a silný emotívny zážitok z hudby. Dosiahnu to iste skvelé výkony obsadenia, ale aj nádherná scéna či skvostné kostýmy módneho dizajnéra Borisa Hanečku.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Andrea Hlinková
Andrea Hlinková: Kumšt dobrého režiséra sa ukáže pri komických tituloch

V sobotu program vyplní operný galakoncert troch tenorov. Návštevníci si vypočujú najznámejšie talianske operné árie. Priestor dostane Tosca, Turandot i Rigoletto. Okrem nich zaznejú aj slávne piesne ako O sole mio, Granada či Funiculli funiculla. Na koncerte vystúpia traja svetoví tenori v sprievode veľkého symfonického orchestra. Medzi nimi bude aj Alberto Profeta, ktorý  momentálne patrí medzi najlepších spinto tenorov s podmanivým hlasom. Je jedným z posledných žiakov Luciana Pavarottiho. Slovenskému publiku je známy aj napríklad stvárnením postavy Andrea Chéniera  v rovnomennej opere Umberta Giordana uvádzanej na doskách banskobystrickej Opery. Ďalej sa predstaví mladý čínsky tenorista s krištáľovo čistým hlasom a vycibrenou technikou Anle Gou. Trojlístok doplní slovenský tenorista Jozef Gráf.

Program unikátneho festivalu vyvrcholí v nedeľu 23. júna večer. Nedeľa na Bratislavskom hrade bude v súlade s tradíciou tohto podujatia patriť koncertu filmovej hudby. Veľký symfonický orchester uvedie množstvo titulov širokej škály žánrov filmovej a televíznej hudby. Tešiť sa môžete na svetové tituly a zaznejú aj filmové klasiky. Miesto bude mať popri iných hudobných chuťovkách, preslávených na striebornom plátne aj Posledný mohykán, Harry Potter, Piráti z Karibiku či James Bond. Nebudú chýbať ani ďalšie super kúsky, ktoré si vypočujete pod hviezdami na Západnej terase Bratislavského hradu. Vstupenky zoženiete v sieti Ticketportal.

Kam za kultúrou? Na premiéry noviniek

Aj tentoraz sa v Kam za kultúrou vydáme za premiérami. Jednu takú uvedú aj v Slovenskom národnom divadle, kde na priaznivcov opery čaká ostatná premiéra 104. divadelnej sezóny. Je ňou najobľúbenejšia Pucciniho opera Madama Butterfly, ktorú skladateľ napísal na vrchole svojho tvorivého obdobia. Do fascinujúceho vodopádu melodickej invencie a bravúrneho zvládnutia hudobnej drámy zaodel dojemný tragický príbeh japonskej gejše. Premiéru na doskách Sály opery a baletu SND bude mať v piatok a sobotu 21. a 22. júna 2024. Uvedú ju pod taktovkou dirigenta a riaditeľa Opery SND Martina Leginusa a návštevníci sa môžu tešiť na domácich i zahraničných sólistov.

Pri príležitosti Roku českej hudby a 200. výročia narodenia skladateľa Bedřicha Smetany pripravuje na sklonku sezóny svoju premiéru Opera Národného divadla Košice. Uvedie operu Bedřicha Smetanu, ktorá patrí k prelomovým dielam českého operného dedičstva. Svoju premiéru v Prahe mal Smetanov Dalibor v roku 1868. V librete nemecky píšuceho autora Josefa Wenziga sa vracia k známej ľudovej povesti, inšpirovanej udalosťami z obdobia vlády českého a uhorského kráľa Vladislava II. Jagellonského (1456 – 1516).

NDKE / Kam za kultúrou
Národné divadlo Košice. Foto: Silvia Mária Petrovits

Košická opera ponúkne romanticko-tragickú operu Dalibor v koncertnom prevedení. Divácky zážitok garantuje výnimočné naštudovanie diela pod taktovou maestra Tomáša Hanusa. Ako sólisti sa predstavia Eliška Weissová, Peter Berger, Marián Lukáč, Michaela Várady a ďalší.

Týždeň v znamení derniér

Kam za kultúrou prináša avíza o niekoľkých divadelných rozlúčok. Za derniérou sa môžete vypraviť do Slovenského národného divadla. V Štúdiu Činohry SND sa v stredu 19. júna derniérou rozlúčia s hrou súčasného amerického spisovateľa Davida Mameta, Glengarry Glen Ross. Autor za túto hru získal Pulitzerovu cenu a na motívy tejto hry natočili aj film nominovaný na Oscara. Divákov pozýva do prostredia realitnej kancelárie do sveta tvrdého drsného i komického konkurenčného boja, kde sa chce každý dostať hore na chrbte toho druhého. Šancu má ale iba jeden.

Glengarry Glen Ross / Kam za kultúrou
Branislav Bystriansky (James Lingk), Alexander Bárta (Richard Roma), Richard Stanke (Shelly Levene) v hre Glengarry Glen Ross. Foto: Robert Tappert

Budete svedkami rafinovaných plánov na postup, odhalíte nekalé praktiky, vynachádzavé finty aj fintičky či vzájomné podrazy. Hra ponúka svojský humor, osobitý jazyk a skvelé dialógy, ktoré sa v tejto hre spájajú so zvláštnou iróniou, účinnou metaforou a neúprosným svetom obchodu.

Nitra aj Spišská Nová Ves v znamení derniérových predstavení

Derniérovo to počas najbližších dní bude aj v meste pod Zoborom. V Divadle Andreja Bagara sa rozlúčia s dvojicou titulov. Prvou z nich bude v utorok derniéra pôvodného slovenského muzikálu Povolanie pápež. Hovorí o veľkom človeku, duchovnom vodcovi, bojovníkovi proti násiliu, Jánovi Pavlovi II., jedinom slovanskom pápežovi. Divákovi ponúka muzikál veľkolepú scénickú fresku s najznámejšími okamihmi pápežovho života. Nechýbajú ani jeho myšlienky, ktoré sú dodnes aktuálne. Zaodeté sú do zaujímavej hudby Gaba Dušíka, polyfónneho libreta a metaforicky nasýtených textov piesní Daniela Heviera. Zážitok umocnia strhujúce choreografie, monumentálna scéna i bohatá kostýmová výprava. Bude to nezabudnuteľný divadelný večer v spoločnosti Jána Pavla II., ktorého stvárni Ján Gallovič.

Druhú rozlúčku s divákmi bude mať v sobotu 22. júna jedinečný česko-slovenský koprodukčný projekt, Pomlčka. Esej, ktorá pracovala s témou česko-slovenských vzťahov pred i po rozdelení Československa na dva samostatné nástupnícke štáty, sa s publikom rozlúči ani nie po roku od svojej premiéry.

Pomlčka / Divadlo Andreja Bagara / Kam za kultúrou
Pomlčka. Foto: archív DAB

Štvrtok 20. júna sa ponesie v znamení derniéry v Spišskej Novej Vsi. S publikom sa lúči Pani Bovaryová. Je to dojímavá dráma ženy, ktorá do manželstva vošla s veľkými romantickými snami. Vo chvíli, keď narazí na tvrdú realitu života, začína blúdiť medzi osudovo chybnými rozhodnutiami.

Pani Bovaryová / Spišské divadlo
Pani Bovaryová. Foto: Pavol Furik, Spišské divadlo

Spišské divadlo aj s galavečerom

Štvrtková derniéra drámy Pani Bovaryová je zároveň posledným predstavením aktuálnej sezóny Spišského divadla. Po nej sa v nedeľu 23. júna o 17:00 hod. sa uskutoční galavečer Zlatá labuť. Vyvrcholenie aktuálnej sezóny predstaví výsledky diváckej ankety. Verejnosť spozná aj to, ktorí herci a herečky či inscenácie získajú ocenenia v kategóriách Najlepší ženský herecký výkon, Najlepší mužský herecký výkon či Najlepšia inscenácia. Chýbať nebude ani špeciálne ocenenie Igricov prsteň za celoživotný prínos pre Spišské divadlo, ktoré udelí riaditeľ Spišského divadla. Návštevníci galapodujatia sa môžu tešiť aj na hudobného hosťa či ukážku z baletu Labutie jazero.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Spišské divadlo
Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Kam za kultúrou odporúča opäť aj repertoárové kúsky

Ani tentoraz nevynecháme v Kam za kultúrou zaujímavé repertoárové tituly. Z nich sme pre vás zostavili tento na naše pomery o niečo stručnejší prehľad. Začíname ho v Bratislave. Divadlo Nová scéna sa počas najbližšieho týždňa lúči so svojou aktuálnou divadelnou sezónou, a tak v programe dominujú zaujímavé tituly.

Nová scéna s veľkorysou ponukou

Hneď v pondelok sa v Štúdiu Olympia môžete tešiť na výnimočné podujatie venované Medzinárodnému dňu utečencov. Divákov čaká hra Domov, kde je ten tvoj?, ktorá vznikla na motívy svetoznámej dánskej autorky Janne Teller.

Po predstavení nebude chýbať ani diskusia s odborníkmi. Podobne ako predstavenia sa aj tej zúčastní sama autorka. Viac si o tomto podujatí môžete prečítať v článku Svetoznáma spisovateľka Janne Teller opäť v Divadle Nová scéna.

DOMOV, kde je ten tvoj?
Dávid Hartl a Michal Candrák v inscenácií DOMOV, kde je ten tvoj? Foto: Dalibor Krupka, archív Divadla Nová scéna

Štafetu na Novej scéne už v utorok dopoludnia o 10:30 prevezme veľkolepá muzikálová freska Jánošík. V stredu večer vystriedajú legendu slovenských dejín muzikáloví Bedári. Muzikál na motívy rovnomenného románu Viktora Huga patrí k najslávnejším svetovým muzikálom všetkých čias.

Štvrtok v Divadle Nová scéna bude patriť príbehu romantickej lásky dvoch generácií s najslávnejšími songami skupiny ABBA. Muzikál Mamma mia! sľubuje okrem romantiky, skvelej zábavy aj letnú sviežosť. V piatok o 19:00, a v sobotu o 14:00 sa môžete tešiť na rodinný muzikál Oliver!, ktorý je muzikálovou adaptáciou slávneho románu Charlesa Dickensa Oliver Twist. Tento muzikálový titul bude aj záverečným titulom pred prázdninovou pauzou, ktorý si môžete pozrieť aj v nedeľu 23. júna od 17:00 hod. vo Veľkej sále Divadla Nová scéna.

Trnava najmä pre mladých, Nitra pre všetkých

Rozlúčka Divadla Jána Palárika v Trnave s aktuálnou sezónou sa ponesie v znamení festivalových zážitkov pre mladých – Teen Theatre Fest. V dňoch 22. – 26. júna ožije celá Trnava divadlom. Tešiť sa môžete na osem inscenácií špičkových divadiel zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Ukrajiny a Nemecka. Nachystaný je aj pestrý sprievodný program, plný diskusie, koncertov, worskhopov a zaujímavých tém. Nebude chýbať ani program pre rodiny s deťmi. Na úvod festivalu, v sobotu uvedú v premiérach absolventskú inscenáciu členov a členiek Detskej divadelnej akadémie Divadla Jána Palárika v Trnave, Limonádové more. Nasledovať ju vo večerných hodinách bude koncert slovenskej dídžejky a producentky Sofii Nøt alias IAmNøt.

Divadlo Jána Palárika
Divadlo Jána Palárika

Nedeľa vás pozve opustiť stereotypy, otvoriť sa krehkosti a slobode nekonečného sveta predstavivosti. Divadlo ALFA CZ prezradí, ako sa sa stať výnimočným a preraziť vo svete youtuberov? A dozviete si aj to, ako zároveň viesť život mimo virtuálneho sveta? Nedeľný večer však v podaní divadelníkov z Divadla DPM ukáže, ako budeme žiť, keď si nás adoptuje umelá inteligencia. Presný festivalový program nájdete na stránke Divadla Jána Palárika alebo na novom webe teentheatrefest.sk.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Aida / Štátna opera Banská Bystrica / Kam za kultúrou
Opera Aida prichádza na dosky banskobystrickej opery prvýkrát. Foto: Zdenko Hanout

Presuňme sa opäť do nitrianskeho Divadla Andreja Bagara. V najbližšie dni ponúkne okrem spomínaných derniér aj viacero zaujímavých titulov. Už v pondelok ponúkne nedávno premiérovanú hru Mordorys. Je adaptáciou diela poľskej laureátky Nobelovej ceny Olgy Tokarczuk, Cez kosti mŕtvych pluh svojich veď. Ponúka napínavý príbeh na pomedzí detektívneho trileru a ekokomédie, ktorý upriamuje pozornosť na výraznú ženskú hrdinku a rozvíja nečakané zápletky.  

Mordorys / Kam za kultúrou
Z predstavenia Mordorys. Zdroj: DAB

Vo štvrtok 20. júna v dopoludňajších hodinách sa oplatí navštíviť o niečo starší, tohto sezónny prírastok. Je ním kultový rodinný muzikál Povala. 

Povala / DAB / Kam za kultúrou
Muzikál Povala je pre malých aj veľkých. Zdroj: DAB

Pri našej ceste za slovenským divadlom nevynecháme ani Slovenské komorné divadlo v Martine. V piatok 21. júna tam uvedú hru vzpera rakúskeho dramatika Thomasa Bernarda o postaršom divadelníkovi, ktorý túži svojim zásadným umeleckým počinom zmeniť svet. Ako to s jeho túžbou dopadne, sa dozviete na predstavení smutno-smiešnej grotesky Divadelník.

Exkluzívne zážitky v Banskej Bystrici

V Kam za kultúrou sa presunieme aj do Banskej Bystrice. Štátna opera Banská Bystrica sa so sezónou ešte nelúči. Divákom počas najbližších dní ponúkne dvojicu výnimočných repertoárových titulov. Už v utorok 18. júna to bude TOP predstavenie z jej repertoáru, ktorým je opera Umberto Giordana, Andrea Chénier. Patrí k vrcholom tvorby konca 19. storočia a súčasne aj k zlatému fondu svetovej opery. Predstavenie v sugestívnej réžii Andrey Hlinkovej pracuje nielen so silne dramatickou Giordanovou hudbu s intenzívnym citovým nábojom. Orchestrálna inštrumentácia hýri farbami a vokálne línie chytajú za srdce. Základom opery je  kontrast: lyrická láska uprostred revolučného besnenia, lyrické kantilény Chéniera a Maddaleny sú v protiklade k vypätým ansámblovým scénam. 

Andrea Chéniér / Kam za kultúrou
Scéna z úspešnej opery Andrea Chénier na banskobystrických doskách. Zdroj: archív Štátnej opery

Podstatou opery sú však ľahko zapamätateľné melódie a silný emotívny zážitok z hudby. Vychutnáte si ho o niečo navyše aj vďaka  autentickej scéne Miriam Struhárovej a veľkolepým kostýmom Borisa Hanečku. Toto predstavenie získalo nomináciu na prestížnu cenu divadelných DOSIEK. Nesmierne emotívnu Giordanovu hudbu si vychutnáte aj vďaka skvelému medzinárodnému castu najprv v Banskej Bystrici a v piatok aj na festivale pod hviezdami na Bratislavskom hrade. V hlavných úlohách sa pod taktovkou Stefana Romaniho predstavia Mária Porubčinová, Alberto Profeta a Šimon Svitok. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Smetana Gala / Opera ND Praha / Mária Porubčinová
Mária Porubčinová k Hubičke: Na opere mám rada aj ten druhý plán

Sobota 22. júna večer bude na doskách banskobystrickej Opery patrí ďalšiemu klenotu opernej literatúry – tentoraz strhujúcej Bizetovej opere Carmen.

Zvolen s nedávnou novinkou i poctou Dežovi Hoffmanovi

Na našej ceste divadlom pokračujeme do Zvolena. Divadlo J. G. Tajovského vo svojej divadelnej sezóne pokračuje a už v utorok 18. 6. večer uvedie nedávno premiérovanú hru Jozefa Mokoša Verná nevera. Pocta Dežovi Hoffmanovi – Fotil som Beatles je naším ďalším tipom. Do divadelnej podoby preniesol Hoffmannovu strhujúcu životnú cestu autor Peter Pavlac. Životný príbeh ikonického fotografa Deža Hoffmanna je strhujúcim opusom plnom hudby, piesní, choreografií, epických výjavov a odkazov na legendárne udalosti v troch časových líniách.  Zvolenskí divadelníci ju uvedú v piatok 21.6.2024.

Fotil som Beatles
Divadelná pocta Dežovi Hoffmannovi. Zdroj: archív DJGT

Spišské divadlo so zaujímavou ponukou

Prehľadom vybraných tipov z bohatej divadelnej ponuky pokračujeme v aktuálnom vydaní Kam za kultúrou aj na východnom Slovensku. Nevynecháme ani našu stálicu, ktorou je Spišské divadlo. Na záver 33. divadelnej sezóny ponúkne niekoľko zaujímavých predstavení. V pondelok dopoludnia a v stredu večer ponúkne predstavenie premiérované počas aktuálnej sezóny, kabaret Édith. Diváci môžu tešiť na piesne legendárnej francúzskej šansoniérky a poodhalí útroby zranenej ženskej duše túžiacej o láske.

Spišské divadlo / Petra Dzuriková / Édith Piaf / Kam za kultúrou
Petra Dzuriková v kabarete Edith. Foto: R. Tappert, archív Spišského divadla

Režisér Viktor Kollár vytvoril kabaret, v ktorom sa prelínajú najsvetlejšie chvíle najznámejšej šansoniérky Édith Piaf s pádmi na úplné dno. Originálne hudobno-divadelné dielo ju zobrazuje ako ohromujúci talent a zároveň ako zúfalú ženu, ktorú poznačilo detstvo bez lásky. Inscenácia nie je len cestou do tajných zákutí duše tejto speváčky ale aj cestou do zákutia divadelného sveta. Staňte sa aj vy na vlastnej koži účastníkom kabaretu s klaviristom a francúzskymi šansónmi, kde nebudú chýbať tanečnice, kabaratiér a ani bar s vínom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Šeptuchy / Spišské divadlo / Kam za kultúrou
Spišské divadlo ukončí aktuálnu sezónu na prestížnych festivaloch

Utorok dopoludnia bude v Spišskej Novej Vsi patriť ďalšej novinke tejto sezóny. Je ňou poetická komédia s mierne pikantným názvom Sprievodca sexuálnou výchovou pre nové tisícročie. Hovorí o všetkých podobách a polohách lásky nielen pre tínedžerov. Tešiť sa môžete na fantastické výkony Márie Čičvarovej, Filipa Štrbu a Filipa Brišáka. Štvrtková derniéra drámy Pani Bovaryová je zároveň posledným predstavením aktuálnej sezóny. Po nej sa v nedeľu 23. júna o 17:00 hod. sa uskutoční galavečer Zlatá labuť.

Spišské divadlo / Sprievodca
Sprievodca sexuálnou výchovou pre nové tisícročie je sviežou komédiou o všetkých podobách a polohách lásky nielen pre tínedžerov. Foto: Robert Tappert

Do Prešova na muzikál

Z programu Divadla Jonáša Záborského v Prešove vyberáme štvrtkové a piatkové reprízy divadelnými aj filmovými cenami ovenčeného broadwayského muzikálu so živým orchestrom priamo na javisku tohto prešovského divadla. Chicago ponúka pulzujúci sarkastický príbeh dvoch kabaretných speváčok a ich pochybnej slávy vyrobenej médiami a ohybnou spravodlivosťou.

Chicago / Kam za kultúrou
Gabriela Očkajová (vľavo), Ľudmila Dutková (vpravo) & company v predstavení Chicago na doskách prešovského divadla. Foto: Vlastimil Slávik

Divadelnú púť repertoárovými chuťovkami zakončíme v Národnom divadle Košice, ktoré sa ale s aktuálnou sezónou ešte nelúči. Ostatne toto mesto žije počas najbližších dní mozartovským programom. Ako v Činohre a Opere NDKE, tak aj v Štátnej filharmónii Košice. Národné divadlo Košice však ponúkne aj ďalší zaujímavý program.

Mozartovské Košice aj operetný Netopier

Pondelok 17. júna bude patriť slávnej operete Netopier od kráľa valčíkov. V utorok ju na doskách košickej Činohry vystrieda slávny Amadeus. Čaká vás nezabudnuteľný hudobný zážitok. V tejto výnimočnej inscenácii sa ponoríte do 18. storočia, kedy politické machinácie a rivalita sprevádzali génia hudby Wolfganga Amadea Mozarta a jeho rivala, skladateľa Antonia Salieriho. Dej plný intríg, vášne aj geniality si vychutnáte so skvelými predstaviteľmi – Ivanom Krúpom v úlohe Salieriho a Tomášom Dirom v úlohe Amadea.

Sobota a nedeľa sa zase ponesú v znamení opery. V sobotu uvedie košická Opera v premiére Smetanovu operu Dalibor. Stane sa tak tomu pri príležitosti Roku českej hudby. V nedeľu o 16:00 hod. vás pozve do čarokrásnej opernej scenérie Mozartovej poslednej opery Čarovná flauta.

Ďalšie tipy?

Zaujíma vás komplexná prehľadovka toho najzaujímavejšieho zo sveta hudby, čo prináša týždeň od pondelka 17. júna? Kam za kultúrou v samostatnej časti podrobne predstavuje to najlepšie z bohatej ponuky koncertov i festivalov. Pozrite si, čo všetko sa oplatí navštíviť. TOTO sú koncertné TOP tipy najbližších dní (25/2024)!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam na výstavy? TOTO sú TOP tipy na zaujímavé výstavné a iné podujatia v júni 2024
Kam na výstavy? TOTO sú TOP tipy na zaujímavé výstavné a iné podujatia v júni 2024

Ďakujeme za vašu priazeň. Veríme, že sme vás naším výberom zhrnutým v tomto vydaní Kam za kultúrou opäť inšpirovali a vybrali ste si svojho favorita. Želáme príjemné dni a budeme radi, ak nám zachováte svoju priazeň a necháte sa nami inšpirovať aj na budúce. Nezabudnite si prečítať ani ďalšie zaujímavé články portálu Art & History Magazine a sledujte nás pre ďalšie aktuálne informácie aj na našich sociálnych sieťach.

Foto: Pavol Furik, Dalibor Krupka, Marek Olbrzymek, Silvia Mária Petrovits, Vlastimil Slávik, Robert Tappert, archív DAB, DJGT, Spišského divadla, Štátnej opery, Tríbečského múzea

Zdroj: Divadlo Andreja Bagara, Divadlo Jonáša Záborského, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, Divadlo Nová scéna, Národné divadlo Košice, Opera Fest na hrade, Slovenské komorné divadlo, Slovenské národné divadlo, Spišské divadlo, Štátna opera, Ticketportal

Koláž: Mária Kleinová

Spracovali: Silvia Mária Petrovits (Opera Fest) a Mária Kleinová (ostatné)

*** Posledná aktualizácia: 2024-06-19 (mk)

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »