Novinky

TIP na darček: Darujte na Vianoce zážitky v SND

Darujte Vianoce či Mikuláša v SND

Vianoce v Slovenskom národnom divadle sa tento rok nesú v duchu hesla Venujte darček, ktorý prináša radosť. SND tým chce svojim divákom pripomenúť, že pod stromčekom nemusia byť iba materiálne veci. Darčekové poukážky alebo vstupenky na predstavenia SND sa tento rok dajú zakúpiť aj na bratislavských vianočných trhoch.

Slovenské národné divadlo je tento rok prvýkrát súčasťou bratislavských vianočných trhov. Stánok SND sa nachádza na Hlavnom vianočnom trhu v bloku B oproti japonskej ambasáde. Návštevníci si v ňom môžu zakúpiť vstupenky na predstavenia Činohry, Opery a Baletu SND, darčekové poukážky, Študentský pas SND, ale aj dizajnové darčekové predmety divadla, ako sú tričká, mikiny, hrnčeky, magnetky či plátenné tašky s obľúbeným motívom vianočného Luskáčika, či detský divadelný pas.

Hlavný vianočný trh sa v Bratislave koná na Hlavnom námestí od 23. novembra do 23. decembra 2023. Stánok Slovenského národného divadla je otvorený denne od 10.00 do 20.00 h.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Vianočné trhy Bratislava / Advent
Nalaďme sa na Vianoce 2023: Vianočné trhy začínajú po Slovensku

Inšpirácie z pop-up predajne Prospero

Vianočnú atmosféru pri návšteve SND divákom od 1. decembra spríjemňuje okrem sviatočnej výzdoby aj vôňa vianočných nápojov. Naša prvá scéna v tomto predvianočnom čase opäť otvorí svoj outdoorový stánok pred divadlom, ktorý návštevníkom ponúkne vianočný punč v alkoholickej aj nealkoholickej verzii a varené víno. Vo foyeri divadla je od 1. decembra pre návštevníkov pripravená aj pop-up predajňa Prospero s divadelnými darčekmi. SND ju prevádzkuje v spolupráci s Divadelným ústavom a okrem darčekových poukážok do SND, študentského či detského pasu a obľúbených darčekových predmetov ponúkne návštevníkom možnosť zakúpiť si knihy o divadle a umení z vydavateľstva Divadelného ústavu.

 

INZERCIA

Pop-up predajňa Prospero bude otvorená do konca divadelnej sezóny každý deň. Počas hracích dní,  v čase, keď sa v SND hrá predstavenie, ju otvoria už hodinu pred predstavením až do zatvorenia divadla. Platba v Prospere je možná iba platobnou kartou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Literárny fond ocenil publikácie, ktoré vydal Divadelný ústav. Sú skvelým tipom na darček pod stromček!
Literárny fond ocenil publikácie, ktoré vydal Divadelný ústav. Sú skvelým tipom na darček pod stromček!

Darčekové poukážky do SND

Darčeková poukážka do Slovenského národného divadla je skvelým tipom na darček pre všetkých, ktorí chcú svojich blízkych obdarovať výnimočným zážitkom, a v neposlednom rade aj pre všetkých, ktorí budú zháňať originálny darček v poslednej chvíli. Vianočné darčekové poukážky do Slovenského národného divadla sa dajú zakúpiť osobne v pokladnici SND, v stánku SND na vianočných trhoch, v pop-up predajni Prospero vo foyeri divadla alebo aj online. Kupujúci si môže vybrať z poukážok v hodnote 20, 35 a 50 eur.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od 11. decembra 2023? TOTO sú naše TIPY

Platnosť darčekovej poukážky je do konca roku 2024. Pri nákupe online dostanete zakúpenú poukážku obratom emailom v elektronickej podobe, ktorú si môžete pohodlne vytlačiť doma. Obdarovaný si svoju darčekovú poukážku môže vymeniť za vstupenku/vstupenky na ľubovoľné predstavenie v repertoári SND osobne priamo v pokladnici alebo online na webe SND tak, že pri nákupe vstupeniek v online košíku do políčka „Uplatniť kupón“ vypíše jedinečný kód darčekovej poukážky.

Študentský pas SND

Špeciálny divadelný darček môže pod stromčekom potešiť aj študentov. Pre nich SND ponúka Študentský pas SND – predplatenú vstupenku za výhodnú cenu na celú divadelnú sezónu. Študentský pas SND sa dá zakúpiť pre každého študenta, ktorý svoje štúdium vie doložiť ISIC kartou alebo iným žiackym či študentským preukazom. Vstupenka je viazaná na meno, je neprenosná a dá sa zakúpiť počas celej sezóny. Študenti so Študentským pasom SND môžu navštíviť ľubovoľné predstavenie SND bez viazania sa na konkrétny termín a sedadlo.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Advent - viac než len čas predvianočných príprav

Pas platí na nepredané miesta na všetky predstavenia Slovenského národného divadla vrátane premiér. Držitelia Študentského pasu SND však miesta v sále nemajú garantované, dostanú iba miesta, ktoré tesne pred začiatkom predstavenia nie sú predané.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle
Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle

Študentský pas SND sa dá zakúpiť online (na úvodnej webovej stránke divadla sa k nákupu dostanete cez záložku „DAROVAŤ“, kde nájdete aj podrobné informácie) alebo v osobne v pokladnici SND, v stánku SND na vianočných trhoch a v pop-up predajni Prospero vo foyeri divadla.  Ak ho kupujúci chce venovať ako prekvapenie pod stromček, potrebuje pri nákupe vedieť len meno študenta a školu, ktorú navštevuje. Pri kúpe nie je potrebné preukázať sa študentským preukazom. Ten budú držitelia Študentského pasu SND potrebovať až pri vstupe do sály. Cena Študentského pasu SND na celú sezónu je 40 EUR.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Ceny Dosky 2023 / SND, SKD Martin
Poznáme nových držiteľov prestížnych divadelných cien Dosky 2023

Čarovná divadelná krabička a detský divadelný pas

Najlepší tip na vianočný darček pre každého malého diváka, ktorý túži objavovať divadelný svet, je Čarovná divadelná krabička. Záujemcovia si ju môžu zakúpiť v pokladnici SND, v stánku na vianočných trhoch aj v pop-up predajni Prospero. Hlavnou súčasťou krabičky je brožúrka s detským divadelným pasom. Pre všetkých malých divákov bude osobným sprievodcom, ktorý ich krok za krokom prevedie čarovným svetom divadla. Najprv ich zoznámi s umeleckými súbormi a priblíži aj prehľad všetkých inscenácií opery, baletu aj činohry, ktoré sú vhodné nielen pre detského diváka, ale i pre celú rodinu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Perinbaba a dva svety
Najočakávanejší slovenský film posledných rokov mieri do kín. Jakubiskov ostatný film Perinbaba a dva svety uvedú už o pár dní.

Pri každej z nich čakajú na deti aj zaujímavé a tvorivé úlohy. Vypĺňať ich budú môcť ceruzkou s milým divadelným dizajnom, ktorá je súčasťou každej krabičky. Rodičia sa v brožúrke dozvedia informácie o dĺžke aj náročnosti predstavenia, ktoré im pomôžu pri výbere ďalšej vhodnej inscenácie pre svojich malých divadelníkov. Súčasťou balíčka je aj kartová hra Čierny Peter. Obsahuje 33 ilustrovaných kariet, ktoré zobrazujú hlavných hrdinov každého predstavenia. Ich autorkou je mladá talentovaná výtvarníčka Hedviga Gutierrez.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

TS, Slovenské národné divadlo, www.snd.sk

Foto: Juraj Žilinčár, archív SND

Zdroj: SND

Redakciu informovala Jana Alexová, PR manažérka Slovenského národného divadla

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »