Novinky

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle

Nesmrteľná rozprávka Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety, v ktorej láska a dobro porazia zlobu a chamtivosť, je priamo spojená so Spišským divadlom. Na premiére jedného z najočakávanejších slovenských filmov sa zúčastnili aj zástupcovia divadla zo Spišskej Novej Vsi.

Perinbaba snúbi divadelný i filmový svet. Najznámejšiu zimnú rozprávku o túžbe človeka po šťastí, porozumení a láske v réžii Petra Palika ponúka malým aj veľkým divákom Spišské divadlo. So strieborným plátnom ho spája herec zo Spišskej Novej Vsi, Albín Medúz.

Vo filmovom rozprávkovom príbehu nechýbajú sestry Perinbaba a Zubatá. Zatiaľ čo postavu mladej Zubatej stvárni česká herečka Darija Pavlovičová. Jej starú podobu si rozdelili Valerie Kaplanová a Albín Medúz, hosťujúci herec a niekdajší dlhoročný člen umeleckého súboru Spišského divadla

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Perinbaba a dva svety
Najočakávanejší slovenský film posledných rokov mieri do kín. Jakubiskov ostatný film Perinbaba a dva svety uvedú už o pár dní.

Je to nepochybne úspech pre samotného herca, ale aj pre naše divadlo, hovorí riaditeľ divadla Radovan Michalov, ktorý v roku 2022 udelil Albínovi Medúzovi ocenenie Igricov prsteň za celoživotné dielo a prínos k rozvoju Spišského divadla.  

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou od 4. decembra 2023? Toto sú TOP tipy!
Kam za kultúrou od 4. decembra 2023? Toto sú TOP tipy!

Albín Medúz zároveň aktuálne stvárňuje rolu Zubatej aj na doskách Spišského divadla, ktoré nezabudnuteľný príbeh o rozprávkovej Perinbabe z pera Ľubomíra Feldeka uvádza od roku 2019. Herec je už v súčasnosti externým spolupracovníkom, no identickú postavu kmotry Zubatej si na divadelných doskách užíva naďalej

Perinbaba a dva svety / premiéra
Premiéra Perinbaba a dva svety bola TOP udalosťou roka!

TS, Spišské divadlo, www.spisskedivadlo.sk

Zdroj: Spišské divadlo

Redakciu informovali Veronika Fitzeková, hovorkyňa Spišského divadla

Za kultúrou aj v 29. týždeň roka 2024. Prezradíme, kam sa oplatí ísť
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Za kultúrou aj v 29. týždeň roka 2024. Prezradíme, kam na koncerty sa oplatí ísť

V rubrike Kam za kultúrou pokračujeme aj cez prázdniny. Tentoraz vám prinášame TOP tipy na kultúrne podujatia 29. týždňa roka 2024…

Read More
SND
Culture Divadlo News PR

SND na prahu novej sezóny v znamení zmien

Opera SND má od nasledujúcej divadelnej sezóny nového šéfdirigenta. Stal sa ním Tomáš Brauner, jeden z najvyhľadávanejších dirigentov svojej generácie.

Read More
Za kultúrou v 28. týždeň roka 2024? Prezradíme, kam sa oplatí ísť
Culture Divadlo Eventy Folklór Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Za kultúrou v 28. týždeň roka 2024? Prezradíme, kam sa oplatí ísť

Kam za kultúrou pokračuje aj cez prázdniny. Prinášame v ňom zaujímavé koncertné i divadelné tipy či inšpirácie na atraktívne výstavy a podujatia. Poďte a zistite, čo sme si pripravili pre vás tentoraz!

Read More
Translate »