Novinky

Slovenská filmová klasika spestrí aj tieto Vianoce. Aký bude televízny program počas vianočných sviatkov?

Slovenská filmová klasika spestrí aj tieto Vianoce. Aký bude televízny program počas vianočných sviatkov? / Vianoce

Vianoce sa aj tohto roku budú niesť v znamení rozprávok i filmovej klasiky. Pravidelnou súčasťou programu slovenských televízií sú každoročne počas vianočných sviatkov aj slovenské klasické filmy a rozprávky. Na Štedrý deň diváci uvidia tento rok rozprávkové filmy Perinbaba (1985) Juraja Jakubiska, Soľ nad zlato (1982) Martina Hollého aj Plavčík a Vratko (1981) Martina Ťapáka. V čase sviatkov naše televízie uvedú aj divácky obľúbené komédie ako Herzove Sladké starosti (1984) či Jakubiskovu Neveru po slovensky (1980). Chýbať nemôžu ani ďalšie filmové „poklady“ zo zbierok Slovenského filmového ústavu (SFÚ). A nielen to.

Aký bude televízny program počas vianočných sviatkov? Na tohtoročné Vianoce sľubujú slovenské televízie nielen filmovú klasiku, ale aj nejaké premiéry. Pozrite sa spolu s nami, čo sľubuje RTVS, TV Markíza a TV JOJ divákov cez vianočné sviatky! Náš veľký prehľad je už TU!

RTVS ponúkne vianočné klasiky aj nové snímky v premiérach. Priestor dostane ale aj divadlo či svet hudby

Na najkrajšie sviatky roku si RTVS už tradične, ako každý rok, pripravila pre svojich malých aj veľkých divákov aj poslucháčov pestrú ponuku programov. Tí si ju budú môcť vychutnať počas vianočných sviatkov. Vianoce na televíznych obrazovkách a v rozhlasovom éteri RTVS budú naozaj štedré, plné premiér, slovenskej klasiky, rozprávkovej atmosféry aj príjemnej zábavy.

RTVS už tradične pripravuje pre divákov pôvodnú novú vianočnú rozprávku a inak tomu nebude ani počas tohtoročných sviatkov. Premiéru rozprávky Tri zlaté dukáty uvidia diváci na Štedrý deň 24. decembra o 20.10 h na Jednotke. V novom roku si však RTVS pripravila pre divákov ešte jednu atraktívnu novinku. Od nedele 7. januára odvysiela nový 8- dielny výpravný historický seriál Čas nádejí, na Jednotke vždy o 20.30 h.

Predvianočná sobota už bude rozprávková

Už v sobotu 23. decembra dopoludnia vianočnú atmosféru navodí záznam zo 41. ročníka benefičného koncertu pre deti z detských domovov Úsmev ako dar, ktorý na obrazovkách RTVS nemôže chýbať ani tento rok. Divákov svojimi vystúpeniami potešia Martin Gyimesi, Tublatanka, Miro Jaroš, Vidiek, Beata Dubasová, Lacko Cmorej, Laci Strike, A.M.O., Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Robo Opatovský, Smola a hrušky, Martin Chodúr a Fragile. Nielen detské oči počas soboty rozžiaria aj obľúbené rozprávky Šíleně smutná princeznaJohankino tajomstvo či Anjel Pána.

Na predvianočný sobotný večer pripravila RTVS pre divákov na Jednotke o 20.30 h premiéru rozprávky Krakonošov poklad pre malých i veľkých o lesnom duchovi Krakonošovi.

V sobotu 23. decembra pre divákov Dvojky pripravili pestrú televíznu ponuku. Na svoje si prídu deti aj dospelí. Podvečer deti poteší prvá epizóda premiéry tretej série seriálu Drobci. Ďalej na nich čaká ochutnávka nového Večerníčka v podobe rozprávky Lesná päťka. Krátko po 16:00 hod. ponúkne aj typicky vianočný titul – baletnú rozprávku Luskáčika z La Scaly. Hudobné pohladenie na obrazovky televíznej dvojky prinesie relácia Viedenskí filharmonici v Prahe. Predsviatočný večer vyplní oceňovaný film Eva Nová s vynikajúcou Emíliou Vášáryovou v hlavnej úlohe. Naň nadviaže premiéra portrétového dokumentu o tejto slovenskej hereckej legende s názvom Emília.

Štedrý deň s RTVS

Štedrý deň aj večer 24. decembra bude na Jednotke naozaj plný krásnych príbehov. Divákov čakajú od rána obľúbené rozprávky O princezně Jasněnce a létajícím ševci, rozprávka Zakliata jaskyňa. Divákov poteší aj klasická filmová rozprávka Princ a Večernica, Sokoliar Tomáš či Vianočné oblátky. Na Štedrý večer odvysiela Jednotka opäť klasickú a najobľúbenejšiu rozprávku s Libušou Šafránkovou, Pavlom Trávničkom a Vladimírom Menšíkom Tri oriešky pre Popolušku

Nasledovať bude premiéra vianočnej rozprávky RTVS Tri zlaté dukáty o boji dobra a zla z rúk úspešnej režisérky Marianny Čengel Solčanskej. Chýbať nebudú ani slovenské klasiky Rysavá jalovica alebo Kubo. Svoje miesto na obrazovke RTVS bude mať na Jednotke aj tradičná Polnočná svätá omša, tentokrát z košického Dómu sv. Alžbety.

Pohľad na Dóm sv. Alžbety
Pohľad na Dóm sv. Alžbety v Košiciach. Foto: Silvia Mária Petrovits

Na Štedrý deň azda každého poteší v premiére program Slovenské Vianoce so SĽUKom, či legendárnymuzikál Na skle maľované, kultové predstavenie Radošinského naivného divadla Jááánošííík po tristo rokoch alebo filmová klasika Ženský zákon. Relácia Trochu inak s Adelou – špeciál s hudobným hosťom Máriou Čírovou, navodí s vianočnými piesňami tú pravú atmosféru. Podvečer DVOJKA mladším divákom ponúkne ďalšiu premiérovou epizódu detského seriálu DrobciNeskôr večer sa diváci môžu tešiť na hrejivú komédiu Kôň, ktorú RTVS predstavila v premiére počas sviatkov v minulom roku.

1. sviatok vianočný tiež premiérový i koncertný

Na 1. sviatok vianočný odvysiela Jednotka dopoludnia pápežské požehnanie Urbi et orbi. Deti aj dospelých počas dňa poteší rozprávkami Kľúč svätého PetraLáska na vlásku, Anjel pána 2, Byl jednou jeden král.

Chýbať opäť nebude ani slovenská klasika v  podobe Sebechlebských hudcov. Lahôdkou bude aj premiéra filmu Hudba ticha. Dvojka na sviatočné poludnie prinesie Vianoce s detským a dievčenským speváckym zborom SRo. V rámci podvečerného pásma koncertov vianočného trojdnia diváci uvidia program s názvom Vianoce v Bratislave. Deti poteší ďalšia premiérová epizódu seriálu Drobci. Večer na Dvojke bude patriť slávnostnému galaprogramu Sláva nášmu výletu – oslava 60. výročia Radošinského naivného divadla a následne sa diváci môžu tešiť na premiérové divadelné predstavenie RND Pán strom.

Svätoštefánska zábava s RTVS

Sviatočný utorok ponúkne okrem kultových rozprávok aj ďalšie premiéry. Televízna Jednotka ponúkne divákov večer premiéru najoceňovanejšieho slovenského filmu súčasnosti Piargy. Počas dňa si na svoje prídu fanúšikovia rozprávok Obušku z pytle ven, Vianočné želanie, či českej rozprávky S čerty nejsou žerty. Svoje miesto vo vysielaní má aj obľúbená klasika, prvá časť trojdielneho filmu Sváko Ragan.

Popoludní pokračuje na Dvojke podvečerné pásmo koncertov vianočného trojdnia s názvom V slovenskom Betleheme. Detského diváka čaká ďalšia premiérová epizódu seriálu Drobci. O večernú zábavu sa postará relácia Lov slov – vianočný špeciál – špeciálna štefanská epizóda s tromi Štefanmi – Štefanom Skrúcaným, Štefanom Martinovičom a Štefanom Štecom. V programe je zaradené aj jubilejné turné známej kapely Cigánski diabli – Jubileum Tour. Neskôr večer si na svoje prídu fanúšikovia filmu Loli paradička, smiešno-smutného príbehu o nádeji, trpkosti a láske dvoch nešťastníkov“ z východného Slovenska.

Zaujímavý program aj medzi sviatkami

V stredu 27. decembra dopoludnia čaká na divákov Jednotky premiéra vianočného rodinného filmu Čiapka. Príbeh o chlapcovi, ktorý nemá vôbec nič a o dievčati, ktoré má zdanlivo všetko.

Popoludní odvysiela Jednotka v premiére  spracovanie klasickej rozprávky bratov Grimmovcov o zázračnom hrnci s názvom Sladká kaša. Podvečer ponúkne druhé pokračovanie filmu Sváko Raganako aj prvú časť legendárneho Jánošíka. Televízna Dvojka v stredu 27. decembra prinesie dokumentárny hudobný portrét muzikanta a hitmakera Miroslava Žbirku s názvom Meky, ako aj KONCERT – Tribute to Miro Žbirka 70.

Miro Žbirka
Miroslav "Meky" Žbirka (+69) v roku 2015. Zdroj: Krištáľové krídlo/RTVS

V piatok 29. decembra čaká divákov na Jednotke večer plný premiérových komédií – o 20.30 h sa Karel Roden predstaví v snímke Indián. O 22.05 h sa diváci môžu tešiť na televíznu premiéru komediálneho filmu Vitaj doma, brate!. Dvojka ponúkne divákom v medzisviatočnom období množstvo hudobných premiér – v piatok 29. decembra o 21.00 h to bude koncert Peter Lipa Symphony, po ktorom bude nasledovať premiérový záznam z tradičného koncertu Mosty Gesharim, ktorý spája rôzne náboženstvá, kultúry a myšlienky. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
V krajine remesiel 2023 / Kam za kultúrou
Galéria ÚĽUV otvára novú výstavu V krajine remesiel 2023

Posledná sobota roka 2023 (30.12) ponúkne na Jednotke divákom ešte jednu filmovú premiéru. Ďalší oceňovaný film Čierne na bielom koni v hlavnej úlohe s Milanom Ondríkom odvysiela o 22.10 h. Premiérovou hudbou bude na Dvojke pokračovať aj sobota 30. decembra, kedy o 16.35 h odvysiela koncert Slovenské tango Milana Lasicu a Bratislava Hot serenaders. Sobotný večer bude patriť dvom premiérovým dokumentom. O 20.10 h ponúkne Dvojka dokument Dežo Hoffman – fotograf The Beatles. Následne odvysiela nový dokument Andy Warhol – americký sen.

Od Silvestra do Troch kráľov ponúkne tiež veľkolepý program

Na prelome roka si RTVS pre divákov aj poslucháčov pripravila bohatú ponuku programov, v ktorých sa skrýva nielen množstvo zábavy, ale aj hudby, umenia, rozhovorov či zaujímavých faktov. Nebudú chýbať premiéry filmov, divadelných a rozhlasových hier, obľúbených zábavných relácií, dokumentov a koncertov. Vstup do nového roka bude pre televíznych divákov aj rozhlasových poslucháčov RTVS rozhodne nezabudnuteľný. RTVS na Jednotke aj v prvom novoročnom týždni pokračuje vo sviatočnej vysielacej štruktúre. Pre divákov má pripravených veľa premiér pôvodnej aj koprodukčnej tvorby pre deti aj dospelých.

Silvester v znamení hudby

V poslednú nedeľu v roku, 31. decembra, sú pripravené silvestrovské špeciály obľúbených relácií a hodinu pred polnocou nebude chýbať talkšou Neskoro večer s Petrom Marcinom. Po polnoci je pre divákov pripravený premiérový koncert Zuzana Smatanová – 20 rokov na scéne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Literárny fond ocenil publikácie, ktoré vydal Divadelný ústav. Sú skvelým tipom na darček pod stromček!
Literárny fond ocenil publikácie, ktoré vydal Divadelný ústav. Sú skvelým tipom na darček pod stromček!

Silvester na Dvojke bude v znamení svetových hudobných hviezd. Počas dňa divákov potešia hudobné dokumenty: Britney Spears, Michael Jackson, Madonna, George Michael, Elton John a Tina Turner. Večernú silvestrovskú zábavu odštartuje o 19.15 h premiérový dokument o svetoznámej speváčke Mariah Carey: Milovaná diva. Nasledovať bude dokument s názvom ABBA navždy: víťaz berie všetkoDo polnoci divákov zabavia legendárne kapely Beatles a Queen. Po polnoci si staršie ročníky zaspomínajú na legendárnu humornú dvojicu Lasica a Satinský v programe Ktosi je za dverami.

Nový rok plný valčíkov

Na Nový rok, 1. januára, RTVS uvedie premiéru koprodukčného filmu Slúžka režisérky Mariany Čengel Solčanskej o neobyčajnom priateľstve dvoch žien. Vznikol na základe literárnej predlohy Hany Lasicovej a bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. Počas sviatočného dňa divákov čaká už tradičný Novoročný príhovor prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Sviatočný deň neopomenie ani slovenskú klasiku – muzikál Neberte nám princeznú. Pozrieť si môžete aj film Očovské pastorále a klasickú rozprávku z dielne RTVS Sedem zhavranelých bratov.

Prvý deň v roku 2024 sa na Dvojke ponesie v znamení umenia a nových prírodopisných dokumentov. Cez deň si môžu diváci v premiére vychutnať prvú rozprávku pre nepočujúcich z dielne RTVS Legenda o troch prútoch, K ďalším patrí premiérový dokument o opernej legende Pavarotti a už tradične aj Novoročný koncert Viedenských filharmonikov plný valčíkov a tanečných melódií. 

O Eiffelovke, s rozprávkami aj dobrodružstvom

Počas prvého týždňa nového roka uvedie RTVS v repríze aj ďalšie divácky obľúbené koprodukčné tituly. V stredu 3. januára to budú na Jednotke filmy Šarlatán Čiara. Štvrtok ponúkne Dvojka snímky pre fanúšikov legendárneho Jean-Paula Belmonda. Pripravená je premiéra dvojdielneho titulu Nenapraviteľný Belmondo. Obľúbeného komika strieborného plátna oživí v piatok 5. januára dvojdielny dokument Bláznivé dobrodružstvá Louisa de Funésa. Jednotka v piatok ponúkne romantickú drámu o zrodení najslávnejšej stavby Paríža s názvom Eiffel. 

Prázdninové popoludnia budú plné klasických rozprávok ako Svätojánsky venčekČertovské pero, Kúzelník žito či Mahuliena, zlatá panna. Podvečery budú patriť dobrodružnej klasike vo francúzskych filmoch Hrbáč, Kapitán, V službách kráľa Čierny tulipán.

Trojkráľový víkend s RTVS

Zaujímavý je program Jednotky aj počas trojkráľového víkendu. Prinesie obľúbené rozprávky Pávie pierkoChladné srdce Šípová Ruženka. V hlavnom vysielacom čase uvedú aj tohto roku divácky stále obľúbenú poľskú minisériu Mastičkár. V sobotu 6. januára uvedie film Krištof.

Trojkráľový večer si na Dvojke môžu diváci vychutnať v spoločnosti nesmrteľného Fanfána Tulipána a tragický osud jeho predstaviteľa spoznáte v premiérovom dokumente Gérard Phillipe: Posledná zima.

Prvý víkend roku 2024 štartujú na Jednotke aj ďalšie premiéry novej sezóny. Tiež v nedeľu 7. januára príde na obrazovky nový dramatický seriál RTVS Čas nádejí, ktorý mapuje míľniky slovenskej histórie odohrávajúce sa na pozadí silného rodinného príbehu. A napokon, prvý januárový týždeň uzatvorí v nedeľu film Baba z ľadu so skvelou Zuzanou Kronerovou. RTVS ďalej uvedie premiérový portrét ikonickej krásky svetového filmu s názvom Claudia Cardinale a jej tajomstvo a aj skutočný príbeh lásky Alaina Delona a Romy Schneider – Romy a Alain: veční snúbenci.

Sviatky s TV JOJ v znamení zábavy a rozprávok už dnes

Televízia JOJ pripravila pre svojich divákov hravé rozprávkové Vianoce a najvtipnejšiu zábavu na oslavu konca roka a štartu toho nového! Už dnes (štvrtok 21. 12.) večer odvysielajú hit minuloročných Vianoc – škandinávsku verziu rozprávky Tri oriešky pre Popolušku (o 20:40 hod.). V piatok 22. 12. v programe TV JOJ nebude chýbať jeden z najúspešnejších vianočných titulov Sám doma (o 20:40 hod.) a na Štedrý deň rovnako jeho pokračovanie Sám doma 2: Stratený v NY (o 20:20 hod.). 

Sobota 23. 12. na JOJke prinesie už popoludní a podvečer dve veľké rozprávkové klasiky. Najprv to bude rozprávka Jak se budí princezny (o 15:15 hod.). Po nej nasleduje Princezna se zlatou hvězdou (o 17:10 hod.). Večer o 20:40 sa môžete tešiť zasa na legendárnu komédiu S tebou mě baví svět

Bohatý program vo sviatočné trojdnie

Štedrý deň na JOJke bude bez reklamy. Celý bue patriť mimoriadne obľúbeným titulom ako Doba ľadováMadagaskarPlavčík a VratkoZačarovaná EllaGrinchDoba ľadová: Zem v pohybe. Už ráno 24. 12. diváci uvidia v premiére animovaný film Mariah Carey: Vianočné želanie

Skvelý program pripravujú v JOJke aj na ďalšie sviatočné dni. V pondelok 25. 12. popoludní odvysiela klasické rozprávky Tři veteráni a Kráľ Drozdia brada. Večer si diváci určite nenechajú ujsť megaúspešnú komédiu Pelíšky.

Štefanský utorok 26. 12. sa bude, ako inak, niesť v duchu zábavy – s kultovými komédiami Císařův pekař – Pekařův císař či Slunce, seno, erotika. Večer sa diváci nasmejú pri skvelom filme s legendárnym Tomášom Holým Jak vytrhnout velrybě stoličku, aj pri novšej komédii Ženská na vrcholu.

Medzi sviatkami na divákov JOJky v prime time čakajú filmy Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw (27. 12.), skvelá americká komédia Prázdniny s Cameron Diaz a Kate Winslet (28. 12.) a tiež veľa premiérových titulov. K ním patrí aj komédia Podfuk za všetky prachy (29. 12.). Ďalej to bude premiéra českej televíznej komédie Ledviny bez viny a veľkého koncertu na počesť hudobnej legendy – Pocta Karlu Gottovi. Záznam koncertu s najväčšími speváckymi hviezdami si vychutnáte 30. 12.2023.

Silvester a Nový rok na JOJke

Aj na Silvestra sa budú tvorcovia so svojimi divákmi veľa smiať. Pripravujú obľúbené Silvestrovské Inkognito. V špeciálnom silvestrovskom vydaní uvedú v posledný večer tohto roku svoju úplne novú súťažno-zábavnú reláciu Vtip za stovku, talkshow s Ondrejom Kandráčom a Filipom Tůmom. Nový rok odštartuje TVJOJ s veľkou novoročnou premiérou. Tou bude netradičná rozprávka pre dospelých – americký akčný fantazijný film Princezná (o 20:40 hod.).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Darujte Vianoce či Mikuláša v SND
Tip na darček pod stromček: Darujte Vianoce či Mikuláša v SND

Markíza sľubuje čarovné Vianoce pre celú rodinu i silvestrovskú zábavu

TV Markíza svojím divákom sľubuje čarovné Vianoce pre celú rodinu a skvelú silvestrovskú zábavu so Simonou a Možné je všetko! „Tohtoročné Vianoce na Markíze budú skutočne čarovné a doslova nabité všetkými tradičnými rozprávkami a rodinnými filmami, bez ktorých by si diváci najkrajšie sviatky v roku azda ani nedokázali predstaviť. Tematické stanice zas ponúknu to najlepšie pre fanúšikov najrôznejších žánrov – od romantiky, cez akčné kinohity, obľúbené krimiseriály, až po kultové sitkomy,“ povedala programová riaditeľka skupiny Markíza Silvia Majeská. 

Televízia Doma poteší fanúšikov vianočných romantických filmov. Dajto zase cieli na milovníkov akcie, dobrodružstva a skvelého humoru a Markíza KRIMI bude aj cez sviatky na stope zločinu. Na platforme VOYO uvedie kultové sviatočné klasiky.

Čarovné Vianoce na Markíze

Televízia Markíza prinesie divákom počas Vianoc skutočne pestrú ponuku programov pre celú rodinu. Sľubuje všetko kúzelné a magické, čo nájdete v bohatom menu sviatočných filmov a klasických rozprávok. V predvečer Vianoc (v sobotu, 23. decembra) divákov a diváčky výborne naladí legendárna rozprávka Perinbaba (20:30 h) z dielne nezabudnuteľného Juraja Jakubiska a nasledujúca hviezdne obsadená česká romantická komédia Román pro ženy (22:35 h). Popoludnie vyplnia obľúbené rozprávkové príbehy O statečném kováři (13:25 h), Posledný bohatier (15:10 h) a Shrek: Zvonec a koniec (17:30 h).

Na Štedrý deň (v nedeľu, 24. decembra) nebudú chýbať neodmysliteľné vianočné klasiky ako Princezna ze mlejna (13:40 h), Soľ nad zlato (16:35 h), Perinbaba (18:30 h) či Mrázik (20:30 h). Popoludní štedrovečernú pohodu dotvoria vianočné špeciály obľúbených seriálových hitov Mama na prenájom (15:50 h), Pán profesor (16:05 h) a Dunaj, k vašim službám (16:15 h).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Perinbaba a dva svety
Najočakávanejší slovenský film posledných rokov - Jakubiskov ostatný film Perinbaba a dva svety mieri do kín

Veľkou televíznou premiérou bude o 22:10 h moderného spracovania legendárneho rozprávkového príbehu Popoluška so speváckou hviezdou Camilou Cabello v hlavnej úlohe. Divákom sa v nej v úlohe kráľa predstaví aj slávny predstaviteľ agenta 007 Jamesa Bonda Pierce Brosnan. 

Prvý sviatok vianočný (pondelok, 25. decembra) sa bude o 20:30 h niesť v znamení slovenskej premiéry vynikajúceho dobrodružného rodinného kinohitu Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora, na ktorý o 23:15 h svojou zasneženou atmosférou nadviaže česká komédia Špindl 2. Pondelkový sviatočný podvečer divákom spríjemnia ďalšie nezabudnuteľné rozprávky Princezna ze mlejna 2 (15:00 h) a Pyšná princezna (17:30 h).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Traja mušketieri Milady / Eva Green
Do slovenských kín mieria Traja mušketieri Milady. V hlavnej úlohe prichádza Eva Green

Druhý sviatok vianočný (utorok, 26. decembra) prinesie taktiež o 20:30 h návrat obľúbenej vianočnej klasiky Kúzelná opatrovateľka. O 22:25 h doplní dobrodružná komiksová komédia Shazam! V utorok sa diváci môžu tešiť na Janka Kronera a Ondřeja Vetchého v rozprávkovej klasike Nebojsa (15:30 h). Chýbať opäť nebude ani legendárny Mrázik (17:10 h). 

Vianočnú programovú ponuku osviežia aj ďalšie atraktívne filmové premiéry ako Čarodejnice (štvrtok, 28. decembra, o 14:55 h), Princ mamáčik (štvrtok, 28. decembra, o 20:30 h), Space Jam: Nová legenda (sobota, 30. decembra, o 14:40 h), Tenet (sobota, 30. decembra, o 20:30 h) či Úniková hra: Turnaj šampiónov (sobota, 30. decembra, o 23:30 h).

Aj pred a medzi sviatkami sa diváci a diváčky môžu tešiť na filmové klasiky ako Slunce, seno, jahody (štvrtok, 21. decembra, o 20:30 h), Slunce, seno, a pár facek (streda, 27. decembra, o 20:30 h), Kúzelná opatrovateľka 2 (piatok, 29. decembra, o 20:30 h) alebo Nevera po slovensky (nedeľa, 31. decembra, o 14:00 h). 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Antigona / Tiráž
Inovatívna Antigona v plnokrvnom komikse (recenzia)

Romantické Vianoce na Doma

Televízia Doma aj tento rok prinesie svojim divákom a diváčkam množstvo premiér romanticky ladených rodinných filmov s vianočným nádychom, ktoré sa každoročne tešia mimoriadnej diváckej obľube. Veď  na Doma predvianočná nálada vládne už od začiatku decembra. Vianočné romantické filmy sú totiž v programovej ponuke každý jeden večer v týždni.

Sviatočné obdobie divákom spríjemnia novinkové tituly ako Vianočný valčík (pondelok, 25. decembra, o 20:30 h), Vianoce v Brusnicovej aleji (utorok, 26. decembra, o 20:30 h), Magické Vianoce na Aljaške (streda, 27. decembra, o 22:30 h), Vianoce na viniciach (štvrtok, 28. decembra, o 20:30 h) či Malé ženy (piatok, 29. decembra, o 20:30 h). Chýbať nebudú ani obľúbené klasiky ako Na Vianoce nepečiem (sobota, 23. decembra, o 18:20 h), Popoluška (sobota, 23. decembra, o 21:30 h) alebo Moderná Snehulienka (nedeľa, 24. decembra, o 14:35 h). 

Na Dome aj s nezabudnuteľným maestrom Karlom Gottom

Štedrý večer (sobota, 24. decembra) sa na Doma ponesie v znamení skvelej zábavy vďaka dvojitej dávke obľúbenej hudobno-zábavnej relácie Chart Show (18:30 h) s moderátorkou Adelou Vinczeovou. Čakajú vás opäť rebríčky najväčších vianočných hitov, ako aj tie najpopulárnejšie československé filmové hity. Následne si diváci o 22:50 h budú môcť vychutnať záznam jedinečného koncertu nezabudnuteľného maestra Karla Gotta z pražskej O2 Arény. Pripomeňte si známe piesne skvelého speváka a niekoľkonásobného Českého slávika. Bude to veľkolepá šou, patriaca dodnes ku skvostom českej hudobnej produkcie. Prekypuje najlepšími speváckymi výkonmi, inštrumentálnou dokonalosťou a úžasnými efektmi. Na koncertnom pódiu si spolu s Gottom zaspievali Monika Absolonová, Gabriela Gunčíková a Dasha. 

Nový rok 2024 odštartuje televízia Doma 1. januára s romantickou klasikou Rozum a cit (16:20 h), úplne novým tureckým romantickým seriálom Nauč ma milovať (19:00 h) a s oscarovým kinohitom Zrodila sa hviezda (21:00 h) v hlavných úlohách s Lady Gaga a Bradleym Cooperom. 

Silvestrovská zábava

Silvester sa ponesie v znamení skvelej zábavy vďaka stand-upu populárnej komičky Simony a špeciálnemu vydaniu šou Možné je všetko! s množstvom hviezdnych hostí. Nemôžem opomenúť ani naše Voyo, v rámci ktorého pokračujeme v neustálom posilňovaní ponúkaného obsahu o ďalšie exkluzívne tituly a zaujímavé novinky. Okrem toho si predplatitelia môžu vychutnať desiatky najobľúbenejších sviatočných titulov, od Tři oříšky pro Popelku, cez Pelíšky, až po S tebou mě baví svět a mnohé ďalšie,“ dodala. So silnou filmovou premiérou vstúpi Markíza aj do nového roka 2024. V pondelok, 1. januára, o 20:30 h odvysiela hviezdne obsadenú českú rozprávku Najväčší dar. Zahrala si v nej aj obľúbená slovenská herečka Zuzana Kubovčíková Šebová.

Tú najlepšiu televíznu zábavu si diváci na Silvestra budú môcť vychutnať jedine na Markíze. Večer odštartuje o 20:30 h prvý ženský comedy špeciál na Slovensku Simona: Donaha! Zamýšľa nad telom, vzťahmi, feministkami, mužmi i turistikou. Posledné hodiny roku divákom spríjemnia o 21:50 h obľúbení zabávači zo šou Možné je všetko! Opäť sa postarajú o neopakovateľné vtipné situácie a skvelú atmosféru. Okrem moderátora Dana Dangla sa môžu v špeciálnom silvestrovskom vydaní tešiť na Adelu Vinczeovú, Tomáša Maštalíra, Zuzanu Kubovčíkovú Šebovú, Juraja Kemku, Petru Polnišovú, Adama Bardyho, Petru Dubayovú a Lukáša Latináka. Televízia Doma si na silvestrovský večer pripravila úspešné české komédie Po čem muži touží (20:30 h), Štěstí je krásná věc (22:30 h) a Špindl 2 (00:35 h). 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Máte radi umenie? Zavítajte na predajnú výstavu Línie v tvorbe Jany Majerskej do Galérie ÚĽUV v Tatranskej Lomnici.
Máte radi umenie? Zavítajte na predajnú výstavu Línie v tvorbe Jany Majerskej do Galérie ÚĽUV v Tatranskej Lomnici!

Vianoce plné noviniek aj obľúbených klasík na Voyo

V predvianočnej ponuke najznámejšej slovenskej streamovacej služby Voyo nechýba bohatá vianočná nádielka plná noviniek, obľúbených slovenských, českých aj zahraničných rozprávok a filmov ako stvorených pre skutočnú sviatočnú pohodu. Tú najlepšiu vianočnú atmosféru navodia kedykoľvek na Voyo čarovné Tři oříšky pro Popelku s nezabudnuteľnou Libušou Šafránkovou.

V ponuke streamovacej služby nechýbajú ani ďalšie populárne klasické filmové rozprávky a rodinné filmy, ako napríklad Pelíšky, Perinbaba, S tebou mě baví svět, Anjel Pána a Anjel Pána 2, Sněženky a machři, Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty, Nebojsa, Galoše šťastia, Princezna se zlatou hvězdou či Šíleně smutná princezna.

A to nie je všetko. Chýbať nebudú ani Soľ nad zlato, Kráľ Drozdia brada, Popolvár najväčší na svete, Princ a Večernice, Falošný princ, Třetí princ, Dívka na koštěti, Byl jednou jeden král, Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Tři veteráni, Dařbuján a Pandrhola, Honza málem králem, Plavčík a Vratko a ďalšie nestarnúce klasiky.

Z novších slovenských a českých titulov sú to napríklad filmy Známi neznámi, Vianočný Kameňák, Želanie pre Ježiška, Padesátka, Dračia princezná, V lete ti poviem, ako sa mám, Přijde letos Ježíšek?, Hodinárov učeň, Tři bratři, Sedem zhavranelých bratov, Čertí brko, Zakliate pierko, Pravý rytíř, Keď draka bolí hlava, Krídla Vianoc či Sokoliar Tomáš

Voyo ponúka aj množstvo zahraničných filmových lahôdok s vianočnou tematikou. Okrem nich si v kategórii Voyo Film, teda v ponuke českých a slovenských filmov, ktoré krátko po kinopremiére prichádzajú na Voyo, môžu predplatitelia vychutnať aj najnovšie filmy ako Smolu nosíš ty, láska, Želanie k narodeninám, Buď chlap! či Život pre samoukov

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Vianočné trhy Bratislava / Advent
Nalaďme sa na Vianoce 2023: Vianočné trhy začínajú po Slovensku

Veríme, že sa necháte inšpirovať a užijete si čarovné, spokojné a pohodové nadchádzajúce vianočné sviatky tak, ako to máte radi. Aj keď ešte do Štedrého dňa ešte čo-to chýba a na portáli Art & History Magazine ešte nejaké články v najbližších dňoch pribudnú, už teraz želáme vám – naši drahí čitatelia, krásne sviatky!

Foto: SFÚ, Silvia Mária Petrovits

Zdroj: SFÚ, PR oddelenie RTVS, Markíza, Joj

Spracovala Silvia Mária Petrovits

*** Posledná aktualizácia: 2023-12-23 (výmena titulky/SFU – adm) ***

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »