Novinky

Kam za kultúrou? S ponukou plnou zážitkov prichádza aj 13. týždeň roka

Kam za kultúrou? S ponukou plnou zážitkov prichádza aj 13. týždeň roka

Kam za kultúrou prináša ďalší diel s čerstvými tipmi na tie najatraktívnejšie zážitky. Oslávime Svetový deň divadla, navštívime divadelné premiéry, na kávu si sadneme s vynikajúcim slovenským dirigentom Rastislavom Štúrom a necháme sa strhnúť koncertnými zážitkami. A predstavíme si tiež niekoľko zaujímavých výstav.

Pomaly sa nám “zvíkendieva”, a to je ten najsprávnejší čas zrelaxovať a pozamýšľať nad plánovaním nadchádzajúceho týždňa. A ak chcete zamieriť za kultúrou, či už do divadla, na koncerty alebo výstavy, potom je tu pre vás aj najnovšie pokračovanie našej pravidelnej rubriky Kam za kultúrou. Týždeň od pondelka 24. marca sľubuje bohatú ponuku kultúrnych podujatí. Núdza nebude pritom tri divadelné premiéry, krásne koncerty a zaujímavé výstavy či bežné, no pritom atraktívne divadelné predstavenia. Záver marca sľubuje tiež pompéznu oslavu Svetového dňa divadla, ktorý každoročne pripadá na 27. marec.

Za kinom do Piešťan

Prvou zástavkou 13. tohtoročného vydania týždenných tipov Kam za kultúrou bude Dom umenia SF v Piešťanoch. Práve tam vo štvrtok 27. marca o 18:00 hod. odvysielajú premiéru očakávaného rodinného filmu Petra Zahrádku s hviezdnym obsadením Ako sa nám to mohlo stať!? 

Jitka Čvančarová, Bolek Polívka, Miroslav Donutil, Eva Leinweberová, Simona Lewandowska, Filip Červenka, Jiří Ployhar ml., Tereza Blažková a ďalší pozvú divákov do deja stretu dvoch svetov – aristokratického a “obyčajného”. Veľká aristokratická rodina Cimburk-Kolowratníkovcov sa pri plánovanej svadbe svojich detí stretáva so slabšie situovanou a skromnejšou rodinou Novákovcov. Budúca nevesta a ženích preverujú svoj pôvod, čo zamieša kartami harmonického súžitia dvoch nesúrodých rodín. Ako sa bude tento turbulentný príbeh ďalej vyvíjať uvidíte aj v Piešťanoch.

Kam za kultúrou? Do divadla!

Prenesme sa do sveta divadla, ktoré navyše 27. marca oslávi Svetový deň divadla. Z aktuálnej ponuky slovenských divadelných scén sme pre vás vybrali niekoľko. Ako prvé si aj v tomto vydaní našej rubriky Kam za kultúrou predstavme premiéry. Bratislavčanov čaká novinka v Činohre SND. Na dosky Divadla JanArt prichádza dlho očakávaný Zvonár u Matky Božej. S novinkou počas najbližších dní počítajte aj v Banskej Bystrici. Uvedie ju baletný súbor Štátnej opery.

INZERCIA / Článok pokračuje pod reklamou

Prvú divadelné premiéru týždňa prináša Divadlo JANART. Tanečné predstavenie na motívy svetoznámeho príbehu vášne, lásky a tragédie v jedinečnom tanečnom predstavení Zvonár u Matky Božej prichádza na divadelné dosky už záverom marca. Veľkolepú premiéru naplánovali vo štvrtok a piatok 27. a 28. marca 2025 o 18:30. Vychutnajte si slávny príbeh v novom javiskovom podaní, ktoré garantuje nezabudnuteľný umelecký zážitok! Vstupenky zakúpite v sieti Predpredaj.sk Ticketportal.sk.

Zvonár u Matky Božej

Za druhou premiérou týždňa sa vyberte do mesta pod Urpínom. Štátna opera uvádza v piatok 28. marca 2025 hudobno-dramatické a tanečné dielo Frida. Sugestívny tanečný príbeh, ktorý obsahuje i dramatické pasáže, ilustruje životný príbeh jednej z najikonickejších maliarok 20. storočia Fridy Kahlo. Jej osobnosť je natoľko inšpiratívna i dnes, že podnietila i vznik nového autorského diela, v ktorého centre stojí Frida ako osobnosť nesmierneho talentu, tvorivosti, životnej vervy, emancipácie a napokon i vlastnej deštrukcie. 

Štátna opera

Príbeh znázorňuje ženu, ktorá reprezentuje politické i spoločenské peripetie 1. polovice 20. storočia. Vyšla z tradícií rurálneho mexického prostredia a výtvarný jazyk autentickej mexickej kultúry miešala s prvkami realizmu, symbolizmu a surrealizmu. Autorkou diela je choreografka a režisérka Marika Mikanová, ktorá pôsobí v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

S novinkou prichádza aj SND

Činohra Slovenského národného divadla ponúka ďalšiu premiérovú novinku aktuálnej divadelnej sezóny. V sobotu 29. marca 2025 totiž v Modrom salóne ponúkne inscenáciu Život je pes Gertrudy S. Tá hovorí o Gertrude Stein, ktorá bez väčších pochybností patrí k jednej z najpozoruhodnejších, no zároveň pomerne kontroverzných ženských figúr 20. storočia. Napriek tomu, že bola podporovateľkou, propagátorkou a mecénkou mužov ako Pablo Picasso, Georges Braque, Ernest Hemingway, Henri Matisse, Francis Scott Fitzgerald či ďalší, nielen v našom kontexte ostali jej osobnosť a odkaz viac-menej zabudnuté.

Život je pes Gertrudy S.
Z pripravovanej novinky Život je pes Gertrudy S. Foto: Bara Podola

Táto inscenácia si nekladie za cieľ hodnotiť ani vynášať súdy, ale skôr skúmať mikrodetaily a motivácie v živote americkej Židovky s nemeckými koreňmi a bilingválnou výchovou, ktorá sa okľukou vrátila na starý kontinent. Po čom túžila avantgardná poetka, dramatička, libretistka, prekladateľka a autorka románov inšpirovaná kubizmom, jedna z najvýraznejších literárnych experimentátoriek a najmä žena, ktorá pomohla mnohým mužom stať sa veľkými? Možno s ňou máme všetci v konečnom dôsledku spoločné viac, než si myslíme. Predsa len bola tiež človekom. Z mäsa a kostí. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Bratislava pod lupou: poznáte historické fontány?
Bratislava pod lupou: poznáte historické fontány?

Pôvodnú hru z pera Terezy Trusinovej, u ktorej si Činohra SND objednala text už po druhý raz, zrežíruje Jana Wernerová, etablujúca sa režisérka, príslušníčka strednej generácie, ktorá sa dosiaľ realizovala najmä v Divadle Na Peróne.

Na kávičku s Rastislavom Štúrom

V deň Svetového dňa divadla sa vyberieme aj do Divadelnej kaviarne. Slovenské národné divadlo pozýva vo štvrtok 27. marca o 17:00 hod. do Operného salóna na kávičku. Hosťom moderátorky Izabely Pažítkovej bude tentoraz riaditeľ Opery SND a vynikajúci slovenský operný dirigent Rastislav Štúr. Patrí k našim výrazným umeleckým osobnostiam. Predstavil sa na prestížnych operných scénach a koncertných pódiách Európy i Ameriky. Realizoval operné turné v Japonsku i Číne, diriguje zahraničné orchestre a po jeho boku vystupovali hviezdy svetového operného neba. Rastislav Štúr naštudoval desiatky operných diel, za ktoré získal niekoľko významných ocenení vrátane Ceny Frica Kafendu či Krištáľové krídlo za rok 2017. 

Edita Gruberová a Rastislav Štúr
Edita Gruberová a Rastislav Štúr v roku 2012. Zdroj: Rastislav Štúr

Rastislav Štúr bol dirigentom i šéfdirigentom Opery SND a v rokoch 2018 až 2021 aj riaditeľom tohto umeleckého súboru. Na post riaditeľa Opery SND nastúpil opäť 15. októbra 2024. Je častým hosťom v Národnom divadle v Prahe. V Divadelnej kaviarni porozpráva Rastislav Štúr nielen o svojej profesionálnej kariére, ale aj o svojich zaujímavých záľubách.

Do divadla aj za repertoárovými titulmi

Aj v tomto vydaní Kam za kultúrou sa pozrieme na niekoľko repertoárových titulov, ktoré sa vám oplatí vidieť, a možno aj opakovane. V Bratislave sa zastavte v Divadle Nová scéna. Na Svetový deň divadla – vo štvrtok a taktiež aj v piatok nachystali strhujúcu komornú komédiu o dlhoročnom manželstve Sex pre pokročilých, ktorá aj vďaka skvelému obsadeniu nikoho nenechá chladným. Za videnie však stojí aj komédia o detstve, dospievaní a dospelosti Dáš to!, ktorá na dosky Veľkej sály prichádza opäť v piatok. 

Sex pre pokročilých / Lucia Vráblicová a Pavol Topoľský / Divadlo Nová scéna / Kam za kultúrou
Lucia Vráblicová a Pavol Topoľský v komédii Sex pre pokročilých. Zdroj: Robert Tappert / Divadlo Nová Scéna

Priaznivcov muzikálov poteší Nová scéna už v utorok 25. marca sviežim letným muzikálom v divadelnom šate a s nesmrteľnými hitmi skupiny ABBA – Mamma Mia! Víkendové dni sa však ponesú v znamení legendárnych muzikálových Mačiek! 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Mačky / Cats / Divadlo Nová scéna / Kam za kultúrou
Legendárny muzikál Cats / Mačky sa vracia na dosky Divadla Nová scéna v obnovenej premiére

A keď je reč o muzikáloch, tak tu máme ešte jeden tip. Za muzikálom sa vydať môžete v piatok aj do Nitry. Divadlo Andreja Bagara ponúkne divákom zážitok s kultovým muzikálom Na skle maľované!

Spišské divadlo pre deti aj dospelých

Kam za kultúrou ani tentoraz nevynechá Spišské divadlo. Aj počas najbližších dní myslia s programom tak na detského diváka, ako na dospelé publikum. V stredu 26. marca o 19:00 hod. ponúknu v Štúdiu Spišského divadla inscenáciu My a tí druhí na motívy diel Júliusa Barča-Ivana. Do Veľkej sály Spišského divadla však spišskonovoveskí divadelníci pozvú v piatok 28. marca 2025. Nenechajte si tam ujsť večerné predstavenie komédie Všetko o ženách. Dozviete sa tam všetko, čo ste kedy chceli vedieť o ženách, ale hanbili ste sa spýtať.

My a tí druhí / Kam za kultúrou
Z predstavenia My a tí druhí. Foto: Robert Tappert

Deťom ponúknu v poslednú marcovú nedeľu o 16:00 hod. rozprávkový príbeh o maličkom chlapčiatku, Jankovi Hraškovi a jeho veľkom dobrodružstve.

Košice prajú najmä činohre

Divadelné tipy tohto vydania rubriky Kam za kultúrou zakončíme v Národnom divadle Košice. Z jeho ponuky tentoraz potešíme priaznivcov činoherného súboru aj literárnej klasiky. Sľúbená je skvelá zábava a tie najlepšie zážitky. Už v pondelok 24. marca 2025 ponúknu epickú komédiu nemeckého dramatika Bertolta Brechta, Pán Puntila a jeho sluha Matti, ktorá aj vďaka režijnému uchopeniu a skvelému obsadeniu ponúka tie najlepšie zážitky. 

Utorok v Košiciach patrí francúzskemu kráľovi komédie, Jeanovi B. P. Molièrovi a jeho Škole žien. Štvrtok a piatok sa ponesú tiež v znamení dobrej nálady. Košická činohra totiž uvádza v reprízach Palárikovu veselohru Dobrodružstvo pri obžinkoch.

Výberovka Kam za kultúrou praje aj hudbe

Divadelné tipy sú za nami a teraz sa pozrime do ponuky koncertných podujatí. V Kam za kultúrou nevynecháme Bratislavu, Žilinu ani Košice, naše tradičné body záujmu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Moliére
Moliére, smutný komik alebo túžba každého umelca

Avšak už na pondelok 24. marca máme pre vás jeden tip, najmä však ním cielime na obdivovateľov Bachovej hudby. Je ním koncert Toto je Bach!, ktorý sa uskutoční v Malom Berlíne. Téma je mimoriadne zaujímavá, a to z dôvodu, že práve v marci uplynie 340 rokov od narodenia Johanna Sebastiána Bacha.  Predstaviť hudbu veľkého génia otvoreným ušiam chcú autori projektu violončelisti Ján Slávik a Eugen Prochác. Obaja majú so vzdelávaním mladých poslucháčov bohaté skúsenosti a patria k autentickým odborníkom na Bachovu hudbu. 

V znamení Bacha

Ján Slávik a Eugen Prochác hrajú jeho skladby dlhšie ako 40 rokov a v nedávnych rokoch obaja nahrali Bachove suity pre violončelo. Práve prostredníctvom nich sa pokúsia priniesť publikum do fascinujúceho sveta geniálneho skladateľa. Asistovať im budú zakladatelia vydavateľstva Real Music House, Robert Pospiš a Martin Sillay. Tí sa predstavia v úlohách moderátorov a sprievodcov po bohatom hudobnom svete nemeckého velikána. 

V programe zaznie živá hudba, vysvetlí sa dobový kontext aj problematika violončela ako nástroja. Bachovi stačil jeden nástroj, ktorý pripomínal celý orchester. Návštevníci zažijú špičkovú interpretáciu na vlastné uši. Rovnako hodnotná bude aj samotná analýza daných skladieb a následná diskusia.

Bratislava ponúkne lahôdku aj rodinný koncert

Veľkolepým hudobným highlightom týždňa bude komorný recitál na pôde bratislavskej Reduty. V utorok 25. marca 2025 o 19:00 hod. sa v Malej sále Slovenskej filharmónie publiku predstaví dvojica popredných českých interpretov s medzinárodným presahom. Hosťami cyklu Komorná hudba budú hobojista Vilém Veverka a harfistka Kateřina Englichová, ktorí už viac ako dvadsať rokov tvoria spoločne komorné zoskupenie. Na publikum čaká inšpirujúci program, brilantná interpretácia a unikátna nástrojová kombinácia. Tieto ingrediencie sľubujú veľký umelecký zážitok utorkového koncertu v Malej sále Slovenskej filharmónie.

Vilém Veverka & Kateřina Englichová / Pro musica nostra Gömöriensi
Vilém Veverka & Kateřina Englichová. Zdroj: Pro musica nostra Gömöriensi

Marcový program Slovenskej filharmónie vyvrcholí koncertom Populárneho cyklu vo štvrtok a sobotňajším Rodinným koncertom. Slovenská filharmónia uvedie pod taktovkou dirigenta Petra Altrichtera v tieto dni program zostavený z diel Sibelia, Griega a Mendelssohna-Bartholdyho v severskom štýle. na úvod zaznie symfonická báseň Finlandia Jeana Sibelia, ktorá bola pôvodne súčasťou siedmich fragmentov z dejín Fínska. Neskôr autor dielo zrevidoval a uvádzal samostatne. Stredná kantabilná pasáž je dodnes neoficiálnou hymnou Fínska. 

Petr Altrichter
Petr Altrichter. Foto: Martin Divíšek

V slávnom Griegovom Koncerte pre klavír a orchester a mol, op. 16 sa k bratislavským Slovenským filharmonikom pripojí hosť večera klavirista Marek Kozák.  Kvality tohto prvého výraznejšieho orchestrálneho diela nórskeho skladateľa  Edvarda Griega  ocenil aj Franz Liszt. Rezultátmi zo zahraničnej cesty Felixa Mendelssohna Bartholdyho do Škótska sú Tretia symfónia „Škótska“ a brilantná predohra Hebridy. Tretia symfónia zaujme baladickou atmosférou, ktorá má vystihnúť prírodné a historické reálie Škótska.

Kam za kultúrou v Žiline? V znamení dvoch klavírov

Pravidelnou zástavkou našich tipov Kam za kultúrou býva aj Dom umenia Fatra v Žiline. Vo štvrtok 27. marca večer sa tam uskutoční druhý koncert s názvom Sólo pre dva Steinwaye. Na pódium Domu umenia Fatra sa totiž vracia festival Piano Days, ktorý aktuálne píše svoj 5. ročník. Dvojicu klavírov značky Steinway rozoznejú klaviristi Matej Arendárik a Pavol Bohdan Zápotočný, ktorý spolu tvoria duo. S programom, ktorý ponúkne dielo Mozarta, Brahmsa, Liszta aj Ravela, ponúknu publiku skvelý klavírny zážitok.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Allegretto Žilina 2025
Festival Allegretto Žilina 2025 – oslava mladých hudobných talentov

Koncertné tipy uzavrieme v Košiciach. Vo štvrtok 27. marca o 19:00 hod. sa v Dome umenia po boku košických filharmonikov predstaví štvorica mladých talentov z radov najlepších študentov Konzervatória Petra Dvorského. Pod vedením dirigenta Sandera Teepena uvedú Čajkovského Symfóniu č. 5 e mol.

Košice čaká pôstny koncert

V dňoch 23. – 26. marca sa v Košiciach uskutoční workshop barokovej hudby pod vedením dirigenta Mareka Štryncla, umeleckého vedúceho súboru Musica Florea z Českej republiky. Projekt zastrešujú dve hudobné telesá z Košíc, EDEVART Orchestra a Zbor sv. Cecílie pri Dóme sv. Alžbety. Na projekte participujú aj študenti Konzervatória Petra Dvorského. 

Zbor Dóm v Košiciach / Kam za kultúrou
EDEVART Orchestra z Košíc a Zbor sv. Cecílie pri Dóme sv. Alžbety.

Získané poznatky budú spomínaní mladí umelci prezentovať na pôstnom koncerte duchovnej hudby, ktorý sa uskutoční v košickom Dóme sv. Alžbety v stredu 26. marca 2025 o 18:00 hod. a vo štvrtok 27. 3. 2025 taktiež o 19:00 hod. v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove. Pôstny koncert nesie názov Stabat Mater podľa stredovekého pôstneho mariánskeho hymnu, ktorý popisuje bolesti Ježišovej Matky Márie, a ktorý sa dočkal nejedného zhudobnenia a uvádzania zvlášť v pôstnom období. V programe koncertu zaznie program utvorený s dielami G. Allegriho Miserere mei od E. R. d´Astorgu sa priestormi košického Dómu bude niesť jeho Stabat Mater. 

Kam za kultúrou? Na výstavy!

Súčasťou našich tipov bývajú aj výstavy. Pripomíname pomaly končiacu výstavu v Apponyiho historickej knižnici v Oponiciach, ktorú sprístupnili pri príležitosti mesiaca knihy. Výstava s názvom Od Proglasu po ypsilon vás prevedie fascinujúcim vývojom slovenského jazyka od jeho počiatkov v staroslovienčine až po podobu, ktorú dostal v polovici 19. storočia. V Považskom múzeu nezabudnite navštíviť výstavu, ktorá vás pozve do starovekého Egypta a jeho dedičstvo predstaví ako poklad Nílu. Ďalšie tipy na atraktívne výstavy nájdete v samostatnom vydaní tipov Kam na výstavy.

Egypt / Kam za kultúrou
Výstava, ktorá vás vtiahne do Egypta. Foto: Ján Hertlík, FB

Počas pôstneho obdobia sa vydajte do bratislavského Kostola sv. Alžbety. A to nielen, ak ste katolík alebo túžite tento ikonický sakrálny priestor vidieť na vlastné oči. Modrý kostol sa pred bohoslužbami otvára návštevníkom nielen na modlitbu. Priestor v tomto období dopĺňa aj panelová výstava, ktorá ukazuje veľkoformátové umelecké fotografie slovenských fotografov združených v Spoločenstve kresťanských fotografov Človek a Viera. 

Modrý kostolík / výstava / Kam za kultúrou / výstavy
Z výstavy slovenských kresťanských fotografov. Foto: Silvia Mária Petrovits

Prostredníctvom umeleckej fotografie zvečnili momentky zo života Cirkvi na Slovensku. Nielenže dokumentujú kresťanské akcie a život Cirkvi, ale snažia sa týmto spôsobom verejnosti prerozprávať príbehy a ohlasovať radosť evanjelia.

Vezmeme vás na prednášku aj krst knihy

Zaujímavé sú však aj ďalšie podujatia. V utorok 25. marca sa o 18:00 hod. v piešťanskom Dome umenia SF vydajte za strhujúcim príbehom architekta – vizionára Lászlóa Tótha vo filmovom šate. Architekt László Tóth je fiktívna postava podľa režiséra Bradyho Corbeta je akousi syntézou tvorcov, ktorí v povojnovom svete svojimi mimoriadnymi víziami natoľko predbehli svoju dobu, že skôr bojovali, než tvorili.

László Tóth (Adrien Brody), architekt európskeho mena, sa v koncentračnom tábore stáva číslom a odsúdencom na smrť. Hoci inferno holokaustu prežije musí opustiť doráňanú Európu a pokúsi sa o reštart za veľkou mlákou. Povesť výnimočného architekta však zostala v Budapešti a americký sen nie je vôbec samozrejmosťou. László vkladá nádej do mecenáša Van Burena (Guy Pearce). Svoj výnimočný talent, ale aj traumy z minulosti a vnútorných démonov, vloží do urputnej práce na architektonickom diele. Filmová dráma získala na filmovom festivale v Benátkach Strieborného leva za najlepšiu réžiu a Zlatý glóbus v kategórii najlepšia filmová dráma.

Knižná novinka

V Piešťanoch sa chystá tiež aj prezentácia knižnej novinky. Centrum architektúry vydalo pozoruhodnú monografiu autora Ing. arch. Ľubomíra Mrňu, CSc. pod názvom Architektonická tvorba v Piešťanoch v období socializmu. Autor knihy, rešpektovaný architekt, spisovateľ a lokálpatriot, v nej mapuje tvorbu architektonických ateliérov pôsobiacich v Piešťanoch v období tzv. sorely. Do monografie prispeli aj ďalšie významné osobnosti česko-slovenskej architektúry a piešťanského kultúrneho života. Ak vás táto kniha zaujíma, v stredu 26. marca 17:30 hod. ju uvedú do života.

INZERCIA / Článok pokračuje pod reklamou

Našou ďalšou zástavkou bude Bytča. Práve tam, a konkrétne v tamojšom Sobášnom paláci sa bude vo štvrtok 27. marca 2025 o 17.00 hod. konať odborná prednáška etnologičky Mgr. Adriany Bárdyovej na tému jarných tradícií našich predkov. Etnologička návštevníkom vysvetlí a ozrejmí tradičné zvyky, obyčaje a symboliku v ľudovej kultúre počas sviatkov spojených so záverom zimy, resp. s príchodom jari. Návštevníci sa dozvedia viac o fašiangoch, pôste a Veľkej noci.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Chronológia / Veľká noc
Veľká noc. Ako sa kedysi vypočítaval jej termín?

A to je už z tohto vydania rubriky Kam za kultúrou všetko. Ďakujeme za vašu priazeň a veríme, že ste sa nami nechali inšpirovať aj teraz. Budeme sa tešiť, ak nám zachováte svoju priazeň a prečítate si články tiež z iných rubrík. S radosťou vás budeme sprevádzať aj pri článkoch z oblastí kultúry, histórie a umenia.

— 

Titulka: Mária Kleinová

Foto: Peter Brenkus, Martin Divíšek, Silvia Mária Petrovits, Bara Podola, Jakub Šimoňák, Robert Tappert, Alexander Trizuljak, archívy umelcov, divadiel a múzeí

Zdroj:  Divadlo Andreja Bagara, Divadlo JanArt, Divadlo Nová scéna, Dom umenia SF v Piešťanoch, Národné divadlo Košice, Považské múzeum, Real Music House, Slovenská filharmónia, Slovenská národná knižnica, Slovenské národné divadlo, Spišské divadlo, Štátna filharmónia Košice, Štátny komorný orchester Žilina

Spracovali: Mária Kleinová (divadelné tipy, výstavy a podujatia) a Silvia Mária Petrovitsová (koncerty)

*** Posledná aktualizácia: 2025-03-27 (mklein) ***

Fiľakovo / hrad
Cestovanie Community Eventy História Kultúra Lifestyle News PR

Palócka Veľká noc opäť na Fiľakovskom hrade

Palócka Veľká noc sa opäť uskutoční na Fiľakovskom hrade, a to už na Veľkonočný pondelok. Pripravený je bohatý program…

Read More
Hrad Červený Kameň
Cestovanie Community Divadlo Eventy Kam za kultúrou Kultúra Lifestyle News PR Umenie

Malokarpatská perla – Hrad Červený Kameň sa cez Veľkú noc zaodeje do rozprávky

Malokarpatská perla – Hrad Červený Kameň sa cez veľkonočné prázdniny zaodeje opäť do rozprávky. A doslovne, práve o šatách bude reč. Viete akú rozprávku uvedú?

Read More
laureati skladatelskej sutaze na koncerte v Prahe / Posuň svoju hudbu ďalej
Community Eventy Hudba Kultúra News PR Umenie

Konvergencie pripomínajú: deadline na prihlasovanie diel do 4. ročníka skladateľskej súťaže festivalu Konvergencie sa blíži

Konvergencie pripomínajú mladým skladateľom a skladateľkám. Deadline na prihlasovanie diel do 4. ročníka skladateľskej súťaže festivalu Konvergencie sa blíži.

Read More
Translate »