Kam s deťmi vo februári? Do BIBIANY!

BIBIANA / kam s deťmi

Kam s deťmi v Bratislave počas februára? Kam inam, ako do BIBIANY. Medzinárodný dom umenia pre deti, BIBIANA, pripravil opäť zaujímavý program. Mnohé aktivity pokračujú, iné tento mesiac už končia a ďalšie len začínajú. Prinášame ich veľký prehľad!

Do BIBIANY sa s deťmi vo februári dostanete až od 8. februára. Dovtedy sú tu pre vás iba online aktivity. Mnohé podujatia už tento mesiac končia, iné prebiehajú a ďalšie iba začínajú. Tak teda kam s deťmi a čo na ne čaká tento mesiac? Nuž, najprv sa pozrime na končiace podujatia. 

Výstava BIB 2021 na Hrade pomaly končí

Do konca mesiaca február, ak ste ešte nestihli, treba navštíviť predĺženú výstavu BIENÁLE ILUSTRÁCIÍ BRATISLAVA 2021. Nájdete ju na Bratislavskom hrade. Patrí jej tam 2. poschodie. Pri tej príležitosti si nezabudnite pozrieť ani sprievodné výstavy. Svoju tu mala ilustrátorka Božena Plocháňová či  Albertine, držiteľka Ceny H. Ch. Andersena 2020 za ilustrácie. Takisto za pozretie stojí  výstava Hassana Moosaviho, držiteľa Ceny Grand Prix BIB 2019. Nevynechajte pritom ani tú Jacqueline Woodsonovej, držiteľky Ceny H. Ch. Andersena 2020 za literatúru.

Kam s deťmi? Do krajiny medovníkov i hračiek

V krajine medovníkov / Bibiana / kam s deťmi
Voňavá krajina medovníkov ožíva v BIBIANE. Zdroj: BIBIANA

V BIBANE mnohé výstavy stále pokračujú. Zostáva výstava s vianočnou atmosférou V KRAJINE MEDOVNÍKOV či svet hračiek na výstave OD HRAČKY PO HRAČKU.

Pri návšteve výstavy V KRAJINE MEDOVNÍKOV sa dozviete zaujímavosti z histórie medovníkov. Nielen deti spoznajú exotické korenia, ktoré sa pri ich pečení používajú. A čo by to bolo za medovníkovú výstavu, keby sa nedali spoznávať vlastnými zmyslami. Prenesiete sa tiež do krajiny medovníkov. Stane sa tak pomocou komiksovej rozprávky O malom medovníčati, ktoré ešte nikdy nezažilo Vianoce. Mimochodom, teraz ju môžete navštíviť aj online na www.bibiana.sk.

Stále pokračuje aj výstava OD HRAČKY PO HRAČKU. Je príspevkom BIBIANY k Roku slovenského dizajnu, vyhláseného Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky (viac o nej TU).

Kam s deťmi? Na výstavu o hlave

Novú výstavu s názvom HRAVÁ HLAVA  plánuje BIBIANA otvoriť 18. februára 2022. Inšpirovala ich konceptuálna kniha českých autorov Davida BöhmaOndřeja Buddeusa: Hlava v hlavě. Na výstave nájdete mnoho interaktívnych prvkov o tejto najdôležitejšej časti ľudského tela – hlave. Je to cesta bádania i zábavy. Deti sa dozvedia nielen to, ako ju stvárňovali rôzni umelci, ale aj ďalšie zaujímavosti. Viete, ako ju ľudia rôzne nazývajú? Ako v hlave vzniká nápad? Či koľko váži mozog? Čo sú to vrásky či prečo oči nerastú? Aj na tieto a ďalšie zvedavé otázky spoznajú odpovede. V BIBIANE výstavu nájdete v termíne od 18. 2. 2022 do 18. 9. 2022.

Doma s Bibianou / kam s deťmi

V online svete ešte zostávame

Aj vo februári sa vracia cyklus DOMA S BIBIANOU. Každú sobotu a v jeden februárový štvrtok si BIBIANA pripravuje nový inšpiratívny projekt pre deti aj dospelých. Môžete ho realizovať v domácom či školskom prostredí. A čo to bude tento raz?

Už v sobotu 5. 2. 2022 podniknite výpravu na turnaj či hry v stredovekom duchu. Ako si vyrobiť stredovekého koníka a podniknúť s ním mnohé dobrodružstvá sa dozviete na workshope STREDOVEKÝ KONÍK.

Za tajomstvami slávnych

Do OBRAZÁRNE SLÁVNYCH nás pozve BIBIANA vo štvrtok 17. 2.2022. Dozviete sa na nej samé „pikošky“. Viete, že pripútanie na vozík priviedlo Henriho Matissa k tvorbe papierových koláží? Reč bude o fantazijnej záhrade Clauda Moneta, v ktorej jeho deti vyšľachtili novú odrodu „Papaver Moneti“.   Ale aj o čarovnom dvorčeku Andyho Warhola plnom úchvatných objektov a harabúrd. I o tom ako opisoval hviezdnu oblohu Vincenta van Gogha v listoch bratovi. Odpovede spoznáte 17. 2.2022 v rámci projektu DOMA S BIBIANOU.

Ako pomôcť moru a ako sa stať Picassom?

V knihe Dobrodružstvo na Ostrove korytnačiek ohrozuje morské živočíchy ostrov, ktorý vznikol z odpadu. Moru je potrebné pomôcť. Ako? To sa spolu s deťmi dozviete na podujatí POMOC PRE MORE v sobotu 19. februára 2022 od ilustrátorky tejto krásnej knihy, Klaudii Zorgovskej. 

Zahrať sa s Picassom a na Picassa môžete v poslednú februárovú sobotu. Pablo Picasso pracoval rovnako šikovne s olejovými a vodovými farbami, pastelom, uhlíkom, ceruzkou aj atramentom. Preslávil sa svojimi zvláštnymi portrétmi, ktoré tvoril pomocou geometrických tvarov.  Spolu s deťmi si na workshope HRÁME SA S PICASSOM vyskúšajte, podobne ako Picasso, vytvoriť vlastný kubistický portrét v online výtvarnej dielni BIBIANY.

2 thoughts on “Kam s deťmi vo februári? Do BIBIANY!

Comments are closed.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »