IT HURTS – hudobný debut Michala Candráka

IT HURTS – Michal Candrák / hudobný debut

Dvadsaťtriročný muzikálový herec Michal Candrák sa po ôsmich rokoch pôsobenia na divadelnom javisku rozhodol vydať svoj hudobný debut. V produkcii Vladislava Plevčíka (Vincent Punk Gogh Records) pred niekoľkými dňami uzrela svetlo hudobného sveta skladba It Hurts.

Michal Candrák je autorom hudby aj textu k debutovej skladbe It Hurts. Klavírny sprievod napísal Ján Cibula. Zvukovú zložku doladil Vladislav Plevčík, ktorý je sám muzikálový herec, hudobník a spevák. To, že Michal má profesionálne skúsenosti so spevom, tancom i herectvom, ukázal aj vo videoklipe, ktorý je plný emócií. Bolesť z rozchodu s milovaným človekom pretavil nielen do hudby a spevu., ale svoje pocity vyjadril aj prostredníctvom tanca. V klipe spolu s ním vystupuje tanečnica Martina Hartl, autorom choreografie je Miroslav Figura.

Michal Candrák: „It Hurts vyšla z mojej duše.“

V skladbe It Hurts Michal Candrák odhaľuje svoju vlastnú prežitú skúsenosť: „Skladba It Hurts vyšla z mojej duše. V deň, keď som sa rozišiel, som chytil papier a pero a začal písať. Verím, že sa s ňou poslucháč stotožní a možno ho istým spôsobom aj oslobodí. Mňa oslobodila.“

Sľubný začiatok hudobnej kariéry

Popsoulová skladba je začiatkom hudobnej kariéry Michala Candráka, ktorého ambíciou je ďalej pokračovať v autorskej tvorbe. Mladého autora inšpirujú v písaní jeho najväčšie idoly – Sam Smith, Adele, Lady Gaga, Alicia Keys, či Jessie J.  No nemá ambíciu porovnávať sa s nimi, chce si vytvoriť svoj vlastný odtlačok.

Životopis

Michal Candrák sa narodil 8.6.1998 v Bratislave. Už od útleho veku sa venuje spevu, tancu i herectvu. Dva roky bol žiakom Muzikálovej akadémie Divadla Nová scéna. Krátko nato nastúpil na Konzervatórium v Bratislave, ktoré ukončil v roku 2019 absolutóriom. O rok neskôr sa stal súčasťou hereckého súboru Divadla Nová scéna. Na domovskej scéne hrá titulnú postavu Lukáša v muzikáli Voda (a krv) nad vodou, kde skvelým spôsobom interpretuje skladby skupiny Elán.

Voda a krv nad vodou
M. Candrák a M. Drgáňová v muzikáli Voda (a krv) nad vodou. FOTO: Collavino / DNS

Účinkuje v muzikáloch Bedári (Feuilly), Turandot (Ping, Peng), Cyrano z predmestia (Felix), Jánošík (zbojník Vavrek), The Bodyguard (mužská viacrola) či Šľahačková princezná (Princ Kvetinový, Princ Klepetko). Veľké činoherné príležitosti dostal aj v činoherných predstaveniach Domov a Elektrický anjel.

Elektrický anjel
M.Candrák a V.Plevčík v hre Elektrický anjel. Foto: Dalibor Krupka / DNS

Už počas štúdia hosťoval v Divadle Nová scéna. A to v tituloch Hairspray (postava IQ, 2014), Pokrvní bratia (company Darren, 2015),  Mačky (Pucifal, 2016), IAGO (company, 2016). V Divadle Tower Stage ste ho mohli vidieť v muzikáloch Atlantída (Martin, 2016) či Jesus Christ Superstar (Šimon Horlivec, 2017). Zahral si aj v muzikáloch Bambuľka (company, 2018), The Duchon´s (2019) a Ôsmy svetadiel (Tomáš, company, 2019).  V Národním divadle moravskoslezském hrá v muzikáloch Kočky (Archibaldus, 2018) a West Side Story (Tygr, 2020).

 

Zdroj foto: Divadlo Nová scéna

Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR manažér DNS

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »