IT HURTS – hudobný debut Michala Candráka

IT HURTS – Michal Candrák / hudobný debut

Dvadsaťtriročný muzikálový herec Michal Candrák sa po ôsmich rokoch pôsobenia na divadelnom javisku rozhodol vydať svoj hudobný debut. V produkcii Vladislava Plevčíka (Vincent Punk Gogh Records) pred niekoľkými dňami uzrela svetlo hudobného sveta skladba It Hurts.

Michal Candrák je autorom hudby aj textu k debutovej skladbe It Hurts. Klavírny sprievod napísal Ján Cibula. Zvukovú zložku doladil Vladislav Plevčík, ktorý je sám muzikálový herec, hudobník a spevák. To, že Michal má profesionálne skúsenosti so spevom, tancom i herectvom, ukázal aj vo videoklipe, ktorý je plný emócií. Bolesť z rozchodu s milovaným človekom pretavil nielen do hudby a spevu., ale svoje pocity vyjadril aj prostredníctvom tanca. V klipe spolu s ním vystupuje tanečnica Martina Hartl, autorom choreografie je Miroslav Figura.

Michal Candrák: „It Hurts vyšla z mojej duše.“

V skladbe It Hurts Michal Candrák odhaľuje svoju vlastnú prežitú skúsenosť: „Skladba It Hurts vyšla z mojej duše. V deň, keď som sa rozišiel, som chytil papier a pero a začal písať. Verím, že sa s ňou poslucháč stotožní a možno ho istým spôsobom aj oslobodí. Mňa oslobodila.“

Sľubný začiatok hudobnej kariéry

Popsoulová skladba je začiatkom hudobnej kariéry Michala Candráka, ktorého ambíciou je ďalej pokračovať v autorskej tvorbe. Mladého autora inšpirujú v písaní jeho najväčšie idoly – Sam Smith, Adele, Lady Gaga, Alicia Keys, či Jessie J.  No nemá ambíciu porovnávať sa s nimi, chce si vytvoriť svoj vlastný odtlačok.

Životopis

Michal Candrák sa narodil 8.6.1998 v Bratislave. Už od útleho veku sa venuje spevu, tancu i herectvu. Dva roky bol žiakom Muzikálovej akadémie Divadla Nová scéna. Krátko nato nastúpil na Konzervatórium v Bratislave, ktoré ukončil v roku 2019 absolutóriom. O rok neskôr sa stal súčasťou hereckého súboru Divadla Nová scéna. Na domovskej scéne hrá titulnú postavu Lukáša v muzikáli Voda (a krv) nad vodou, kde skvelým spôsobom interpretuje skladby skupiny Elán.

Voda a krv nad vodou
M. Candrák a M. Drgáňová v muzikáli Voda (a krv) nad vodou. FOTO: Collavino / DNS

Účinkuje v muzikáloch Bedári (Feuilly), Turandot (Ping, Peng), Cyrano z predmestia (Felix), Jánošík (zbojník Vavrek), The Bodyguard (mužská viacrola) či Šľahačková princezná (Princ Kvetinový, Princ Klepetko). Veľké činoherné príležitosti dostal aj v činoherných predstaveniach Domov a Elektrický anjel.

Elektrický anjel
M.Candrák a V.Plevčík v hre Elektrický anjel. Foto: Dalibor Krupka / DNS

Už počas štúdia hosťoval v Divadle Nová scéna. A to v tituloch Hairspray (postava IQ, 2014), Pokrvní bratia (company Darren, 2015),  Mačky (Pucifal, 2016), IAGO (company, 2016). V Divadle Tower Stage ste ho mohli vidieť v muzikáloch Atlantída (Martin, 2016) či Jesus Christ Superstar (Šimon Horlivec, 2017). Zahral si aj v muzikáloch Bambuľka (company, 2018), The Duchon´s (2019) a Ôsmy svetadiel (Tomáš, company, 2019).  V Národním divadle moravskoslezském hrá v muzikáloch Kočky (Archibaldus, 2018) a West Side Story (Tygr, 2020).

 

Zdroj foto: Divadlo Nová scéna

Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR manažér DNS

CD k muzikálu Jánošík
Divadlo Hudba News

Divadlo Nová scéna vydalo CD so skladbami z muzikálu Jánošík

Divadlo Nová scéna vydalo album JÁNOŠÍK so skladbami z rovnomenného pôvodného slovenského muzikálu. Slávnostný krst albumu sa konal v utorok 23. novembra 2022 pred predstavením muzikálu Jánošík. Na albume sa nachádza 18 skladieb, autorom hudby je Gabo Dušík, lyrické i vtipne hravé texty piesní napísal Daniel Hevier. Interpretmi sú takmer všetci členovia súboru Divadla Nová […]

Read More
Nepovinne po víne
Hudba Literatúra News Odporúčame Podujatia PR

Premiéra hudobno-poetického večera Nepovinne po víne už dnes

Divadlo Nová scéna uvedie v premiére dňa 25. novembra o 19.30 hod. hudobno-poetické pásmo s názvom NEPOVINNE PO VÍNE. Povinná literatúra zaznie v mimoriadnej forme. Pri čaši vína sa počas večera povinná i nepovinná literatúra zmenia na hudbu a súčasne odkryjú vzťahy medzi slovenskými básnikmi a poetkami. Víno samotné naberá aj symbolický význam – pravdy, […]

Read More
Svätenie jari
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľkolepé Svätenie jari v košickej filharmónii

Dnes uznávané dielo Igora Stravinského spôsobilo v dobe svojho vzniku kontroverziu a šok. Veľkolepou baletnou suitou Svätenie jari uzatvára Štátna filharmónia Košice aktuálny 19. ročník festivalu súčasného umenia ARS NOVA. Symfonický koncert doplnia diela Leonarda Bernsteina a Aarona Coplanda. V sprievode orchestra ŠFK a pod taktovkou Tomáša Braunera sa predstaví izraelský klarinetista Jonathan Leibovitz. Koncert BERNSTEIN – […]

Read More
Translate »