Novinky

IT HURTS – hudobný debut Michala Candráka

IT HURTS – Michal Candrák / hudobný debut

Dvadsaťtriročný muzikálový herec Michal Candrák sa po ôsmich rokoch pôsobenia na divadelnom javisku rozhodol vydať svoj hudobný debut. V produkcii Vladislava Plevčíka (Vincent Punk Gogh Records) pred niekoľkými dňami uzrela svetlo hudobného sveta skladba It Hurts.

Michal Candrák je autorom hudby aj textu k debutovej skladbe It Hurts. Klavírny sprievod napísal Ján Cibula. Zvukovú zložku doladil Vladislav Plevčík, ktorý je sám muzikálový herec, hudobník a spevák. To, že Michal má profesionálne skúsenosti so spevom, tancom i herectvom, ukázal aj vo videoklipe, ktorý je plný emócií. Bolesť z rozchodu s milovaným človekom pretavil nielen do hudby a spevu., ale svoje pocity vyjadril aj prostredníctvom tanca. V klipe spolu s ním vystupuje tanečnica Martina Hartl, autorom choreografie je Miroslav Figura.

Michal Candrák: „It Hurts vyšla z mojej duše.“

V skladbe It Hurts Michal Candrák odhaľuje svoju vlastnú prežitú skúsenosť: „Skladba It Hurts vyšla z mojej duše. V deň, keď som sa rozišiel, som chytil papier a pero a začal písať. Verím, že sa s ňou poslucháč stotožní a možno ho istým spôsobom aj oslobodí. Mňa oslobodila.“

Sľubný začiatok hudobnej kariéry

Popsoulová skladba je začiatkom hudobnej kariéry Michala Candráka, ktorého ambíciou je ďalej pokračovať v autorskej tvorbe. Mladého autora inšpirujú v písaní jeho najväčšie idoly – Sam Smith, Adele, Lady Gaga, Alicia Keys, či Jessie J.  No nemá ambíciu porovnávať sa s nimi, chce si vytvoriť svoj vlastný odtlačok.

Životopis

Michal Candrák sa narodil 8.6.1998 v Bratislave. Už od útleho veku sa venuje spevu, tancu i herectvu. Dva roky bol žiakom Muzikálovej akadémie Divadla Nová scéna. Krátko nato nastúpil na Konzervatórium v Bratislave, ktoré ukončil v roku 2019 absolutóriom. O rok neskôr sa stal súčasťou hereckého súboru Divadla Nová scéna. Na domovskej scéne hrá titulnú postavu Lukáša v muzikáli Voda (a krv) nad vodou, kde skvelým spôsobom interpretuje skladby skupiny Elán.

Voda a krv nad vodou
M. Candrák a M. Drgáňová v muzikáli Voda (a krv) nad vodou. FOTO: Collavino / DNS

Účinkuje v muzikáloch Bedári (Feuilly), Turandot (Ping, Peng), Cyrano z predmestia (Felix), Jánošík (zbojník Vavrek), The Bodyguard (mužská viacrola) či Šľahačková princezná (Princ Kvetinový, Princ Klepetko). Veľké činoherné príležitosti dostal aj v činoherných predstaveniach Domov a Elektrický anjel.

Elektrický anjel
M.Candrák a V.Plevčík v hre Elektrický anjel. Foto: Dalibor Krupka / DNS

Už počas štúdia hosťoval v Divadle Nová scéna. A to v tituloch Hairspray (postava IQ, 2014), Pokrvní bratia (company Darren, 2015),  Mačky (Pucifal, 2016), IAGO (company, 2016). V Divadle Tower Stage ste ho mohli vidieť v muzikáloch Atlantída (Martin, 2016) či Jesus Christ Superstar (Šimon Horlivec, 2017). Zahral si aj v muzikáloch Bambuľka (company, 2018), The Duchon´s (2019) a Ôsmy svetadiel (Tomáš, company, 2019).  V Národním divadle moravskoslezském hrá v muzikáloch Kočky (Archibaldus, 2018) a West Side Story (Tygr, 2020).

 

Zdroj foto: Divadlo Nová scéna

Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR manažér DNS

Bratislavské hudobné slávnosti / BHS / 58 / 2023 / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Začínajú sa Bratislavské hudobné slávnosti. 58. ročník prinesie do dokonalosti vyladený program i niekoľko noviniek

Začína sa prestížna oslava hudby – Bratislavské hudobné slávnosti. Tento rok píše svoj 58. ročník a sľubuje jedinečné zážitky.

Read More
Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!
Culture Divadlo Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!

Nový týždeň nám klope na vrátka, a tak je ten správny čas na najnovší diel TOP tipov Kam za kultúrou. Kam v 38. kalendárni týždeň roka 2023?

Read More
Jesenný cyklus koncertov
Culture Festivaly Hudba Koncerty News PR

Jesenný cyklus koncertov v Cíferi píše 25. ročník. Začína už túto nedeľu

V polovici septembra štartuje v Rímsko-katolíckom chráme sv. Michala v Cíferi obľúbený Jesenný cyklus koncertov…

Read More
Translate »