IT HURTS – hudobný debut Michala Candráka

IT HURTS – Michal Candrák / hudobný debut

Dvadsaťtriročný muzikálový herec Michal Candrák sa po ôsmich rokoch pôsobenia na divadelnom javisku rozhodol vydať svoj hudobný debut. V produkcii Vladislava Plevčíka (Vincent Punk Gogh Records) pred niekoľkými dňami uzrela svetlo hudobného sveta skladba It Hurts.

Michal Candrák je autorom hudby aj textu k debutovej skladbe It Hurts. Klavírny sprievod napísal Ján Cibula. Zvukovú zložku doladil Vladislav Plevčík, ktorý je sám muzikálový herec, hudobník a spevák. To, že Michal má profesionálne skúsenosti so spevom, tancom i herectvom, ukázal aj vo videoklipe, ktorý je plný emócií. Bolesť z rozchodu s milovaným človekom pretavil nielen do hudby a spevu., ale svoje pocity vyjadril aj prostredníctvom tanca. V klipe spolu s ním vystupuje tanečnica Martina Hartl, autorom choreografie je Miroslav Figura.

Michal Candrák: „It Hurts vyšla z mojej duše.“

V skladbe It Hurts Michal Candrák odhaľuje svoju vlastnú prežitú skúsenosť: „Skladba It Hurts vyšla z mojej duše. V deň, keď som sa rozišiel, som chytil papier a pero a začal písať. Verím, že sa s ňou poslucháč stotožní a možno ho istým spôsobom aj oslobodí. Mňa oslobodila.“

Sľubný začiatok hudobnej kariéry

Popsoulová skladba je začiatkom hudobnej kariéry Michala Candráka, ktorého ambíciou je ďalej pokračovať v autorskej tvorbe. Mladého autora inšpirujú v písaní jeho najväčšie idoly – Sam Smith, Adele, Lady Gaga, Alicia Keys, či Jessie J.  No nemá ambíciu porovnávať sa s nimi, chce si vytvoriť svoj vlastný odtlačok.

Životopis

Michal Candrák sa narodil 8.6.1998 v Bratislave. Už od útleho veku sa venuje spevu, tancu i herectvu. Dva roky bol žiakom Muzikálovej akadémie Divadla Nová scéna. Krátko nato nastúpil na Konzervatórium v Bratislave, ktoré ukončil v roku 2019 absolutóriom. O rok neskôr sa stal súčasťou hereckého súboru Divadla Nová scéna. Na domovskej scéne hrá titulnú postavu Lukáša v muzikáli Voda (a krv) nad vodou, kde skvelým spôsobom interpretuje skladby skupiny Elán.

Voda a krv nad vodou
M. Candrák a M. Drgáňová v muzikáli Voda (a krv) nad vodou. FOTO: Collavino / DNS

Účinkuje v muzikáloch Bedári (Feuilly), Turandot (Ping, Peng), Cyrano z predmestia (Felix), Jánošík (zbojník Vavrek), The Bodyguard (mužská viacrola) či Šľahačková princezná (Princ Kvetinový, Princ Klepetko). Veľké činoherné príležitosti dostal aj v činoherných predstaveniach Domov a Elektrický anjel.

Elektrický anjel
M.Candrák a V.Plevčík v hre Elektrický anjel. Foto: Dalibor Krupka / DNS

Už počas štúdia hosťoval v Divadle Nová scéna. A to v tituloch Hairspray (postava IQ, 2014), Pokrvní bratia (company Darren, 2015),  Mačky (Pucifal, 2016), IAGO (company, 2016). V Divadle Tower Stage ste ho mohli vidieť v muzikáloch Atlantída (Martin, 2016) či Jesus Christ Superstar (Šimon Horlivec, 2017). Zahral si aj v muzikáloch Bambuľka (company, 2018), The Duchon´s (2019) a Ôsmy svetadiel (Tomáš, company, 2019).  V Národním divadle moravskoslezském hrá v muzikáloch Kočky (Archibaldus, 2018) a West Side Story (Tygr, 2020).

 

Zdroj foto: Divadlo Nová scéna

Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR manažér DNS

Eros Ramazzotti
Hudba News

Eros Ramazzotti vydal videoklip AMA z pripravovaného albumu

Eros Ramazzotti vydal prvý videoklip AMA z pripravovaného albumu BATTITO INFINITO. Na Slovensku ho naživo prvýkrát zaspieva na budúcu jar. Talianska pop-rocková hviezda, Eros Ramazzotti, len nedávno zverejnila dátumy celosvetového turné k novému albumu BATTITO INFINITO, ktorý sa na pultoch predajní objaví už  v septembri  tohto roku. Spolu so spustením predaja niekoľkomesačnej, rovnomennej koncertnej šnúry, ktorá  vyvrcholí […]

Read More
ŠFK bude hostiť podujatia pre mladých hudobníkov
Hudba News

ŠFK bude hostiť podujatia pre mladých hudobníkov

Štátna filharmónia Košice bude počas leta hostiť podujatia zamerané na profesionálny rozvoj mladých hudobníkov. Od orchestrálnych kurzov, cez individuálne hodiny až po mimoriadny hlasový workshop. Štátna filharmónia Košice (ŠFK) sa v lete zapojí do príprav a realizácie vzdelávacích podujatí určených najmä mladým hudobníkom a študentom hudby. Viac približuje generálna riaditeľka ŠFK Lucia Potokárová: „Od začiatku pôsobenia Adriana Rajtera […]

Read More
Štefan Margita
Hudba News Odporúčame

Narodeninový koncert Štefana Margitu

Hoci už tridsať rokov žije v Prahe, za svoj domov stále považuje rodné Košice. A práve tu sa Štefan Margita chystá osláviť svoje životné jubileum slávnostným koncertom už tento štvrtok. Vyštudovaný fotograf si svojím tenorom získal svetové pódiá, vrátane newyorskej Metropolitnej opery, milánskej La Scaly i londýnskej Covent Garden. Koncertoval v operných domoch v Paríži […]

Read More
Translate »