Novinky

IT HURTS – hudobný debut Michala Candráka

IT HURTS – Michal Candrák / hudobný debut

Dvadsaťtriročný muzikálový herec Michal Candrák sa po ôsmich rokoch pôsobenia na divadelnom javisku rozhodol vydať svoj hudobný debut. V produkcii Vladislava Plevčíka (Vincent Punk Gogh Records) pred niekoľkými dňami uzrela svetlo hudobného sveta skladba It Hurts.

Michal Candrák je autorom hudby aj textu k debutovej skladbe It Hurts. Klavírny sprievod napísal Ján Cibula. Zvukovú zložku doladil Vladislav Plevčík, ktorý je sám muzikálový herec, hudobník a spevák. To, že Michal má profesionálne skúsenosti so spevom, tancom i herectvom, ukázal aj vo videoklipe, ktorý je plný emócií. Bolesť z rozchodu s milovaným človekom pretavil nielen do hudby a spevu., ale svoje pocity vyjadril aj prostredníctvom tanca. V klipe spolu s ním vystupuje tanečnica Martina Hartl, autorom choreografie je Miroslav Figura.

Michal Candrák: „It Hurts vyšla z mojej duše.“

V skladbe It Hurts Michal Candrák odhaľuje svoju vlastnú prežitú skúsenosť: „Skladba It Hurts vyšla z mojej duše. V deň, keď som sa rozišiel, som chytil papier a pero a začal písať. Verím, že sa s ňou poslucháč stotožní a možno ho istým spôsobom aj oslobodí. Mňa oslobodila.“

Sľubný začiatok hudobnej kariéry

Popsoulová skladba je začiatkom hudobnej kariéry Michala Candráka, ktorého ambíciou je ďalej pokračovať v autorskej tvorbe. Mladého autora inšpirujú v písaní jeho najväčšie idoly – Sam Smith, Adele, Lady Gaga, Alicia Keys, či Jessie J.  No nemá ambíciu porovnávať sa s nimi, chce si vytvoriť svoj vlastný odtlačok.

Životopis

Michal Candrák sa narodil 8.6.1998 v Bratislave. Už od útleho veku sa venuje spevu, tancu i herectvu. Dva roky bol žiakom Muzikálovej akadémie Divadla Nová scéna. Krátko nato nastúpil na Konzervatórium v Bratislave, ktoré ukončil v roku 2019 absolutóriom. O rok neskôr sa stal súčasťou hereckého súboru Divadla Nová scéna. Na domovskej scéne hrá titulnú postavu Lukáša v muzikáli Voda (a krv) nad vodou, kde skvelým spôsobom interpretuje skladby skupiny Elán.

Voda a krv nad vodou
M. Candrák a M. Drgáňová v muzikáli Voda (a krv) nad vodou. FOTO: Collavino / DNS

Účinkuje v muzikáloch Bedári (Feuilly), Turandot (Ping, Peng), Cyrano z predmestia (Felix), Jánošík (zbojník Vavrek), The Bodyguard (mužská viacrola) či Šľahačková princezná (Princ Kvetinový, Princ Klepetko). Veľké činoherné príležitosti dostal aj v činoherných predstaveniach Domov a Elektrický anjel.

Elektrický anjel
M.Candrák a V.Plevčík v hre Elektrický anjel. Foto: Dalibor Krupka / DNS

Už počas štúdia hosťoval v Divadle Nová scéna. A to v tituloch Hairspray (postava IQ, 2014), Pokrvní bratia (company Darren, 2015),  Mačky (Pucifal, 2016), IAGO (company, 2016). V Divadle Tower Stage ste ho mohli vidieť v muzikáloch Atlantída (Martin, 2016) či Jesus Christ Superstar (Šimon Horlivec, 2017). Zahral si aj v muzikáloch Bambuľka (company, 2018), The Duchon´s (2019) a Ôsmy svetadiel (Tomáš, company, 2019).  V Národním divadle moravskoslezském hrá v muzikáloch Kočky (Archibaldus, 2018) a West Side Story (Tygr, 2020).

 

Zdroj foto: Divadlo Nová scéna

Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR manažér DNS

Le nuove musiche
Hudba PR

Le nuove musiche opäť koncertovalo. S klenotmi z depotov sa predstavili v Nemecku

Súbor Le nuove musiche pravidelne pôsobí s úspechom aj za hranicami Slovenska. Pozrite si čo prinieslo jeho ostatné vystúpenie v Nemecku…

Read More
Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Translate »