Novinky

Treba zažiť: Noc v múzeu? Ale kdeže, radšej v divadle!

Noc v múzeu? Ale kdeže, radšej v divadle! / Noc v divadle - Veľká divadelná prespávačka

Určite nejeden či nejedna z nás pozná rodinnú komédiu Noc v múzeu. Ale napadlo vám, aké by to bolo stráviť noc v divadle? Veľké divadelné dobrodružstvo pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pre ratolesti od 8 rokov pripravilo Slovenské národné divadlo.

Pamätáte sa ešte na časy, keď prespať hocikde inde, len nie vo svojej posteli, bolo najväčšie dobrodružstvo? Hoci by to malo byť len u kamarátov susedov, v stane na záhrade alebo v tábore, všetko sa rátalo. O to viac, keď bolo treba zbaliť karimatku a spacák. To už zaváňalo naozajstnou divočinou! A čo tak noc v divadle? Ale nie v hocijakom, rovno v Národnom. Divadlo netradične, v netušenej podobe a v neobvyklom čase. Dobrodružstvo sľubuje Veľká divadelná prespávačka v SND. Mimochodom, avizovali sme ju už v našom tradičnom týždennom prehľade kam za kultúrou TU.

Čo sa chystá?

Tretieho júna bude mať v Činohre SND predpremiéru nová rozprávka Nebojsa. Novinka pre deti z pera majstra detskej literatúry Ľubomíra Feldeka spája do pútavého celku niekoľko známych rozprávok. Práve ona bude sprevádzať Veľkú divadelnú prespávačku. „Uvedomujeme si, že dva roky v pandémii mali najvýraznejší dopad na deti. Dlho nemohli chodiť ani do školy a už vôbec nie do divadla. Veľmi nám záleží, aby sa k nám do divadla vrátil aj detský divák a cestou dobrodružnej divadelnej prespávačky im chceme ukázať náš svet z trochu inej stránky,” hovorí o projekte riaditeľka komunikácie SND Barbora Šajgalíková.

Reklama
PMN22_Trnava

S Nebojsom sa báť nebudú

Pod zasneženými končiarmi Tatier sa stretnete s Cisárom a jeho novými šatami, za ktoré ho neminie oprávnený výsmech ľudu. Ale tiež aj s princeznou na hrášku či so zákernou a prefíkanou Strigou macochou. Tá rôznymi výmyslami trápi nielen svoju nevlastnú dcéru Marušku, keď sa od čarovného Zrkadla dozvie pravdu. A tou pravdou je, že nie ona, lež jej nevlastná dcéra nepozná strach, aj Maruška, ktorá sa nebojí v januári ísť na jahody či po fialky. A okrem vynachádzavosti ich časom spojí láska, ktorá prekoná aj tie najtemnejšie hory. Na to sa však najprv Nebojsa musí vydať z domu, aby zistil, čo to vlastne ten strach je a na čo je dobrý.

Reklama
Jakub Józef Orlinski / Festival Viva Musica! 2022

Divadlo netradične: bude mať noc svoju moc?

V kapacitne limitovanej ponuke si spolu so vstupenkou na predpremiéru Nebojsu môžete pre vaše deti zakúpiť balíček Veľkej divadelnej prespávačky. Deti dostanú divadelný darček. Po predstavení ich bude čakať stretnutie s hercami, večera, divadelný workshop, nočná prehliadka zákulisia divadla. Samozrejmosťou bude rozprávka na dobrú noc v podaní známeho herca a samotné vzrušujúce prespanie v Slovenskom národnom divadle. Ráno budú pre deti pripravené raňajky, ranná rozcvička na baletnej sále aj rozospievanie v opere. „Chceme, aby videli a zažili rozdiel medzi rozprávkami na Netflixe, ktoré dva roky pozerali, a divadelnou rozprávkou na javisku. Chceme, aby zažili divadlo na vlastnej koži, aby videli, čo to znamená javisko, aby videli ako fungujú kulisy a scéna, ako vyzerá zákulisie a pri tom všetkom zažili dobrodružstvo noci v divadle,” dodáva Barbora Šajgalíková.Počet detí na prespávačku je obmedzený. Akcia je vhodná pre deti od 8 rokov. Vstupenky sa dajú zakúpiť online na snd.sk alebo v pokladnici SND.

 

Zdroj: SND

2 thoughts on “Treba zažiť: Noc v múzeu? Ale kdeže, radšej v divadle!

Comments are closed.

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »