Novinky

Treba zažiť: Noc v múzeu? Ale kdeže, radšej v divadle!

Noc v múzeu? Ale kdeže, radšej v divadle! / Noc v divadle - Veľká divadelná prespávačka

Určite nejeden či nejedna z nás pozná rodinnú komédiu Noc v múzeu. Ale napadlo vám, aké by to bolo stráviť noc v divadle? Veľké divadelné dobrodružstvo pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pre ratolesti od 8 rokov pripravilo Slovenské národné divadlo.

Pamätáte sa ešte na časy, keď prespať hocikde inde, len nie vo svojej posteli, bolo najväčšie dobrodružstvo? Hoci by to malo byť len u kamarátov susedov, v stane na záhrade alebo v tábore, všetko sa rátalo. O to viac, keď bolo treba zbaliť karimatku a spacák. To už zaváňalo naozajstnou divočinou! A čo tak noc v divadle? Ale nie v hocijakom, rovno v Národnom. Divadlo netradične, v netušenej podobe a v neobvyklom čase. Dobrodružstvo sľubuje Veľká divadelná prespávačka v SND. Mimochodom, avizovali sme ju už v našom tradičnom týždennom prehľade kam za kultúrou TU.

Čo sa chystá?

Tretieho júna bude mať v Činohre SND predpremiéru nová rozprávka Nebojsa. Novinka pre deti z pera majstra detskej literatúry Ľubomíra Feldeka spája do pútavého celku niekoľko známych rozprávok. Práve ona bude sprevádzať Veľkú divadelnú prespávačku. „Uvedomujeme si, že dva roky v pandémii mali najvýraznejší dopad na deti. Dlho nemohli chodiť ani do školy a už vôbec nie do divadla. Veľmi nám záleží, aby sa k nám do divadla vrátil aj detský divák a cestou dobrodružnej divadelnej prespávačky im chceme ukázať náš svet z trochu inej stránky,” hovorí o projekte riaditeľka komunikácie SND Barbora Šajgalíková.

Reklama
PMN22_Trnava

S Nebojsom sa báť nebudú

Pod zasneženými končiarmi Tatier sa stretnete s Cisárom a jeho novými šatami, za ktoré ho neminie oprávnený výsmech ľudu. Ale tiež aj s princeznou na hrášku či so zákernou a prefíkanou Strigou macochou. Tá rôznymi výmyslami trápi nielen svoju nevlastnú dcéru Marušku, keď sa od čarovného Zrkadla dozvie pravdu. A tou pravdou je, že nie ona, lež jej nevlastná dcéra nepozná strach, aj Maruška, ktorá sa nebojí v januári ísť na jahody či po fialky. A okrem vynachádzavosti ich časom spojí láska, ktorá prekoná aj tie najtemnejšie hory. Na to sa však najprv Nebojsa musí vydať z domu, aby zistil, čo to vlastne ten strach je a na čo je dobrý.

Reklama
Jakub Józef Orlinski / Festival Viva Musica! 2022

Divadlo netradične: bude mať noc svoju moc?

V kapacitne limitovanej ponuke si spolu so vstupenkou na predpremiéru Nebojsu môžete pre vaše deti zakúpiť balíček Veľkej divadelnej prespávačky. Deti dostanú divadelný darček. Po predstavení ich bude čakať stretnutie s hercami, večera, divadelný workshop, nočná prehliadka zákulisia divadla. Samozrejmosťou bude rozprávka na dobrú noc v podaní známeho herca a samotné vzrušujúce prespanie v Slovenskom národnom divadle. Ráno budú pre deti pripravené raňajky, ranná rozcvička na baletnej sále aj rozospievanie v opere. „Chceme, aby videli a zažili rozdiel medzi rozprávkami na Netflixe, ktoré dva roky pozerali, a divadelnou rozprávkou na javisku. Chceme, aby zažili divadlo na vlastnej koži, aby videli, čo to znamená javisko, aby videli ako fungujú kulisy a scéna, ako vyzerá zákulisie a pri tom všetkom zažili dobrodružstvo noci v divadle,” dodáva Barbora Šajgalíková.Počet detí na prespávačku je obmedzený. Akcia je vhodná pre deti od 8 rokov. Vstupenky sa dajú zakúpiť online na snd.sk alebo v pokladnici SND.

 

Zdroj: SND

2 thoughts on “Treba zažiť: Noc v múzeu? Ale kdeže, radšej v divadle!

Comments are closed.

Bratislavské hudobné slávnosti / BHS / 58 / 2023 / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Začínajú sa Bratislavské hudobné slávnosti. 58. ročník prinesie do dokonalosti vyladený program i niekoľko noviniek

Začína sa prestížna oslava hudby – Bratislavské hudobné slávnosti. Tento rok píše svoj 58. ročník a sľubuje jedinečné zážitky.

Read More
Štátna opera
Culture Divadlo News PR

Sólisti Štátnej opery mieria opäť do Japonska

Sólisti Štátnej opery mieri opäť do Japonska, kde uvedú desať predstavení. Nadväzujú tak na prerušenú tradíciu. Kedy vyrážajú a s akým programom vystúpia?

Read More
Historická budova SND / title / Slovenské národné divadlo
Culture Divadlo

Rekonštrukcia historickej budovy SND pokračuje a otvoria ju na prehliadky

Obnova Historickej budovy SND pokračuje aj v tejto sezóne. Pre návštevníkov otvorí svoje brány už v tejto sezóne, no hrať sa v nej nebude.

Read More
Translate »