Novinky

Divadlo Jána Palárika oslavuje v jubilejnej 50. sezóne príbehy

Divadlo Jána Palárika

Divadlo Jána Palárika v Trnave píše začína písať 50. kapitolu vo svojich dejinách. Aké premiéry a podujatia prinesie svojím návštevníkom v jubilejnej 50. divadelnej sezóne?

Divadlo Jána Palárika vzniklo pred polstoročím, v roku 1974, keď najmladší herecký súbor prišiel do najstaršej divadelnej budovy u nás. Práve od toho roku sa začala písať história profesionálneho divadla v Trnave. Z Divadla pre deti a mládež sa v deväťdesiatych rokoch stalo Trnavské divadlo, ktoré napokon v roku 2002 pomenovali po významnom dramatikovi Jánovi Palárikovi. Počas inšpiratívnych 50. sezón v ňom pôsobilo množstvo osobností ako výtvarník Ján Zavarský a režisér Blaho Uhlár. A z hereckých legiend Jaro Filip, Marián Geišberg, Zuzana Kronerová, Štefan Kožka, Anna Šišková, Vladimír Hajdu, Roman Luknár, Katarína Brychtová, Peter Kočiš, Roman Pomajbo a ďalší. Dlhoročnými členmi súboru sú tiež Vladimír Jedľovský a Tatiana Kulíšková. A ako hodlá divadlo svoju päťdesiatku osláviť?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od pondelka 4.9.2023? Toto sú naše TIPY!

Pripravované premiéry jubilejnej sezóny oslavujú všetko, čo zbožňujeme na divadle. Oslávia divadlo, ktoré je plné života, neustále sa mení a zakaždým z inej perspektívy odráža život svojich divákov. Päťdesiatu sezónu otvára Divadlo Jána Palárikav poradí 287. premiérou venovanou jednej z najikonickejších osobností tejto scény, Jarovi Filipovi. V adventnom čase poteší malých i veľkých čarovná rozprávka Princ Bajaja. Nový rok oslávi premiérou experimentu s pracovným názvom Projekt: Počiatok. Koniec sezóny bude patriť oceňovanej hre Maryša, ktorú na doskách trnavského divadla uvádzajú po prvý raz.

DJP Trnava
Divadlo Jána Palárika v Trnave dnes nosí meno slávneho slovenského dramatika. Foto: Jakub Kovalik / DJP

Oslavy 50. sezóny budú prebiehať po celý rok. Okrem výnimočných premiér pripravujú aj novú knihu mapujúcu polstoročie profesionálneho divadla v Trnave. Spoločne s Divadelným ústavom v Bratislave organizujú výstavu o dôležitých medzníkoch, osobnostiach a inscenáciách trnavskej divadelnej histórie. Po celý rok sa môžete tešiť na množstvo prekvapení v podobe špeciálnych akcií a tematických darčekov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Horor
Pohľad na hororovú literatúru v minulosti a súčasnosti

16. septembra sa koná Deň otvorených dverí a v novembri tradičný každoročný program na Noci divadiel. Veľkým finále sezóny však bude prvý ročník bienále medzinárodného divadelného festivalu pre deti a mládež s názvom Teen Theatre Fest, ktorý sa bude konať od 23. do 26. júna 2024.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Ján Palárik – 200 rokov od narodenia priekopníka divadla
Ján Palárik – 200 rokov od narodenia priekopníka divadla

V tejto sezóne divadlo pripravuje aj špeciálne zľavy. Chodiť spolu do divadla sa oplatí. Pri kúpe desiatich lístkov ušetríte až desať eur, a rovnako si môžete vychutnať aj predpremiérovú jazdu. Tá sa dá využiť na všetky večerné predpremiéry pre skupinu piatich divákov, ktorí dostanú nielen zľavu zo vstupného, ale aj nápoj v divadelnej kaviarni. Myslia aj na mladých, a to vďaka karte mladého diváka. Je určená pre divákov od 15 do 26 rokov, ktorí po registrácii budú môcť vidieť všetky predstavenia len za 8 eur. A v ponuke nebude chýbať ani špeciálny divadelný merch ako mikiny, šaty, tričká, šálky, dáždniky a ďalšie originálne predmety. Tie aj v tejto sezóne opäť zakúpite v pokladnici divadla.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Don Trastullo
Don Trastullo - fascinujúci kúsok neapolského slnka pod hviezdami

TS, Divadlo Jána Palárika, djp.sk

Foto: Jakub Kovalík

Zdroj: Divadlo Jána Palárika

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

One thought on “Divadlo Jána Palárika oslavuje v jubilejnej 50. sezóne príbehy”

Comments are closed.

Le nuove musiche
Hudba PR

Le nuove musiche opäť koncertovalo. S klenotmi z depotov sa predstavili v Nemecku

Súbor Le nuove musiche pravidelne pôsobí s úspechom aj za hranicami Slovenska. Pozrite si čo prinieslo jeho ostatné vystúpenie v Nemecku…

Read More
Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Translate »