Trnavské divadlo chystá na úvod sezóny Deň otvorených dverí

Divadlo Jána Palárika

Divadlo Jána Palárika v Trnave otvára svoju divadelnú sezónu veľkolepo. Oslavuje totiž svoje polstoročie, a tak i program sezóny bude veľmi atraktívny. Na úvod sa môžeme tešiť na tradičný Deň otvorených dverí.

“Príďte na Deň otvorených dverí a otvoríme spolu 50. sezónu!” Týmito slovami pozýva svojich divákov trnavské Divadlo Jána Palárika. Podujatie sa uskutoční v sobotu 16. septembra 2023 a bude prebiehať počas celého dňa. Vlastný štart je o 10. hodine a potrvá do 17. hodine. Deň otvorených dverí Divadla Jána Palárika v Trnave ponúka bohatý sprievodný program. Tešiť sa môžete na vynovené prehliadky Potulky zákulisím, výstavu, tvorivé dielne, narodeninovú tortu a množstvo zábavy a jedinečných zážitkov. 

Deň otvorených dverí / Divadlo Jána Palárika 2023

Potulky v zákulisí či narodeninová torta. Aj to prinesie návštevníkom Deň otvorených dverí

Ťahákom sú divadelné potulky či prehliadky zákulisia, ktoré začínajú v divadelnom foyeri. „Potúlate“ sa divadlom a nahliadnete do priestorov hereckých šatní, navštívite maskérňu či divadelný fundus. Na chvíľu  sa stanete súčasťou života v divadle. Návštevníci sa môžu pozrieť na miesta, po ktorých chodili a chodia inšpiratívne osobnosti umeleckého sveta. Nezabudnite si však rezervovať vstup na konkrétny čas, pretože počet návštevníkov na prehliadky je limitovaný. Rezerváciu prehliadky vyriešite jednoducho prostredníctvom tlačidla “Rezervácia” na konkrétny čas na stránke divadla.  

Od 11. hodiny sa budete môcť porozprávať s hercami Divadla Jána Palárika a okolo 13:00 spoločne rozkrojíte a ochutnáte aj divadelnú narodeninovú tortu. Najmenších návštevníkov určite poteší maľovanie na tvár a tvorivé dielničky. Alebo si vyberiete tie správne doplnky a odfotiť sa v zábavnom fotokútiku. Nevynechajte ale špeciálnu výstavu kostýmov, ktorú slávnostne otvoria o 12. hodine. Čaká na vás tiež výstava inscenácie Subjekt: Gulliver a premietanie filmov z projektu Výletné vlaky.

Scéna z inscenácie Subjekt: Gulliver.

Nechýba ani tradičná burza

Aj tento rok si herec Martin Križan pripravil svoju tradičnú burzu s plagátmi inscenácií, výrobkami divadelných dielní. A ak budú mať návštevníci šťastie, môžu si domov odniesť aj skutočné rekvizity z predstavení. Športoví fanúšikovia si budú môcť zahrať zápas v stolnom futbale s hercami z inscenácie Futbal alebo Bílý andel v pekle. O 15. hodine sa s deťmi zabavíte na tanečnom workshope a na bublinkovej diskotéke.

Futbal alebo Bílý andel v pekle / Divadlo Jána Palárika / Kam za kultúrou
Snímka z inscenácie trnavského divadla Futbal alebo Bílý anděl v pekle.

Všetkým divadelným nadšencom, ale aj jarmočníkom, ktorí na DOD zavítajú, predstavia i nové projekty DJP. V tejto sezóne na vás čakajú aj špeciálne zľavy. Odniesť si domov môžete tiež niektorú z limitovanej edície risografík s motívom Zrkadlovej sály alebo 190. výročia budovy divadla. Videli ste už špeciálny divadelný merch? Mikiny, šaty, tričká, šálky, dáždniky a ďalšie originálne predmety sú aj v tejto sezóne dostupné v pokladnici divadla.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Divadlo Jána Palárika
Divadlo Jána Palárika oslavuje v jubilejnej 50. sezóne príbehmi

TS, Divadlo Jána Palárika, www.djp.sk

Foto / Zdroj: DJP

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »