Krištáľové krídlo odovzdajú už túto nedeľu

Krišťáľové krídlo

Galavečer Krištáľového krídla sa teší diváckej obľube. Nebude chýbať ani tento rok, kedy oslavuje svoje jubileum. Opäť ocení významné osobnosti Slovenska. Stane sa tak už v nedeľu 20. marca.

Slávnostné udeľovanie cien Krištáľové krídlo pre významné osobnosti Slovenska nemôže chýbať ani tento rok. Za svoju 25-ročnú históriu si už získal divácku obľubu. Ten tohtoročný jubilejný galavečer sa uskutoční v nedeľu 20. marca v Sále Opery a baletu Slovenského národného divadla. V priamom prenose ho odvysiela RTVS na Jednotke o 20.30 hod. Diváci spoznajú mená laureátov Krištáľového krídla za rok 2021 v deviatich kategóriách. Zahŕňajú oblasť vedy, medicíny, kultúry, hospodárstva, filantropie či športu.

O nomináciách rozhodovala porota i verejnosť

Porotcovia i široká verejnosť nominovali do jednotlivých kategórii Krištáľového krídla viac než 140 osobností a počinov za rok 2021. Do finálneho výberu sa dostalo 26 nominácií v 9 kategóriách. Každá z nich dosiahla vo svojom odvetví mimoriadnu odbornosť a úspech. Mená laureátov Krištáľového krídla za rok 2021 sa dozvieme až v nedeľu 20. marca počas slávnostného galavečera. Opäť odovzdajú aj mimoriadnu cenu. Jej laureáta na rozdiel od ostatných už poznáme. Je ním motocyklový pretekár Štefan Svitko. V januári predviedol na Rely Dakar 2021 špičkové športové výkony a mimoriadny ľudský rozmer zápolenia či športového ducha.

Program plný prekvapení

Diváci sa môžu tešiť na bohatý program plný prekvapení. Nečudo, veď 25. jubileum treba osláviť. „Hostí a divákov prevedie galavečerom netradičné zoskupenie až desiatich moderátorov, ktorí sa budú v moderátorských vstupoch počas večera striedať. Diváci sa tak môžu tešiť na mená ako Ivo Gogál, Janette Štefánková, Michaela Čobejová, Adriana Kučerová, Marianna Ďurianová, Karin Haydu, Anna Žitná Lučaiová, Danka Barteková, Lucia Hurajová a Karin Majtánová, prezrádza riaditeľka Krištáľového krídla Katarína Srkala.

V programe galavečera vystúpia Adam Ďurica, Emma Drobná, Terézia Kružliaková, Adriana Kučerová, Rebeka Jenisová, Adam Pavlovčin, Michal Noga, Monika Bagárová a Radovan Tariška. Slávnostnú atmosféru večera hudobne podčiarkne Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša.

Pripomeňme si kategórie ceny Krištáľové krídlo

Hlavnou myšlienkou Krištáľového krídla je objavovanie a vyzdvihnutie jedinečných ľudí a ich profesionálnych výkonov, ktoré si zaslúžia úctu. O ocenení v každej kategórii rozhoduje porota zložená z odborníkov pôsobiacich v danej oblasti. Členovia odborných porôt a verejnosť nominovali na ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2021 (viac o nomináciách TU) osobnosti a počiny v deviatich kategóriách. Sú to divadlo a audiovizuálne umenie, hudba, filantropia, hospodárstvo, medicína a veda, šport, inovácie a startupy, výtvarné umenie, publicistika a literatúra.

... i nominácie z oblasti kultúry

Nomináciu v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie získali Peter Kerekes, režisér oceňovanej snímky Cenzorka (písali sme o tom TU), herečka Sláva Daubnerová (získala Cenu Nadácie Tatra banky) a Milan Ondrík. Zo sveta hudby sú to Sisa Michalidesová, Michal Noga a Peter Bič Project. O cenu za Výtvarné umenie bojujú Patrik Illo, Jakub Gulyás a Rastislav Podhorský. V kategórii Publicistika a literatúra sú nominovaní Stanislav Rakús a Vladimír Štefko.

Zdroj: TS Krištáľové krídlo

One thought on “Krištáľové krídlo odovzdajú už túto nedeľu”

Comments are closed.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »