Novinky

Krištáľové krídlo odovzdajú už túto nedeľu

Krišťáľové krídlo

Galavečer Krištáľového krídla sa teší diváckej obľube. Nebude chýbať ani tento rok, kedy oslavuje svoje jubileum. Opäť ocení významné osobnosti Slovenska. Stane sa tak už v nedeľu 20. marca.

Slávnostné udeľovanie cien Krištáľové krídlo pre významné osobnosti Slovenska nemôže chýbať ani tento rok. Za svoju 25-ročnú históriu si už získal divácku obľubu. Ten tohtoročný jubilejný galavečer sa uskutoční v nedeľu 20. marca v Sále Opery a baletu Slovenského národného divadla. V priamom prenose ho odvysiela RTVS na Jednotke o 20.30 hod. Diváci spoznajú mená laureátov Krištáľového krídla za rok 2021 v deviatich kategóriách. Zahŕňajú oblasť vedy, medicíny, kultúry, hospodárstva, filantropie či športu.

O nomináciách rozhodovala porota i verejnosť

Porotcovia i široká verejnosť nominovali do jednotlivých kategórii Krištáľového krídla viac než 140 osobností a počinov za rok 2021. Do finálneho výberu sa dostalo 26 nominácií v 9 kategóriách. Každá z nich dosiahla vo svojom odvetví mimoriadnu odbornosť a úspech. Mená laureátov Krištáľového krídla za rok 2021 sa dozvieme až v nedeľu 20. marca počas slávnostného galavečera. Opäť odovzdajú aj mimoriadnu cenu. Jej laureáta na rozdiel od ostatných už poznáme. Je ním motocyklový pretekár Štefan Svitko. V januári predviedol na Rely Dakar 2021 špičkové športové výkony a mimoriadny ľudský rozmer zápolenia či športového ducha.

Program plný prekvapení

Diváci sa môžu tešiť na bohatý program plný prekvapení. Nečudo, veď 25. jubileum treba osláviť. „Hostí a divákov prevedie galavečerom netradičné zoskupenie až desiatich moderátorov, ktorí sa budú v moderátorských vstupoch počas večera striedať. Diváci sa tak môžu tešiť na mená ako Ivo Gogál, Janette Štefánková, Michaela Čobejová, Adriana Kučerová, Marianna Ďurianová, Karin Haydu, Anna Žitná Lučaiová, Danka Barteková, Lucia Hurajová a Karin Majtánová, prezrádza riaditeľka Krištáľového krídla Katarína Srkala.

V programe galavečera vystúpia Adam Ďurica, Emma Drobná, Terézia Kružliaková, Adriana Kučerová, Rebeka Jenisová, Adam Pavlovčin, Michal Noga, Monika Bagárová a Radovan Tariška. Slávnostnú atmosféru večera hudobne podčiarkne Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša.

Pripomeňme si kategórie ceny Krištáľové krídlo

Hlavnou myšlienkou Krištáľového krídla je objavovanie a vyzdvihnutie jedinečných ľudí a ich profesionálnych výkonov, ktoré si zaslúžia úctu. O ocenení v každej kategórii rozhoduje porota zložená z odborníkov pôsobiacich v danej oblasti. Členovia odborných porôt a verejnosť nominovali na ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2021 (viac o nomináciách TU) osobnosti a počiny v deviatich kategóriách. Sú to divadlo a audiovizuálne umenie, hudba, filantropia, hospodárstvo, medicína a veda, šport, inovácie a startupy, výtvarné umenie, publicistika a literatúra.

... i nominácie z oblasti kultúry

Nomináciu v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie získali Peter Kerekes, režisér oceňovanej snímky Cenzorka (písali sme o tom TU), herečka Sláva Daubnerová (získala Cenu Nadácie Tatra banky) a Milan Ondrík. Zo sveta hudby sú to Sisa Michalidesová, Michal Noga a Peter Bič Project. O cenu za Výtvarné umenie bojujú Patrik Illo, Jakub Gulyás a Rastislav Podhorský. V kategórii Publicistika a literatúra sú nominovaní Stanislav Rakús a Vladimír Štefko.

Zdroj: TS Krištáľové krídlo

One thought on “Krištáľové krídlo odovzdajú už túto nedeľu”

Comments are closed.

Milan Paľa
Culture Koncerty News PR

Marec v košickej filke odštartujú Milan Paľa a Symfonické tance

Vychutnajte si dielo ruského skladateľa Sergeja Rachmaninova – Symfonické tance.
Koncert pre husle a orchester h mol od Edwarda Elgara v košickom Dome umenia uvedie huslista Milan Paľa spolu s orchestrom ŠFK, ktorý povedie dirigent Tomáš Brauner.

Read More
SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
Translate »