Krištáľové krídlo odovzdajú už túto nedeľu

Krišťáľové krídlo

Galavečer Krištáľového krídla sa teší diváckej obľube. Nebude chýbať ani tento rok, kedy oslavuje svoje jubileum. Opäť ocení významné osobnosti Slovenska. Stane sa tak už v nedeľu 20. marca.

Slávnostné udeľovanie cien Krištáľové krídlo pre významné osobnosti Slovenska nemôže chýbať ani tento rok. Za svoju 25-ročnú históriu si už získal divácku obľubu. Ten tohtoročný jubilejný galavečer sa uskutoční v nedeľu 20. marca v Sále Opery a baletu Slovenského národného divadla. V priamom prenose ho odvysiela RTVS na Jednotke o 20.30 hod. Diváci spoznajú mená laureátov Krištáľového krídla za rok 2021 v deviatich kategóriách. Zahŕňajú oblasť vedy, medicíny, kultúry, hospodárstva, filantropie či športu.

O nomináciách rozhodovala porota i verejnosť

Porotcovia i široká verejnosť nominovali do jednotlivých kategórii Krištáľového krídla viac než 140 osobností a počinov za rok 2021. Do finálneho výberu sa dostalo 26 nominácií v 9 kategóriách. Každá z nich dosiahla vo svojom odvetví mimoriadnu odbornosť a úspech. Mená laureátov Krištáľového krídla za rok 2021 sa dozvieme až v nedeľu 20. marca počas slávnostného galavečera. Opäť odovzdajú aj mimoriadnu cenu. Jej laureáta na rozdiel od ostatných už poznáme. Je ním motocyklový pretekár Štefan Svitko. V januári predviedol na Rely Dakar 2021 špičkové športové výkony a mimoriadny ľudský rozmer zápolenia či športového ducha.

Program plný prekvapení

Diváci sa môžu tešiť na bohatý program plný prekvapení. Nečudo, veď 25. jubileum treba osláviť. „Hostí a divákov prevedie galavečerom netradičné zoskupenie až desiatich moderátorov, ktorí sa budú v moderátorských vstupoch počas večera striedať. Diváci sa tak môžu tešiť na mená ako Ivo Gogál, Janette Štefánková, Michaela Čobejová, Adriana Kučerová, Marianna Ďurianová, Karin Haydu, Anna Žitná Lučaiová, Danka Barteková, Lucia Hurajová a Karin Majtánová, prezrádza riaditeľka Krištáľového krídla Katarína Srkala.

V programe galavečera vystúpia Adam Ďurica, Emma Drobná, Terézia Kružliaková, Adriana Kučerová, Rebeka Jenisová, Adam Pavlovčin, Michal Noga, Monika Bagárová a Radovan Tariška. Slávnostnú atmosféru večera hudobne podčiarkne Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša.

Pripomeňme si kategórie ceny Krištáľové krídlo

Hlavnou myšlienkou Krištáľového krídla je objavovanie a vyzdvihnutie jedinečných ľudí a ich profesionálnych výkonov, ktoré si zaslúžia úctu. O ocenení v každej kategórii rozhoduje porota zložená z odborníkov pôsobiacich v danej oblasti. Členovia odborných porôt a verejnosť nominovali na ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2021 (viac o nomináciách TU) osobnosti a počiny v deviatich kategóriách. Sú to divadlo a audiovizuálne umenie, hudba, filantropia, hospodárstvo, medicína a veda, šport, inovácie a startupy, výtvarné umenie, publicistika a literatúra.

... i nominácie z oblasti kultúry

Nomináciu v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie získali Peter Kerekes, režisér oceňovanej snímky Cenzorka (písali sme o tom TU), herečka Sláva Daubnerová (získala Cenu Nadácie Tatra banky) a Milan Ondrík. Zo sveta hudby sú to Sisa Michalidesová, Michal Noga a Peter Bič Project. O cenu za Výtvarné umenie bojujú Patrik Illo, Jakub Gulyás a Rastislav Podhorský. V kategórii Publicistika a literatúra sú nominovaní Stanislav Rakús a Vladimír Štefko.

Zdroj: TS Krištáľové krídlo

One thought on “Krištáľové krídlo odovzdajú už túto nedeľu”

Comments are closed.

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »