Festival BAB 2022 už v prvý októbrový týždeň

Festival BAB 2022

Medzinárodný festival animovaných filmov pre deti a mládež - Bienále animácie Bratislava sa blíži. Koná sa v prvý októbrový týždeň. Bude online, pri domácich TV obrazovkách a ak sa nič zlé nestane, bude aj priamo v kinách.

Od 3. do 9. októbra sa bude konať 16. ročník Medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti a mládež Bienále animácie Bratislava – BAB 2022. Tohtoročný festival bude Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA realizovať hybridnou formou. Diváci budú môcť sledovať filmy online na www.festivalbab.sk  a na obrazovkách RTVS. Ak to umožní pandemická situácia, časť programu bude možné sledovať aj priamo  v kinách. A to nielen v Bratislave, ale aj vo viacerých partnerských mestách v rôznych slovenských regiónoch. Okrem Bratislavy sa dejiskom stanú mestá Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nitra, Martin, Banská Štiavnica, Poprad, Prešov či Košice. Okrem premietaní sa môžu návštevníci festivalu tešiť na rôzne sprievodné podujatia ako výstavy, workshopy, prednášky alebo diskusie.

Kino Lumière zastúpi Kino Mladosť

Ďalšími dejiskami festivalu budú Galéria UMELKA, VŠMU a namiesto pôvodne avizovaného bratislavského Kina Lumière to bude Kino Mladosť v Bratislave. Bližšie informácie o programe nájdete na sociálnych sieťach a webovej stránke Festivalu BAB. Na všetky podujatia je vstup voľný.

BIBIANA ožije animáciou

Popri animačných workshopoch venuje BIBIANA animovaným filmom aj tri výstavy. Prvou z nich je výstava ANIMANIMALS. Jej tvorcov inšpiroval rovnomenný nemecký seriál režisérky Julie Ocker. Výstava predstavuje niektoré zvieratká zo seriálu s ich problémami v trojrozmernej podobe. Deti môžu zatrúbiť na chobote slona, budú chodiť na „podkovách“ ako koník, krokodíľou papuľou zbierať soletky, posedia si na dlhočiznej lavici v podobe jazvečíka, zažijú aj zebru s popletenými pruhmi, páva, ktorý miluje divadlo, zahrajú sa na chobotnicu, ktorá potrebuje pomoc pri pečení a na mravce, ktoré nosia listy do mraveniska.  Mimochodom, navštíviť ju môžete od 1.10.2022 do 12. 3. 2023.

Na BAB 2022 aj slovenský večerníček

Priestor dostane aj slovenský večerníček Veroniky Kocourkovej TRESKY PLESKY …alebo “Katastrofický svet Katy Strofovej”!  Výstava vychádza zo známeho slovenského animovaného seriálu “TRESKY PLESKY”. Návštevník výstavy nadobudne pocit, že vstupuje do unikátneho fantazijného sveta prírodných javov, ktorý pozná z televíznej obrazovky & reportáží obľúbenej Katy Strofovej. Prežíva dobrodružstvá jednotlivých epizód na vlastnej koži a popritom sa učí nové zaujímavosti zo sveta prírodných javov. Sopka? Blesk? Cunami či lavína? Kiežby len to… Katastrofický svet Katy Strofovej sa na vás už teší! Výstavu si môžete pozrieť v termíne od 1.10. 2022 do 16.4. 2023.  Ak hľadáte aj ďalšie informácie o výstave Tresky Plesky & Kate Strofovej nájdete aj TU!

Tresky plesky / Festival BAB / BIBIANA

Niečo aj pre milovníkov PC hier

Milovníkov počítačových hier určite poteší moderná výstava CREAKS venovaná grafickému animačnému štúdiu Amanita Design. Z ich dielne pochádzajú napr. hry Samorost, Rocketman, Machinárium či Botanicula. Nechýba ani prezentácie ich novej adventúrovej hre Creaks. Originálne výtvarné návrhy od samotných tvorcov budú doplnené notebookmi, na ktorých si deti budú môcť zahrať novú hru plnú logických úloh prepojenú s netradičným príbehom. Od  1.10. 2022 do 29.1. 2023 na prízemí v Galérií Dušana Rolla. Ochutnávku toho čo vás čaká, nájdete  TU.

Creaks / Festival BAB 2022 / BIBIANA

PR článok

Zdroj: BIBIANA

Redakciu informovala a fotografie poskytla Natália Cehláriková, organizačný a mediálny manažér BIBIANA/BIB/BAB

4 thoughts on “Festival BAB 2022 už v prvý októbrový týždeň

Comments are closed.

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »