Novinky

Festival BAB 2022 už v prvý októbrový týždeň

Festival BAB 2022

Medzinárodný festival animovaných filmov pre deti a mládež - Bienále animácie Bratislava sa blíži. Koná sa v prvý októbrový týždeň. Bude online, pri domácich TV obrazovkách a ak sa nič zlé nestane, bude aj priamo v kinách.

Od 3. do 9. októbra sa bude konať 16. ročník Medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti a mládež Bienále animácie Bratislava – BAB 2022. Tohtoročný festival bude Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA realizovať hybridnou formou. Diváci budú môcť sledovať filmy online na www.festivalbab.sk  a na obrazovkách RTVS. Ak to umožní pandemická situácia, časť programu bude možné sledovať aj priamo  v kinách. A to nielen v Bratislave, ale aj vo viacerých partnerských mestách v rôznych slovenských regiónoch. Okrem Bratislavy sa dejiskom stanú mestá Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nitra, Martin, Banská Štiavnica, Poprad, Prešov či Košice. Okrem premietaní sa môžu návštevníci festivalu tešiť na rôzne sprievodné podujatia ako výstavy, workshopy, prednášky alebo diskusie.

Kino Lumière zastúpi Kino Mladosť

Ďalšími dejiskami festivalu budú Galéria UMELKA, VŠMU a namiesto pôvodne avizovaného bratislavského Kina Lumière to bude Kino Mladosť v Bratislave. Bližšie informácie o programe nájdete na sociálnych sieťach a webovej stránke Festivalu BAB. Na všetky podujatia je vstup voľný.

BIBIANA ožije animáciou

Popri animačných workshopoch venuje BIBIANA animovaným filmom aj tri výstavy. Prvou z nich je výstava ANIMANIMALS. Jej tvorcov inšpiroval rovnomenný nemecký seriál režisérky Julie Ocker. Výstava predstavuje niektoré zvieratká zo seriálu s ich problémami v trojrozmernej podobe. Deti môžu zatrúbiť na chobote slona, budú chodiť na „podkovách“ ako koník, krokodíľou papuľou zbierať soletky, posedia si na dlhočiznej lavici v podobe jazvečíka, zažijú aj zebru s popletenými pruhmi, páva, ktorý miluje divadlo, zahrajú sa na chobotnicu, ktorá potrebuje pomoc pri pečení a na mravce, ktoré nosia listy do mraveniska.  Mimochodom, navštíviť ju môžete od 1.10.2022 do 12. 3. 2023.

Na BAB 2022 aj slovenský večerníček

Priestor dostane aj slovenský večerníček Veroniky Kocourkovej TRESKY PLESKY …alebo “Katastrofický svet Katy Strofovej”!  Výstava vychádza zo známeho slovenského animovaného seriálu “TRESKY PLESKY”. Návštevník výstavy nadobudne pocit, že vstupuje do unikátneho fantazijného sveta prírodných javov, ktorý pozná z televíznej obrazovky & reportáží obľúbenej Katy Strofovej. Prežíva dobrodružstvá jednotlivých epizód na vlastnej koži a popritom sa učí nové zaujímavosti zo sveta prírodných javov. Sopka? Blesk? Cunami či lavína? Kiežby len to… Katastrofický svet Katy Strofovej sa na vás už teší! Výstavu si môžete pozrieť v termíne od 1.10. 2022 do 16.4. 2023.  Ak hľadáte aj ďalšie informácie o výstave Tresky Plesky & Kate Strofovej nájdete aj TU!

Tresky plesky / Festival BAB / BIBIANA

Niečo aj pre milovníkov PC hier

Milovníkov počítačových hier určite poteší moderná výstava CREAKS venovaná grafickému animačnému štúdiu Amanita Design. Z ich dielne pochádzajú napr. hry Samorost, Rocketman, Machinárium či Botanicula. Nechýba ani prezentácie ich novej adventúrovej hre Creaks. Originálne výtvarné návrhy od samotných tvorcov budú doplnené notebookmi, na ktorých si deti budú môcť zahrať novú hru plnú logických úloh prepojenú s netradičným príbehom. Od  1.10. 2022 do 29.1. 2023 na prízemí v Galérií Dušana Rolla. Ochutnávku toho čo vás čaká, nájdete  TU.

Creaks / Festival BAB 2022 / BIBIANA

PR článok

Zdroj: BIBIANA

Redakciu informovala a fotografie poskytla Natália Cehláriková, organizačný a mediálny manažér BIBIANA/BIB/BAB

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »