Festival BAB 2022 už v prvý októbrový týždeň

Festival BAB 2022

Medzinárodný festival animovaných filmov pre deti a mládež - Bienále animácie Bratislava sa blíži. Koná sa v prvý októbrový týždeň. Bude online, pri domácich TV obrazovkách a ak sa nič zlé nestane, bude aj priamo v kinách.

Od 3. do 9. októbra sa bude konať 16. ročník Medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti a mládež Bienále animácie Bratislava – BAB 2022. Tohtoročný festival bude Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA realizovať hybridnou formou. Diváci budú môcť sledovať filmy online na www.festivalbab.sk  a na obrazovkách RTVS. Ak to umožní pandemická situácia, časť programu bude možné sledovať aj priamo  v kinách. A to nielen v Bratislave, ale aj vo viacerých partnerských mestách v rôznych slovenských regiónoch. Okrem Bratislavy sa dejiskom stanú mestá Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nitra, Martin, Banská Štiavnica, Poprad, Prešov či Košice. Okrem premietaní sa môžu návštevníci festivalu tešiť na rôzne sprievodné podujatia ako výstavy, workshopy, prednášky alebo diskusie.

Kino Lumière zastúpi Kino Mladosť

Ďalšími dejiskami festivalu budú Galéria UMELKA, VŠMU a namiesto pôvodne avizovaného bratislavského Kina Lumière to bude Kino Mladosť v Bratislave. Bližšie informácie o programe nájdete na sociálnych sieťach a webovej stránke Festivalu BAB. Na všetky podujatia je vstup voľný.

BIBIANA ožije animáciou

Popri animačných workshopoch venuje BIBIANA animovaným filmom aj tri výstavy. Prvou z nich je výstava ANIMANIMALS. Jej tvorcov inšpiroval rovnomenný nemecký seriál režisérky Julie Ocker. Výstava predstavuje niektoré zvieratká zo seriálu s ich problémami v trojrozmernej podobe. Deti môžu zatrúbiť na chobote slona, budú chodiť na „podkovách“ ako koník, krokodíľou papuľou zbierať soletky, posedia si na dlhočiznej lavici v podobe jazvečíka, zažijú aj zebru s popletenými pruhmi, páva, ktorý miluje divadlo, zahrajú sa na chobotnicu, ktorá potrebuje pomoc pri pečení a na mravce, ktoré nosia listy do mraveniska.  Mimochodom, navštíviť ju môžete od 1.10.2022 do 12. 3. 2023.

Na BAB 2022 aj slovenský večerníček

Priestor dostane aj slovenský večerníček Veroniky Kocourkovej TRESKY PLESKY …alebo “Katastrofický svet Katy Strofovej”!  Výstava vychádza zo známeho slovenského animovaného seriálu “TRESKY PLESKY”. Návštevník výstavy nadobudne pocit, že vstupuje do unikátneho fantazijného sveta prírodných javov, ktorý pozná z televíznej obrazovky & reportáží obľúbenej Katy Strofovej. Prežíva dobrodružstvá jednotlivých epizód na vlastnej koži a popritom sa učí nové zaujímavosti zo sveta prírodných javov. Sopka? Blesk? Cunami či lavína? Kiežby len to… Katastrofický svet Katy Strofovej sa na vás už teší! Výstavu si môžete pozrieť v termíne od 1.10. 2022 do 16.4. 2023.  Ak hľadáte aj ďalšie informácie o výstave Tresky Plesky & Kate Strofovej nájdete aj TU!

Tresky plesky / Festival BAB / BIBIANA

Niečo aj pre milovníkov PC hier

Milovníkov počítačových hier určite poteší moderná výstava CREAKS venovaná grafickému animačnému štúdiu Amanita Design. Z ich dielne pochádzajú napr. hry Samorost, Rocketman, Machinárium či Botanicula. Nechýba ani prezentácie ich novej adventúrovej hre Creaks. Originálne výtvarné návrhy od samotných tvorcov budú doplnené notebookmi, na ktorých si deti budú môcť zahrať novú hru plnú logických úloh prepojenú s netradičným príbehom. Od  1.10. 2022 do 29.1. 2023 na prízemí v Galérií Dušana Rolla. Ochutnávku toho čo vás čaká, nájdete  TU.

Creaks / Festival BAB 2022 / BIBIANA

PR článok

Zdroj: BIBIANA

Redakciu informovala a fotografie poskytla Natália Cehláriková, organizačný a mediálny manažér BIBIANA/BIB/BAB

2 thoughts on “Festival BAB 2022 už v prvý októbrový týždeň

Comments are closed.

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
The Ladies Ensemble & Peter Adamov
Hudba Koncerty PR

The Ladies Ensemble & Peter Adamov: Vianočný koncert s romantickou atmosférou

K predvianočnému obdobiu hudba naozaj patrí. Ponuka adventných i vianočných koncertov je – našťastie, po dvoch pandemických rokoch, bohatá a dostupná úplne pre každého. Jedným z koncertov ktorý vás naladí na sviatočnú atmosféru, je vianočný koncert v podaní zoskupenia The Ladies Ensemble a Petra Adamova. Ak máte radi romantickú atmosféru, tak je tento koncert v […]

Read More
Translate »