Novinky

Literárny festival Novotvar 2021 sa začína

Novotvar

V dňoch od 𝟱. do 𝟵. 𝗼𝗸𝘁𝗼́𝗯𝗿a 𝟮𝟬𝟮𝟭 sa koná šiesty ročník medzinárodného literárneho festivalu NOVOTVAR 2021.

Už šiesty rok je nezameniteľným bodom na mape súčasnej kultúry v Bratislave a Modre. Aj tento rok organizátori získali do programu vysoko oceňované mená literatúry.

Vzácni hostia na Novotvare

Päť festivalových dní predstaví to najzaujímavejšie z aktuálnych trendov v súčasnej domácej, európskej a svetovej literatúre. Navštívi ho aj najznámejší izraelský prozaik súčasnosti Etgar Keret. Uvedie tu svoju čerstvú zbierku poviedok Porucha na kraji galaxie. Ďalšou autorkou bude mladá hviezda nemeckej literatúry Olga Grjasnowa. Jej román Právna nejasnosť jedného manželstva nedávno vyšiel vo vydavateľstve Literárna bašta. Ďalším lákadlom je jedna z najrešpektovanejších súčasných maďarských autoriek Krisztina Tóth. Prostredníctvom čítačiek s autormi a autorkami zoznámi festival divákov s najnovšími knižnými titulmi či predstaví literárnych debutantov.

Kto získa Zlatú vlnu?

Silné zastúpenie má aktuálna slovenská literatúra. Svoje nové knihy predstavia prozaičky Jana Micenková a Ivana Gibová, aktuálne nominovaná na prestížnu literárnu cenu Anasoft litera. Z básnických mien sa publikum môže tešiť na Dominiku Moravčíkovú. Jej mimoriadne úspešný knižný debut Deti Hamelnu si získal uznanie kritiky a vyslúžil jej nomináciu na cenu Zlatá vlna. Rovnakú nomináciu má aj ďalšia debutantka Daniela Kováčiková za knihu Svet:lom. Výsledky Zlatej vlny budú taktiež vyhlásené na festivale Novotvar.

Novotvár má multižánrový rozmer

Festival Novotvar nie je len o aktuálnych trendoch a novinkách vo svete literatúry. Má multižánrový rozmer. Doplní ho pestrá zmes koncertov, divadelných či tanečných predstavení a performance. Tešiť sa môžeme na koncert legendy slovenského undergroundu Ali Ibn Rachid pod vedením jednej z najvýraznejších osobností domácej alternatívnej scény Ľuba Burgra. Program spestrí aj vystúpenie vo Francúzsku žijúcej tanečníčky Jany Terekovej.

Program nájdete na sociálnych sieťach a webstránke festivalu.

2 thoughts on “Literárny festival Novotvar 2021 sa začína

Comments are closed.

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Sv. Barbora
Community Culture Folklór História Lifestyle News

Adventný čas: aj svätá Barbora fandí zvykom a tradíciám

K adventu patria aj rituály. Pozrite sa s nami, čo všetko naši predkovia robievali počas stridžích dní. K ním patril aj deň sv. Barbory. Praje tiež zvykom ochrannej i ľúbostnej mágie či vešteniu.

Read More
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Community Culture Folklór News

Advent – viac než len čas predvianočných príprav

Už v nedeľu 3. decembra 2023 začína adventný čas. Advent – to nie sú len štyri obyčajné decembrové týždne. Pozrite si s nami na jeho symboly.

Read More
Translate »