Novinky

Laureáta Zlatej vlny spoznáme už dnes

Zlatá vlna

Národná cena za poéziu ZLATÁ VLNA dnes podvečer spozná v bratislavskom Pistoriho paláci svojho víťaza. Už tretí rok sa teší záujmu verejnosti a je neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného literárneho festivalu NOVOTVAR. Napriek postupne zhoršujúcej sa epidemickej situácii nebude chýbať ani tento rok.

Opäť ju vyhlásilo Občianske združenie Novotvar, Literárne informačné centrum, Literárna bašta, literarnyklub.sk, VlnaVertigo. Tento ročník sa koná pod záštitou primátora mesta Bratislavy Matúša Valla. Hlavným partnerom je Fond na podporu umenia. Medzi významných partnerov podujatia patria Galéria mesta Bratislavy, Staromestské centrum kultúry a vzdelávania Pistoriho palác či LITA, autorská spoločnosť.

Pätica nominácií

Porota  tretieho ročníka národnej ceny za poéziu Zlatá Vlna 2021 vyhlásila jeho nominácie. Mohla ju získať len knižne vydaná básnická tvorba žijúceho autora alebo autorky, spĺňajúca kritériá roku vydania a uvedená do distribúcie najneskôr mesiac pred prvým zasadnutím odbornej poroty tohto ročníka. Do užšieho výberu sa prebojovala finálna pätica básnických zbierok:

Zorné pole tmy Roberta Bielika, Výsledky vzniku Lizy Gennart, Svet:lom Daniely Kováčikovej, Deti Hamelnu Dominiky Moravčíkovej a Kamil Zbruž s dvojicou diel Graffiti a Graffiti na vlaku.

Víťaza spoznáme už dnes, 7. 10. 2021 o 18:00 hod. v bratislavskom Pistoriho Paláci v rámci medzinárodného literárneho festivalu Novotvar 2021. 

One thought on “Laureáta Zlatej vlny spoznáme už dnes”

Comments are closed.

Milan Paľa
Culture Koncerty News PR

Marec v košickej filke odštartujú Milan Paľa a Symfonické tance

Vychutnajte si dielo ruského skladateľa Sergeja Rachmaninova – Symfonické tance.
Koncert pre husle a orchester h mol od Edwarda Elgara v košickom Dome umenia uvedie huslista Milan Paľa spolu s orchestrom ŠFK, ktorý povedie dirigent Tomáš Brauner.

Read More
SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
Translate »