Novinky

Laureáta Zlatej vlny spoznáme už dnes

Zlatá vlna

Národná cena za poéziu ZLATÁ VLNA dnes podvečer spozná v bratislavskom Pistoriho paláci svojho víťaza. Už tretí rok sa teší záujmu verejnosti a je neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného literárneho festivalu NOVOTVAR. Napriek postupne zhoršujúcej sa epidemickej situácii nebude chýbať ani tento rok.

Opäť ju vyhlásilo Občianske združenie Novotvar, Literárne informačné centrum, Literárna bašta, literarnyklub.sk, VlnaVertigo. Tento ročník sa koná pod záštitou primátora mesta Bratislavy Matúša Valla. Hlavným partnerom je Fond na podporu umenia. Medzi významných partnerov podujatia patria Galéria mesta Bratislavy, Staromestské centrum kultúry a vzdelávania Pistoriho palác či LITA, autorská spoločnosť.

Pätica nominácií

Porota  tretieho ročníka národnej ceny za poéziu Zlatá Vlna 2021 vyhlásila jeho nominácie. Mohla ju získať len knižne vydaná básnická tvorba žijúceho autora alebo autorky, spĺňajúca kritériá roku vydania a uvedená do distribúcie najneskôr mesiac pred prvým zasadnutím odbornej poroty tohto ročníka. Do užšieho výberu sa prebojovala finálna pätica básnických zbierok:

Zorné pole tmy Roberta Bielika, Výsledky vzniku Lizy Gennart, Svet:lom Daniely Kováčikovej, Deti Hamelnu Dominiky Moravčíkovej a Kamil Zbruž s dvojicou diel Graffiti a Graffiti na vlaku.

Víťaza spoznáme už dnes, 7. 10. 2021 o 18:00 hod. v bratislavskom Pistoriho Paláci v rámci medzinárodného literárneho festivalu Novotvar 2021. 

One thought on “Laureáta Zlatej vlny spoznáme už dnes”

Comments are closed.

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní (25/2024)

Kam za kultúrou v najbližšie dni? Odpoveďou sú festivaly a zaujímavé koncertné stretnutia pre malých a veľkých. TOTO sú naše TOP tipy!

Read More
Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024
Culture Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024

TOP tipy na divadelné predstavenia tu máme pre vás aj teraz. Kam za kultúrou od 17. júna 2024? Svet divadla prináša zaujímavé podujatia. TIETO sa oplatí navštíviť!

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni
Culture Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni

Nový týždeň, nové tipy. Kam za kultúrou v týždni od pondelka 17. júna 2024? Toto sú tie najzaujímavejšie kultúrne podujatia najbližších dní!

Read More
Translate »