Laureáta Zlatej vlny spoznáme už dnes

Zlatá vlna

Národná cena za poéziu ZLATÁ VLNA dnes podvečer spozná v bratislavskom Pistoriho paláci svojho víťaza. Už tretí rok sa teší záujmu verejnosti a je neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného literárneho festivalu NOVOTVAR. Napriek postupne zhoršujúcej sa epidemickej situácii nebude chýbať ani tento rok.

Opäť ju vyhlásilo Občianske združenie Novotvar, Literárne informačné centrum, Literárna bašta, literarnyklub.sk, VlnaVertigo. Tento ročník sa koná pod záštitou primátora mesta Bratislavy Matúša Valla. Hlavným partnerom je Fond na podporu umenia. Medzi významných partnerov podujatia patria Galéria mesta Bratislavy, Staromestské centrum kultúry a vzdelávania Pistoriho palác či LITA, autorská spoločnosť.

Pätica nominácií

Porota  tretieho ročníka národnej ceny za poéziu Zlatá Vlna 2021 vyhlásila jeho nominácie. Mohla ju získať len knižne vydaná básnická tvorba žijúceho autora alebo autorky, spĺňajúca kritériá roku vydania a uvedená do distribúcie najneskôr mesiac pred prvým zasadnutím odbornej poroty tohto ročníka. Do užšieho výberu sa prebojovala finálna pätica básnických zbierok:

Zorné pole tmy Roberta Bielika, Výsledky vzniku Lizy Gennart, Svet:lom Daniely Kováčikovej, Deti Hamelnu Dominiky Moravčíkovej a Kamil Zbruž s dvojicou diel Graffiti a Graffiti na vlaku.

Víťaza spoznáme už dnes, 7. 10. 2021 o 18:00 hod. v bratislavskom Pistoriho Paláci v rámci medzinárodného literárneho festivalu Novotvar 2021. 

One thought on “Laureáta Zlatej vlny spoznáme už dnes”

Comments are closed.

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
SND
Culture Divadlo News

Odborníci upozorňujú na riziká električky pred SND

Už nielen Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, občianski aktivisti, architekti a urbanisti, ale aj odborníci na akustiku a vibrácie upozorňujú na vážne problémy, ktoré by prinieslo vybudovanie električkovej trate pred novou budovou Slovenského národného divadla tak, ako to plánuje developer s podporou Magistrátu hlavného mesta Bratislava. Budú električky pred SND na Pribinovej ulici? Výsledky meraní autorov […]

Read More
Translate »