Laureáta Zlatej vlny spoznáme už dnes

Zlatá vlna

Národná cena za poéziu ZLATÁ VLNA dnes podvečer spozná v bratislavskom Pistoriho paláci svojho víťaza. Už tretí rok sa teší záujmu verejnosti a je neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného literárneho festivalu NOVOTVAR. Napriek postupne zhoršujúcej sa epidemickej situácii nebude chýbať ani tento rok.

Opäť ju vyhlásilo Občianske združenie Novotvar, Literárne informačné centrum, Literárna bašta, literarnyklub.sk, VlnaVertigo. Tento ročník sa koná pod záštitou primátora mesta Bratislavy Matúša Valla. Hlavným partnerom je Fond na podporu umenia. Medzi významných partnerov podujatia patria Galéria mesta Bratislavy, Staromestské centrum kultúry a vzdelávania Pistoriho palác či LITA, autorská spoločnosť.

Pätica nominácií

Porota  tretieho ročníka národnej ceny za poéziu Zlatá Vlna 2021 vyhlásila jeho nominácie. Mohla ju získať len knižne vydaná básnická tvorba žijúceho autora alebo autorky, spĺňajúca kritériá roku vydania a uvedená do distribúcie najneskôr mesiac pred prvým zasadnutím odbornej poroty tohto ročníka. Do užšieho výberu sa prebojovala finálna pätica básnických zbierok:

Zorné pole tmy Roberta Bielika, Výsledky vzniku Lizy Gennart, Svet:lom Daniely Kováčikovej, Deti Hamelnu Dominiky Moravčíkovej a Kamil Zbruž s dvojicou diel Graffiti a Graffiti na vlaku.

Víťaza spoznáme už dnes, 7. 10. 2021 o 18:00 hod. v bratislavskom Pistoriho Paláci v rámci medzinárodného literárneho festivalu Novotvar 2021. 

One thought on “Laureáta Zlatej vlny spoznáme už dnes”

Comments are closed.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »