Novinky

Laureáta Zlatej vlny spoznáme už dnes

Zlatá vlna

Národná cena za poéziu ZLATÁ VLNA dnes podvečer spozná v bratislavskom Pistoriho paláci svojho víťaza. Už tretí rok sa teší záujmu verejnosti a je neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného literárneho festivalu NOVOTVAR. Napriek postupne zhoršujúcej sa epidemickej situácii nebude chýbať ani tento rok.

Opäť ju vyhlásilo Občianske združenie Novotvar, Literárne informačné centrum, Literárna bašta, literarnyklub.sk, VlnaVertigo. Tento ročník sa koná pod záštitou primátora mesta Bratislavy Matúša Valla. Hlavným partnerom je Fond na podporu umenia. Medzi významných partnerov podujatia patria Galéria mesta Bratislavy, Staromestské centrum kultúry a vzdelávania Pistoriho palác či LITA, autorská spoločnosť.

Pätica nominácií

Porota  tretieho ročníka národnej ceny za poéziu Zlatá Vlna 2021 vyhlásila jeho nominácie. Mohla ju získať len knižne vydaná básnická tvorba žijúceho autora alebo autorky, spĺňajúca kritériá roku vydania a uvedená do distribúcie najneskôr mesiac pred prvým zasadnutím odbornej poroty tohto ročníka. Do užšieho výberu sa prebojovala finálna pätica básnických zbierok:

Zorné pole tmy Roberta Bielika, Výsledky vzniku Lizy Gennart, Svet:lom Daniely Kováčikovej, Deti Hamelnu Dominiky Moravčíkovej a Kamil Zbruž s dvojicou diel Graffiti a Graffiti na vlaku.

Víťaza spoznáme už dnes, 7. 10. 2021 o 18:00 hod. v bratislavskom Pistoriho Paláci v rámci medzinárodného literárneho festivalu Novotvar 2021. 

One thought on “Laureáta Zlatej vlny spoznáme už dnes”

Comments are closed.

Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí
Community Culture News Nezaradené Odporúčame PR

Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí

Pomôžme zachrániť historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch! Zbierka na Donio.sk už pomaly končí….

Read More
Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR
Culture Hudba News Odporúčame PR

Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR

Jedným z laureátov Ceny ministerky kultúry SR sa stal aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa hrdí titulom najlepší zbor Európy.

Read More
Translate »