Novinky

Zažite Vianoce s Miškom a Líškou prostredníctvom videoklipu Najkrajší dar!

Najkrajší dar / Vianoce / Miško a líška

Nalaďte sa na Vianoce s roztomilým duo. K interpretom, ktorí si do svojho repertoáru pridali vianočnú pesničku, sa v týchto dňoch zaradilo i roztomilé duo Miško s Líškou. Pesnička, ktorá vznikla ako titulná skladba k pripravovanému vianočnému predstaveniu a vianočnej audiorozprávke, uzrela svetlo sveta prostredníctvom rozkošného videoklipu.

Vianoce – sviatky plné radosti a pokoja, ktoré ľudí spájajú azda najviac, sa pomaličky blížia. Na vianočnú nôtu stavilo i čarovné spevácke duo Miško s Líškou, ktoré vydalo novú skladbu Najkrajší dar. Novinka je súčasťou vianočného albumu, ktoré aktuálne vychádza a nesie rovnaký názov ako spomínaná pieseň. Nejde iba o hudobné CD, jeho súčasťou je aj vianočná audiorozprávka, ktorá nesie rovnaký príbeh ako naše vianočné predstavenie. Okrem nás v tejto rozprávke účinkujú aj Zuzka a Hanka Hrvoľové ako rozprávači. Hanka má iba 3 roky, ale svoje texty narozprávala ako veľká herečka! Audiorozprávku dopĺňajú naše nové vianočné pesničky, vrátane titulnej piesne Najkrajší dar, predstavuje vianočný projekt Emanuela Dobšovičová, ktorá stvárňuje Líšku.

Najkrajší dar / Vianoce / Miško a líška

Text a hudbu má na svedomí Zuzana Hrvoľová. Krásny aranžmán piesni dodal Martin Husovský, s ktorým spevácke duo spolupracuje pravidelne. Vokály naspievali deti z Muzikálovej akadémie RDS Art Group, ktoré zároveň účinkujú vo videoklipe.  „Keďže sme chceli byť včas pripravení na vianočné obdobie, text bol hotový už koncom leta. Nahrávali sme v štúdiu Vox Populi RDS Art Group v Bratislave, približuje Martin Macko alias Miško.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Advent - viac než len čas predvianočných príprav

Pieseň je o uvedomení si, aké je vzácne byť obklopený priateľmi a milujúcou rodinou. Započúvať sa do smiechu, radosti a užívať si vzájomnú prítomnosť, v ktorej spočíva to skutočné čaro sviatkov. Je to naša prvá vianočná pieseň, ale nie jediná. Tento rok sa nám podarilo nahrať štyri vianočné pesničky, ktoré budú deti počuť na našom vianočnom albume aj vianočnom predstavení,“ prezrádza Líška. „Táto pieseň hovorí o tom, že na Vianoce nie je treba kupovať či dostávať dary materiálneho typu. Je skôr o tom, že ako rodina a priatelia trávime spolu čas, sedíme zabalení v deke a pozorujeme, ako vonku sneží, pečieme koláče a rozdávame lásku, to je myslím základ. LÁSKA, dopĺňa Miško na margo významu novej pesničky.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Darujte Vianoce či Mikuláša v SND
Tip na darček pod stromček: Darujte Vianoce či Mikuláša v SND

Ochutnávka Vianoc podľa Miška s Líškou prostredníctvom videoklipu, ktorý podčiarkuje význam piesne

Výrobu videoklipu zastrešil Randal Junior, o námet a réžiu sa postarala Zuzana Hrvoľová, ktorá stojí za celým projektom. Kamery sa zhostili Milan Hrvoľ a Marcel Nagy, ktorý sa zároveň postaral o strih, postprodukciu a vizuálne efekty. Natáčali sme v krásnom domčeku v bratislavskom Devíne, ktorý zohrával úlohu môjho, teda Líškinho domčeka,“ predstavuje Líška, kde sa ich Vianoce odohrávajú.  No Líška však nevie, že má  pre ňu Miško prekvapenie. Pozve všetkých ich kamarátov, aby spolu trávili čas, hrali sa, zabávali, no v tom príde ďalšie prekvapenie. Príbuzní všetkých detí, ktoré Miško pozval. A tak sa mohli začať pravé Vianoce. Rodina a priatelia po kope, približuje Miško scény videoklipu.

V decembri sa vydali na vianočné turné s predstavením Najkrajší dar. Je to úplne nové predstavenie s vianočnou tematikou, ktoré malo svoju premiéru 3.12.2023 v Smoleniciach a poslednýkrát ho tento rok odohrajú 31.12.2023 v Lučivnej. Medzitým navštívili viacero slovenských miest,  Predstavenie bude obsahovať nie len vianočné novinky, ale aj najobľúbenejšie pesničky z dielne Miška s Líškou, ktoré už deti poznajú z YouTube či ich pilotného predstavenia. 

Najkrajší dar / Vianoce / Miško a líška

Okrem obľúbených pesničiek sa deti a ich rodičia i tentokrát môžu tešiť aj na krásne farebné kulisy a rekvizity. „Po novom roku sa na pódiá opäť vrátime s naším predstavením Narodeniny, ktoré má už za sebou aktuálne viac ako 30 repríz. Samozrejme, pripravujeme aj ďalšie videoklipy. Iba minulý týždeň sme zverejnili klip k pesničke Gymnastika. Máme rozpracovaný ešte jeden zasnežený zimný klip a tiež klip k našej obľúbenej tanečnej pesničke Upratovanie, odhaľuje Líška ďalšie plány speváckeho dua.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Duch Vianoc na slovenských hradoch a zámkoch
Vianoce 2023 na hradoch i zámkoch

TS, Miško s Líškou, www.miskosliskou.sk

Zdroj foto: Miško s Líškou

Zdroj: Janka Marczellová

Redakciu informovala Janka Marczellová, PR manažérka

*** Posledná aktualizácia: 2023-12-23 (adm) 

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »