Novinky

Štátna filharmónia Košice pripravuje vianočnú nádielku aj v roku 2023

Štátna filharmónia Košice (ŠfK) - Vianočný koncert

Sviatky a hudba k sebe nerozlučne patria. Svedčí o tom aj tohtoročná ponuka sviatočných koncertov, ktorá nechýba ani v programe košickej filky. O Vianoce vo filharmónii je aj tento rok veľký záujem. Štátna filharmónia Košice (ŠFK) pre svojich návštevníkov pripravila tri Vianočné koncerty. Sólistom večera bude slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay. K sviatočnej atmosfére prispejú ale aj ďalší umelci.

Na tohtoročné Vianoce sa naladíte na tradičných Vianočných koncertoch aj v košickej filke. Okrem orchestra ŠFK sa predstaví slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay, Košický spevácky zbor učiteľov a Zbor sv. Cecílie. Pod taktovkou Adama Sedlického sa spolu s orchestrom ŠFK predstavia aj štyria vokálni umelci. Budú to sopranistka Michaela Kušteková, mezzosopranistka Terézia Kružliaková, tenorista Michal Lehotský a basista Gustáv Beláček Štátna filharmónia Košice Vianočné koncerty uvedie v nedeľu 17., pondelok 18. a utorok 19. decembra 2023 vždy o 19:00 v Dome umenia. K dispozícii zostávajú posledné vstupenky.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Robert Jindra / Štátna filharmónia Košice
Robert Jindra: Mojím cieľom je prispieť k hudobnej edukácii

Česká mše vánoční od Jakuba Jana Rybu je u košického publika veľmi obľúbená. ŠFK ju preto uvedie hneď dvakrát na podujatiach s názvom Vianočný koncert s Rybovkou. Odznejú aj husľové koncerty Jeseň a Zima z obľúbeného Vivaldiho cyklu Štyri ročné obdobia. Program pondelkového Vianočného koncertu sa bude líšiť, hoci obsadenie ostáva rovnaké. Návštevníci si mimo iného vychutnajú aj Mozartovu Omšu C dur známu ako “Korunovačná”.

Štátna filharmónia Košice (ŠfK) - Vianočný koncert
Vianočné koncerty majú v programe košickej filky stabilné miesto. Foto: J. Ľaš

Máme veľkú radosť zo záujmu návštevníkov o naše Vianočné koncerty. Veľmi si ceníme, že si ľudia nachádzajú čas na krásnu hudbu a že k nám prichádzajú načerpať príjemné zážitky. Ďakujeme každému návštevníkovi Štátnej filharmónie Košice. Vďaka vám má naša práca zmysel, odkazuje generálna riaditeľka ŠFK Lucia Potokárová a spolu so svojím tímom praje príjemne pohodový predvianočný čas.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Lucia Potokárová / ŠFK / Štátna filharmónia Košice
Lucia Potokárová približuje 55. sezónu ŠFK: „Je to sezóna plná skvelej hudby a privítame mnoho excelentných umelcov“

Vianočné koncerty sa uskutočnia 17., 18. a 19. decembra 2023 o 19:00 v Dome umenia. Cena vstupného je 18/16/14 € – zľavnené 15/13/11 € – lóža 22 €. Vstupenky na podujatia Štátnej filharmónie Košice sú v predaji aj so zľavami vo vstupenkovej pokladnici Domu umenia od pondelka do štvrtka (10:00 – 12:00, 14:00 – 17:00) a hodinu pred podujatím. Vstupenky sú v predaji aj online na webe Štátnej filharmónie Košice www.sfk.sk alebo cez link https://program-sfk.colosseum.eu/. Zľavy je možné uplatniť aj pri online nákupe.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Advent - viac než len čas predvianočných príprav

TS, Štátna filharmónia Košice, www.sfk.sk

Foto: J. Ľaš, archív ŠFK

Zdroj: ŠFK

Redakciu informovala Lucia Radzová, PR manažérka ŠFK

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Posledná aktualizácia (oprava technickej chyby): 2023-12-19 (adm/techsup) 

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »