Štátna filharmónia Košice spúšťa predaj abonentiek na sezónu 2022/2023

title-Štátna filharmónia Košice

So šéfdirigentom Robertom Jindrom pripravila Štátna filharmónia Košice koncerty, ktoré vás chytia za srdce. V sprievode orchestra ŠFK sa v Košiciach aj počas 54. koncertnej sezóny predstavia špičkoví sólisti a dirigenti. Na návštevníkov čaká objavný a odvážny repertoár, čo zanechá silný dojem. Abonentky na novú sezónu budú v predaji od 30. augusta 2022 v Dome umenia. Čo si s abonentkou zaistíte, v sezóne akoby ste našli!

Štátna filharmónia Košice tak aj v novej sezóne pozýva spoznávať klasickú hudbu v duchu svojho hesla – Načerpajte krásno, objavte silu v hudbe! Dramaturgiu 54. koncertnej sezóny pripravili aj tento rok riaditeľka ŠFK Lucia Potokárová spolu so šéfdirigentom Robertom Jindrom. Orchester ŠFK má za sebou prvú sezónu s novým šéfdirigentom Jindrom, ktorý zároveň pôsobí ako hudobný riaditeľ Opery Národného divadla Praha a tiež ako hlavný hosťujúci dirigent Symfonického orchestra Českého rozhlasu. Robert Jindra spolupracuje s prestížnymi opernými domami ako Nórska kráľovská opera Oslo či Bavorská štátna opera Mníchov. Aj vďaka tomu sa jeho prostredníctvom do Košíc dostávajú nové interpretačné podnety, inšpirácie a významné umelecké osobnosti.

ŠFK a Robert Jindra
Košickí filharmonici so svojim šéfdirigentom Robertom Jindrom.

Takmer každý koncert ŠFK je jedinečný a vo svojom zložení dramaturgia/dirigent/sólista sa už nebude opakovať. Aby vám neunikol ani jeden, zabezpečte si abonentky ŠFK na 54. koncertnú sezónu. Mimochodom, tie sú v predaji od 30. augusta do 22. septembra 2022 v pokladnici Domu umenia.

Abonentky otvárajú dvere do novej sezóny

Predaj abonentiek na 54. koncertnú sezónu 2022/2023 sa začína 30. 8. 2022 vo vstupenkovej pokladnici Domu umenia.

Abonentky Štátnej filharmónie Košice sú cenovo zvýhodnené vstupenky na série koncertov v rámci celej koncertnej sezóny. Pripomeňme benefity abonentiek. Okrem nenahraditeľnej atmosféry živej hudby, sú koncerty skvelou príležitosťou na spoločenské stretnutia so známymi ale aj na spoznávanie nových zaujímavých ľudí milujúcich krásu hudby. Zabezpečíte si aj príležitosť spoznať svetoznámych sólistov a dirigentov či mladé talenty. Vďaka abonentkám sa vám otvoria dvere na jedinečný kontakt s umelcami počas predkoncertných stretnutí. Abonentka svojmu majiteľovi zároveň zaistí stabilné miesto v sále Domu umenia na všetky koncerty vybraného abonentného cyklu. Navyše, každá abonentka je prenosná. Ak jej majiteľ nemôže na niektorý z koncertov prísť, môže ju požičať rodine či priateľom.

Štátna filharmónia Košice / abonentky / sezóna 2022/2023

Abonentom predchádzajúcej sezóny prednostne drží ŠFK ich pôvodné miesta do 14. 9., po tomto termíne uvoľňuje do predaja všetky aktuálne nezakúpené miesta. Predaj potrvá do 22. septembra 2022. Ceny abonentiek ostávajú rovnaké ako v minulej sezóne.

Toto prináša 54. sezóna ŠFK!

V programe Štátnej filharmónie Košice dominujú nielen koncerty abonentných cyklov A a B. Samozrejmosťou budú aj v 54. koncertnej sezóne rôzne mimoriadne koncerty či festivalové koncerty. Tentoraz sa pozrieme na abonentné koncerty cyklov A a B.

A cyklus prináša 14 koncertov

Cyklus A ponúka 14 koncertov, vysoké umenie a objavné programy. Päť koncertov bude patriť šéfdirigentovi Robertovi Jindrovi, prvým z nich otvorí 54. sezónu ŠFK 13. októbra. Ďalšie štyri koncerty A cyklu budú pod taktovkou hlavného hosťujúceho dirigenta Zbyňka Müllera.

ŠfK - Vianočný koncert - účinkujúci
Košickí filharmonici so Zbyňkom Müllerom. Foto: Jaroslav Ľaš
Hayoung Choi
K interpretom jedného z abonentných koncertov cyklu A patrí aj Hayoung Choi. Foto: Ettore Causa

S košickými filharmonikmi budú hosťovať aj dirigenti Finnegan Downie Dear, Tomáš Brauner, Marcelo Lehninger, Christian Øland a ďalší.

Medzi pozvanými sólistami rezonujú v nadchádzajúcej sezóne tieto mená: violončelisti Bruno Philippe a Hayoung Choi – aktuálna víťazka Súťaže kráľovnej Alžbety (Queen Elisabeth Competition).

Medzi účinkujúcimi budú aj klaviristi Ivo Kahánek, Tomáš Vrána a Ladislav Fančovič, či huslisti Milan PaľaJulia Pusker z Maďarska.

V Coplandovom koncerte sa predstaví izraelský klarinetista Jonathan Leibovitz, čerstvý víťaz súťaže Arthura Wasera.

Návštevníkov si podmaní aj harfa v podaní Kataríny Turnerovej. Po jej boku bude v Mozartovom dvojkoncerte účinkovať flautista Oto Reiprich.

Súčasťou sezóny bude aj vokálne umenie – spomedzi mnohých spevákov hosťujúcich so ŠFK spomeňme aspoň Slávku Zámečníkovú, Evu Bodorovú, Jarmilu Balážovú, tenoristov Petra NekorancaJuraja Hollého.

Priestor dostane aj hudba 20. storočia

Popri známych klasickýchromantických dielach symfonickej hudby bude v programe A cyklu bohato zastúpená aj hudba 20. storočia. Stane sa tak prostredníctvom diel Dmitrija Šostakoviča, Igora Stravinského, Kurta Atterberga, Leoša Janáčka, Leonarda Bernsteina, Aarona Coplanda, Benjamina Brittena, Karola Szymanowského, Zoltána Kodálya, Ľudovíta Rajtera, Eugena Suchoňa, ale aj súčasného ukrajinského autora Kirilla Karabitsa.

B cyklus s hitmi klasickej hudby

Dramaturgia koncertného B cyklu ponúka v siedmich koncertoch populárnejší program. Zaznejú skvosty klasickej hudby, ako Beethovenova 5. symfónia Osudová, Mozartov Prvý klavírny koncert v podaní Mariána Lapšanského či Musorgského kultové dielo Obrázky z výstavy. Nebudú tiež chýbať Dvořákove Biblické piesne, Mozartova Symfónia č. 41 „Jupiterská“ a mnohé ďalšie. Štátna filharmónia Košice do B cyklu zaradila jeden z Vianočných koncertov, ako aj divácky obľúbenú filmovú hudbu.

Kučerová & Lapšanský / Viva Musica!
prof. Marián Lapšanský na festivale Viva Musica! Foto: Zdenko Hanout / Viva Musica!

B cyklus tiež dáva priestor výrazným mladým talentom. S filharmonikmi budú účinkovať kontrabasista Indi Stivín a huslista Daniel Matejča – jeden z najvýraznejších českých talentov posledných rokov a aktuálny víťaz v Európskej súťaži mladých hudobníkov (Eurovision Young Musicians) či český víťaz súťaže Virtuosos V4+ (viac TU).

Virtuózi V4+ - 2.semifinále - Daniel Matejča
Multitalentovaný český huslista oslnil nielen fanúšikov klasickej hudby, ale aj jazzu.

Aj koncerty B cyklu sľubujú kvalitné dirigentské obsadenie. Tešiť sa môžete na Ondreja Lenárda, Vojtěcha Spurného, Rastislava Štúra, Maroša Potokára, Yu-An ChangaMareka Prášila.

Maroš Potokár
Maroš Potokár ako dirigent Zdroj: HC

Štátna filharmónia Košice dáva príležitosť, aby si návštevníci užili všetky abonentné koncerty v ŠFK. V ponuke je tak aj abonentka na AB cyklus so zvýhodneným vstupom na celkom 21 koncertov.

 

Zdroj: TS ŠfK

Redakciu informovala a fotografie poskytla Lucia Radzová, PR manažérka ŠfK

One thought on “Štátna filharmónia Košice spúšťa predaj abonentiek na sezónu 2022/2023”

Comments are closed.

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »