Novinky

Jarný koncert v Primaciálnom paláci s Hilaris Chamber Orchestra

Jarný koncert 2022 / Hilaris Chamber Orchestra

Hilaris Chamber Orchestra organizuje pre veľký záujem publika klasicistický JARNÝ KONCERT (VIVALDI – CORELLI – HAYDN – MOZART). Uskutoční sa v nedeľu 10. apríla 2022 o 18:00 opäť v krásnych priestoroch Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca v Bratislave. Hilaris Chamber Orchestra bude účinkovať pod vedením lídra Alana Vizváryho.

Na žiadosť verného publika hrá Hilaris Chamber Orchestra v Bratislave najbližšie už 10. apríla 2022. Ich jarný koncert v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca prinesie diela benátskeho barokového génia Vivaldiho, Corelliho, Haydna a Mozarta.

Hilaris Chamber Orchestra
Hilaris Chamber Orchestra Foto: Julian Veverica

Pripomenú si Haydna

Okrem efektných Vivaldiho sinfónií RV 158 a RV 168 zaznie aj virtuózne Corelliho Concerto grosso op. 6 No.11. Predstavia sa sólisti – Alan Vizváry (1. husle) a Radomír Cikatricis (2. husle). V máji si pripomenieme 290. výročie narodenia Josepha Haydna. Rakúskeho hudobného skladateľa , popredného  predstaviteľa klasického obdobia v hudbe, často označujú ako „otca symfónie“ či „otca husľového kvarteta“ . Hilaris Chamber Orchestra si skladateľove výročie pripomenie uvedením jeho Londýnskej 104. symfónie v komornej úprave J. P. Salomona. Účinkovať budú tiež účinkovať Cyril Šikula (flauta) a Konstantin Ilievsky (čembalo). 

Od génia Mozarta si návštevníci koncertu budú môcť vypočuť jeho slávne Adagio a fuga pre sláčikový orchester.

Jar v Primaciálnom paláci

Príďte sa odreagovať na krásny koncert! Hudba je to, čo v týchto ťažkých časoch pomáha a je to skvelé antidepresívum! Snažíme sa robiť dramaturgiu, ktorá bude pre Vás nielen príťažlivá, ale bude mať aj muzikoterapeutické účinky! Tak príďte! 15 eur nie je veľa za kvalitnú komornú hudbu s vášňou a energiou. Záujem je opäť veľký a kúpu vstupenky si nenechávajte na poslednú chvíľu. Aby sa nestalo ako minule, že sme záujemcov o koncert už nemohli pustiť dnu,“ dodáva manažérka Hilaris Chamber Orchestra, huslistka Anežka Kara.

Koncert je organizovaný opäť bez sponzorskej a grantovej pomoci. Mediálnymi partnermi Hilaris Chamber Orchestra sú portál Moja kultúra a časopis in.ba.

Vstupenky sú v predpredaji sieti Ticketportal v cene 15 eur. Pokiaľ sa nevypredajú, bude si ich možné zakúpiť pred koncertom v hodnote 17 eur hodinu aj na mieste koncertu.

Zdroj: TS Hilaris Chamber Orchestra

2 thoughts on “Jarný koncert v Primaciálnom paláci s Hilaris Chamber Orchestra

Comments are closed.

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Ensemble Spectrum
Hudba Koncerty News PR

EnsembleSpectrum v Redute s premiérou diela Schnee

Zoskupenie mladých hudobníkov EnsembleSpectrum sa 5.12.2023 predstaví v bratislavskej Redute s premiérou diela dánskeho skladateľa Schnee.

Read More
NDKE uvádza 1. a 3. decembra v premiére operu R. Wagnera Tannhäuser
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

NDKE uvádza 1. a 3. decembra v premiére operu R. Wagnera Tannhäuser aj s najlepším zborom Európy

Na dosky Národného divadla Košice sa po 65 rokoch vracia Wagnerova opera Tannhäuser v tzv. miešanej verzii. Po boku domácich sólistov a hostí sa predstaví aj Slovenský filharmonický zbor. Premiérovať ich bude košická opera 1. a 3. decembra 2023.

Read More
Translate »