Jarný koncert v Primaciálnom paláci s Hilaris Chamber Orchestra

Jarný koncert 2022 / Hilaris Chamber Orchestra

Hilaris Chamber Orchestra organizuje pre veľký záujem publika klasicistický JARNÝ KONCERT (VIVALDI – CORELLI – HAYDN – MOZART). Uskutoční sa v nedeľu 10. apríla 2022 o 18:00 opäť v krásnych priestoroch Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca v Bratislave. Hilaris Chamber Orchestra bude účinkovať pod vedením lídra Alana Vizváryho.

Na žiadosť verného publika hrá Hilaris Chamber Orchestra v Bratislave najbližšie už 10. apríla 2022. Ich jarný koncert v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca prinesie diela benátskeho barokového génia Vivaldiho, Corelliho, Haydna a Mozarta.

Hilaris Chamber Orchestra
Hilaris Chamber Orchestra Foto: Julian Veverica

Pripomenú si Haydna

Okrem efektných Vivaldiho sinfónií RV 158 a RV 168 zaznie aj virtuózne Corelliho Concerto grosso op. 6 No.11. Predstavia sa sólisti – Alan Vizváry (1. husle) a Radomír Cikatricis (2. husle). V máji si pripomenieme 290. výročie narodenia Josepha Haydna. Rakúskeho hudobného skladateľa , popredného  predstaviteľa klasického obdobia v hudbe, často označujú ako „otca symfónie“ či „otca husľového kvarteta“ . Hilaris Chamber Orchestra si skladateľove výročie pripomenie uvedením jeho Londýnskej 104. symfónie v komornej úprave J. P. Salomona. Účinkovať budú tiež účinkovať Cyril Šikula (flauta) a Konstantin Ilievsky (čembalo). 

Od génia Mozarta si návštevníci koncertu budú môcť vypočuť jeho slávne Adagio a fuga pre sláčikový orchester.

Jar v Primaciálnom paláci

Príďte sa odreagovať na krásny koncert! Hudba je to, čo v týchto ťažkých časoch pomáha a je to skvelé antidepresívum! Snažíme sa robiť dramaturgiu, ktorá bude pre Vás nielen príťažlivá, ale bude mať aj muzikoterapeutické účinky! Tak príďte! 15 eur nie je veľa za kvalitnú komornú hudbu s vášňou a energiou. Záujem je opäť veľký a kúpu vstupenky si nenechávajte na poslednú chvíľu. Aby sa nestalo ako minule, že sme záujemcov o koncert už nemohli pustiť dnu,“ dodáva manažérka Hilaris Chamber Orchestra, huslistka Anežka Kara.

Koncert je organizovaný opäť bez sponzorskej a grantovej pomoci. Mediálnymi partnermi Hilaris Chamber Orchestra sú portál Moja kultúra a časopis in.ba.

Vstupenky sú v predpredaji sieti Ticketportal v cene 15 eur. Pokiaľ sa nevypredajú, bude si ich možné zakúpiť pred koncertom v hodnote 17 eur hodinu aj na mieste koncertu.

Zdroj: TS Hilaris Chamber Orchestra

2 thoughts on “Jarný koncert v Primaciálnom paláci s Hilaris Chamber Orchestra

Comments are closed.

Aurum Quartet
Hudba Koncerty Literatúra News Odporúčame PR

Jedinečný advent so štyrmi klarinetmi

Sviatky a hudba k sebe patria. Predvianočný čas nie je výnimkou. Na tradície adventných a vianočných koncertov nadväzuje aj v tomto roku jedinečné slovenské klarinetové zoskupenie Aurum Quartet. S úspechom reprezentovalo Slovensko v Kuvajte, v Portugalsku, v Nemecku či v Českej republike, no nezabúda ani na svojich priaznivcov na Slovensku. Počas decembra na nich pamätá dvojicou vystúpení. Oneskorenou mikulášskou nádielkou bude koncert na […]

Read More
Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
Translate »