Jarný koncert v Primaciálnom paláci s Hilaris Chamber Orchestra

Jarný koncert 2022 / Hilaris Chamber Orchestra

Hilaris Chamber Orchestra organizuje pre veľký záujem publika klasicistický JARNÝ KONCERT (VIVALDI – CORELLI – HAYDN – MOZART). Uskutoční sa v nedeľu 10. apríla 2022 o 18:00 opäť v krásnych priestoroch Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca v Bratislave. Hilaris Chamber Orchestra bude účinkovať pod vedením lídra Alana Vizváryho.

Na žiadosť verného publika hrá Hilaris Chamber Orchestra v Bratislave najbližšie už 10. apríla 2022. Ich jarný koncert v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca prinesie diela benátskeho barokového génia Vivaldiho, Corelliho, Haydna a Mozarta.

Hilaris Chamber Orchestra
Hilaris Chamber Orchestra Foto: Julian Veverica

Pripomenú si Haydna

Okrem efektných Vivaldiho sinfónií RV 158 a RV 168 zaznie aj virtuózne Corelliho Concerto grosso op. 6 No.11. Predstavia sa sólisti – Alan Vizváry (1. husle) a Radomír Cikatricis (2. husle). V máji si pripomenieme 290. výročie narodenia Josepha Haydna. Rakúskeho hudobného skladateľa , popredného  predstaviteľa klasického obdobia v hudbe, často označujú ako „otca symfónie“ či „otca husľového kvarteta“ . Hilaris Chamber Orchestra si skladateľove výročie pripomenie uvedením jeho Londýnskej 104. symfónie v komornej úprave J. P. Salomona. Účinkovať budú tiež účinkovať Cyril Šikula (flauta) a Konstantin Ilievsky (čembalo). 

Od génia Mozarta si návštevníci koncertu budú môcť vypočuť jeho slávne Adagio a fuga pre sláčikový orchester.

Jar v Primaciálnom paláci

Príďte sa odreagovať na krásny koncert! Hudba je to, čo v týchto ťažkých časoch pomáha a je to skvelé antidepresívum! Snažíme sa robiť dramaturgiu, ktorá bude pre Vás nielen príťažlivá, ale bude mať aj muzikoterapeutické účinky! Tak príďte! 15 eur nie je veľa za kvalitnú komornú hudbu s vášňou a energiou. Záujem je opäť veľký a kúpu vstupenky si nenechávajte na poslednú chvíľu. Aby sa nestalo ako minule, že sme záujemcov o koncert už nemohli pustiť dnu,“ dodáva manažérka Hilaris Chamber Orchestra, huslistka Anežka Kara.

Koncert je organizovaný opäť bez sponzorskej a grantovej pomoci. Mediálnymi partnermi Hilaris Chamber Orchestra sú portál Moja kultúra a časopis in.ba.

Vstupenky sú v predpredaji sieti Ticketportal v cene 15 eur. Pokiaľ sa nevypredajú, bude si ich možné zakúpiť pred koncertom v hodnote 17 eur hodinu aj na mieste koncertu.

Zdroj: TS Hilaris Chamber Orchestra

2 thoughts on “Jarný koncert v Primaciálnom paláci s Hilaris Chamber Orchestra

Comments are closed.

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »