Novinky

Jarný koncert v Primaciálnom paláci s Hilaris Chamber Orchestra

Jarný koncert 2022 / Hilaris Chamber Orchestra

Hilaris Chamber Orchestra organizuje pre veľký záujem publika klasicistický JARNÝ KONCERT (VIVALDI – CORELLI – HAYDN – MOZART). Uskutoční sa v nedeľu 10. apríla 2022 o 18:00 opäť v krásnych priestoroch Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca v Bratislave. Hilaris Chamber Orchestra bude účinkovať pod vedením lídra Alana Vizváryho.

Na žiadosť verného publika hrá Hilaris Chamber Orchestra v Bratislave najbližšie už 10. apríla 2022. Ich jarný koncert v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca prinesie diela benátskeho barokového génia Vivaldiho, Corelliho, Haydna a Mozarta.

Hilaris Chamber Orchestra
Hilaris Chamber Orchestra Foto: Julian Veverica

Pripomenú si Haydna

Okrem efektných Vivaldiho sinfónií RV 158 a RV 168 zaznie aj virtuózne Corelliho Concerto grosso op. 6 No.11. Predstavia sa sólisti – Alan Vizváry (1. husle) a Radomír Cikatricis (2. husle). V máji si pripomenieme 290. výročie narodenia Josepha Haydna. Rakúskeho hudobného skladateľa , popredného  predstaviteľa klasického obdobia v hudbe, často označujú ako „otca symfónie“ či „otca husľového kvarteta“ . Hilaris Chamber Orchestra si skladateľove výročie pripomenie uvedením jeho Londýnskej 104. symfónie v komornej úprave J. P. Salomona. Účinkovať budú tiež účinkovať Cyril Šikula (flauta) a Konstantin Ilievsky (čembalo). 

Od génia Mozarta si návštevníci koncertu budú môcť vypočuť jeho slávne Adagio a fuga pre sláčikový orchester.

Jar v Primaciálnom paláci

Príďte sa odreagovať na krásny koncert! Hudba je to, čo v týchto ťažkých časoch pomáha a je to skvelé antidepresívum! Snažíme sa robiť dramaturgiu, ktorá bude pre Vás nielen príťažlivá, ale bude mať aj muzikoterapeutické účinky! Tak príďte! 15 eur nie je veľa za kvalitnú komornú hudbu s vášňou a energiou. Záujem je opäť veľký a kúpu vstupenky si nenechávajte na poslednú chvíľu. Aby sa nestalo ako minule, že sme záujemcov o koncert už nemohli pustiť dnu,“ dodáva manažérka Hilaris Chamber Orchestra, huslistka Anežka Kara.

Koncert je organizovaný opäť bez sponzorskej a grantovej pomoci. Mediálnymi partnermi Hilaris Chamber Orchestra sú portál Moja kultúra a časopis in.ba.

Vstupenky sú v predpredaji sieti Ticketportal v cene 15 eur. Pokiaľ sa nevypredajú, bude si ich možné zakúpiť pred koncertom v hodnote 17 eur hodinu aj na mieste koncertu.

Zdroj: TS Hilaris Chamber Orchestra

2 thoughts on “Jarný koncert v Primaciálnom paláci s Hilaris Chamber Orchestra

Comments are closed.

Le nuove musiche
Hudba PR

Le nuove musiche opäť koncertovalo. S klenotmi z depotov sa predstavili v Nemecku

Súbor Le nuove musiche pravidelne pôsobí s úspechom aj za hranicami Slovenska. Pozrite si čo prinieslo jeho ostatné vystúpenie v Nemecku…

Read More
Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Translate »