Novinky

Filmová udalosť roka – Perinbaba a dva svety sa blíži. Kiná dnes spúšťajú predpredaj lístkov

Perinbaba

Dlho a netrpezlivo očakávaná udalosť sveta filmu sa nezadržateľne blíži. Mesiac pred premiérou, 7. novembra, štartujú kiná po celom Slovensku predaj lístkov na najočakávanejší slovenský film posledných rokov, Perinbaba a dva svety.

Radi by sme umožnili fanúšikom a fanúšičkám nezabudnuteľnej Perinbaby, aby si pre seba alebo svojich blízkych kúpili lístky v predstihu a videli pokračovanie tejto legendárnej rozprávky medzi prvými,“ hovorí producentka Deana Jakubisková. Sedmička v dátume predpredaja a aj premiéry pritom nie je náhodná. Magické číslo sedem totiž zohráva v záverečnom veľdiele nenahraditeľného režiséra Juraja Jakubiska (1938 – 2023) Perinbaba a dva svety významnú úlohu. „Za siedmimi horami, za siedmimi morami, na konci sveta, v kraji hojnosti, žije posvätný sedmorožec,“ prezrádza jeho manželka Deana Jakubisková a pokračuje: „Toto číslo by malo byť šťastným aj pre nášho filmového hrdinu Lukáša. O tom, či napokon šťastné aj bude, sa budú môcť diváci presvedčiť v kinách už 7. decembra,“ usmieva sa. 

Manželia Jakubiskovci / natáčanie Perinbaba a dva svety
Manželia Jakubiskovci počas natáčania očakávaného pokračovania kultovej rozprávky -Perinbaba a dva svety. Zdroj: Bontonfilm

Vzhľadom na blížiacu sa premiéru umožnia divákom vybrané kiná po celom Slovensku získať lístky už od dnešného dňa. „Budeme šťastní, ak si všetci tí, ktorým Perinbaba prirástla za posledných 38 rokov k srdcu, nenechajú ujsť jej veľký návrat. Veríme, že lístky do kina budú skvelým darčekom pre zamilovaných, deti, vnúčatá, rodičov, starých rodičov či milou vianočnou pozornosťou vo firmách pre zamestnancov,“ dodáva producentka Deana Jakubisková.

Kultová rozprávka má svoje pokračovanie

Perinbaba a dva svety je jeden z najočakávanejších slovenských filmov súčasnosti a zároveň veľkolepá filmová rozlúčka s režisérskou legendou Jurajom Jakubiskom. Pokračovanie jeho kultovej vianočnej rozprávky Perinbaba je plné fantázie, náročných trikov aj humoru a prináša príbeh pre všetky generácie. Lukáš (Lukáš Frlajs), syn pôvodných hrdinov Alžbetky a Jakuba, sa vydáva do sveta na skusy. Túži nájsť pravú lásku a šťastie. Príbeh strastiplnú cestu do bájnej krajiny hojnosti za dobrodružstvom a pravou láskou Luciou (Valéria Frištik).

Na ceste ho chráni a pomáha mu jeho kmotra Perinbaba (Giulietta Masina), zatiaľ čo Zubatá (Darija Pavlovičová, Albín Medúz a Valerie Kaplanová) sa mu snaží ublížiť. Kladie mu polená pod nohy podobne ako jeho otcovi Jakubovi. Čoskoro sa Lukáš spriatelí s múdrym psíkom Uchom a spoločne sa vydajú na cestu do bájnej krajiny hojnosti. Tá podľa legendy leží za siedmimi horami a siedmimi morami až na samom konci sveta. 

Počas svojho putovania sa dostanú do väzenia. Zničia aj zachránia veľkú svadbu v meste. V krajine divožienok sa Lukáš zamiluje. Spolu pomôžu zachrániť pohyblivé mesto a v kráľovstve, z ktorého zmizli všetky ženy, sa stretnú v súboji s havraními bojovníkmi.

Stavili na triky a nové technológie

Pôvodná Perinbaba mala premiéru na festivale v Benátkach v roku 1985. A už odvtedy sa na Slovensku stala vianočnou klasikou, bez ktorej si väčšina Slovákov nevie predstaviť najkrajšie sviatky roka. Vďaka trikom a novým technológiám sa na plátno v úlohe Perinbaby vráti ikonická talianska herečka Giulietta Masina.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Perinbaba
Giulietta Masina ožije v rozprávke Perinbaba 2

Juraj Jakubisko bol jedným z najvýraznejších filmárov na Slovensku aj v Česku. Jeho originálny vizuálny štýl z neho urobil legendu. Jakubiskove filmy obdivoval aj legendárny Federico Fellini, ku ktorému režiséra Juraja Jakubiska často prirovnávali. Počas svojho života získal Juraj Jakubisko a jeho filmy viac ako 90 ocenení po celom svete, pričom niekoľko uznaní získal aj na filmovom festivale v Benátkach. Posledným filmom Juraja Jakubiska v slovenských kinách bola rekordná Bathory, ktorú si prišlo do kín pozrieť neuveriteľných 432.000 divákov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Juraj Jakubisko
Odišiel slovenský Fellini - režisér Juraj Jakubisko

Diváci vo filme uvidia aj Andreu Verešovú, Ivana Romančíka, Reného Štúra, Petru Vančíkovú, Ľubomíra Pauloviča i Valériu Zawadskú. Dana Nekonečného si vychutnajú ako Principála v jeho poslednej filmovej role. Magický príbeh Perinbaba a dva svety vznikol v produkcii spoločnosti J&J Jakubisko Film Europe v koprodukcii s TV JOJ a Štúdiom 727. Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond v spolupráci so Slovenským plynárenským priemyslom, a. s., a Státní fond kinematografie. Do slovenských kín ho 7. decembra 2023 uvedie distribučná spoločnosť BONTONFILM. Vo vybraných kinách si bude možné pozrieť film Perinbaba a dva svety už 6. decembra v rámci exkluzívnych mikulášskych predpremiér.

TS, Bontonfilm, www.bontonfilm.sk

Zdroj: Bontonfilm

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Posledná aktualizácia – oprava technickej chyby: 2023-12-07 (adm) 

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »