Novinky

Odporúčame: Nočná krádež na Bojnickom zámku

Nočná krádež

Historická udalosť z nie až tak vzdialenej minulosti dostáva divadelný šat. Pre tých, ktorí navštívili rozprávkový zámok Bojnice iste nie je neznámou nočná krádež zámockého oltára i to mystérium spojené so "slzami" posledného bojnického grófa. Už koncom októbra sa môžete pri prehliadke tešiť na divadelnú komédiu Nočná krádež na motívy skutočnej udalosti.

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prinesie koncom októbra návštevníkom komediálnu prehliadku inšpirovanú tajomnou krádežou. Príbeh zavedie divákov späť do roku 1933, do obdobia, keď svet trápila hospodárska kríza, Adolf Hitler sa stal nemeckým ríšskym kancelárom, narodil sa Jean-Paul Belmondo, na koncertných pódiách získavala srdcia poslucháčov speváčka Édith Piaf a v kinách premiérovali film King Kong. Tom istom roku odcudzili zlodeji z Bojnického zámku vzácny oltár. Práve záhadná krádež Bojnického oltára sa stala námetom pre inscenované prehliadky Bojnického zámku s názvom Nočná krádež. Uskutočnia sa v piatok 28. októbra a v sobotu 29. októbra 2022 vo večerných hodinách.

Nočná krádež

Nočná krádež pobaví

Režisérka Naďa Uherová o predstavení povedala: “Zámok je opradený mnohými tajomstvami a legendami, ktoré sa dostali aj do nášho príbehu. Spolu s bláznivým sprievodcom môžete byť aj vy pri tom, ako sa to asi stalo. Navštívte Bojnický zámok a zabavte sa s celou rodinou na našej novej inscenácii.“ Vtipne vymyslenú divadelnú paródiu na krádež oltárnych obrazov si môžu návštevníci pozrieť  večer v čase od 18:00 do 20:00 hod. Vstupenky je možné si vopred zarezervovať na adrese marketing@bojnicecastle.sk.

Bojnice
Bojnice - najnavštevovanejší slovenský hrad. Zdroj: Wikimedia Commons

Zaujíma vás viac o histórii a tajomne Bojnického zámku? Dozviete sa v našom článku Romantický Bojnický zámok plný tajomstiev.

PR článok

Foto: Wikimedia

Zdroj: SNM – Múzeum Bojnice

Redakciu informovala Ing. Petra Gordíková, PR manažér SNM – Múzeum Bojnice

One thought on “Odporúčame: Nočná krádež na Bojnickom zámku”

Comments are closed.

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »