Novinky

Kiná siete CINEMAX budú v znamení opery a baletu aj v sezóne 2023/2024

Kiná siete CINEMAX budú v znamení opery a baletu aj v sezóne 2023/2024 / Kam za kultúrou / Kam do divadla / Divadlo v kine

Sekcia ARTMAX prinesie operné i baletné predstavenia do kín siete CINEMAX aj túto sezónu. Sľubuje najnovšie produkcie a výnimočné zážitky. Na ktoré tituly sa môžete tešiť tentoraz?

Sieť kín CINEMAX pripravuje svoju trinástu sezónu. Počas nej divákom prinesie operné a baletné produkcie z celého sveta. Tento rok sa dramaturgia fokusuje na londýnske kráľovské divadlo, ktoré ponúkne divákom novinky, ale aj nehynúcu klasiku zo svojho repertoáru. Nová sezóna Royal Opera House ponúkne v slovenských a českých kinách výber celkom ôsmich inscenácií z Kráľovskej operyKráľovského baletu. Divákom tak umožní na vlastné oči prežiť to najlepšie z ponuky tohto prestížneho operného domu. Operné a baletné prenosy sa konajú zo záznamu s niekoľkodňovým odstupom od živého predstavenia v Londýne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
CINEMAX
Opera i balet do kín CINEMAXu prídu aj túto sezónu

Návštevníci si môžu vychutnať špičkový obraz aj zvuk a chýbať nebudú tiež české titulky. Skvelú atmosféru a výnimočné hudobné zážitky lahodne v prestávkach medzi dejstvami ochutia rozhovory s účinkujúcimi a inscenátormi. Aj v aktuálnej sezóne bude k dispozícii bulletin a samozrejmosťou zostáva welcome drink – a to všetko za bezkonkurenčnú cenu 11€.  

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
SND / Labutie jazero / Kam za kultúrou
Slávne Labutie jazero sa vracia do SND už v prvý novembrový víkend

Operno-baletná sezóna v kinách siete CINEMAX štartuje vo sviatočný deň

Na začiatku sezóny spoja sily režisér Barrie Kosky a dirigent Antonio Pappano v novej, originálnej inscenácii opery ZLATO RÝNA. Tá pochádza z prvej kapitoly Wagnerovho Prsteňa Nibelungovho. Hlavné úlohy stvárnia poprední sólisti Christopher Maltman, Christopher Purves, Marina Prudenskaya a mnohí ďalší. Prenos sa, ako avizujeme v aktuálnom prehľade Kam za kultúrou, uskutoční už túto stredu, 1. novembra.

Koniec kalendárneho roku ponúkne dvojicu obľúbených baletov. Zábavu, romantiku, úchvatné choreografie a španielsku vášeň prinesie DON QUIJOTE na motívy Cervantesovho klasického románu.

Vo vianočnom období nesmie chýbať ani rozprávkový LUSKÁČIK v obľúbenej tradičnej inscenácii Petera Wrighta.

Sezóna pokračuje aj po Novom roku

Rok 2024 privítate v kinách siete CINEMAX veľkolepým baletom MANON od choreografa Kennetha MacMillana pri príležitosti neuveriteľného 50. výročia od premiéry tejto kultovej inscenácie, ktorá sa stala doslova symbolom Kráľovského baletu v Londýne.

Článok pokračuje pod reklamou

Nasledovať bude jedna z najobľúbenejších a najnavštevovanejších inscenácií Kráľovskej opery – Pucciniho MADAM BUTTERFLY, ktorá mala premiéru minulú sezónu v réžii Mosha Leiser a Patrice Caurier. Zaujímavosťou tejto opery je, že svetová dramatická sopranistka Asmik Grigorian, ktorú priaznivci operných prenosov poznajú napríklad z famóznej madridskej Rusalky či salzburskej Salome, sa tu po prvý raz predstaví v titulnej úlohe Čo-Čo-San.

Máj – lásky čas! A v duchu tohto hesla sekcia Artmax prinesie jednu z najväčších udalostí sezóny – milovaný klasický balet LABUTIE JAZERO v produkcii Liama Scarletta z roku 2018. Následne mladá talentovaná mezzosopranistka Aigul Akhmetshina zažiari v titulnej úlohe nového naštudovania Bizetovej CARMEN. Nová inscenácia nahradí staršiu, kontroverznú produkciu Barrieho Kosky, ktorá sa na repertoári udržala päť rokov.

Inzercia / Článok pokračuje pod reklamou

Na záver sezóny sa milovníci Jonasa Kaufmanna môžu tešiť na jeho stvárnenie titulnej úlohy v opere Umberta Giordana ANDREA CHÉNIER v režijnom spracovaní Davida McVicara. Toto predstavenie bude rozlúčkou dirigenta Antonia Pappana s postom hudobného riaditeľa Kráľovskej opery, ktorý po viac ako dvoch dekádach končí túto pozíciu opúšťa.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Andrea Chénier / Štátna opera Banská Bystrica
Andrea Cheniér: nová premiéra v Štátnej opere už tento týždeň

Program

  • 1.11.2023: Richard Wagner: Zlato Rýna
  • 13.12. 2023: Ludwig Minkus: Don Quijote
  • 3. 1. 2024: Piotr Iľjič Čajkovskij: Luskáčik
  • 13. 3. 2024: Jules Massenet: Manon
  • 24.4.2024: Giacomo Puccini: Madam Butterfly
  • 22.5. 2024: Piotr Iľjič Čajkovskij: Labutie jazero
  • 12.6. 2024: Georges Bizet: Carmen
  • 17.7. 2024: Umberto Giordano: Andrea Chénier

Vstupenky a viac informácii nájdete na webe siete kín CINEMAX.

TS, CINEMAX, www.cine-max.sk

Zdroj: CINEMAX

Redakciu informovala a fotografie poskytla Klára Madunická, PR siete kín CINEMAX

Posledná aktualizácia (odstránenie technickej chyby a nasadenie titulného obrázku): 2023-11-02 (adm/tv)  

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle
Divadlo

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle

Read More
Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Translate »