Novinky

Kiná siete CINEMAX budú v znamení opery a baletu aj v sezóne 2023/2024

Kiná siete CINEMAX budú v znamení opery a baletu aj v sezóne 2023/2024 / Kam za kultúrou / Kam do divadla / Divadlo v kine

Sekcia ARTMAX prinesie operné i baletné predstavenia do kín siete CINEMAX aj túto sezónu. Sľubuje najnovšie produkcie a výnimočné zážitky. Na ktoré tituly sa môžete tešiť tentoraz?

Sieť kín CINEMAX pripravuje svoju trinástu sezónu. Počas nej divákom prinesie operné a baletné produkcie z celého sveta. Tento rok sa dramaturgia fokusuje na londýnske kráľovské divadlo, ktoré ponúkne divákom novinky, ale aj nehynúcu klasiku zo svojho repertoáru. Nová sezóna Royal Opera House ponúkne v slovenských a českých kinách výber celkom ôsmich inscenácií z Kráľovskej operyKráľovského baletu. Divákom tak umožní na vlastné oči prežiť to najlepšie z ponuky tohto prestížneho operného domu. Operné a baletné prenosy sa konajú zo záznamu s niekoľkodňovým odstupom od živého predstavenia v Londýne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
CINEMAX
Opera i balet do kín CINEMAXu prídu aj túto sezónu

Návštevníci si môžu vychutnať špičkový obraz aj zvuk a chýbať nebudú tiež české titulky. Skvelú atmosféru a výnimočné hudobné zážitky lahodne v prestávkach medzi dejstvami ochutia rozhovory s účinkujúcimi a inscenátormi. Aj v aktuálnej sezóne bude k dispozícii bulletin a samozrejmosťou zostáva welcome drink – a to všetko za bezkonkurenčnú cenu 11€.  

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
SND / Labutie jazero / Kam za kultúrou
Slávne Labutie jazero sa vracia do SND už v prvý novembrový víkend

Operno-baletná sezóna v kinách siete CINEMAX štartuje vo sviatočný deň

Na začiatku sezóny spoja sily režisér Barrie Kosky a dirigent Antonio Pappano v novej, originálnej inscenácii opery ZLATO RÝNA. Tá pochádza z prvej kapitoly Wagnerovho Prsteňa Nibelungovho. Hlavné úlohy stvárnia poprední sólisti Christopher Maltman, Christopher Purves, Marina Prudenskaya a mnohí ďalší. Prenos sa, ako avizujeme v aktuálnom prehľade Kam za kultúrou, uskutoční už túto stredu, 1. novembra.

Koniec kalendárneho roku ponúkne dvojicu obľúbených baletov. Zábavu, romantiku, úchvatné choreografie a španielsku vášeň prinesie DON QUIJOTE na motívy Cervantesovho klasického románu.

Vo vianočnom období nesmie chýbať ani rozprávkový LUSKÁČIK v obľúbenej tradičnej inscenácii Petera Wrighta.

Sezóna pokračuje aj po Novom roku

Rok 2024 privítate v kinách siete CINEMAX veľkolepým baletom MANON od choreografa Kennetha MacMillana pri príležitosti neuveriteľného 50. výročia od premiéry tejto kultovej inscenácie, ktorá sa stala doslova symbolom Kráľovského baletu v Londýne.

Článok pokračuje pod reklamou

Nasledovať bude jedna z najobľúbenejších a najnavštevovanejších inscenácií Kráľovskej opery – Pucciniho MADAM BUTTERFLY, ktorá mala premiéru minulú sezónu v réžii Mosha Leiser a Patrice Caurier. Zaujímavosťou tejto opery je, že svetová dramatická sopranistka Asmik Grigorian, ktorú priaznivci operných prenosov poznajú napríklad z famóznej madridskej Rusalky či salzburskej Salome, sa tu po prvý raz predstaví v titulnej úlohe Čo-Čo-San.

Máj – lásky čas! A v duchu tohto hesla sekcia Artmax prinesie jednu z najväčších udalostí sezóny – milovaný klasický balet LABUTIE JAZERO v produkcii Liama Scarletta z roku 2018. Následne mladá talentovaná mezzosopranistka Aigul Akhmetshina zažiari v titulnej úlohe nového naštudovania Bizetovej CARMEN. Nová inscenácia nahradí staršiu, kontroverznú produkciu Barrieho Kosky, ktorá sa na repertoári udržala päť rokov.

Inzercia / Článok pokračuje pod reklamou

Na záver sezóny sa milovníci Jonasa Kaufmanna môžu tešiť na jeho stvárnenie titulnej úlohy v opere Umberta Giordana ANDREA CHÉNIER v režijnom spracovaní Davida McVicara. Toto predstavenie bude rozlúčkou dirigenta Antonia Pappana s postom hudobného riaditeľa Kráľovskej opery, ktorý po viac ako dvoch dekádach končí túto pozíciu opúšťa.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Andrea Chénier / Štátna opera Banská Bystrica
Andrea Cheniér: nová premiéra v Štátnej opere už tento týždeň

Program

  • 1.11.2023: Richard Wagner: Zlato Rýna
  • 13.12. 2023: Ludwig Minkus: Don Quijote
  • 3. 1. 2024: Piotr Iľjič Čajkovskij: Luskáčik
  • 13. 3. 2024: Jules Massenet: Manon
  • 24.4.2024: Giacomo Puccini: Madam Butterfly
  • 22.5. 2024: Piotr Iľjič Čajkovskij: Labutie jazero
  • 12.6. 2024: Georges Bizet: Carmen
  • 17.7. 2024: Umberto Giordano: Andrea Chénier

Vstupenky a viac informácii nájdete na webe siete kín CINEMAX.

TS, CINEMAX, www.cine-max.sk

Zdroj: CINEMAX

Redakciu informovala a fotografie poskytla Klára Madunická, PR siete kín CINEMAX

Posledná aktualizácia (odstránenie technickej chyby a nasadenie titulného obrázku): 2023-11-02 (adm/tv)  

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »