Divadlo Nová scéna sa rozlúčilo s muzikálmi IAGO a BOYBAND

Divadlo Nová scéna sa rozlúčilo s muzikálmi IAGO a BOYBAND

Divadlo Nová scéna sa v uplynulý piatkovíkend rozlúčila s dvojicou divácky obľúbených titulov. V piatok 10. júna 2022 poslednýkrát uviedlo muzikál IAGO z pera popovej legendy Janeka Ledeckého. Práve on si v ňom zahral titulnú postavu Shakespearovho najznámejšieho intrigána Iaga. Nedeľa 12. júna 2022 so spevom a tancom patrila rozlúčke fanúšikov s kultovým muzikálom BOYBAND, ktorý divadlo uvádzalo 12 divadelných sezón.

V prehľade našich divadelných tipov uplynulého týždňa, sme vás informovali o plánovaných derniérach dvoch divácky úspešných muzikálov (pozri TU). Zaujíma vás, aké bola rozlúčka v Divadle Nová scéna? Na úvod prezradíme, že obe rozlúčky – ako s muzikálom IAGO tak i BOYBAND sa stretli s mimoriadnym ohlasom u divákov a fanúšikov.

IAGO odišiel po 6 sezónach

Ako prvý sa po šiestich divadelných sezónach rozlúčil s verným publikom úspešný muzikál IAGO. Svoju premiéru v Divadle Nová scéna v septembri 2016.

Pod režijnou taktovkou amerického režiséra Roberta Johansona sa v titulných úlohách Iaga predstavili Janek LedeckýMartin Kaprálik.

Lukáš PištaLukáš Adamec v postave Othella excelovali. Desdemonu vynikajúco stvárnili Mirka Gális PartlováDominika Richterová.

M. Gális Partlová & L. Pišta / IAGO / DNS

V ďalších úlohách sa predstavili Patrik Vyskočil / Juraj Bača, Jana Lieskovská / Michaela Medvecová Kapráliková, Peter Makranský / Vladislav Plevčík, Karol Čálik / Pavol Topoľský a ďalší umelci, kapela, tanečný súbor aj offstage zbor.

Iago / DNS

Nadšený potlesk aj standing ovation sprevádzala derniéru muzikálu IAGO

Posledný raz ho na doskách Divadla Nová scéna uviedli v piatok 10. júna 2022. Búrlivým potleskom a standing ovation diváci odmenili účinkujúcich v muzikáli IAGO.

Iago / DNS

Ako na klaňačke povedal autor hudby, libreta i predstaviteľ titulnej úlohy – legenda popu Janek Ledecký, bolo mu cťou a radosťou pracovať so špičkovým súborom a uviesť jeho autorský muzikál vo svetovej premiére práve v Bratislave, v Divadle Nová scéna. Ocenil ústretovosť vedenia, pretože išlo o koprodukčný projekt s pražským Divadlom Hybernia, kde sa neskôr muzikál Iago úspešne uvádzal s českým obsadením.

Rozlúčka s fenomenálnym muzikálom BOYBAND

V nedeľu 12. júna 2022 sa spevom i tancom lúčili skalní fanúšikovia s muzikálom britského autora Petra Quiltera BOYBAND.

Muzikál o vzniku a živote chlapčenskej skupiny sa počas 12-ich rokov uvádzania stal doslova fenoménom. Niektorí diváci ho videli 20- aj 30-krát. Počas derniéry dopĺňali vety a frázy hercov, živo reagovali a nechceli účinkujúcich pustiť z javiska.

Publikum - derniéra / BOYBAND / DNS

Humor i známe hity nenechali nikoho chladným

Päticu hlavných protagonistov Pavla Plevčíka, Martina Kaprálika, Petra Makranského, Thomasa PuskaileraOndreja Antálka na poslednom predstavení vtipne v niektorých skladbách a scénach doplnil aj alternant Martin Madej. Toho účinkujúci vytiahli z hľadiska. 

BOYBAND / DNS

Humor, nadsázka, pohľad do zákulisia šoubiznisu, známe hity chlapčenských kapiel ako Take That, Backstreet Boys či Westlife zdvihli zo sedadiel všetkých divákov. Tí zaplnili hľadisko do posledného miesta. Vynikajúcu atmosféru uzavrela autogramiáda účinkujúcich na záver večera.

BOYBAND / DNS / autogramiáda

Muzikál BOYBAND sa rozlúči aj na Bratislavskom hrade

Predstavenie muzikálu Boyband v nedeľu 12. júna 2022 bolo síce posledným v Divadle Nová scéna. Fanúšikov ale ešte potešia jeho dve reprízy pod holým nebom na nádvorí Bratislavského hradu. Stane sa tak v dňoch 23. a 24. augusta 2022 o 20.30 hod., ktoré budú poslednou bodkou za jeho úspešnou divadelnou kapitolou. Tak si ich nenechajte ujsť!

Foto: Robert Tappert / Divadlo Nová scéna

Videá: Ema Tresová, Divadlo Nová scéna / Instagram

Zdroj: Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR manažér DNS

2 thoughts on “Divadlo Nová scéna sa rozlúčilo s muzikálmi IAGO a BOYBAND

Comments are closed.

Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
SND
Culture Divadlo News

Odborníci upozorňujú na riziká električky pred SND

Už nielen Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, občianski aktivisti, architekti a urbanisti, ale aj odborníci na akustiku a vibrácie upozorňujú na vážne problémy, ktoré by prinieslo vybudovanie električkovej trate pred novou budovou Slovenského národného divadla tak, ako to plánuje developer s podporou Magistrátu hlavného mesta Bratislava. Budú električky pred SND na Pribinovej ulici? Výsledky meraní autorov […]

Read More
SND
Culture Divadlo News

Hľadá sa nové vedenie SND: zostáva už len pár dní

Na prihlásenie sa do verejného vypočutia na miesto generálneho riaditeľa alebo generálnej riaditeľky Slovenského národného divadla ostáva už len pár dní. Záujemcovia a záujemkyne o túto pozíciu môžu posielať svoje prihlášky len do 5. decembra 2022. Ministerstvo kultúry SR hľadá nového generálneho riaditeľa alebo novú generálnu riaditeľku Slovenského národného divadla, ktoré je inštitúciou v zriaďovateľskej […]

Read More
Translate »