Novinky

Divadlo Nová scéna sa rozlúčilo s muzikálmi IAGO a BOYBAND

Divadlo Nová scéna sa rozlúčilo s muzikálmi IAGO a BOYBAND

Divadlo Nová scéna sa v uplynulý piatkovíkend rozlúčila s dvojicou divácky obľúbených titulov. V piatok 10. júna 2022 poslednýkrát uviedlo muzikál IAGO z pera popovej legendy Janeka Ledeckého. Práve on si v ňom zahral titulnú postavu Shakespearovho najznámejšieho intrigána Iaga. Nedeľa 12. júna 2022 so spevom a tancom patrila rozlúčke fanúšikov s kultovým muzikálom BOYBAND, ktorý divadlo uvádzalo 12 divadelných sezón.

V prehľade našich divadelných tipov uplynulého týždňa, sme vás informovali o plánovaných derniérach dvoch divácky úspešných muzikálov (pozri TU). Zaujíma vás, aké bola rozlúčka v Divadle Nová scéna? Na úvod prezradíme, že obe rozlúčky – ako s muzikálom IAGO tak i BOYBAND sa stretli s mimoriadnym ohlasom u divákov a fanúšikov.

IAGO odišiel po 6 sezónach

Ako prvý sa po šiestich divadelných sezónach rozlúčil s verným publikom úspešný muzikál IAGO. Svoju premiéru v Divadle Nová scéna v septembri 2016.

Pod režijnou taktovkou amerického režiséra Roberta Johansona sa v titulných úlohách Iaga predstavili Janek LedeckýMartin Kaprálik.

Lukáš PištaLukáš Adamec v postave Othella excelovali. Desdemonu vynikajúco stvárnili Mirka Gális PartlováDominika Richterová.

M. Gális Partlová & L. Pišta / IAGO / DNS

V ďalších úlohách sa predstavili Patrik Vyskočil / Juraj Bača, Jana Lieskovská / Michaela Medvecová Kapráliková, Peter Makranský / Vladislav Plevčík, Karol Čálik / Pavol Topoľský a ďalší umelci, kapela, tanečný súbor aj offstage zbor.

Iago / DNS

Nadšený potlesk aj standing ovation sprevádzala derniéru muzikálu IAGO

Posledný raz ho na doskách Divadla Nová scéna uviedli v piatok 10. júna 2022. Búrlivým potleskom a standing ovation diváci odmenili účinkujúcich v muzikáli IAGO.

Iago / DNS

Ako na klaňačke povedal autor hudby, libreta i predstaviteľ titulnej úlohy – legenda popu Janek Ledecký, bolo mu cťou a radosťou pracovať so špičkovým súborom a uviesť jeho autorský muzikál vo svetovej premiére práve v Bratislave, v Divadle Nová scéna. Ocenil ústretovosť vedenia, pretože išlo o koprodukčný projekt s pražským Divadlom Hybernia, kde sa neskôr muzikál Iago úspešne uvádzal s českým obsadením.

Rozlúčka s fenomenálnym muzikálom BOYBAND

V nedeľu 12. júna 2022 sa spevom i tancom lúčili skalní fanúšikovia s muzikálom britského autora Petra Quiltera BOYBAND.

Muzikál o vzniku a živote chlapčenskej skupiny sa počas 12-ich rokov uvádzania stal doslova fenoménom. Niektorí diváci ho videli 20- aj 30-krát. Počas derniéry dopĺňali vety a frázy hercov, živo reagovali a nechceli účinkujúcich pustiť z javiska.

Publikum - derniéra / BOYBAND / DNS

Humor i známe hity nenechali nikoho chladným

Päticu hlavných protagonistov Pavla Plevčíka, Martina Kaprálika, Petra Makranského, Thomasa PuskaileraOndreja Antálka na poslednom predstavení vtipne v niektorých skladbách a scénach doplnil aj alternant Martin Madej. Toho účinkujúci vytiahli z hľadiska. 

BOYBAND / DNS

Humor, nadsázka, pohľad do zákulisia šoubiznisu, známe hity chlapčenských kapiel ako Take That, Backstreet Boys či Westlife zdvihli zo sedadiel všetkých divákov. Tí zaplnili hľadisko do posledného miesta. Vynikajúcu atmosféru uzavrela autogramiáda účinkujúcich na záver večera.

BOYBAND / DNS / autogramiáda

Muzikál BOYBAND sa rozlúči aj na Bratislavskom hrade

Predstavenie muzikálu Boyband v nedeľu 12. júna 2022 bolo síce posledným v Divadle Nová scéna. Fanúšikov ale ešte potešia jeho dve reprízy pod holým nebom na nádvorí Bratislavského hradu. Stane sa tak v dňoch 23. a 24. augusta 2022 o 20.30 hod., ktoré budú poslednou bodkou za jeho úspešnou divadelnou kapitolou. Tak si ich nenechajte ujsť!

Foto: Robert Tappert / Divadlo Nová scéna

Videá: Ema Tresová, Divadlo Nová scéna / Instagram

Zdroj: Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR manažér DNS

2 thoughts on “Divadlo Nová scéna sa rozlúčilo s muzikálmi IAGO a BOYBAND

Comments are closed.

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!

Pokračovanie výberovky Kam za kultúrou je tu. Spoznajte najatraktívnejšie koncertné, divadelné i výstavné tipy na prelome februára a marca.

Read More
Translate »