Divadlo Nová scéna sa rozlúčilo s muzikálmi IAGO a BOYBAND

Divadlo Nová scéna sa rozlúčilo s muzikálmi IAGO a BOYBAND

Divadlo Nová scéna sa v uplynulý piatkovíkend rozlúčila s dvojicou divácky obľúbených titulov. V piatok 10. júna 2022 poslednýkrát uviedlo muzikál IAGO z pera popovej legendy Janeka Ledeckého. Práve on si v ňom zahral titulnú postavu Shakespearovho najznámejšieho intrigána Iaga. Nedeľa 12. júna 2022 so spevom a tancom patrila rozlúčke fanúšikov s kultovým muzikálom BOYBAND, ktorý divadlo uvádzalo 12 divadelných sezón.

V prehľade našich divadelných tipov uplynulého týždňa, sme vás informovali o plánovaných derniérach dvoch divácky úspešných muzikálov (pozri TU). Zaujíma vás, aké bola rozlúčka v Divadle Nová scéna? Na úvod prezradíme, že obe rozlúčky – ako s muzikálom IAGO tak i BOYBAND sa stretli s mimoriadnym ohlasom u divákov a fanúšikov.

IAGO odišiel po 6 sezónach

Ako prvý sa po šiestich divadelných sezónach rozlúčil s verným publikom úspešný muzikál IAGO. Svoju premiéru v Divadle Nová scéna v septembri 2016.

Pod režijnou taktovkou amerického režiséra Roberta Johansona sa v titulných úlohách Iaga predstavili Janek LedeckýMartin Kaprálik.

Lukáš PištaLukáš Adamec v postave Othella excelovali. Desdemonu vynikajúco stvárnili Mirka Gális PartlováDominika Richterová.

M. Gális Partlová & L. Pišta / IAGO / DNS

V ďalších úlohách sa predstavili Patrik Vyskočil / Juraj Bača, Jana Lieskovská / Michaela Medvecová Kapráliková, Peter Makranský / Vladislav Plevčík, Karol Čálik / Pavol Topoľský a ďalší umelci, kapela, tanečný súbor aj offstage zbor.

Iago / DNS

Nadšený potlesk aj standing ovation sprevádzala derniéru muzikálu IAGO

Posledný raz ho na doskách Divadla Nová scéna uviedli v piatok 10. júna 2022. Búrlivým potleskom a standing ovation diváci odmenili účinkujúcich v muzikáli IAGO.

Iago / DNS

Ako na klaňačke povedal autor hudby, libreta i predstaviteľ titulnej úlohy – legenda popu Janek Ledecký, bolo mu cťou a radosťou pracovať so špičkovým súborom a uviesť jeho autorský muzikál vo svetovej premiére práve v Bratislave, v Divadle Nová scéna. Ocenil ústretovosť vedenia, pretože išlo o koprodukčný projekt s pražským Divadlom Hybernia, kde sa neskôr muzikál Iago úspešne uvádzal s českým obsadením.

Rozlúčka s fenomenálnym muzikálom BOYBAND

V nedeľu 12. júna 2022 sa spevom i tancom lúčili skalní fanúšikovia s muzikálom britského autora Petra Quiltera BOYBAND.

Muzikál o vzniku a živote chlapčenskej skupiny sa počas 12-ich rokov uvádzania stal doslova fenoménom. Niektorí diváci ho videli 20- aj 30-krát. Počas derniéry dopĺňali vety a frázy hercov, živo reagovali a nechceli účinkujúcich pustiť z javiska.

Publikum - derniéra / BOYBAND / DNS

Humor i známe hity nenechali nikoho chladným

Päticu hlavných protagonistov Pavla Plevčíka, Martina Kaprálika, Petra Makranského, Thomasa PuskaileraOndreja Antálka na poslednom predstavení vtipne v niektorých skladbách a scénach doplnil aj alternant Martin Madej. Toho účinkujúci vytiahli z hľadiska. 

BOYBAND / DNS

Humor, nadsázka, pohľad do zákulisia šoubiznisu, známe hity chlapčenských kapiel ako Take That, Backstreet Boys či Westlife zdvihli zo sedadiel všetkých divákov. Tí zaplnili hľadisko do posledného miesta. Vynikajúcu atmosféru uzavrela autogramiáda účinkujúcich na záver večera.

BOYBAND / DNS / autogramiáda

Muzikál BOYBAND sa rozlúči aj na Bratislavskom hrade

Predstavenie muzikálu Boyband v nedeľu 12. júna 2022 bolo síce posledným v Divadle Nová scéna. Fanúšikov ale ešte potešia jeho dve reprízy pod holým nebom na nádvorí Bratislavského hradu. Stane sa tak v dňoch 23. a 24. augusta 2022 o 20.30 hod., ktoré budú poslednou bodkou za jeho úspešnou divadelnou kapitolou. Tak si ich nenechajte ujsť!

Foto: Robert Tappert / Divadlo Nová scéna

Videá: Ema Tresová, Divadlo Nová scéna / Instagram

Zdroj: Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR manažér DNS

2 thoughts on “Divadlo Nová scéna sa rozlúčilo s muzikálmi IAGO a BOYBAND

Comments are closed.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre (DAB)
Divadlo News PR

DAB pripravuje novú hudobnú inscenáciu Zlatá lýra

Nitrianske Divadlo Andreja Bagara pripravuje novú hudobnú inscenáciu. Okrem víťazných hitov slávneho festivalu hra Zlatá lýra ponúkne divákom osudy ich interpretov a obraz doby, v ktorej žili. Tvorbe samotnej inscenácie predchádzalo náročné štúdium dobových dokumentov i archívov ŠtB. Nová hudobná inscenácia Zlatá lýra v réžii Mariána Amslera poodhalí zákulisie a predstaví festival Bratislavská lýra ako fenomén doby, bez […]

Read More
Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly Folklór Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou na prelome marca a apríla?

Týždeň na prelome marca a apríla praje divadlu, hudbe i výtvarnému umeniu. TOTO sú naše tipy kam za kultúrou počas najbližších dní! Nemôžeme opomenúť našu tradíciu, a tak v novom týždni prinášame nové tipy na zaujímavé kultúrne podujatia. Kam za kultúrou? Týždňu kraľuje Deň divadla, viaceré premiéry, festival či koncerty v sviatočnom duchu. Odhaľte ich […]

Read More
Spišské divadlo
Divadlo Literatúra News

Svetový deň divadla nielen v Spišskom divadle

Spišské divadlo, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sa hrdo hlási k odkazu Svetového dňa divadla, ktorý si už 61 rokov (od roku 1962) každoročne pripomíname 27. marca. Pripomeňme si jeho dejiny. 27. marec je od roku 1961 Svetovým dňom divadla. Zaviedol ho Medzinárodný divadelný inštitút (ITI) so zámerom každoročne osláviť tento obľúbený druh umenia so všetkými […]

Read More
Translate »