Novinky

V šou OVO svetového Cirque du Soleil sa predstaví i obľúbený Slovák. Uhádnete kto?

OVO

Jedinečná produkcia OVO sa doposiaľ predstavila pred zrakmi viac ako 7 miliónov ľudí v 155 mestách v 26 rôznych krajinách. K ním sa už o pár dní pripojí aj Slovensko. Cirque du Soleil v dňoch 19. – 22. októbra 2023 prenesie bratislavskú TIPOS Arénu – Zimný štadión Ondreja Nepelu do farebného bzučiaceho života energických chrobákov, ktorých z každodenného zabehnutého kolobehu života vytrhne cudzinec, ktorý sa v hmyzej komunite objaví s mystickým VAJCOM a zrodí sa i láska. Život chrobáka si vyskúša i jedna slovenská celebrita! Uhádnete, kto to je?

Ako sme vás už viac ráz informovali, v druhej polovici októbra tohto roku na Slovensko opäť pricestuje svetoznámy Cirque du Soleil. Tentoraz so šou OVO, ktorou poteší malých i veľkých divákov. Návštevníkom priblíži život komunity roztomilých chrobáčikov a práve jedného z predstaviteľov hmyzieho sveta stvárni jedna slovenská celebrita. Pre ambasádora tohto podujatia je to splnený sen.  Usporiadateľ predstavení agentúra Vivien umožnil  ambasádorovi show – ambasádorovi projektu Milanovi “Juniorovi“ Zimnýkovalovi ocitnúť sa v “koži“ vystupujúcich! 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Na Slovensko sa vracia Cirque du Soleil. Predstavením OVO divákov vtiahne do farebného sveta hmyzu / Kam za kultúrou
Na Slovensko sa vracia Cirque du Soleil. Predstavením OVO divákov vtiahne do farebného sveta hmyzu

S pomocou šikovnej módnej dizajnérky Laury Bezuchovej z L-Revolution a talentovanej umeleckej maskérky Adriany Loj, okúsil známy moderátor denno-denné premeny artistov z Cirque du Soleil na svoje postavy. „Bol to pre mňa totálne pozitívny pocit. Mega, ultra, bomba. Bavil som sa na skúške, odpadol som na fotení. Totálna premena. Chodil som sa sám v prestávkach pozerať na seba do zrkadla,” s nadšením pochvaľuje Junior akciu “Osa”. Premena na osieho samčeka, ktorú vytvorili dve talentované slovenské umelkyne, je neuveriteľná! Čo poviete?

Spoznali by ste ho? Milan “Junior“ Zimnýkoval sa premenil na rozkošnú osu! OVO

Hmyzích hrdinov v predstavení OVO doplní slovenská osa

Laura s Adrianou premenili moderátora na skutočne roztomilého osieho samca pričom príprava kostýmu si vyžiadala necelé dva mesiace. „Navrhnutie i zhotovenie kostýmu bola pre mňa jedna veľká výzva. Myslím, že najviac som sa zamýšľala nad tvorbou krídiel, vyžiadali si veľa materiálových skúšok, zháňanie rôznych netextilných materiálov a sledovanie ich správania, aby sa čo najviac podobali krídlam osy,“ približuje dizajnérka proces tvorby kostýmu. Krídla Laura nakoniec zhotovila z celofánovej fólie, drôtikov a izolačnej pásky, telo žlto-čierneho hmyzu vytvorila z imitácie kožušinky.

INZERCIA / ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Materiály som sa snažila vyberať tak, aby čo najviac evokovali morfológiu osy, zároveň, aby to bolo funkčné a na pohľad presvedčivé,“ vysvetľuje Laura Bezuchová. „Zostal som prekvapený, myslel som si, že sa v tom kostýme roztopím, ale nebolo to tak. Myslím, že v minulom živote som bol osa alebo aspoň trúd,“ zažartoval moderátor.

Dojem umocňuje líčenie

Kostým perfektným líčením a vytvorením koruny, ktorá znázorňovala tykadlá a oči osy, dotvorila make-up artistka Adriana Loj. „Môj pôvodný plán pri mejkape bol zložitejší typ líčenia, ale z dôvodu, že sme kostým chceli čo najviac priblížiť tým z Cirque du Soleil a teda,  že sa artisti pred predstavením líčia sami, zvolila som jednoduchý make up a viac detailov vložila do čelenky, tu som mala jasnú predstavu od začiatku, ale konzultovali sme ju spolu s Laurou, aby ladila ku kostýmu,“ opisuje umelkyňa svoju časť práce na premene.

Spoznali by ste ho? Milan “Junior“ Zimnýkoval sa premenil na rozkošnú osu! / OVO

Artisti v Cirque du Soleil majú môj obdiv. Okrem výkonov, ešte aj samolíčenie. Nenormálne! Keď som sa v dokumentoch zo zákulisia dozvedel, že sa líčia artisti sami, odpadol som,“ hovorí Junior. Premena z človeka na zástupcu hmyzej komunity trvala cca trištvrte hodinku a za ďalších 30 minút sa vtipný moderátor opäť nadobudol ľudskú podobu.

Cirque du Soleil ohromí divákov nie len akrobatickými výkonmi! Kostýmy chrobáčikov v predstavení OVO evokujú ich skutočnú morfológiu!
Cirque du Soleil ohromí divákov nielen akrobatickými výkonmi! Kostýmy chrobáčikov v predstavení OVO evokujú ich skutočnú morfológiu!

Do premeny nezasahoval

Zaujímavosťou je, že Junior do premeny absolútne nezasahoval. Druh hmyzu, v ktorého tele sa ocitne, vybrali už spomínané umelkyne v súčinnosti s agentúrou Vivien, ktorá predstavenia usporadúva. „Spolu s dievčatami sme sa rozhodli nekopírovať kostým konkrétnej postavy zo šou,“ vyjadrili sa zástupcovia Vivien. „Info o ose bolo najprv pre mňa také, že som hľadal ten charakter v predstavení. Hovoril som si, čo som zabudol?  Ale potom som zistil, že ja vlastne mám vďaka vymakanému kostýmu a profi art maskám obohatiť program OVO, ktorý bude v októbri v Bratislave. Tak to beriem ako casting :),“ hovorí so smiechom moderátor. 

Spoznali by ste ho? Milan “Junior“ Zimnýkoval sa premenil na rozkošnú osu!

Tu sa doslova núka otázka, ak by ho po vzhliadnutí photo shootingu, Cirque du Soleil oslovil k spolupráci, šiel by do toho? „Bez váhania! Teda, musel by som sa spýtať manželky, či by ma pustila,“ reagoval Junior bez premýšľania. A čo dámy, ktoré majú Juniorovu premenu na svedomí? Slnečný cirkus by iste ocenil talent, ktorým obe disponujú. „Spoluprácu s Cirque si po tejto skúsenosti určite viem predstaviť. Zistila som, že dokážem ísť za svoje hranice čo sa dizajnérskych skúsenosti týka. A som otvorená ďalším výzvam,“ vyjadrila sa dizajnérka Laura z L-Revolution, podobne to vníma aj umelecká maskérka Adriana Loj. „Samozrejme, kto by si takú spoluprácu ako je so Cirque du Soleil nechcel predstaviť? Je to sen pre každého umelca“. 

Diváci si desiatky farebných kostýmov bzučiacich kamarátov užijú počas 7 predstavení OVO – Cirque du Soleil v bratislavskej  TIPOS Aréne – Zimný štadión Ondreja Nepelu. Premiéru naplánovali vo štvrtok, 19.10.2023 o 20:00. V piatok, 20.10.2023 uvedú prvú reprízu o 20:00. Počas soboty, 21.10.2023, na divákov čakajú tri predstavenia o 12:00, 16:00, 20:00. V nedeľu, 22.10.2023 sa uskutočnia záverečné dve reprízy, a to o 13:00 a o 17:00.  „Chcel by som všetkých pozvať na októbrové predstavenia CdS na Slovensku. OVO je super pohľad na svet. A to, čo som mal možnosť vidieť a zažiť, svedčí o tom, že je to super predstavenie aj pre deti,” odkazuje Milan “Junior” Zimnýkoval na záver. Vstupenky na všetky podujatia sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Posledná šanca: Talianska móda v podaní návrhára Roberta Capucciho aj s dvojicou ikonických skulpturálnych šiat
Posledná šanca: Talianska móda v podaní návrhára Roberta Capucciho aj s dvojicou ikonických skulpturálnych šiat

TS, Vivien, www.vivien.sk

Zdroj foto: Stana Topoľská, OVO-Cirque Du Soleil, VIVIEN

Zdroj: Janka Marczellová/VIVIEN

Redakciu informovala a fotografie poskytla Janka Marczellová/VIVIEN

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »