Novinky

Na Slovensko sa vracia Cirque du Soleil. Predstavením OVO divákov vtiahne do farebného sveta hmyzu

Na Slovensko sa vracia Cirque du Soleil. Predstavením OVO divákov vtiahne do farebného sveta hmyzu / Kam za kultúrou

Po minuloročnom úspechu s predstavením Corteo, sa svetoznámy Cirque du Soleil opäť vráti do našich končín. Stane sa tak už o pár dní. Prinesie mimoriadne energickú produkciu OVO, ktorá očarí malých i veľkých. Divákov na tribúnach bratislavského Zimného štadiónu O. Nepelu vtiahne v dňoch 19. – 22. októbra 2023 do farebného sveta hmyzu. Návštevníkom podujatí ukáže krásu biodiverzity.

Kanadský Cirque du Soleil patrí medzi najpoprednejšie cirkusové spoločnosti sveta. Je skutočný, ľudský a inkluzívny. Nanovo definoval svetové vnímanie cirkusu, a to od začínajúcich talentov, až po etablované mená. Na 6 kontinentoch sa stal globálnym lídrom v oblasti živej zábavy vďaka vytváraniu pohlcujúcich a ikonických zážitkov na svetovej úrovni. Cirque du Soleil má privilégium spolupracovať s umelcami zo 64 krajín. K životu privádza ich kreativitu na pódiách po celom svete a jeho cieľom je pozitívne vplývať na ľudí, komunity a planétu pomocou svojich najdôležitejších nástrojov: kreativity a umenia. V priebehu rokov sa im podarilo inšpirovať viac ako 220 miliónov ľudí vo viac ako 70 rôznych krajinách sveta. A s úspechom sa vracia po roku opäť na Slovensko.

Cirque du Soleil / Corteo
Záber z úspešného predstavenia Corteo. Foto: Dominique Lemieux

Tentoraz prináša Cirkus Slnka na Slovensko nový titul. Je ním jedinečná produkcia OVO, ktorá sa doposiaľ predstavila pred zrakmi viac ako 7 miliónov ľudí v 155 mestách, v 26 rôznych krajinách.

OVO patrí k najfarebnejším javiskovým vystúpeniam jedinečného Cirque du Soleil.v októbri vezme aj slovenské publikum na poznávaciu jazdu do farebného bzučiaceho života energických chrobáčikov… Prostredníctvom tejto produkcie návštevníkom priblíži každodenný život komunity roztomilých chrobáčikov, ktorých zo všednosti zabehnutého kolobehu života vytrhne cudzinec, ktorý sa v hmyzej komunite objaví s mystickým VAJCOM…

Zastúpenie v tíme tvorcov má aj Slovensko

Skvostné predstavenie pripravuje vyše 100-členný tím z 25 rôznych krajín sveta vrátane 52 artistov. Tí na scénu prinášajú akrobatické akty na najvyššej úrovni. Nezabudnuteľný zážitok zo šou umocňuje atmosféra, ktorú dotvárajú úchvatné kostýmy, nádherná pódiová scéna a živá hudobná produkcia.

INZERCIA / ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Okrem dych berúcich artistických výkonov, divákov očarí aj excelentná premena protagonistov na rôzne druhy hmyzu! V súvislosti s plánovanými predstaveniami premenu okúsi i jedna známa slovenská osobnosť!

OVO - predstavenie pre dospelákov i najmenších

OVO je vtipné a chaotické, no zároveň rozkošné aj tajuplné predstavenie. Diváci jeho prostredníctvom spoznajú desiatky druhov hmyzu. Od mohutných cvrčkov, skáčucich na trampolínach, cez rozkošnú lienku, sebavedomú muchu až po hypnotickú pavúčiu samičku, ktorá sa krúti vo svojej pavučine, ale aj mnohých ďalších. Predstavenie zobrazuje farebný ekosystém, ktorý sa hemží životom, kde hmyz pracuje, loví, lezie, trepotá sa, či sa hrá, ale aj bojuje. Dokonca hľadá aj lásku! Zabehnutý rytmus života hmyzu preruší moment, keď sa v strede ich prirodzeného prostredia objaví záhadné VAJCE…

OVO vyžaruje mimoriadne šoumenstvo, ktoré nabáda k predstavivosti a prebudí naše vnútorné dieťa svojou bezprostrednou veselosťou. Obrovský zážitok vyvolá i v najmenších, v ktorých, bez pochýb, zanechá hlbokú nielen umeleckú, ale i edukatívnu stopu. Organizátori sľubujú inšpiratívne zážitky i schopnosť uchvátiť aj slovenských divákov. Prostredníctvom dych berúcich akrobacií ponúknu svoj pohľad do života hmyzu, neutíchajúcej energie a pohybu. Tajomstvá prírody a farebný svet roztomilého hmyzu, spolu so Slnečným cirkusom alebo správnejšie Cirkusom Slnka, objavia diváci už o niekoľko dní aj v Bratislave. 

Na Slovensko sa vracia Cirque du Soleil. Predstavením OVO divákov vtiahne do farebného sveta hmyzu / Kam za kultúrou
Cirque du Soleil divákov vtiahne do farebného sveta hmyzu

Dejiskom avizovaných siedmich predstavení v dňoch 19. – 22. októbra 2023 bude TIPOS Aréna – Zimný štadión Ondreja Nepelu. Premiérové predstavenie sa uskutoční už 19.10.202320:00. Ďalšie predstavenia naplánovali na 20.10.2023 o 20:00. V sobotu, 21.10.2023, sa uskutočnia tri predstavenia o 12:00, 16:00, 20:00. V nedeľu, 22.10.2023 o 13:00 a derniéra predstavenia OVO sa uskutoční o 17:00. Vstupenky na všetky podujatia budú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od pondelka 9. októbra 2023? TOTO sú naše TIPY!

TS, Vivien

Foto: OVO-Cirque Du Soleil

Zdroj: Janka Marczellová/VIVIEN

Redakciu informovala a fotografie poskytla Janka Marczellová/VIVIEN

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »