Novinky

BIBIANA pozýva do tvorivej domácnosti, otvára svoje zákulisie

BIBIANA / kam za kultúrou / na výstavy

"Tvoriť, hrať sa, čítať si, piecť medovníky a užívať si pohodičku v domácnosti, v ktorej netreba upratovať a ktorá nepozná predvianočný stres? Vojdite do BIBIANY, veď všade dobre, v BIBIANE najlepšie. Vstúpte, tvorte, oddychujte," zaznieva z Medzinárodného domu umenia pre deti, BIBIANA krátko pred Vianocami.

Po pauze na prípravy už vo  štvrtok 14. decembra otvorila BIBIANA novú výstavu a tvorivú zónu. Pocit pohody, sviatkov a zimného hrejivého objatia prináša na 1. poschodí BIBIANY inštalácia s tvorivými aktivitami pod názvom Ako doma. V BIBIANE sa dá navštíviť do 28. januára 2024. V kuchyni našej domácnosti Ako doma to vonia sviatočne, upiecť si tu môžete medovníky. Za rozhovorom a stretnutiami pokračujte do obývacej izby s vianočným stromčekom želaní, oddych núka spálňa s rozprávkovým čítaním či dabingovým štúdiom, v kúpeľni sa neskrýva tmavá komora, ale divadlo. Vyskúšajte si to naše tieňové.

V krajine medovníkov / Bibiana

Hravú zónu, zábavu a úlet fantázie nájdete v detskej izbe a trošku tvorenia i pracovného tvárenia v pracovni. Počas víkendov a školských prázdnin pripravuje BIBIANA úvod výstavy s lektorom každú hodinu. Pečenie medovníkov vás čaká vždy utorok až piatok od 9:00 do 16:00 sobota, nedeľa od 10:00 do 17:00

Nazriete aj do zákulisia

Ako sa tvorí výstava? Ako sa skladá? BIBIANA poodhaľuje návštevníkom svoje zákulisie. V Galérii Dušana Rolla na prízemí BIBIANY nájdete od 14. decembra originálne modely a makety z dávnejšej aj nedávnejšej minulosti medzinárodného domu umenia pre deti. Výstava v kufríku – to je 16 výstav, 16 originálnych projektov.

BIBIANA / Výstava v kufríku

Zaspomínajte si na najstaršie slovenské strašidlá z rovnomennej interaktívnej výstavy inšpirovanej knihou Kataríny Nádaskej a ilustrátora Svetozára Košického, ktorá BIBIANU zaplnila v roku 2017, alebo spoznajte krajinu čiernobieleho sveta komiksu z výstavy v roku 2017. Nahliadnite tiež na výstavu o mostoch, ich stavaní i symbolickom spájaní v roku 2011.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Advent - viac než len čas predvianočných príprav

O spájaní so sebou samým, svojím vnútrom bola výstava Emócie z roku 2017, nazrite a nechajte sa naladiť sviatočne, výnimočne. Pomôžu vám pritom aj spomienky na výstavu Sen o bielych Vianociach z roku 2010 či staršiu výstavu z roku 1999 Ako u nás slávime VianoceVýstava v kufríku sa dá pozrieť od 14. decembra 2023 do 11. februára a predstaví aj niečo z plánov BIBIANY. Od 25. januára 2024 sa priestory medzinárodného domu umenia pre deti stanú Laboratóriom farieb.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Máte radi umenie? Zavítajte na predajnú výstavu Línie v tvorbe Jany Majerskej do Galérie ÚĽUV v Tatranskej Lomnici.
Máte radi umenie? Zavítajte na predajnú výstavu Línie v tvorbe Jany Majerskej do Galérie ÚĽUV v Tatranskej Lomnici!

Počas víkendov a školských prázdnin pripravuje BIBIANA úvod výstavy s lektorom každú hodinu. A mimochodom, BIBIANA vracia k svojím pôvodným otváracím hodinám. Otvorené bude mať v utorok až piatok od 9:00 do 17:00. Počas oboch víkendových dní môžete do BIBIANY zavítať od 10:00 do 18:00. Rovnako bude prístupná aj Čitáreň BIBIANY. BIBIANA počas vianočných prázdnin nezatvára. Oddychovať bude len počas sviatkov a Silvestra –  24., 25., 26. decembra a potom 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Vianoce / Slovenská filharmónia / Kam za kultúrou
Nalaďte sa na Vianoce v Slovenskej filharmónii

TS, BIBIANA, www.bibiana.sk

Zdroj: BIBIANA

Redakciu informovala Mgr. Lucia Marcinátová, PR a sociálne média, Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Posledná aktualizácia: 2023-12-22 (adm)

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »