Novembrové tipy – BIBIANA

BIBIANA

Kam s deťmi a to nielen v Bratislave? Riešením je BIBIANA!

Ak máte deti a hľadáte pre ne zaujímavý program, máme pre vás niekoľko tipov z programu BIBIANY. Na november 2021 si pripravila pre deti a ich rodičov zaujímavý program. Pozrime sa naň spolu!

Láska má veľa podôb. Aj v obrazoch!

Láskavé obrázky / Bibiana
Láskavé obrázky. Zdroj: bibiana.sk

Galéria D. Rolla v BIBIANE prináša do 21. novembra 2021 výstavu účastníkov medzinárodného BIB-UNESCO  workshopu Albína Brunovského. Mladí ilustrátori z rozvojových krajín na výstave LÁSKAVÉ OBRÁZKY predstavujú lásku vo všetkých jej podobách. Námetom sa stala známa báseň Marína Andreja Sládkoviča. To ako vyzerá očami ilustrátorov z rôznych krajín a rôznych kultúr, spoznáte len v Bibiane.

BIBIANA prináša príbeh hračiek

Zaujať vaše ratolesti môže aj niektorá z výstav v BIBIANE. Deti milujú hračky. A tie sa stali kľúčovým motívom výstavy OD HRAČKY PO HRAČKU, ktorá potrvá do 27. februára 2022. Okrem replík historických hračiek ponúkne deťom ikonický Merkúr či dizajnové hračky súčasnosti.

BIBIANA oslavuje tridsiatku. S výstavou plnou fantázie

Ako spoznať BIBIANU naučí vaše deti výstava k 30. narodeninám BIBIANY. Kurátori pripravili zaujímavú a inšpiratívnu atmosféru typickú pre „bibianske“ projekty. Deti hravou formou spoznajú jednotlivé oddelenia BIBIANY. Zoznámia sa s filmovou technikou a objavia knižné zázraky aj rôzne výtvarné techniky na narodeninovom stole s „tvorivými dobrotami“. A napokon nazrú do ďalekej budúcnosti BIBIANY. Výstava B ako BIBIANA čaká na vaše ratolesti do 30. januára 2022.

B ako Bibiana / Bibiana
B ako BIBIANA. Zdroj: bibiana.sk

BIBIANA a nedeľné zážitky

BIBIANA nezabúda ani na nedeľný program pre rodiny s deťmi. Vždy o 16,00 hod. popoludní bude nedeľa patriť rôznorodým aktivitám.

Nedele 7. a 21. novembra patria novej bábkovej inscenácii HVIEZDA. Ako si vyrobiť drevenú hračku sa deti môžu dozvedieť 14. novembra na Detských opletačkách. Posledná novembrová nedeľa bude patriť HRAČKOVINÁM. Na nich sa deti dozvedia, ako si vyrobiť hračky, ktoré vidia na obraze. Pri nich sa vám bude hodiť aj návšteva výstavy  OD HRAČKY PO HRAČKU.

A čo s ratolesťami do 18 mesiacov? Aj na to má BIBIANA multiart riešenie. Hudbou, spevom a ilustráciami ponúkne najmenším 11. a 25. novembra rozprávky DÁŽDNIKREPKA.  

BIB 2021 s bohatým programom

Zaručeným tipom je návšteva BIB 2021 v areáli Bratislavského hradu či v sídle Bibiany.

Do 9. januára 2022 môžete s deťmi navštíviť výstavu Bienále ilustrácií Bratislava 2021 na Bratislavskom hrade. Hrad ožil ilustráciami detských kníh už po dvadsiaty ôsmy raz. Na výstave si možno pozrieť to najlepšie, čo vzniklo vo svete detskej ilustrácii za ostatné dva roky. Súčasťou unikátneho podujatia sú početné výstavy v areáli Bratislavského hradu. Pozrieť si s deťmi môžete ilustrácie Boženy Plocháňovej či zaujímavé výstavy laureátov cien H. Ch. Andersena za ilustrácie a literatúru či Grand Prix BIB 2019. Výstava TRAJA je verejnosti na Západnej terase Bratislavského hradu prístupná len do 11. novembra 2021!   

28. BIB 2021

Výstavy k BIB 2021

Západná terasa Bratislavského hradu v termíne 13. 10. 2021 – 11. 11. 2021

  • Traja (M. Cipár, S. Košický, B. Šima)

Bratislavský hrad, 2. poschodie v termíne 15. 10. 2021 – 9. 1. 2022

  • Božena Plocháňová, ilustrácie
  • Albertine, držiteľka ceny H. Ch. Andersena 2020 za ilustrácie
  • Hassan Moosavi, držiteľ ceny Grand Prix BIB 2019
  • Jacqueline Woodson, držiteľka ceny H. Ch. Andersena 2020 za literatúru

Od ateliérov k multiartu

K programu BIB 2021 patria aj tvorivé dielne, besedy s tvorcami, ilustrátormi a rôzne aktivity pre najmenších ako inscenované čítanie. V príručnej knižnici si návštevníci môžu zalistovať v súťažných knižných tituloch. Súčasťou výstavy je spoločný obraz, ktorý už tradične na týchto workshopoch vzniká a na ktorom  každý z  účastníkov vytvorí malé dielko na pamiatku.

Na 2. poschodí Bratislavského hradu môžete zažiť zaujímavý program.  V utorok, 2. novembra o 14.00 hod. to bude JEDNÝM ŤAHOM. Inscenované čítanie VČELÁR JOŽKO je na dopoľudňajšom programe 3. a 10. novembra, vždy so začiatkom  o 10.00 hod..

9. novembra o 14.00 hod. sa na detský rošt otázok dostane ILUSTRÁTOR NA PANVICI. Koncom októbra otvoril túto sériu rozhovor s Borisom Šimom. Tentokrát sa bude grilovať ilustrátor Ľuboslav Paľo.

Cit/BIBIANA
Čítanie a tvorenie pre najmenších s knižkou Simony Čechovej patrí medzi pravidelné aktivity BIBIANY od roku 2019. Zdroj: bibiana.sk

Tvorivé dielne aj v ekologickom duchu

Pestrý bude aj novembrový program Štúdia BIBIANA. 4. a 5. novembra 2021 vždy o 14.00 hod. sa môžete tešiť na stretnutie V ateliéri s ilustrátorom M. Maťátkom. Počas prvého novembrového víkendu ovládne BIBIANU ekologicky ladený workshop POMOC PRE MORE, a to vždy o 10. hod..

Akýsi návrat do minulosti zažijú na tvorivých dielniach k výstave „Od hračky po hračku“ – HRAČKOVINY. Tú môžu deti zažiť 8. novembra o 14.00 hod. a 11. novembra už o 10.00 hod. Vyrobia si stredoveké postavičky z papiera, koníka z paličiek, papierovú stavebnicu ale aj rôzne iné hračky.

Plechac Bob - Hedviga Gutierrez / Bibiana
Plecháč Bob a ilustrátorka Hedviga Gutierrez sa na deti tešia. Zdroj: bibiana.sk

Do ateliéru s ilustrátorkou Hedvigou Gutierrez pozýva BIBIANA deti v utorok 9. novembra o 14.00 hod. Stretnúť sa s ňou môžu aj nasledujúci deň dopoludnia, o 10.00 hod

BIBIANA po Slovensku

Do konca roka 2021 detičky môžete vziať aj na výstavy v miestnych knižniciach. V Petržalskej na ne čaká TICHÉ PUTOVANIE a vo Vrakuni ZMYSEL TO MÁ AJ BEZ ZMYSLOV.

Zmysel / Bibiana
Výstava Zmysel to má aj bez zmyslov ovláda miestnu knižnicu v bratislavskej Vrakuni až do Silvestra 2021. zdroj: bibiana.sk

Okrem bratislavských podujatí má BIBIANA presah aj do iných miest. V rámci Slovenska je to výstava  v Liptovskej galérii J. M. Bohúňa. Liptovský Mikuláš ovláda do 14. januára 2022 výstava  VEŽE DO NEBA.

Veže do neba / Bibiana
Výstava Veže do neba sa konala počas minuloročného leta aj v Bratislave. Realizovala sa aj ako workshop na doma. Zdroj: bibiana.sk

BIBIANA po svete

Po Japonsku s výstavou BIB 2019 pripravila v hlavnom meste Maďarska výstavu Slovenskí ilustrátori – BILLUFEST. Pozrieť si ju možno už len do 15. novembra 2021 v priestoroch Moholy-Nagy University of Art and Design v Budapešti.  

One thought on “Novembrové tipy – BIBIANA”

Comments are closed.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »