Novinky

LIC hľadá nového riaditeľa

LIC

Ministerstvo kultúry hľadá nové vedenie Literárneho informačného centra

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo 25. augusta 2021 nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa / riaditeľky Literárneho informačného centra, potom čo predchádzajúce dopadlo fiaskom.

      Literárne informačné centrum sa stará o monitorovanie, reflexiu a propagáciu súčasnej slovenskej literatúry. Okrem toho dokumentuje slovenskú literárnu tvorbu doma i v zahraničí. Od apríla 2021 hľadá Ministerstvo kultúry nového štatutára Literárneho informačného centra, patriaceho pod jeho rezort.  

Staré výberové konanie skončilo fiaskom

Do predchádzajúceho výberového konania vyhláseného 30. apríla 2021 sa prihlásili dvaja uchádzači. Jeden z nich dobrovoľne počas procesu odstúpil a druhého komisia na post riaditeľa neodporučila. Výberový proces sa preto opakuje a bude trojkolový. Súčasťou finálneho tretieho kola je vypracovanie a prezentácia Projektu riadenia a rozvoja riadenej organizácie a tiež neverejné i verejné vypočutie kandidátov. Vo svojich projektoch rozvoja a riadenia sa majú zamerať na to, aby bolo LIC  otvorenou inštitúciou pre slovenských i zahraničných literárnych umelcov a umelkyne. Literárne informačné centrum by malo reagovať na aktuálne dianie a trendy v literárnom umení v medzinárodnom kontexte, realizovať účasť na významných literárnych podujatiach v Slovenskej republike, vytvárať systematickú a proaktívnu podporu prekladov slovenskej literatúry.

     Výberová komisia zhodnotí uchádzačov a uchádzačky s využitím štandardizovaného bodovacieho systému, určí ich poradie úspešnosti a odporučí Ministerstvu kultúry víťaza alebo víťazku výberového konania. Termín na prihlásenie záujemcov stanovilo Ministerstvo kultúry SR do 27. septembra 2021.

     Do výsledku tohto výberového konania, resp. do konca februára 2022, je dočasne poverená vedením Literárneho informačného centra Beata Vlková. O priebehu a skončení výberového konania budeme našich čitateľov informovať.

2 thoughts on “LIC hľadá nového riaditeľa

Comments are closed.

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Kam za kultúrou
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR Výtvarné umenie

Hľadáte tipy kam za kultúrou? TOP výber je tu (16/2024)

Hľadáte tipy kam za kultúrou v týždni od 15. apríla 2024? Redakčný výber vám s tým opäť pomôže. Prinášame vám čerstvé tipy na zaujímavé kultúrne podujatia, ktoré prináša 16. týždeň roka 2024.

Read More
Translate »