LIC hľadá nového riaditeľa

LIC

Ministerstvo kultúry hľadá nové vedenie Literárneho informačného centra

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo 25. augusta 2021 nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa / riaditeľky Literárneho informačného centra, potom čo predchádzajúce dopadlo fiaskom.

      Literárne informačné centrum sa stará o monitorovanie, reflexiu a propagáciu súčasnej slovenskej literatúry. Okrem toho dokumentuje slovenskú literárnu tvorbu doma i v zahraničí. Od apríla 2021 hľadá Ministerstvo kultúry nového štatutára Literárneho informačného centra, patriaceho pod jeho rezort.  

Staré výberové konanie skončilo fiaskom

Do predchádzajúceho výberového konania vyhláseného 30. apríla 2021 sa prihlásili dvaja uchádzači. Jeden z nich dobrovoľne počas procesu odstúpil a druhého komisia na post riaditeľa neodporučila. Výberový proces sa preto opakuje a bude trojkolový. Súčasťou finálneho tretieho kola je vypracovanie a prezentácia Projektu riadenia a rozvoja riadenej organizácie a tiež neverejné i verejné vypočutie kandidátov. Vo svojich projektoch rozvoja a riadenia sa majú zamerať na to, aby bolo LIC  otvorenou inštitúciou pre slovenských i zahraničných literárnych umelcov a umelkyne. Literárne informačné centrum by malo reagovať na aktuálne dianie a trendy v literárnom umení v medzinárodnom kontexte, realizovať účasť na významných literárnych podujatiach v Slovenskej republike, vytvárať systematickú a proaktívnu podporu prekladov slovenskej literatúry.

     Výberová komisia zhodnotí uchádzačov a uchádzačky s využitím štandardizovaného bodovacieho systému, určí ich poradie úspešnosti a odporučí Ministerstvu kultúry víťaza alebo víťazku výberového konania. Termín na prihlásenie záujemcov stanovilo Ministerstvo kultúry SR do 27. septembra 2021.

     Do výsledku tohto výberového konania, resp. do konca februára 2022, je dočasne poverená vedením Literárneho informačného centra Beata Vlková. O priebehu a skončení výberového konania budeme našich čitateľov informovať.

2 thoughts on “LIC hľadá nového riaditeľa

Comments are closed.

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »