LIC hľadá nového riaditeľa

LIC

Ministerstvo kultúry hľadá nové vedenie Literárneho informačného centra

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo 25. augusta 2021 nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa / riaditeľky Literárneho informačného centra, potom čo predchádzajúce dopadlo fiaskom.

      Literárne informačné centrum sa stará o monitorovanie, reflexiu a propagáciu súčasnej slovenskej literatúry. Okrem toho dokumentuje slovenskú literárnu tvorbu doma i v zahraničí. Od apríla 2021 hľadá Ministerstvo kultúry nového štatutára Literárneho informačného centra, patriaceho pod jeho rezort.  

Staré výberové konanie skončilo fiaskom

Do predchádzajúceho výberového konania vyhláseného 30. apríla 2021 sa prihlásili dvaja uchádzači. Jeden z nich dobrovoľne počas procesu odstúpil a druhého komisia na post riaditeľa neodporučila. Výberový proces sa preto opakuje a bude trojkolový. Súčasťou finálneho tretieho kola je vypracovanie a prezentácia Projektu riadenia a rozvoja riadenej organizácie a tiež neverejné i verejné vypočutie kandidátov. Vo svojich projektoch rozvoja a riadenia sa majú zamerať na to, aby bolo LIC  otvorenou inštitúciou pre slovenských i zahraničných literárnych umelcov a umelkyne. Literárne informačné centrum by malo reagovať na aktuálne dianie a trendy v literárnom umení v medzinárodnom kontexte, realizovať účasť na významných literárnych podujatiach v Slovenskej republike, vytvárať systematickú a proaktívnu podporu prekladov slovenskej literatúry.

     Výberová komisia zhodnotí uchádzačov a uchádzačky s využitím štandardizovaného bodovacieho systému, určí ich poradie úspešnosti a odporučí Ministerstvu kultúry víťaza alebo víťazku výberového konania. Termín na prihlásenie záujemcov stanovilo Ministerstvo kultúry SR do 27. septembra 2021.

     Do výsledku tohto výberového konania, resp. do konca februára 2022, je dočasne poverená vedením Literárneho informačného centra Beata Vlková. O priebehu a skončení výberového konania budeme našich čitateľov informovať.

2 thoughts on “LIC hľadá nového riaditeľa

Comments are closed.

CD k muzikálu Jánošík
Divadlo Hudba News

Divadlo Nová scéna vydalo CD so skladbami z muzikálu Jánošík

Divadlo Nová scéna vydalo album JÁNOŠÍK so skladbami z rovnomenného pôvodného slovenského muzikálu. Slávnostný krst albumu sa konal v utorok 23. novembra 2022 pred predstavením muzikálu Jánošík. Na albume sa nachádza 18 skladieb, autorom hudby je Gabo Dušík, lyrické i vtipne hravé texty piesní napísal Daniel Hevier. Interpretmi sú takmer všetci členovia súboru Divadla Nová […]

Read More
Nepovinne po víne
Hudba Literatúra News Odporúčame Podujatia PR

Premiéra hudobno-poetického večera Nepovinne po víne už dnes

Divadlo Nová scéna uvedie v premiére dňa 25. novembra o 19.30 hod. hudobno-poetické pásmo s názvom NEPOVINNE PO VÍNE. Povinná literatúra zaznie v mimoriadnej forme. Pri čaši vína sa počas večera povinná i nepovinná literatúra zmenia na hudbu a súčasne odkryjú vzťahy medzi slovenskými básnikmi a poetkami. Víno samotné naberá aj symbolický význam – pravdy, […]

Read More
Svätenie jari
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľkolepé Svätenie jari v košickej filharmónii

Dnes uznávané dielo Igora Stravinského spôsobilo v dobe svojho vzniku kontroverziu a šok. Veľkolepou baletnou suitou Svätenie jari uzatvára Štátna filharmónia Košice aktuálny 19. ročník festivalu súčasného umenia ARS NOVA. Symfonický koncert doplnia diela Leonarda Bernsteina a Aarona Coplanda. V sprievode orchestra ŠFK a pod taktovkou Tomáša Braunera sa predstaví izraelský klarinetista Jonathan Leibovitz. Koncert BERNSTEIN – […]

Read More
Translate »