Novinky

LIC hľadá nového riaditeľa

LIC

Ministerstvo kultúry hľadá nové vedenie Literárneho informačného centra

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo 25. augusta 2021 nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa / riaditeľky Literárneho informačného centra, potom čo predchádzajúce dopadlo fiaskom.

      Literárne informačné centrum sa stará o monitorovanie, reflexiu a propagáciu súčasnej slovenskej literatúry. Okrem toho dokumentuje slovenskú literárnu tvorbu doma i v zahraničí. Od apríla 2021 hľadá Ministerstvo kultúry nového štatutára Literárneho informačného centra, patriaceho pod jeho rezort.  

Staré výberové konanie skončilo fiaskom

Do predchádzajúceho výberového konania vyhláseného 30. apríla 2021 sa prihlásili dvaja uchádzači. Jeden z nich dobrovoľne počas procesu odstúpil a druhého komisia na post riaditeľa neodporučila. Výberový proces sa preto opakuje a bude trojkolový. Súčasťou finálneho tretieho kola je vypracovanie a prezentácia Projektu riadenia a rozvoja riadenej organizácie a tiež neverejné i verejné vypočutie kandidátov. Vo svojich projektoch rozvoja a riadenia sa majú zamerať na to, aby bolo LIC  otvorenou inštitúciou pre slovenských i zahraničných literárnych umelcov a umelkyne. Literárne informačné centrum by malo reagovať na aktuálne dianie a trendy v literárnom umení v medzinárodnom kontexte, realizovať účasť na významných literárnych podujatiach v Slovenskej republike, vytvárať systematickú a proaktívnu podporu prekladov slovenskej literatúry.

     Výberová komisia zhodnotí uchádzačov a uchádzačky s využitím štandardizovaného bodovacieho systému, určí ich poradie úspešnosti a odporučí Ministerstvu kultúry víťaza alebo víťazku výberového konania. Termín na prihlásenie záujemcov stanovilo Ministerstvo kultúry SR do 27. septembra 2021.

     Do výsledku tohto výberového konania, resp. do konca februára 2022, je dočasne poverená vedením Literárneho informačného centra Beata Vlková. O priebehu a skončení výberového konania budeme našich čitateľov informovať.

2 thoughts on “LIC hľadá nového riaditeľa

Comments are closed.

Collegium Technicum
Culture Hudba Koncerty News PR

Collegium Technicum oslávi 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou

Collegium Technicum oslávi už vo štvrtok 28. septembra 2023 svoje 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou.

Read More
Pro musica nostra Gömöriensi 2023
Culture Festivaly Hudba Koncerty News PR

Festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň aj na Gemeri

Obľúbený festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň okrem Nitrianskeho kraja aj viaceré lokality na Gemeri. Pozrite si, čo prináša!

Read More
Divadelný Spiš
Culture Divadlo Festivaly News Odporúčame PR

Divadelný Spiš s atraktívnymi novinkami štartuje 28. septembra 2023

Vo štvrtok 28. septembra sa začína najväčší medzinárodný divadelný festival na východe Slovenska Divadelný Spiš aj s atraktívnymi novinkami

Read More
Translate »