LIC: výberové konanie pokračuje už zajtra

LIC

Výberové konanie na nové vedenie Literárneho informačného centra (LIC) sa blíži k záveru. Neverejným vypočutím kandidátov a kandidátok sa v stredu 3. novembra 2021 začalo tretie kolo. Jeho súčasťou je verejné vypočutie, ktoré sa koná už zajtra, v piatok 5. novembra 2021.

Predstavia sa na ňom z pôvodnej pätici kandidátov napokon len štyria. Jedna kandidátka totiž medzičasom odstúpila.

Za účasti verejnosti aj cez stream

Verejnosť sa ho môže zúčastniť nielen priamo v sídle Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Má tiež možnosť sledovať zajtrajšie verejné vypočutie prostredníctvom online prenosu na webovej stránke, na facebookovom profile či YouTube kanáli Ministerstva kultúry SR.

Postupne spoznáme projekty rozvoja a riadenia LIC jednotlivých uchádzačov a uchádzačiek. Od 9:00 sa predstaví Jana Beňová, od 10:25 Marek Debnár. Po technickej prestávke sa ďalej predstaví od 13:00 Zuzana Kepplová a od 14:25 Pavel Sibyla. Otázky kandidátom môže klásť aj verejnosť. Každý z uchádzačov má k dispozícii maximálne 80 minút. Na prezentáciu svojich projektov riadenia a rozvoja LIC dostane najviac 20 minút a po pol hodine na otázky výberovej komisie i verejnosti.

Môže vás zaujímať

LIC

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo 25. augusta 2021 nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa / riaditeľky Literárneho informačného centra (LIC), potom čo predchádzajúce dopadlo fiaskom.

LIC sa stará o monitorovanie, reflexiu a propagáciu súčasnej slovenskej literatúry. Okrem toho dokumentuje slovenskú literárnu tvorbu doma i v zahraničí. Od apríla 2021 hľadá Ministerstvo kultúry nového štatutára Literárneho informačného centra, patriaceho pod jeho rezort.

Čo bude potom nasledovať?

Po vypočutí komisia odporučí, alebo neodporučí ministerke vhodného kandidáta alebo vhodnú kandidátku. Zloženie výberovej komisie je totožné, ako pri prvom výberového konania.

Zápisnice i záznam sprístupnia verejnosti pol roka

Projekty riadenia a rozvoja LIC zverejnia už v deň konania verejného vypočutia. Zápisnicu z celého výberového konania aj s odôvodneniami rozhodnutia komisie i záznam z verejného vypočutia zverejní ministerstvo do desiatich kalendárnych dní po jeho skončení.  Nájdete ho počas šiestich mesiacov aj na podstránke výberového konania na webstránke ministerstva kultúry.  

Aurum Quartet
Hudba Koncerty Literatúra News Odporúčame PR

Jedinečný advent so štyrmi klarinetmi

Sviatky a hudba k sebe patria. Predvianočný čas nie je výnimkou. Na tradície adventných a vianočných koncertov nadväzuje aj v tomto roku jedinečné slovenské klarinetové zoskupenie Aurum Quartet. S úspechom reprezentovalo Slovensko v Kuvajte, v Portugalsku, v Nemecku či v Českej republike, no nezabúda ani na svojich priaznivcov na Slovensku. Počas decembra na nich pamätá dvojicou vystúpení. Oneskorenou mikulášskou nádielkou bude koncert na […]

Read More
Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
Translate »