LIC: výberové konanie pokračuje už zajtra

LIC

Výberové konanie na nové vedenie Literárneho informačného centra (LIC) sa blíži k záveru. Neverejným vypočutím kandidátov a kandidátok sa v stredu 3. novembra 2021 začalo tretie kolo. Jeho súčasťou je verejné vypočutie, ktoré sa koná už zajtra, v piatok 5. novembra 2021.

Predstavia sa na ňom z pôvodnej pätici kandidátov napokon len štyria. Jedna kandidátka totiž medzičasom odstúpila.

Za účasti verejnosti aj cez stream

Verejnosť sa ho môže zúčastniť nielen priamo v sídle Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Má tiež možnosť sledovať zajtrajšie verejné vypočutie prostredníctvom online prenosu na webovej stránke, na facebookovom profile či YouTube kanáli Ministerstva kultúry SR.

Postupne spoznáme projekty rozvoja a riadenia LIC jednotlivých uchádzačov a uchádzačiek. Od 9:00 sa predstaví Jana Beňová, od 10:25 Marek Debnár. Po technickej prestávke sa ďalej predstaví od 13:00 Zuzana Kepplová a od 14:25 Pavel Sibyla. Otázky kandidátom môže klásť aj verejnosť. Každý z uchádzačov má k dispozícii maximálne 80 minút. Na prezentáciu svojich projektov riadenia a rozvoja LIC dostane najviac 20 minút a po pol hodine na otázky výberovej komisie i verejnosti.

Môže vás zaujímať

LIC

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo 25. augusta 2021 nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa / riaditeľky Literárneho informačného centra (LIC), potom čo predchádzajúce dopadlo fiaskom.

LIC sa stará o monitorovanie, reflexiu a propagáciu súčasnej slovenskej literatúry. Okrem toho dokumentuje slovenskú literárnu tvorbu doma i v zahraničí. Od apríla 2021 hľadá Ministerstvo kultúry nového štatutára Literárneho informačného centra, patriaceho pod jeho rezort.

Čo bude potom nasledovať?

Po vypočutí komisia odporučí, alebo neodporučí ministerke vhodného kandidáta alebo vhodnú kandidátku. Zloženie výberovej komisie je totožné, ako pri prvom výberového konania.

Zápisnice i záznam sprístupnia verejnosti pol roka

Projekty riadenia a rozvoja LIC zverejnia už v deň konania verejného vypočutia. Zápisnicu z celého výberového konania aj s odôvodneniami rozhodnutia komisie i záznam z verejného vypočutia zverejní ministerstvo do desiatich kalendárnych dní po jeho skončení.  Nájdete ho počas šiestich mesiacov aj na podstránke výberového konania na webstránke ministerstva kultúry.  

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »