Novinky

LIC: výberové konanie pokračuje už zajtra

LIC

Výberové konanie na nové vedenie Literárneho informačného centra (LIC) sa blíži k záveru. Neverejným vypočutím kandidátov a kandidátok sa v stredu 3. novembra 2021 začalo tretie kolo. Jeho súčasťou je verejné vypočutie, ktoré sa koná už zajtra, v piatok 5. novembra 2021.

Predstavia sa na ňom z pôvodnej pätici kandidátov napokon len štyria. Jedna kandidátka totiž medzičasom odstúpila.

Za účasti verejnosti aj cez stream

Verejnosť sa ho môže zúčastniť nielen priamo v sídle Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Má tiež možnosť sledovať zajtrajšie verejné vypočutie prostredníctvom online prenosu na webovej stránke, na facebookovom profile či YouTube kanáli Ministerstva kultúry SR.

Postupne spoznáme projekty rozvoja a riadenia LIC jednotlivých uchádzačov a uchádzačiek. Od 9:00 sa predstaví Jana Beňová, od 10:25 Marek Debnár. Po technickej prestávke sa ďalej predstaví od 13:00 Zuzana Kepplová a od 14:25 Pavel Sibyla. Otázky kandidátom môže klásť aj verejnosť. Každý z uchádzačov má k dispozícii maximálne 80 minút. Na prezentáciu svojich projektov riadenia a rozvoja LIC dostane najviac 20 minút a po pol hodine na otázky výberovej komisie i verejnosti.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo 25. augusta 2021 nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa / riaditeľky Literárneho informačného centra (LIC), potom čo predchádzajúce dopadlo fiaskom.

LIC sa stará o monitorovanie, reflexiu a propagáciu súčasnej slovenskej literatúry. Okrem toho dokumentuje slovenskú literárnu tvorbu doma i v zahraničí. Od apríla 2021 hľadá Ministerstvo kultúry nového štatutára Literárneho informačného centra, patriaceho pod jeho rezort.

Čo bude potom nasledovať?

Po vypočutí komisia odporučí, alebo neodporučí ministerke vhodného kandidáta alebo vhodnú kandidátku. Zloženie výberovej komisie je totožné, ako pri prvom výberového konania.

Zápisnice i záznam sprístupnia verejnosti pol roka

Projekty riadenia a rozvoja LIC zverejnia už v deň konania verejného vypočutia. Zápisnicu z celého výberového konania aj s odôvodneniami rozhodnutia komisie i záznam z verejného vypočutia zverejní ministerstvo do desiatich kalendárnych dní po jeho skončení.  Nájdete ho počas šiestich mesiacov aj na podstránke výberového konania na webstránke ministerstva kultúry.  

Milan Paľa
Culture Koncerty News PR

Marec v košickej filke odštartujú Milan Paľa a Symfonické tance

Vychutnajte si dielo ruského skladateľa Sergeja Rachmaninova – Symfonické tance.
Koncert pre husle a orchester h mol od Edwarda Elgara v košickom Dome umenia uvedie huslista Milan Paľa spolu s orchestrom ŠFK, ktorý povedie dirigent Tomáš Brauner.

Read More
SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
Translate »