Novinky

LIC: výberové konanie pokračuje už zajtra

LIC

Výberové konanie na nové vedenie Literárneho informačného centra (LIC) sa blíži k záveru. Neverejným vypočutím kandidátov a kandidátok sa v stredu 3. novembra 2021 začalo tretie kolo. Jeho súčasťou je verejné vypočutie, ktoré sa koná už zajtra, v piatok 5. novembra 2021.

Predstavia sa na ňom z pôvodnej pätici kandidátov napokon len štyria. Jedna kandidátka totiž medzičasom odstúpila.

Za účasti verejnosti aj cez stream

Verejnosť sa ho môže zúčastniť nielen priamo v sídle Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Má tiež možnosť sledovať zajtrajšie verejné vypočutie prostredníctvom online prenosu na webovej stránke, na facebookovom profile či YouTube kanáli Ministerstva kultúry SR.

Postupne spoznáme projekty rozvoja a riadenia LIC jednotlivých uchádzačov a uchádzačiek. Od 9:00 sa predstaví Jana Beňová, od 10:25 Marek Debnár. Po technickej prestávke sa ďalej predstaví od 13:00 Zuzana Kepplová a od 14:25 Pavel Sibyla. Otázky kandidátom môže klásť aj verejnosť. Každý z uchádzačov má k dispozícii maximálne 80 minút. Na prezentáciu svojich projektov riadenia a rozvoja LIC dostane najviac 20 minút a po pol hodine na otázky výberovej komisie i verejnosti.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo 25. augusta 2021 nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa / riaditeľky Literárneho informačného centra (LIC), potom čo predchádzajúce dopadlo fiaskom.

LIC sa stará o monitorovanie, reflexiu a propagáciu súčasnej slovenskej literatúry. Okrem toho dokumentuje slovenskú literárnu tvorbu doma i v zahraničí. Od apríla 2021 hľadá Ministerstvo kultúry nového štatutára Literárneho informačného centra, patriaceho pod jeho rezort.

Čo bude potom nasledovať?

Po vypočutí komisia odporučí, alebo neodporučí ministerke vhodného kandidáta alebo vhodnú kandidátku. Zloženie výberovej komisie je totožné, ako pri prvom výberového konania.

Zápisnice i záznam sprístupnia verejnosti pol roka

Projekty riadenia a rozvoja LIC zverejnia už v deň konania verejného vypočutia. Zápisnicu z celého výberového konania aj s odôvodneniami rozhodnutia komisie i záznam z verejného vypočutia zverejní ministerstvo do desiatich kalendárnych dní po jeho skončení.  Nájdete ho počas šiestich mesiacov aj na podstránke výberového konania na webstránke ministerstva kultúry.  

Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí
Community Culture News Nezaradené Odporúčame PR

Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí

Pomôžme zachrániť historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch! Zbierka na Donio.sk už pomaly končí….

Read More
Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR
Culture Hudba News Odporúčame PR

Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR

Jedným z laureátov Ceny ministerky kultúry SR sa stal aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa hrdí titulom najlepší zbor Európy.

Read More
Translate »