Novinky

LIC: výberové konanie pokračuje už zajtra

LIC

Výberové konanie na nové vedenie Literárneho informačného centra (LIC) sa blíži k záveru. Neverejným vypočutím kandidátov a kandidátok sa v stredu 3. novembra 2021 začalo tretie kolo. Jeho súčasťou je verejné vypočutie, ktoré sa koná už zajtra, v piatok 5. novembra 2021.

Predstavia sa na ňom z pôvodnej pätici kandidátov napokon len štyria. Jedna kandidátka totiž medzičasom odstúpila.

Za účasti verejnosti aj cez stream

Verejnosť sa ho môže zúčastniť nielen priamo v sídle Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Má tiež možnosť sledovať zajtrajšie verejné vypočutie prostredníctvom online prenosu na webovej stránke, na facebookovom profile či YouTube kanáli Ministerstva kultúry SR.

Postupne spoznáme projekty rozvoja a riadenia LIC jednotlivých uchádzačov a uchádzačiek. Od 9:00 sa predstaví Jana Beňová, od 10:25 Marek Debnár. Po technickej prestávke sa ďalej predstaví od 13:00 Zuzana Kepplová a od 14:25 Pavel Sibyla. Otázky kandidátom môže klásť aj verejnosť. Každý z uchádzačov má k dispozícii maximálne 80 minút. Na prezentáciu svojich projektov riadenia a rozvoja LIC dostane najviac 20 minút a po pol hodine na otázky výberovej komisie i verejnosti.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo 25. augusta 2021 nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa / riaditeľky Literárneho informačného centra (LIC), potom čo predchádzajúce dopadlo fiaskom.

LIC sa stará o monitorovanie, reflexiu a propagáciu súčasnej slovenskej literatúry. Okrem toho dokumentuje slovenskú literárnu tvorbu doma i v zahraničí. Od apríla 2021 hľadá Ministerstvo kultúry nového štatutára Literárneho informačného centra, patriaceho pod jeho rezort.

Čo bude potom nasledovať?

Po vypočutí komisia odporučí, alebo neodporučí ministerke vhodného kandidáta alebo vhodnú kandidátku. Zloženie výberovej komisie je totožné, ako pri prvom výberového konania.

Zápisnice i záznam sprístupnia verejnosti pol roka

Projekty riadenia a rozvoja LIC zverejnia už v deň konania verejného vypočutia. Zápisnicu z celého výberového konania aj s odôvodneniami rozhodnutia komisie i záznam z verejného vypočutia zverejní ministerstvo do desiatich kalendárnych dní po jeho skončení.  Nájdete ho počas šiestich mesiacov aj na podstránke výberového konania na webstránke ministerstva kultúry.  

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »