Novinky

Dobročinný projekt BUDE AKO NEBOLO vrcholí výstavou

Drazba-Bude-ako-nebolo

Aj tento rok pomôžu umelci vdovám, vdovcom a ďalším jednorodičom dreveným kolieskom. Pomoc deťom osamelých rodičov je hlavným mottom umelcov, ktorí sa zapojili do výzvy a vytvorili zaujímavé výtvarné diela na drevenom koliesku. Ide o pokračovanie úspešného dobročinného projektu BUDE AKO NEBOLO.

Vyvrcholením dobročinného projektu BUDE AKO NEBOLO II bude vernisáž. Uskutoční sa 23. júna, o 19-tej hodine, v priestoroch ŠTÚDIA OLYMPIA Divadla Nová scéna v Bratislave. Pôvodne pripravovaná vernisáž z konca novembra 2021 sa z dôvodu zlej pandemickej situácie nekonala. Umelecké diela sa dražia aj cez online aukciu. Záujemcovia o diela sa môžu stále zapojiť do online aukcie. Nájdu ju na webovej stránke https://turukartcollective.com/ponuka-diel/, kde vyplnia formulár a napíšu svoju ponúknutú peňažnú sumu. Posledné online prihodenie je možné do 22. júna (do polnoci). Pozvánku na vernisáž automaticky dostanú všetci tí, ktorí sa zapoja do online dražby.

Výťažok pomôže osamelým rodičom a deťom

Výťažok z predaja umeleckých diel si rozdelia hneď dve mimovládne organizácie: o.z. Súčasť života a nezisková organizácia JEDEN RODIČ. Vydražené peniaze pôjdu na pomoc znevýhodnenej skupine ľudí. V tomto prípade – osamelým rodičom a ich deťom. Sociálny podnik Drevenô koliesko, patriace pod OZ „Súčasť života“, tak dokáže poskytnúť prácu a mzdu pre rodičov. Neziskovka JEDEN RODIČ im zase poskytne špecializované komplexné odborné služby  a humanitárnu pomoc. Zámerom je, aby sa dokázali lepšie dostať z náročnej životnej situácie.

Minulý rok získala aukcia Bude ako nebolo 6 300 EUR

Minuloročná predajná výstava BUDE AKO NEBOLO, počas ktorej sa vydražilo až 8 výtvarných diel v sume 6.300 EUR, bude mať svoje pokračovanie. „Aj teraz drevené koliesko a ochota pomôcť vdovám, vdovcom a jednorodičom, inšpirovali spolu už 50 výtvarníkov k umeleckej tvorbe za čo im všetkým veľmi pekne ďakujeme. Najnovšie ponúkli do aukcie svoje diela na drevených kolieskach aj ďalší výtvarníci: Milan Herényi, Maroš “TuSom“ Hruška, Štefan Jenčík, Jaro Jelenek, Ján Lehotský, Jaroslav Novák, Ivana Orviská, Júlia Piačková, Peter Uchnár, Katarína Zemková, Peter Žanony a Veronika Weberová. Minulý rok sa vydražili ďalší štyria výtvarníci – Jana Brisudová, Noémi Kolčáková Szakállová, Igor Piačka a Martin Šafárik  hovorí Beata Bobulová, zakladateľka sociálneho podniku Súčasť života a iniciátorka predajnej výstavy.

Drazba-Bude-ako-nebolo / Pozvánka

Symbol pomoci je drevené koliesko

Drevené koliesko je symbolom občianskeho združenia Súčasť života a sociálneho podniku Drevenô koliesko. Pomáhajú vdovám a vdovcom a ďalším znevýhodneným skupinám  poskytovaním práce a uplatnením sa v živote. „V živote sa stáva, že stratíte najbližšieho človeka v momente, keď to vôbec neočakávate. Ostať zrazu sám je životný údel, ale nevzdať sa a bojovať ďalej je vaše rozhodnutie,“ dodáva Beata Bobulová zakladateľka OZ Súčasť života a Sociálneho podniku Drevenô koliesko. „Jednorodičovstvo je náročné životné obdobie pre rodičov samotných, ale hlavne pre ich deti, ktoré túto novú životnú skúsenosť prežívajú spoločne s nimi. Byť jednorodičom bolo náročné aj pred pandémiou. Ale až súčasná koronakríza obnažila skutočný stav a zreálnila ohrozené skupiny, ktoré síce hlasno nekričia, ale v tichosti prežívajú svoj strach o budúcnosť a každodenný boj o prežitie. Preto veľmi oceňujem, že nás pani Bobulová oslovila s touto spoluprácou,“ hovorí Eva Marková, riaditeľka neziskovej organizácie JEDEN RODIČ.

Neziskovka JEDEN RODIČ pomáha ako jediná na Slovensku jednorodičom

Nezisková organizácia JEDEN RODIČ vznikla v máji 2019. Na Slovensku je to prvá a jediná organizácia svojho druhu. Poskytuje špecializované komplexné odborné služby a humanitárnu pomoc pre osamelých rodičov a ich deti z jednorodičovských domácností. Cieľom organizácie je zvyšovať úroveň kvality života znevýhodnenej skupine ľudí sociálnym vylúčením a rizikom chudoby. Podporuje neúplné rodiny s jedným rodičom, aby mohli žiť bezpečný a plnohodnotný život. Poskytuje odborné komplexné poradenstvo a sprevádzanie, online vzdelávací program, humanitárnu a potravinovú pomoc pre osamelých rodičov a ich deti. Tak, aby dokázali prejsť týmto náročným životným obdobím čo najdôstojnejšie. Dáva príležitosť, aby rodičia a deti získali nové zručnosti a vedomosti na lepšie zvládnutie náročných životných situácií.

Poznajú ich problémy na vlastnej koži

OZ Súčasť života a Sociálny podnik Drevenô koliesko založila Beata Bobulová, ktorá pred niekoľkými rokmi stratila partnera a ostala sama s dvoma deťmi v náročnej situácii. Združenie a podnik pomáhajú ovdoveným ženám a mužom. Cieľom je vytvoriť nové pracovné miesta. Takto získajú osamelé matky a otcovia chýbajúci príjem, pričom je pracovná činnosť prispôsobovaná ich rodinnej situácii a možnostiam. Ďalším aspektom takejto pomoci je znovu sa zaradiť do bežného života. Hlavnou cieľovou skupinou sú vdovy a vdovci, tiež iné zraniteľné skupiny ľudí (napríklad rozvedené alebo slobodné matky, dlhodobo nezamestnaní, ZŤP a podobne).

Zdroj: Redakciu informovala za DNS Zuzana Šebestová, PR manažér DNS

One thought on “Dobročinný projekt BUDE AKO NEBOLO vrcholí výstavou”

Comments are closed.

Bienále animácie Bratislava spúšťa prihlasovanie filmov do medzinárodnej súťaže
Culture Film News Podujatia PR Výtvarné umenie

Bienále animácie Bratislava spúšťa prihlasovanie filmov do medzinárodnej súťaže

17. ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti a mládež Bienále animácie Bratislava spustilo prihlasovanie filmov. Vieme viac…

Read More
Výstava Roberta Tapperta Divadlo v Činohre SND.
Culture Divadlo News PR Výtvarné umenie

Divadelný ústav vyhlásil Bienále divadelnej fotografie 2024

Divadelný ústav vyhlásil 6. ročník Bienále divadelnej fotografie 2024. Šanca získať Cenu Grand Prix Bienále je tu. Vieme viac.

Read More
Kam za kultúrou? Najčerstvejšie kultúrne tipy sú tu (7/2024)
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame Výtvarné umenie

Kam za kultúrou? TOP kultúrne tipy sú tu (7/2024)

Kam za kultúrou? Siedmy týždeň roka 2024 prináša do slovenskej kultúry viaceré atraktívne podujatia. TOTO sú naše TIPY!

Read More
Translate »