Novinky

BUDE AKO NEBOLO III. Unikátna pomoc slovenských výtvarníkov osamelým rodičom a ich deťom pokračuje.

BUDE AKO NEBOLO III. Unikátna pomoc slovenských výtvarníkov osamelým rodičom a ich deťom pokračuje.

Pomoc deťom osamelých rodičov je hlavným mottom umelcov, ktorí sa zapojili do výzvy a vytvorili unikátne výtvarné diela na drevenom koliesku. Vernisáž netradičnej výstavy ich diel, spojená s predvianočnou aukciou, sa bude konať 22. novembra 2022 o 18.30 hod. v priestoroch Penati Clubu v Bratislave. Ide o už tretie pokračovanie úspešného dobročinného projektu BUDE AKO NEBOLO.

BUDE AKO NEBOLO – unikátna pomoc slovenských výtvarníkov osamelým rodičom a ich deťom pokračuje netradičnou výstavou i predvianočnou aukciou už o pár dní. Vydražené peniaze z aukcie pôjdu na pomoc osamelým rodičom, ich deťom a ďalším zraniteľným skupinám, ktoré zastrešuje sociálny podnik Drevenô koliesko. Jeho zakladateľka Beata Bobulová sama pred časom prišla o partnera a ostala s dvomi deťmi vo veľmi náročnej situácii.

Beata Bobulová

 „V živote sa stáva, že stratíte najbližšieho človeka v momente, keď to vôbec neočakávate. Ostať zrazu sám, je životný údel, ale nevzdať sa a bojovať ďalej, je vaše rozhodnutie,“ tvrdí Beata Bobulová, ktorá sa nevzdala sa a založila OZ „Súčasť života“ a Sociálny podnik Drevenô koliesko. V ňom sa snaží vytvárať prácu osamelým rodičom na dobu jedného roka z domu, aby sa mohli opäť nadýchnuť a postaviť na nohy.

Z drevených koliesok z konárov stromov vyrábajú dekoratívne a reklamné predmety, ale aj kreatívno-edukatívne sety pre deti i dospelých. Takto získajú osamelé matky, otcovia a ďalšie zraniteľné skupiny chýbajúci príjem, pričom je pracovná činnosť prispôsobovaná ich rodinnej situácii a možnostiam.

Inzercia / Článok pokračuje pod reklamou
Bratislava Mozart Festival

Drevené koliesko sa stalo symbolom

Drevené koliesko sa stalo symbolom, a aj preto všetci oslovení umelci vytvárajú svoje diela z neho, využívajúc ľubovoľnú techniku, svoju kreativitu a fantáziu. Doteraz svoje „drevené kolieska“ do projektu poskytlo 65 výtvarníkov zvučných mien. Na dvoch doterajších aukciách (predposlednú avizujeme TU – pozn. red.) sa vydražilo spolu 16 diel v hodnote 11 920 eur. Sú medzi nimi diela od Jany Brisudovej, Petra Uchnára, Stanislava Kiču, Noemi Kolčákovej Szakállovej, Igora Piačku, Martina Šafárika, Martina Dzureka, Milana Herényiho, Pala Dubinu, Ivana Pavleho, Juraja Čuteka, Alexeja Vojtášeka, Michala Šudu, Ivety Lederer a Igora Mosného.

 „Som veľmi rada, že sa počet diel, poskytnutých do aukcie, stále zvyšuje. Do tretej aukcie nám pribudli  diela ďalších výtvarníkov ako:  Martin Augustín, Ľubo Guman, Tomáš Gajarský, Stano Harangozó, Vanda Hauptvogelová, Zuzana Schmidt a Peter Žanony“ hovorí Beata Bobulová a dodáva: „sú to všetko prekrásne originály, takže ich budúci majitelia získajú hodnotné umelecké diela a súčasne tým pomôžu ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.“

Peter Uchnár_Hold tvorivosti_ / Bude ako nebolo
Peter Uchnár: Hold tvorivosti

Bude ako nebolo: s vernisážou už čoskoro

Vernisáž unikátnej výstavy 49 slovenských výtvarníkov spojená s charitatívnou dražbou. Podujatie BUDE AKO NEBOLO III sa bude konať v utorok 22. novembra o 18.30 v Klube Penati. Všetky diela výtvarníci darovali bez nároku na honorár. Vyzbierané peniaze z dražby pôjdu na podporu osamelým rodičom a ich deťom, ktoré zastrešuje soc. podnik Drevenô koliesko. Na výstave sa zúčastnia viacerí autori diel. Moderovať bude Katarína Brychtová, na gitare zahrá Peter Luha.

Katarína Zemková_Indianske leto / Bude ako nebolo
Katarína Zemková: Indiánske leto

Záujemcovia o diela sa okrem spomínanej predajnej výstavy v Penati Clube môžu stále zapojiť aj do online aukcie. Nájdu ju na webovej stránke https://turukartcollective.com/ponuka-diel/

Igor Piačka_letokruhy_života / Bude ako nebolo
Igor Piačka: Letokruhy života

Zdroj: Drevenô koliesko

Redakciu informovala a fotografie poskytla Beata Bobulová 

*** Posledná aktualizácia: 2022-11-19 (admin/grafika) ***

Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí
Community Culture News Nezaradené Odporúčame PR

Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí

Pomôžme zachrániť historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch! Zbierka na Donio.sk už pomaly končí….

Read More
Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR
Culture Hudba News Odporúčame PR

Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR

Jedným z laureátov Ceny ministerky kultúry SR sa stal aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa hrdí titulom najlepší zbor Európy.

Read More
Translate »