Novinky

Už dnes spoznáme víťaza Anasoft litera

Anasoft Litera

Literárna cena Anasoft litera vyhlásila 7. septembra 2022 v Rádiu DEVÍN štyroch finalistov a jednu finalistku 17. ročníka. Štyria z nich sa už v jej histórii stali laureátmi. Piata finalistka je mladá slovenská autorka so svojím debutom. Víťaza spoznáme už v poslednú októbrovú stredu večer.

Kto sa stane 17. laureátkou alebo laureátom slovenskej literárnej ceny za pôvodnú prózu sa dozvieme v stredu 26. októbra 2022 na odovzdávaní cien Anasoft litera 2022. Slávnostný večer sa uskutoční o 20.00 sa na lodi Sundeck v Bratislave. Odovzdávanie výročnej ceny za najlepšie slovenské pôvodné prozaické dielo Anasoft litera 2022 zároveň môžete počúvať v priamom prenose v Rádiu DEVÍN. Večerom bude sprevádzať moderátorská dvojica Andrea Makýšová Volárová a Peter Darovec. Zaznie hudba v podaní ukrajinskej huslistky Julie Roshko, slovenského violončelistu Jozefa Luptáka, ale aj ďalšieho hudobného hosťa Petra Lipu ml. s kapelou. Nebudú chýbať ani rozhovory s nominovanými autorkami a autormi z deviatky Anasoft litera 2022 a ukážky z kníh finálovej päťky.

Odborná porota rozhodne o víťazovi. Jej výber spoznáme už dnes večer

Literárna cena ANASOFT litera je najprestížnejšia literárna cena na Slovensku. Cena sa udeľuje za najlepšie slovenské prozaické dielo alebo za preklad pôvodného prozaického literárneho diela autorov, ktorí sú primárne občanmi Slovenskej  republiky a ich diela alebo preklady ich diel do slovenského jazyka sú knižne vydané v predchádzajúcom kalendárnom roku. vydané v uplynulom roku. Z prihlásených kníh odborná porota vybrala ešte v marci 2022 semifinálovú deviatku. Do užšieho výberu sa z nej dostalo päť diel. O víťazovi z finálovej pätice taktiež rozhodne porota v zložení Jana Cviková, Tamara Janecová, Weronika Gogola, Marián Andričík a Gábor Csanda.

Kto bude víťazom Anasoft litera 2022?

Toto je finálová päťka

  • Balla: Medzi ruinami,KK Bagala 2021
  • Hochholczerová, Nicol: Táto izba sa nedá zjesť, KK Bagala 2021
  • Medeši, Ivan: Vilkovia, Východoslovenské združenie Valal 2021
  • Rakús, Stanislav: Ľútostivosť, KK Bagala 2021
  • Vadas, Marek: Šesť cudzincov, KK Bagala 2021

Chcete finálové knihy spoznať bližšie? O jednotlivých knihách si môžete pozrieť aj videá, ktoré nájdete TU.

Rozhoduje aj verejnosť

O cene rozhodovala opäť verejnosť. Spraviť tak mohla v internetovom hlasovaní. Na rozdiel od hlavnej ceny je do Ceny čitateľov Anasoft litera 2022 zaradených všetkých deväť nominovaných kníh. Hlasovanie sa uzavrie dnes 26. októbra o 13.00 hod. Do hlasovania sa môže verejnosť zapojiť do 26. októbra na podstránke ceny.

Zdroj: Anasoft Litera

One thought on “Už dnes spoznáme víťaza Anasoft litera”

Comments are closed.

bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Divadlo Nová scéna
Culture Divadlo News Osobnosti PR

Svetoznáma spisovateľka Janne Teller opäť v Divadle Nová scéna

20. júna si celý svet pripomína Svetový deň utečencov. Už v pondelok 17. júna uvedie Nová scéna hru Domov, kde je ten tvoj? , ktorá sa venuje práve tejto téme. Na predstavení sa zúčastní aj autorka knižnej predlohy svetoznáma spisovateľka Janne Teller….

Read More
Nite abstrakcie / výstava / kam za kultúrou
Culture Expo News PR Výtvarné umenie

Tip na výstavu v Košiciach – Nite abstrakcie

Pre návštevníkov a obyvateľov Košíc máme opäť skvelý tip vo Východoslovenskom múzeu. Je ním výstava Stanislava Jasovského, Nite Abstrakcie. Pripomína autorove výročia a poteší Vaše zmysly…

Read More
Translate »