Novinky

Týždeň slovenských knižníc 2024 aj v Divadelnom ústave

V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024

Marec - mesiac knihy, a to je ten správny čas na každoročný Týždeň slovenských knižníc. K podujatiu, ktoré vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc sa pripája aj Divadelný ústav so svojou špeciálnou knižnicou. Počas prvého marcového týždňa podujatie ponúkne návštevníkom originálny program. Čo prinesie Špeciálna knižnica Divadelného ústavu?

Prvý marcový týždeň so sebou prináša inšpiratívne kultúrne podujatia. Asociácia slovenských knižníc chce obľúbeným podujatím Týždeň slovenských knižníc inšpirovať návštevníkov všetkých generácií navštevovať knižnice a zamilovať si knihy. Po celom Slovensku sú pripravené zaujímavé prednášky, výstavy, literárne besedy, literárno-hudobné workshopy či prehliadky knižníc. K zapojeným inštitúciám patrí aj Divadelný ústav a jeho špeciálna knižnica. Návštevníkom podujatia sľubuje atraktívny program a mnoho bonusov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou? Zaujímavé tipy na kultúrne podujatia (10/2024)
Kam za kultúrou? Zaujímavé tipy na kultúrne podujatia aj v prvý marcový týždeň (10/2024)

Špeciálna knižnica Divadelné ústavu ponúkne v Týždeň slovenských knižníc návštevníkom hodnotné knižné darčeky

Špeciálna knižnica Divadelného ústavu so sídlom na Jakubovom námestí v Bratislave pripravuje v rámci celoslovenského Týždňa slovenských knižníc zaujímavé akcie. V termíne 4. 3. – 8. 3. 2024 ponúka svojím čitateľom a čitateľkám podobne ako iné knižnice, ktoré sa do tohto podujatia zapojili, možnosť počas tohto týždňa zabudnuté, vypožičané knihy po uplynutí výpožičnej lehoty vrátiť bez pokuty za omeškanie. Návštevníkov čaká aj zaujímavý darček.  Čitatelia a čitateľky si môžu vybrať a so sebou vziať knižný darček z ponuky duplicitných kníh, divadelných hier, bulletinov a časopisov

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Antigona / Tiráž
Inovatívna Antigona v plnokrvnom komikse (recenzia)

Hodnotným darčekom, ktorý so sebou prináša osobná návšteva Špeciálnej knižnice Divadelného ústavu tento týždeň vo štvrtok alebo v piatok je aj špeciálna vstupenka do Informačného centra Prospero, ktorú môžete vymeniť za knihu z vybranej ponuky v IC Prospero. V IC Prospero, ktoré sídli hneď vedľa vchodu do Divadelného ústavu, si tak môžete vziať z vyčlenenej ponuky kníh jednu úplne zadarmo.

Brány otvorí aj v piatok

Knižnica zároveň počas Týždňa slovenských knižníc ponúka ako odbornej, tak i laickej verejnosti možnosť oboznámenia sa so základným fungovaním knižnice a jej fondom. Návštevy knižnice sú možné počas výpožičných hodín v utorok v čase 10.00 hod. – 17.00 hod., vo štvrtok 9.00 – 16.00 hod. a tento týždeň netradične aj v piatok 9.00 – 15.00 hod. alebo mimo otváracích hodín po predchádzajúcom dohovore. Špeciálna knižnica Divadelného ústavu pridáva tento týždeň aj jeden špeciálny deň, počas ktorého otvorí svoje brány, a to v piatok 8. 3. 2024 v čase 9.00 – 15.00 hod.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Hubička / Mária Porubčinová / Tomáš Juhás
SND uvádza operu Hubička. Oslávi s ňou Smetanove i svoje narodeniny

Divadelný ústav zároveň pripomína, že online katalóg knižnice je možné si pozrieť aj online na jeho webstránke. Užitočná môže byť aj možnosť využívania bezplatnej medziknižničnej výpožičnej služby z celého územia Slovenska, ktorá môže zaujať napríklad ochotnícke divadelné súbory či vysokoškolských študentov mimo Bratislavy. „Ide o najrozsiahlejšiu knižnicu špecializovanú pre oblasť divadla na Slovensku. Jej ponuka je určená vedecko-výskumným pracovníkom, ale aj pedagógom, študentom umeleckých škôl, divadelným tvorcom a neraz aj širokej laickej verejnosti. Knižničný fond tvorí viac ako 50 000 knižničných jednotiek: divadelných hier, odbornej divadelnej literatúry v slovenskom aj v cudzích jazykoch, zborníkov, literatúry príbuzných odborov a periodík,“ približuje riaditeľka Divadelného ústavu Vladislava Fekete.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
SNK / Týždeň slovenských knižníc / podujatia & výstavy
Slovenská národná knižnica oslávi Týždeň slovenských knižníc s unikátnym programom

Počas tohtoročného marca, mesiaca kníh, plánuje Divadelný ústav upriamiť pozornosť aj na jednu konkrétnu publikáciu, a to Elixír smiechu. Jozef Kroner a Kronerovci (Divadelný ústav, 2012), ktorá čitateľom a čitateľkám približuje profesijnú cestu výnimočného a charizmatického herca Jozefa Kronera. Jeho 100. výročie narodenia si pripomenieme počas marca. V spolupráci so Slovenským národným divadlom pripravuje Divadelný ústav aj vernisáž výstavy Legenda zvaná Jozef Kroner. Vernisáž sa uskutoční 13. marca 2024 o 17.00 hod. vo Foyeri činohry v novej budove SND. Spomínaná publikácia je v ponuke pop up stánku Prospero v SND.

SND
Nová budova SND. Foto: SND

TS, Divadelný ústav, www.theatre.sk

Zdroj: Divadelný ústav

Redakciu informovala Lenka Leláková,PR & marketing Divadelného ústavu

*** Posledná aktualizácia: 2024-03-07 (adm, mk) ***

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »