Toto sú Najkrajšie knihy Slovenska 2021

Najkrajšie knihy Slovenska 2021

Do tohto ročníka direktórium súťaže akceptovalo prihlášky 184 kníh. Sedem titulov získalo sedem cien. Slovenská národná knižnica rozdelila svoju cenu medzi dve publikácie. Porota vybrala ako Najkrajšie knihy Slovenska 20 kníh a 9 študentských prác. Predsedom poroty bol Ľuboslav Paľo.

Aj tento rok, ako sme o tom informovali TU,  BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti spolu s Ministerstvom kultúry SR, Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenskou národnou knižnicou a Zväzom polygrafie na Slovensku vyhlásili súťaž Najkrajšie knihy Slovenska  z produkcie roku 2021. Slávnostné odovzdávanie ocenení sa konalo dňa 9. júna 2022. Po ňom otvorili v Galérii Dušana Rolla v BIBIANE výstavu Najkrajšie knihy Slovenska 2021. Oplatí sa vidieť!

Súťaž s dlhoročnou tradíciou

Hodnotila sa výtvarná a grafická stránka kníh a úroveň ich polygrafického spracovania. Súťaž Najkrajšie knihy Slovenska od svojho vznikla ešte v roku 1965. Jej zámerom je zvyšovať výtvarnú úroveň a kvalitu polygrafického spracovania kníh. A tak je tomu aj tento rok.  Sedem titulov získalo sedem cien. Slovenská národná knižnica rozdelila svoju cenu medzi dve publikácie. Porota vybrala ako Najkrajšie knihy Slovenska 20 kníh a 9 študentských prác.

Toto sú víťazné Najkrajšie knihy Slovenska!

Cenu Ministerstva kultúry SR vydavateľstvu za celkovú výtvarnú a technickú kvalitu knihy dostala LiberaTerra, s.r.o., Bratislava za knihu Peter Bero: Matematici, ja a ty.

Ministerstvo kultúry SR ocenilo aj autora ilustrácií. Cena pre autora za vynikajúce ilustrácie putovala Vladimírovi Královi za knihu Mária Rázusová-Martáková: Bola koza rohatá / Mária Ďuríčková: Dedko repku zasadil.

Ministerstvo kultúry SR udelilo cenu Márii Rojko za vynikajúcu grafickú úpravu knihy ŠUR. Škola umeleckých remesiel Bratislava 1928 – 1939. Táto kniha si odniesla aj cenu Zväzu polygrafie na Slovensku tlačiarni za mimoriadne polygrafické spracovanie. Cenu dostala TBB, a.s., Banská Bystrica.

Porota ocenila knihu Peter Farárik – Alena Dupalová: Geografia 5 s nadhľadom. Cena  Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR za učebnicu putuje vydavateľstvu  STIEFEL EUROCART, s.r.o., Bratislava. 

Cena BIBIANY za najkrajšiu detskú knihu patrí vydavateľstvu Literárne informačné centrum, Bratislava za knihu Dohviezdny večer.

Slovenská národná knižnica rozdelila svoju cenu medzi dve publikácie. Cenu Slovenskej národnej knižnice za študentskú prácu dostala Andrea Čverčková za prácu Mínolovky a Nikoleta Némethová za prácu Vtáky v meste.

Zdroj: BIBIANA

Letné kurzy / Slovenský mládežnícky orchester
News

Dnes začínajú letné kurzy Slovenského mládežníckeho orchestra

Košice sa stanú dejiskom letného sústredenia Slovenského mládežníckeho orchestra. Na jednom pódiu sa tu v dňoch 1. až 8. júla 2022 stretne 55 mladých slovenských hudobníkov. V Košiciach sa 1. až 8. júla 2022 uskutoční letné sústredenie Slovenského mládežníckeho orchestra. Organizuje ho Hudobné centrum na pôde spoluorganizátorov, Konzervatória Timonova 2 v Košiciach a Štátnej filharmónie […]

Read More
Peter a Lucia
Divadlo News Odporúčame

Operné štúdio SND uvádza operu Peter a Lucia

Koniec 102. sezóny prináša v prvý júlový víkend poslednú premiéru aktuálnej divadelnej sezóny SND. V piatok 1. a v nedeľu 3. júla uvedie Operné štúdio SND jedinú operu slovenského skladateľa Mira Bázlika, Peter a Lucia. Operné štúdio SND svojim novým projektom pokračuje v tradícii uvádzania diel slovenských skladateľov. Iniciátorom projektu bol Marek Mokoš. Vybral si […]

Read More
SND
News Nezaradené

Okolie SND čakajú počas leta stavebné úpravy. Treba rátať aj s obmedzeniami

Okolie a parkovisko SND čakajú počas leta stavebné úpravy. Parkovisko SND bude počas letných mesiacov úplne uzatvorené pre verejnosť aj zamestnancov divadla. V súvislosti s výstavbou komplexu Eurovea 2 budú na parkovisku SND aj priľahlých komunikáciách prebiehať stavebné úpravy, ktoré na svoje náklady realizuje developer. Výsledkom bude nová dopravná infraštruktúra v celom okolí divadla, ktorá […]

Read More
Translate »